Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 08, 2024, 06:41:14 μμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΑΠΑΤΗ  (Αναγνώστηκε 28268 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Αύγουστος 21, 2013, 09:32:36 μμ »

Θοδωρή μου έτσι είναι όντως τα πράγματα.Πάντως φανταστείτε να ήθελε κάποιος να γραφτεί σήμερα στο στέκι και να διάβασε 'ολα αυτά.Θα φρικάρισε όντως και με το δίκιο του ο άνθρωπος. Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
THEOMAN
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 881



Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Αύγουστος 21, 2013, 09:41:54 μμ »

Θοδωρή μου έτσι είναι όντως τα πράγματα.Πάντως φανταστείτε να ήθελε κάποιος να γραφτεί σήμερα στο στέκι και να διάβασε 'ολα αυτά.Θα φρικάρισε όντως και με το δίκιο του ο άνθρωπος. Μεγάλο χαμόγελο

Ναι Σπύρο
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Αύγουστος 22, 2013, 12:13:08 πμ »

Ποιός Σπύρος ρε παληκάρια?
Μπήκα μέσα βραδυάτικα και διάβασα τα νήμματα και μου έφυγε η ούγια.
Εμένα αμά μου την έκανε ο epop ή ο milou ή ο οποιοσδήποτε, θα έβγαινα και θα φώναζα δημόσια.
Λαϊκό δικαστήριο δεν είμαστε όπως λέει και ο Θοδωρής αλλά εδω μέσα πρέπει να υπάρχει ελευθερία σκέψης.
Εδώ μέσα και σε άλλα φόρα έχουν παίξει δημόσιοι τσακωμοί για πολύ πιο ευτελή θέματα.
Εγώ στη θέση σου Γιάννη θα έλεγα το επώνυμο του "κυρίου" για να βγει να απαντήσει.
Μεγάλα παιδιά είμαστε.
Τα ΕΛΤΑ συγκαταλέγονται στα σοβαρά μαγαζιά ακόμη στο θέμα της κλοπής.
Άρα ή εσύ το έβαλες στην τσέπη Γιάννη ή ο πωλητής "ξέχασε" να βάλει τη λίρα.
Και άμα ρε Γιάννη το έβαλες εσύ στην τσέπη ρε παιδάκι μου και κάνεις τέτοιο σαματά τότε είσαι για ζουρλομανδύα.
Το ποιός είναι σοβαρός και άξιος της εμπιστοσύνης μας, μπορεί να αργήσει καμιά φορά, πάντα φαίνεται στο μέλλον.
Ρε Παναγιώτη εσύ δεν χρειάζεται να κάνεις ούτε αίτηση για να μάθεις από ποιό νούμερο σε πήρανε.
Κατ' εμέ Παναγιώτη αυτά τα πράγματα ακόμη και "πλακίτσες" να είναι δεν περνάνε στο "ντούκου"
Και επειδή έχεις οικογένεια υπάρχει και η νόμιμη οδός που όπως γνωρίζεις εσύ καλύτερα είναι πολύ αυστήρη σε τέτοια θέματα αυτές τις εποχές.
Ρε τι τραβάμε επειδή μας αρέσουν το ωραία πράγματα.

 
Καταγράφηκε
silverfever
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 315



Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Αύγουστος 22, 2013, 01:48:51 μμ »

Eιναι πραγματικα μια πολυ ασχημη κατασταση λυπαμαι φιλε μιλου!
Εχεις δικιο και εσυ και οι φιλοι που λετε οτι εφοσον εχεις οικογενεια ειναι καλο να το σκεφτεις διπλα
πριν κανεις κατι. ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ομως αν παει να τη φερει σε καποιον που δεν εχει γυναικα / παιδια και δεν το αφησει ετσι απλα??? Τα 265 για καποιον μπορει να μην ειναι πολλα , για καποιον αλλο ομως μπορει να εινα μισος μηνας δουλειας! Ειμαι Νεοτατο μελος λιγων ημερων και συμφωνω με το φιλο που ειπε οτι θα πρεπει να φτιαχτει ενα λινκ με απατεωνες και ισως συμβουλες για εμας τους νεους πχ (σημεια συναντησης , τι να προσεξουμε κλπ.

Ευχομαι να ειναι το τελευταιο!
Καταγράφηκε

Perth mint κ' ξερο ψωμι!!
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Αύγουστος 22, 2013, 02:26:31 μμ »

το πιο σωστο που εχω διαβασει μεχρι τωρα ειναι απο την παυλινα (εαν θυμαμαι καλα)....
Τα μελη πριν φτασουν στο να αγοραζουν/πωλουν κατι θα πρεπει να εχουν φτασει σε καποιο συγκεκριμενο αριθμο ποστ....Ας πρεπει να ειναι τουλαχιστον στο επιπεδο "ΤΑΚΤΙΚΟΣ" (που χρειαζετε 150ποστ εαν θυμαμαι καλα) ετσι θα παρουμε χαμπαρη καποιους επιδοξους.....

Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Αύγουστος 22, 2013, 02:42:32 μμ »

Φίλε greenday εγώ πιστεύω πάλι πως και χρυσό μέλος να είναι κάποιος δεν αποδεικνύει ότι είναι και ο καλύτερος χαρακτήρας.Ο λύκος το τρίχωμά του αλλάζει αλλά τη γνώμη του ποτέ.Καλό θα ήταν ιδιαίτερα για χρυσά νομίσματα οι συναλλαγές να γίνονται χέρι με χέρι .Μπορεί ο άλλος να είναι και νέο μέλος με 10 μηνύματαπ.χ. και να είναι απο τους πιο αξιόπιστους στις συναλλαγές του.Τίποτα δεν είναι απόλυτο.αυτό θέλω να επισημάνω.Μπορεί ο άλλος εδώ μέσα να είναι αδερφός σου στο στέκι και να είναι απατεώνας .Ελπίζω να καταλάβατε τον τρόπο σκέψης μου.Φιλικά πάντα Σπύρος.
Καταγράφηκε
iceman
Επισκέπτης
« Απάντηση #51 στις: Αύγουστος 22, 2013, 02:46:18 μμ »

το πιο σωστο που εχω διαβασει μεχρι τωρα ειναι απο την παυλινα (εαν θυμαμαι καλα)....
Τα μελη πριν φτασουν στο να αγοραζουν/πωλουν κατι θα πρεπει να εχουν φτασει σε καποιο συγκεκριμενο αριθμο ποστ....Ας πρεπει να ειναι τουλαχιστον στο επιπεδο "ΤΑΚΤΙΚΟΣ" (που χρειαζετε 150ποστ εαν θυμαμαι καλα) ετσι θα παρουμε χαμπαρη καποιους επιδοξους.....



Αυτό με τον αριθμό των ποστ είναι μια ανοησία. Μπορεί ο άλλος να χαιρετάει όλα τα νέα μέλη, να εύχεται σε όλους στο αντίστοιχο θέμα και να γράφει σε όλα τα παρόμοια θέματα ώστε μέσα σε ένα μήνα να είναι χρυσό μέλος.
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Αύγουστος 22, 2013, 02:47:47 μμ »

Iceman ακριβώς αυτό εννοώ σε ευχαριστώ.Το είπες με άλλα λόγια συντομότερα απο μένα.
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Αύγουστος 22, 2013, 02:52:28 μμ »

Ας πούμε αν εδώ μέσα γραφτεί σαν μέλος ο Αδωνης ο Γεωργιάδης θα γίνει χρυσό μέλος μέσα σε μιά εβδομάδα .Δεν σημαίνει πως θα κάνουμε συναλλαγές μαζί του.Αν και αυτός υπάγεται σε άλλη  στην κατηγορία <<πουλάω βιβλία >> Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Αύγουστος 22, 2013, 02:55:47 μμ »

εχει μια λογικη αυτο με τα ποστ.Φυσικα απο μονο του δεν λεει τιποτα.αν συνδυαστει με μια 6μηνη παρουσια πρωτα τοτε θα αποθαρυνθουν πολλα λαμογια . Και φυσικα θα μπει και ενας ορος τα ποστ να μην ειναι ολα (γεια σου καλωσηλθες κτλ). Δεν θα εχουμε και τους αλεξιπτωτιστες που μπαινουν για να πουλησουν τα γραμματοσημα που βρηκαν απο τον παππου ή τα κατοχικα απο το μπαουλο.Θα γλυτωσουμε μια και καλη.

Δεν θα πρεπει βασικα ομως να ξεχναμε οτι το στεκι δεν δημιουργηθηκε για να γινονται αγοροπωλησιες και ολη μερα να ασχολουμαστε μ αυτο.Δημιουργηθηκε για ν α μπορουμε εμεις οι συλλεκτες ,ιδιως οσοι ειμαστε απο επαρχια,να μπορουμε να πουμε δυο κουβεντες με ενα ατομο που εχουμε κοινα ενδιαφεροντα.Να κανουμε μια συζητηση υπο τυπο καφενειου. Να περασουμε την ωρα μας συζητωντας απλα για κατι που ειναι ενδιαφερον .Το να προαγουμε τον συλλεκτισμο ειναι εννοια βαρια και ασηκωτη.
Οι  αγοροπωλησιες απο παρεργο που μπηκε απο το παραθυρο εγινε το κυριως εργο.Ολοι θα πρεπει να δειξουμε μια αυτοσυγκρατηση.
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Αύγουστος 22, 2013, 02:59:19 μμ »

+1000.Αυτό θα έπρεπε να ήταν το νόημα του στεκιού αλλά δυστυχώς κατέληξε λίγο ebay. Απορία
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Αύγουστος 22, 2013, 03:05:36 μμ »

Για να είμαι απόλυτα ειλικρινής εγώ προσωπικά γι αυτό το λόγο γράφτηκα στο στέκι .Για να ανταλλάσω απόψεις και ιδέες σχετικά με συλλεκτικά είδη και κυρίως νομίσματα.Δυστυχώς όμως κάποιοι και μάλλον πολλοί βλέπουν το στέκι σαν σελίδα που θα προωθήσουν τα προϊόντα τους .Καλό και αυτό αλλά όχι μόνο αυτό ρε παιδιά.Ο συλλεκτισμός είναι και πρέπει να παραμείνει χόμπυ έστω κι αν ορισμένοι θέλουν να τον καταντήσουν πάγκο λαϊκής αγοράς.
Καταγράφηκε
silverfever
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 315



Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Αύγουστος 22, 2013, 03:26:07 μμ »

το πιο σωστο που εχω διαβασει μεχρι τωρα ειναι απο την παυλινα (εαν θυμαμαι καλα)....
Τα μελη πριν φτασουν στο να αγοραζουν/πωλουν κατι θα πρεπει να εχουν φτασει σε καποιο συγκεκριμενο αριθμο ποστ....Ας πρεπει να ειναι τουλαχιστον στο επιπεδο "ΤΑΚΤΙΚΟΣ" (που χρειαζετε 150ποστ εαν θυμαμαι καλα) ετσι θα παρουμε χαμπαρη καποιους επιδοξους.....


συμφωνω μαζι σου εν μερη στο οτι κατι πρεπει να γινει για να περιοριστουν αυτα τα φαινομενα .Ομως το να αποκλησουμε καποιον επειδη ειναι νεος η να εμπιστευτουμε καποιον που ειναι τακτικος δεν ειναι λυση , μπορει καποιος να βαλει σκοπο να κανει τα 150 ποστ για να γινει τακτικος και μετα να κανει το colpo grosso
Τι μπορει να ειναι λυση η τουλαχιστον να βοηθησει κατα τη γνωμη μου. Α)  να ζητησουμε απο τον αποστολεα να στειλει βιντεο η φωτο με τα χαρακτηριστικα του πακετου που στελνει, αν θελουμε να ειμαστε ακομα πιο σιγουροι ζηταμε με αντικαταβολη , ετσι αν δεν μασ στειλει φωτο/βιντεο δεν το παραλαμβανουμε! και οταν ειναι να το ανοιξουμε τραβαμε και εμεις λεπτομερες βιντεο.

Παντως προς θεου μην στερησετε σε εμας τους νεους να μπορουμε να αγοραζουμε νομισματα (ποναει χερι - κοβει χερι)!!!
Καταγράφηκε

Perth mint κ' ξερο ψωμι!!
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Αύγουστος 22, 2013, 04:05:33 μμ »

Δεν ξερω τι εγινε κ πως εγινε, αλλα μην τυχον κανετε αυτη την μ@λ@κια που βλεπω σε αλλα φορουμ σχετικα με πληθος ποσταρισματων κλπ κλπ γιατι δεν δουλευει κ εκτος των αλλων εκνευριζει τον καθε επιδοξο συλλεκτη  η οποιον τελωςσπαντων ''θεωρειτε''  ''απατεωνα'' μεχρι να αποδειξει οτι δεν ειναι ελεφαντας. Τα πραγματα ειναι απλα. Ενα κινητο τηλεφωνο θα δινει το καθε μελος και για πιστοποιηση θα στελνει ενα σμσ με καποιο κωδικο που του εχει δωθει... τελος
Καταγράφηκε
HONEST
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 810


Αν τα λάθη διδάσκουν,τότε έχω καταπληκτική μόρφωση


Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Αύγουστος 22, 2013, 05:23:27 μμ »

Δεν ξερω τι εγινε κ πως εγινε, αλλα μην τυχον κανετε αυτη την μ@λ@κια που βλεπω σε αλλα φορουμ σχετικα με πληθος ποσταρισματων κλπ κλπ γιατι δεν δουλευει κ εκτος των αλλων εκνευριζει τον καθε επιδοξο συλλεκτη  η οποιον τελωςσπαντων ''θεωρειτε''  ''απατεωνα'' μεχρι να αποδειξει οτι δεν ειναι ελεφαντας. Τα πραγματα ειναι απλα. Ενα κινητο τηλεφωνο θα δινει το καθε μελος και για πιστοποιηση θα στελνει ενα σμσ με καποιο κωδικο που του εχει δωθει... τελος
αυτο ακουγεται σωστο αν και με μερικους απο εδω μεσα ,εχουν γινει ηδη συναλαγες και ετσι γνωριζουμε ονοματεπωνυμα-διευθηνσεις κ.λ.π... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

THINK BEFORE TYPE
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences