Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 04, 2024, 08:09:25 πμ
Σελίδες: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 15
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Άλλο 1828 1 Λεπτό...  (Αναγνώστηκε 50239 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #105 στις: Μάρτιος 02, 2016, 10:14:04 μμ »

Πανικος λεμε..πανικος Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Να ξεκινήσουμε με το ..Λουκ ...και βλεπουμε Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Να βλέπει και κανένας της "αφρόκρεμας" για το νόμισμα ρόμπα θα γίνουμε!!!!! να σβήσει κανένα σχόλιο κανένας διαχειριστής γιατι ξεφυγαμε χαααχααχαχαχαχααχα
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #106 στις: Μάρτιος 02, 2016, 10:27:45 μμ »

Ξεχάσατε το σημαντικότερο πρόσωπο.
Το 'κλειδί' της υπόθεσης...
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #107 στις: Μάρτιος 02, 2016, 10:33:59 μμ »

Ξεχάσατε το σημαντικότερο πρόσωπο.
Το 'κλειδί' της υπόθεσης...

ε ναι και κλείσαμε για απόψε!!! χαχααααχα
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
KOKO-27
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 618


god of war


Προφίλ
« Απάντηση #108 στις: Μάρτιος 02, 2016, 11:40:12 μμ »

να ρωτησω κατι ρε παιδια?
αυτη εδω ποια ειναι.....?
https://www1.wago-auktionen.de/losdetail.aspx?auktion=61&losnr=188&rid=0
Καταγράφηκε

δεν χανω ποτε.... η κερδιζω η μαθαινω.
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #109 στις: Μάρτιος 03, 2016, 01:36:18 πμ »

να ρωτησω κατι ρε παιδια?
αυτη εδω ποια ειναι.....?
https://www1.wago-auktionen.de/losdetail.aspx?auktion=61&losnr=188&rid=0

αλλη μια 114!
Καταγράφηκε
vasilisfla
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 431


To bid or not to bid


Προφίλ
« Απάντηση #110 στις: Μάρτιος 03, 2016, 01:57:29 πμ »

να ρωτησω κατι ρε παιδια?
αυτη εδω ποια ειναι.....?
https://www1.wago-auktionen.de/losdetail.aspx?auktion=61&losnr=188&rid=0

αλλη μια 114!
Παυλινα  πρόσεχε μη βγούνε καμιά  δεκαριά ακόμα 114 μέχρι να τη βγάλεις  εσύ και πέσει  η τιμή  στο μισό. .. (πλάκα  κάνω )
Καταγράφηκε
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #111 στις: Μάρτιος 03, 2016, 02:13:03 πμ »

πω πω ρε παληκαρια απο που να αρχισω και που να τελειωσω!

Κωστα, λες οτι δε συλλεγεις ελληνικα νομισματα και το ενα στα δυο ποστ εδω ειναι δικο σου! δινεις κατευθυνσεις στην κατοχο των νομισματων που ειναι εντελως λαθος! τι ακριβως να στειλει σε δημοπρασια του εξωτερικου και τριχες κατσαρες ποσα νομιζεις εσυ και οποιος αλλος οτι μπορουν να πιασουν αυτα τα νομισματα πια???  αν πιστευετε οτι κανουν καμια περιουσια δωστε τη και παρτε τα! αλλα μιλατε εκ του ασφαλους πολλοι, αλλος θα πληρωσει! κοινως οπως λεει και ενας φιλος (μη το διαγραψετε ειναι πετυχημενο  Μεγάλο χαμόγελο) κανετε τον πο@στη με ξενο κ@λο!

θα πω την αποψη μου καθαρα και για να βοηθησω την κατοχο μιας και το ενδιαφερον μου προσωπικα ειναι χαλαρο και οσο γινεται σουσουρο χαλαρωνει ακομα περισσοτερο!

δημοπρασια εξωτερικου! λαθος! με τα καπιταλ κοντρολς που εχουμε θα αποκλεισεις πολλους απο την εγχωρια αγορα οι οποιοι ειναι και οι κυριοι ενδιαφερομενοι! επισης εκτος απο την 112 αντε την 114 και ενα μισο 1851 δεν ειδα κανα αλλο δυνατο κομματι ωστε να αξιζει ο κοπος!

πιστοποιηση. παλι ο κωστας παροτρυνει να σταλουν καποια κοματια τα οποια εκτος απο την 112 τα αλλα ειναι ολα καθαρισμενα και δεν παιρνουν βαθμο!

Πωλινα, οι επιλογες που εχεις ειναι οι εξης:

1) βγαζεις φωτογραφιες κομματι κομματι τα σημαντικα και κατα ομαδες τη σαβουρα και τα στελνεις σε ολα τα παληκαρια που εξεφρασαν ενδιαφερον και οποιος δωσει την καλυτερη τιμη τα παιρνει αν σε ενδιαφερει αυτος ο τροπος! σε μενα μην τα στειλεις γιατι δε μου αρεσει ο συνοστισμος!

2) τα βγαζεις σε δημοπρασια εδω κοματι κοματι η κατα ομαδες και οτι πιασεις!

3) τα βγαζεις στο εβαυ που το βλεπουν ολοι και θα παρεις οτι αξιζουν να εισαι σιγουρη!

4) αποφασιζεις ποσο θελεις να δωσεις το καθε κοματι και απευθυνεσαι στον καθε συλλεκτη που θα εκφρασει ενδιαφερον και τα δινεις κομματι κομματι ξεχωριστα!

5) τα δινεις στον καραμητσο οπως ειπε καποιος και τα βγαζει στη δημοπρασια εκει τα βλεπουν ολοι και παλι θα πιασουν αυτα που πρεπει! μη ξεχνας ομως οτι εκει θα πληρωσεις καποιες προμυθιες που δεν ξερω ποσες ειναι! θυμαμαι πριν καμποσο καιρο ειχε βαλει καποιος μια 20αρα του καποδιστρια μαζι με κατι αλλα καποδιστριακα εδω στο στεκι, του στελνει μηνυμα καποιος και του κανει μια εξερετικα υψηλη προσφορα! ο αλλος τον απεριψε και δεν του απαντησε καθολου! μετα απο λιγο καιρο η 20αρα βγηκε στον καραμητσο και εκλεισε λιγο πανω απο χιλιαρικο με τα φις δηλαδη ο κατοχος πηρε κανα 700ρι! δε θελετε να σας πω ποσο ηταν η προσφορα που ειχε δεχτει και ηταν εγκυρη! με λιγα λογια για να ανεβει ενα νομισμα σε δημοπρασια η στο εβαυ χρειαζονται 2 ενδιαφερομενοι λεφταδες και τετοιοι εχουν μεινει λιγοι στις μερες μας! για σκεφτειτε το!  Κλείσιμο ματιού

τελικως θεωρω οτι ανθρωποι σχετικα ασχετοι με το αντικειμενο και χωρις να ενδιαφερονται προσωπικα να δωσουν ουτε ενα ευρω εχουν προαγει αυτα τα νομισματα σε μυθικο θησαυρο πργα το οποιο μονο κακο θα κανει στην προσπαθεια πωλησης τους αν αυτος ειναι τελλικα ο σκοπος του κατοχου τους!

και μια τελευταια συμβουλη μην λαμβανεις σοβαρα υποψη σου αυτους που πετανε τιμες χωρις να ειναι προθυμοι να πληρωσουν οι ιδιοι, να λαβεις υποψην σου αυτους που ειναι διατεθημενοι να πληρωσουν και εκει θα δουμε ποσα απιδια παιρνει ο σακος! οι αλλοι κανουν απλα αυτο που εγραψα πιο πανω!  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
vasilisfla
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 431


To bid or not to bid


Προφίλ
« Απάντηση #112 στις: Μάρτιος 03, 2016, 02:44:18 πμ »

πω πω ρε παληκαρια απο που να αρχισω και που να τελειωσω!

Κωστα, λες οτι δε συλλεγεις ελληνικα νομισματα και το ενα στα δυο ποστ εδω ειναι δικο σου! δινεις κατευθυνσεις στην κατοχο των νομισματων που ειναι εντελως λαθος! τι ακριβως να στειλει σε δημοπρασια του εξωτερικου και τριχες κατσαρες ποσα νομιζεις εσυ και οποιος αλλος οτι μπορουν να πιασουν αυτα τα νομισματα πια???  αν πιστευετε οτι κανουν καμια περιουσια δωστε τη και παρτε τα! αλλα μιλατε εκ του ασφαλους πολλοι, αλλος θα πληρωσει! κοινως οπως λεει και ενας φιλος (μη το διαγραψετε ειναι πετυχημενο  Μεγάλο χαμόγελο) κανετε τον πο@στη με ξενο κ@λο!

θα πω την αποψη μου καθαρα και για να βοηθησω την κατοχο μιας και το ενδιαφερον μου προσωπικα ειναι χαλαρο και οσο γινεται σουσουρο χαλαρωνει ακομα περισσοτερο!

δημοπρασια εξωτερικου! λαθος! με τα καπιταλ κοντρολς που εχουμε θα αποκλεισεις πολλους απο την εγχωρια αγορα οι οποιοι ειναι και οι κυριοι ενδιαφερομενοι! επισης εκτος απο την 112 αντε την 114 και ενα μισο 1851 δεν ειδα κανα αλλο δυνατο κομματι ωστε να αξιζει ο κοπος!

πιστοποιηση. παλι ο κωστας παροτρυνει να σταλουν καποια κοματια τα οποια εκτος απο την 112 τα αλλα ειναι ολα καθαρισμενα και δεν παιρνουν βαθμο!

Πωλινα, οι επιλογες που εχεις ειναι οι εξης:

1) βγαζεις φωτογραφιες κομματι κομματι τα σημαντικα και κατα ομαδες τη σαβουρα και τα στελνεις σε ολα τα παληκαρια που εξεφρασαν ενδιαφερον και οποιος δωσει την καλυτερη τιμη τα παιρνει αν σε ενδιαφερει αυτος ο τροπος! σε μενα μην τα στειλεις γιατι δε μου αρεσει ο συνοστισμος!

2) τα βγαζεις σε δημοπρασια εδω κοματι κοματι η κατα ομαδες και οτι πιασεις!

3) τα βγαζεις στο εβαυ που το βλεπουν ολοι και θα παρεις οτι αξιζουν να εισαι σιγουρη!

4) αποφασιζεις ποσο θελεις να δωσεις το καθε κοματι και απευθυνεσαι στον καθε συλλεκτη που θα εκφρασει ενδιαφερον και τα δινεις κομματι κομματι ξεχωριστα!

5) τα δινεις στον καραμητσο οπως ειπε καποιος και τα βγαζει στη δημοπρασια εκει τα βλεπουν ολοι και παλι θα πιασουν αυτα που πρεπει! μη ξεχνας ομως οτι εκει θα πληρωσεις καποιες προμυθιες που δεν ξερω ποσες ειναι! θυμαμαι πριν καμποσο καιρο ειχε βαλει καποιος μια 20αρα του καποδιστρια μαζι με κατι αλλα καποδιστριακα εδω στο στεκι, του στελνει μηνυμα καποιος και του κανει μια εξερετικα υψηλη προσφορα! ο αλλος τον απεριψε και δεν του απαντησε καθολου! μετα απο λιγο καιρο η 20αρα βγηκε στον καραμητσο και εκλεισε λιγο πανω απο χιλιαρικο με τα φις δηλαδη ο κατοχος πηρε κανα 700ρι! δε θελετε να σας πω ποσο ηταν η προσφορα που ειχε δεχτει και ηταν εγκυρη! με λιγα λογια για να ανεβει ενα νομισμα σε δημοπρασια η στο εβαυ χρειαζονται 2 ενδιαφερομενοι λεφταδες και τετοιοι εχουν μεινει λιγοι στις μερες μας! για σκεφτειτε το!  Κλείσιμο ματιού

τελικως θεωρω οτι ανθρωποι σχετικα ασχετοι με το αντικειμενο και χωρις να ενδιαφερονται προσωπικα να δωσουν ουτε ενα ευρω εχουν προαγει αυτα τα νομισματα σε μυθικο θησαυρο πργα το οποιο μονο κακο θα κανει στην προσπαθεια πωλησης τους αν αυτος ειναι τελλικα ο σκοπος του κατοχου τους!

και μια τελευταια συμβουλη μην λαμβανεις σοβαρα υποψη σου αυτους που πετανε τιμες χωρις να ειναι προθυμοι να πληρωσουν οι ιδιοι, να λαβεις υποψην σου αυτους που ειναι διατεθημενοι να πληρωσουν και εκει θα δουμε ποσα απιδια παιρνει ο σακος! οι αλλοι κανουν απλα αυτο που εγραψα πιο πανω!  Μεγάλο χαμόγελο
έτσι!

Αν το ebay   σε τρομάζει επειδή  δεν  έχεις feedback, δω στα σε κάποιον που εχει, δώσε του ένα μικρό ποσοστό και τα κασόνια δώρο με κάνα νομίσματακι  μέσα,  βάζει και αντικαταβολή  για τους Έλληνες  που δεν έχουν μπικικινια σε λογαριασμούς και πευπαλ και νομίζω  θα φτασουν  στην τιμή τους! ( εννοώ τα 4-5 η δέκα  πιο  καλά που έχουν παγκόσμιο ενδιαφέρον. .)
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #113 στις: Μάρτιος 03, 2016, 08:29:50 πμ »

Θα συμφωνήσω με τον Θωμά στις επιλογές που δίνει, αλλά εκεί που διαφέρουμε ξεκάθαρα είναι στο ότι ναι μεν τις αναλύει και τις παρουσιάζει, αλλά δεν προτείνει κάποια από αυτές.

Προσωπικά είπα την άποψή μου, για το ποια επιλογή θεωρώ ως την καλύτερη. Υποστηρίζω ξεκάθαρα ότι μια δημοπρασία στο eBay είναι η καλύτερη επιλογή, αφού πρώτα κάποια νομίσματα συντηρηθούν-πιστοποιηθούν.

Όσο για τη φράση 'δώστε εσείς αυτή την περιουσία'... Δεν πρόκειται να δώσω ούτε 1 ευρώ και το ξεκαθάρισα εξ αρχής ότι δεν με απασχολούν αυτά τα νομίσματα.

Επίσης για τη φράση 'μιλάτε εκ του ασφαλούς'... Είναι συνέχεια του παραπάνω που είπα. Και φυσικά μιλάω εκ του ασφαλούς, καθότι δεν με απασχολεί να τα αποκτήσω. Έτσι είναι πάλι ξεκάθαρο ότι δεν έχω κάποιον λόγο να υποτιμήσω ή να υπερεκτιμήσω το νόμισμα.

Ανέβασα μια δημοπρασία ενός XF40 διότι αυτή βρήκα, και δεν είπα ότι κάνει τόσο. Δεν είπα ούτε αν είναι καθαρισμένα, ούτε τι βαθμό έχουν, ούτε πέταξα τιμές ότι κάνουν 10 ή 2000 ευρώ... ούτε επικαλέστηκα εθνικοπατριωτικούς λόγους (δάνειο από καλό φίλο) για το αν θα πρέπει να πουληθούν μόνο Ελλάδα.

Νομίζω ότι όλα όσα είπα, ήταν εντελώς ξεκάθαρα.

ΥΓ Πράγματι υπάρχουν πολλά θέματα που έχω γράψει... μήπως είναι όντως κακό ;;
Μάλλον θα 'χαλαρώσω' λιγάκι για να γράφουν άλλοι φίλοι.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #114 στις: Μάρτιος 03, 2016, 09:42:44 πμ »

Η αλήθεια είναι οτι δε πετάω στα σύννεφα...ουτε μου χαϊδεύουν τα αυτιά μου τα ποσά που ακούω...και ουτε και θέλω να μπω σε τοσο μεγάλο τρυπάκι δημοπράτες δημοπρασίες και ιστορίες για αγρίους ειναι ενα δυο νομίσματα που δε μου κάνουν εμενα να ηταν κανενα μισολιρο κανενα 5λιρο να το σκίζαμε γιατι αυτα γουστάρω και μου αρέσουν να έχω...εγω θα κοιτάξω να δω ποιος είναι διατεθειμένος να το πάρει και με τι τιμή και εαν μου κάνει ολα καλα το πηρε αλλιώς θα μπει στο χρονοντούλαπο και θα ξαναβγεί οταν θα πρέπει....δε με πιέζει αυτη την στιγμή τιποτα ουτε να βιαστώ ουτε να το σκοτώσω αλλα δε νομίζω οτι έχω την δυνατότητα να μπω σε μεγάλα τρυπάκια σε οικους δημοπρασιών...και ρε παιδια αφου δε ειναι τοσο αξιολογα νομίσματα και απο οτι διαβάζω δε ειναι και τοσο σπάνια γιατι να πανε σε αυτους τους οίκους?και να μπουν σε δημοπρασία?   
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #115 στις: Μάρτιος 03, 2016, 09:58:39 πμ »

Δεν μιλησε κανεις για περιουσια ουτε φουσκωσε τα μυαλα κανενος (τουλαχιστον εγω)...απλα ειπα το καλυτερο τροπο κατα την γνωμη μου για μια καλυτερη τιμη
Αυτα απο ενα σχετικα ασχετο  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #116 στις: Μάρτιος 03, 2016, 10:19:19 πμ »

Δεν μιλησε κανεις για περιουσια ουτε φουσκωσε τα μυαλα κανενος (τουλαχιστον εγω)...απλα ειπα το καλυτερο τροπο κατα την γνωμη μου για μια καλυτερη τιμη
Αυτα απο ενα σχετικα ασχετο  Χαμόγελο

δε αναφέρομαι συγκεκριμένα αντώνη μου και λεω απλα οτι δε με αποπροσανατολίζει η όποια τιμή που ακούγεται αυτο εννοώ...  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #117 στις: Μάρτιος 03, 2016, 10:45:21 πμ »

και κάτι άλλο είναι κακό κάποιος ο οποίος σχολιάζει να είναι και ενδιαφερόμενος του όποιου νομίσματος?  και το λεω αυτό γιατι σε κάθε σχεδόν ποστ πάντα υπάρχει μέσα εμένα δε με ενδιαφέρει το νόμισμα...μα και να ενδιέφερε που είναι το κακό? μεγάλα παιδιά είμαστε...αυτό αρκεί νομίζω...


Οι κάτοχοι των σειρών 112 και 114 δε κάνουν έναν κόπο να μας ανεβάσουν καμιά φωτογραφία να τα δούμε να κάνουμε καμιά σύγκριση να δούμε πόσο αγόρασαν ή πόσο θα πούλαγαν Απορία υπάρχει αυτή η δυνατότητα?
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #118 στις: Μάρτιος 03, 2016, 11:36:09 πμ »

Παυλινα δεν το ειπα για εσενα  .....
Καταγράφηκε
kostis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 732

"Μετρον Αριστον"


Προφίλ
« Απάντηση #119 στις: Μάρτιος 03, 2016, 11:53:17 πμ »

Για να μην παρεξηγηθω καλοπροαιρετα ειπα την γνωμη μου,σε περιπτωση που βρισκομουν σε παρομοια κατασταση και ποτε δεν αναφερθηκα στο συγκεκριμενο νομισμα.
Παυλινα ειδες τις επιλογες ευχομαι να πετυχεις την καλυτερη πωληση... Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 15
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences