Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 06, 2024, 09:06:28 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Το γραμματόσημο στον κινηματογράφο / στην τηλεόραση  (Αναγνώστηκε 6866 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
LHH
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1110



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 17, 2016, 09:02:51 μμ »

Εν το μεταξύ έχω σπάσει το κεφάλι μου,έχω ρωτήσει τρείς ανθρώπους,για να θυμηθώ μια ταινία sci-fi με ταξίδια στο χρόνο,που ένας τύπος έχει κλέψει ένα μπλοκ usa ζεππελιν και όταν γυρνάει μπροστά  στο χρόνο του τα δίνει πίσω...
Που θα πάει....
Καταγράφηκε
D.Dimitris
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1447


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 17, 2016, 10:01:51 μμ »

Την  συλλογή την κάνεις για την κρατήσεις, ενώ  την γυναίκα για να την αλλάξεις.
Καταγράφηκε
tats16
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 844


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 17, 2016, 10:55:12 μμ »

Εχω ακούσει μια ιστορια από κάποιο παλιό φιλοτελιστη για τον τρόπο που κάποιος έχασε ( ή απέκτησε ένα Σολφερινο ) ....Η ιστορια λοιπόν λέει ότι ο φιλοτελιστης βρεθηκε φιλοξενούμενος κάποιου ψαρά πριν παρα πολλά χρόνια να σηκώνει τα δίχτυα ... Αφού εβγαλαν τα ψάρια , άναψε φωτιά ο ψαράς να ψησουν μερικα ψάρια , τα οποια στη συνεχεια ( δεν ειχαν πιάτα μαζι ) τοποθετησε σε μια εφημερίδα ( φάκελο ?) που ειχε ταχυδρομηθει με το Σολφερινο ......
Καταγράφηκε
LHH
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1110



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 18, 2016, 10:28:06 πμ »


Εγώ τη ξέρω αλλιώς,ψαράς πήρε τη εφημερίδα την έκανε κώνο και έβαλε γαύρο,με το που πάει να τα τηγανίσει ο πελάτης τσακ! βλέπει ότι είχε και γραμμ.επάνω όπότε... Σαρκασμός

Φίλε tats sorry για τη παραποίηση,η ιστορία του Σοφλερίνο επι φακέλλου είναι ότι το πήρε ο Ζαχαριάδης ,με τη γνωστή συλλογή που την δημοπρατούσε τρία χρόνια ο feldman,κάπου στη δεκαετία του 50 από έμπορο,και μάλιστα πάμφτηνα,για πιο πριν δεν υπάρχει αναφορά,εικάζεται ότι το ανακάλυψε έμπορος μέσω Κύπρου...
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 18, 2016, 11:13:21 πμ »

Εμ ετσι γινονται οι συλλογες, μη φανταστειτε οτι πληρωνει κανενας  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
salonico
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 686


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 18, 2016, 02:19:43 μμ »


Εγώ τη ξέρω αλλιώς,ψαράς πήρε τη εφημερίδα την έκανε κώνο και έβαλε γαύρο,με το που πάει να τα τηγανίσει ο πελάτης τσακ! βλέπει ότι είχε και γραμμ.επάνω όπότε... Σαρκασμός

Φίλε tats sorry για τη παραποίηση,η ιστορία του Σοφλερίνο επι φακέλλου είναι ότι το πήρε ο Ζαχαριάδης ,με τη γνωστή συλλογή που την δημοπρατούσε τρία χρόνια ο feldman,κάπου στη δεκαετία του 50 από έμπορο,και μάλιστα πάμφτηνα,για πιο πριν δεν υπάρχει αναφορά,εικάζεται ότι το ανακάλυψε έμπορος μέσω Κύπρου...


Αλλο θα είναι εκείνο, αυτό με τα μπακαλιαράκια θα λαδώθηκε και ξεκόλλησε από το χαρτί.
Ίσως γι'αυτό δεν έχουν όλα τα σολφερίνα ακριβώς την ίδια απόχρωση, όπως λένε.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 18, 2016, 02:44:47 μμ »

Ίσως γι'αυτό δεν έχουν όλα τα σολφερίνα ακριβώς την ίδια απόχρωση, όπως λένε.

Ενδιαφέρουσα παρατήρηση!

Αλλά για ξεκαθαρίστε μου, πρόκειται για μπακαλιάρους ή για γαύρους; Και τι ομάδα ήταν ο πελάτης; (Ο ψαράς λογικά γαύρος θα ήταν...)

(Αφού οι νομισματικές συζητήσεις προκαλούν προστριβές, ας το ρίξουμε στα άσχετα.) :-)
Καταγράφηκε
salonico
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 686


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 18, 2016, 02:53:38 μμ »

Ποιος ψαράς;
Εστιάτωρ δεν ήτανε;
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 18, 2016, 03:10:03 μμ »

Με μπερδέψατε τελείως, χεχε!
:-)))))))))))))))))))))))))))
Καταγράφηκε
LHH
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1110



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 31, 2016, 01:18:20 μμ »

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences