Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 06, 2024, 02:41:01 μμ
Σελίδες: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 38
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 Φοίνικας 1828  (Αναγνώστηκε 172427 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #450 στις: Ιούλιος 17, 2014, 12:56:13 πμ »

Το κλειδώνω , κοίτα να δεις αύριο φεύγω για διακοπές και με τσίτωσαν στις 12 το βράδυ.
Θέλω να πιστεύω hare πως παίζει κάτι τέτοιο ειδάλλως.....................Δεν θα το αφήσω καθόλου.
ΑΗΔΙΑΣΑ.
Καταγράφηκε

ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #451 στις: Ιούλιος 17, 2014, 07:08:03 πμ »

.
Οπως φαινεται, η ngc σε μερικες περιπτωσεις πιεζει τα δοντακια του ασπρου πλαστικου εαν το νομισμα στεκεται  χαλαρα (λογω ανισου παχους ριμ κλπ) και αυτο δεν ειναι αποδειξη μαιμουδιας, οπως ανεφερε και ο Μεφιστο εχει και αυτος κυπριακο NGC  με πιεσμενα δοντακια ,βαριεμαι να ψαξω τα δικα μου, αλλα οποιος δεν βαριεται, ας ψαξει, μαλλον θα βρει.


Eψαξα ολα τα δικα μου αλλα δε βρηκα κανενα με πιεσμενα δοντακια !!!

Μαλλον επειδη δεν εχω φοινικα που τους εχει αδυναμια η Ngc να τους βαζει στο σλαμπ με την πενσα !!!!
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Κώστας Κ.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 501


Προφίλ
« Απάντηση #452 στις: Ιούλιος 17, 2014, 07:13:02 πμ »

Αντώνη αφού το άνοιξες.

Θα γράψω αυτό που έγραψα και στο Modern Greek Forum:

Παράδειγμα για το πόσο σημαντικό σε reholding είναι να υπάρχει φωτογραφία και στον παλιό αριθμό:

http://www.ngccoin.com/certlookup/index.aspx?CertNumber=1995354-005

Το δοκίμιό μου, η πεντάρα του 1828.

Απευθύνομαι σ'αυτούς που γνωρίζουν την ιστορία του νομίσματος. Πότε το πήρα και από που το πήρα.
Αγορασμένο το 2006 από τον Chase. Κυττάξτε το νούμερο. Δηλαδή μετά από το φοίνικα του Παναγιώτη. Η πιστοποίηση είχε γίνει στα παλιά κλειστά σλαμπ. Φωτογραφία δεν υπήρχε. Το καινούργιο ετικετάκι γράφει ΚΜ γιατί κάπως έπρεπε να δηλωθεί ότι είναι pattern. Reholding έκανα ο ίδιος πριν 3-4 χρόνια. Και όπως βλεπετε υπάρχει φωτογραφία.

Αν το reholding είναι σπιτικό, φυσικό είναι να μην υπάρχει.
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #453 στις: Ιούλιος 17, 2014, 07:32:53 πμ »

Δηλαδη Κωστα ο συνδιασμος νεο σλαμπ-παλιο ετικετακι -οχι φωτο ειναι οντως αδυνατον να ειναι υπαρκτος και γνησιος ,οπως λες ?
Αν ειναι οντως  ετσι, ο Βασιλ. ,εμπειροτατος στο σλαμπαρισμα, δεν το ηξερε και διακινδυνευσε για μερικα κατοσταρικα να βγαλει φορα παρτιδα σε δημοπρασια στο e bay ενα τοσο ευκολα διαπιστωσιμο σφαλμα?
Με δεδομενο οτι τον φοινικα θα τον εβλεπαν στο ebay εκατονταδες υποψηφιοι, μεταξυ των οποιων και γατονια και εμπειροι?
Και ολοι οι εμπειροι, τα γατονια, μεταξυ των οποιων και ατομα που εφεραν το σλαμπαρισμα στην Ελλαδα ειδαν το τοσο προφανες αυτο "σφαλμα" τοτε στην δημοπρασια του ebay και δεν το καταλαβαν?

Αντωνη, τι να σου πω, μπορει να εχουν αδυναμια στους φοινικες και στα Κυπριακα οι NGCδες, γιατι αν τα πιεσμενα δοντακια ειναι ενδειξη μαιμουδεματος, τοτε βλεπω τον Παναγιωτη και οσους εχουν πιεσμενα δοντακια στο ngc σλαμπ τους να παιρνουν τα οπλοπολυβολα....
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #454 στις: Ιούλιος 17, 2014, 07:42:35 πμ »

Καλημέρα, αν δεν έχετε πρόβλημα να διαγράψω τις απαντήσεις από αυτό που ανέβασα και μετά ........θα διερευνηθεί εκτός Στεκιού ..............με άλλο τρόπο. Σας ευχαριστώ όσους επικοινώνησαν μαζί μου.
Ας μην το μπλέκουμε και άλλο,η έρευνα στο δικό μου θέμα θα γίνει με άλλα νόμιμα μέσα όταν μάθω -διαπιστώσω κάτι θα ενημερωθείτε .
Καταγράφηκε

ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #455 στις: Ιούλιος 17, 2014, 07:44:04 πμ »


Αν ειναι οντως  ετσι, ο Βασιλ. ,εμπειροτατος στο σλαμπαρισμα, δεν το ηξερε και διακινδυνευσε για μερικα κατοσταρικα να βγαλει φορα παρτιδα σε δημοπρασια στο e bay ενα τοσο ευκολα διαπιστωσιμο σφαλμα?
Με δεδομενο οτι τον φοινικα θα τον εβλεπαν στο ebay εκατονταδες υποψηφιοι, μεταξυ των οποιων και γατονια και εμπειροι?
Και ολοι οι εμπειροι, τα γατονια, μεταξυ των οποιων και ατομα που εφεραν το σλαμπαρισμα στην Ελλαδα ειδαν το τοσο προφανες αυτο "σφαλμα" τοτε στην δημοπρασια του ebay και δεν το καταλαβαν?



Εσυ Δημητρη εισαι 100% σιγουρος οτι το νομισμα που ειχαν οι φωτο της δημοπρασιας στο ebay , ηταν το ιδιο το οποιο ταξιδευσε τελικα στην Αυστραλια ¨??

ή αφου εκλεισε η δημοπρασια εφυγε το "κουτακι" με καποιο αλλο νομισμα μεσα....ποιος θα το εβλεπε τοτε ??
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #456 στις: Ιούλιος 17, 2014, 07:51:21 πμ »

Προφανως για ολα αυτα θα πρεπει να ενημερωθει η ιδια η NGC
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #457 στις: Ιούλιος 17, 2014, 07:54:08 πμ »

 Αντωνη,υποθετικα μπορει κανεις να πει οτιδηποτε σε αυτο που ρωτας.
 Μεχρι και οτι ινδιανοι Σιου σταματησαν το σλαμπ και εκαναν αλλαγη.
 Εγω φυσικα και δεν ειμαι σιγουρος για τιποτα, αλλα μονο με υποθεσεις δεν βγαινουν συμπερασματα..
 Εδω, εχει προκυψει, ενα τελειως καινουργιο θεμα.
 Λενε τα παιδια, ο Κωστας και ο Λασκαρης, οτι ειναι αδυνατον να υπαρχει γνησιο σλαμπ με τον συνδιασμο νεο σλαμπ-παλιο ταμπελακι-οχι φωτο.
 Και διατυπωνω το ευλογοτατο ερωτημα.
Εαν αυτο που λενε ειναι γεγονος, ο dealer της pcgs επαθε ανοια και μαλακυνση και ανεβασε τετοιο "ανυπαρκτο" σλαμπ στο e bay και ολοι οι υπολοιποι τα γατονια και οι εμπειροι που το ειδαν ανεβασμενο επαθαν ομαδικη τυφλωση?
Δεν ξερω, ρωτω κατι παραλογο?
Δεν κανω υποθεσεις, ρωτω πανω σε κατι που εγραψαν.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
Κώστας Κ.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 501


Προφίλ
« Απάντηση #458 στις: Ιούλιος 17, 2014, 07:55:51 πμ »

Δηλαδη Κωστα ο συνδιασμος νεο σλαμπ-παλιο ετικετακι -οχι φωτο ειναι οντως αδυνατον να ειναι υπαρκτος και γνησιος ,οπως λες ?
Αν ειναι οντως  ετσι, ο Βασιλ. ,εμπειροτατος στο σλαμπαρισμα, δεν το ηξερε και διακινδυνευσε για μερικα κατοσταρικα να βγαλει φορα παρτιδα σε δημοπρασια στο e bay ενα τοσο ευκολα διαπιστωσιμο σφαλμα?
Με δεδομενο οτι τον φοινικα θα τον εβλεπαν στο ebay εκατονταδες υποψηφιοι, μεταξυ των οποιων και γατονια και εμπειροι?
Και ολοι οι εμπειροι, τα γατονια, μεταξυ των οποιων και ατομα που εφεραν το σλαμπαρισμα στην Ελλαδα ειδαν το τοσο προφανες αυτο "σφαλμα" τοτε στην δημοπρασια του ebay και δεν το καταλαβαν?

Αντωνη, τι να σου πω, μπορει να εχουν αδυναμια στους φοινικες και στα Κυπριακα οι NGCδες, γιατι αν τα πιεσμενα δοντακια ειναι ενδειξη μαιμουδεματος, τοτε βλεπω τον Παναγιωτη και οσους εχουν πιεσμενα δοντακια στο ngc σλαμπ τους να παιρνουν τα οπλοπολυβολα....

Φίλε μου, που δεν ξέρω ούτε τ' όνομά σου, αυτά που γράφεις για τον ντιλερ είναι υποθέσεις.

Εγώ θα σου πω το εξης: Όταν είναι κάποιος απελπισμένος και προσπαθεί να βγάλει ποσά παραπάνω από αυτά που μπορεί, σε συνδυασμό υπέρμετρης αλλαζονίας και συστηματικής υποτίμησης της νοημοσύνης των άλλων, θα οδηγηθεί αργά ή γρήγορα σ΄εύκολα ανιχνεύσιμες απάτες.

Τα γεγονότα είναι αυτά που γράφω παραπάνω.

Αυτή τη στιγμή έχω 88 σλαμπ στο σπίτι και ούτε ένα δεν έχει σημάδια από πένσα...

Για τα υπόλοιπα έχω απαντήσει ήδη σε ποστ πριν από 15 σελιδες.
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #459 στις: Ιούλιος 17, 2014, 08:20:05 πμ »

Θα επιμείνω κι ας γίνομαι βαρετός...

Υπάρχει όμως μονόπλευρη ενημέρωση... δεν υπάρχει η άλλη άποψη.
Θεωρώ ότι είναι επιβεβλημένο να μιλήσει ο Βασίλης (rakosyllekths). Φέρεται να έχει γνώση κάποιων γεγονότων κι αυτός (Δε λέω ότι έκανε το οτιδήποτε, ούτε αυτός ούτε κανένας άλλος). Ας δούμε τι θα πει, ίσως έχει να πει πολλά και για πολλούς.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
Mefisto
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 152



Προφίλ
« Απάντηση #460 στις: Ιούλιος 17, 2014, 08:31:12 πμ »

Εσυ Δημητρη εισαι 100% σιγουρος οτι το νομισμα που ειχαν οι φωτο της δημοπρασιας στο ebay , ηταν το ιδιο το οποιο ταξιδευσε τελικα στην Αυστραλια ¨??

ή αφου εκλεισε η δημοπρασια εφυγε το "κουτακι" με καποιο αλλο νομισμα μεσα....ποιος θα το εβλεπε τοτε ??


Αντώνη, καταλαβαίνεις βέβαια ότι με το ερώτημα  που θέτεις, κλονίζεις συθέμελα το σενάριο των ιερών αγελάδων του φόρουμ, που βιάστηκαν να ταυτοποιήσουν άρον-άρον και πέραν πάσης αμφιβολίας τον raw Φοίνικα που είχε προταθεί στον  Coll, με τον Φοίνικα που περιεχόταν στο slab της δημοπρασίας του Ρακοσυλλέκτη.

Επί τη ευκαιρία, βλέποντας το θέμα που είχε αναρτήσει πριν από ένα μήνα ο Zobels, με τον άλλο Φοίνικα, αναρωτιέμαι πως και οι εδώ πραγματογνώμονες δεν πήραν είδηση τα δαγκώματα στα δόντια και αυτού του holder, που βέβαια διακρίνονταν από τότε ολοκάθαρα. Παρατηρητικότης μηδέν.
http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=15203.0

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 17, 2014, 10:46:58 πμ από Mefisto » Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #461 στις: Ιούλιος 17, 2014, 08:31:36 πμ »

Θα επιμείνω κι ας γίνομαι βαρετός...

Υπάρχει όμως μονόπλευρη ενημέρωση... δεν υπάρχει η άλλη άποψη.
Θεωρώ ότι είναι επιβεβλημένο να μιλήσει ο Βασίλης (rakosyllekths). Φέρεται να έχει γνώση κάποιων γεγονότων κι αυτός (Δε λέω ότι έκανε το οτιδήποτε, ούτε αυτός ούτε κανένας άλλος). Ας δούμε τι θα πει, ίσως έχει να πει πολλά και για πολλούς.



Να σου φρεσκαρω λιγο την μνημη σου τι εγινε την τελευταια φορα που δωθηκε βημα στο Ρακοσυλλεκτη ....

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=11197.msg138764#msg138764
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #462 στις: Ιούλιος 17, 2014, 08:35:24 πμ »



Αντώνη, καταλαβαίνεις βέβαια ότι με το ερώτημα  που θέτεις, κλονίζεις συθέμελα το σενάριο των ιερών αγελάδων του φόρουμ, που βιάστηκαν να ταυτοποιήσουν άρον-άρον και πέραν πάσης αμφιβολίας τον raw Φοίνικα που είχε προταθεί στον του Coll με τον Φοίνικα που περιεχόταν στο slab της δημοπρασίας του Ρακοσυλλέκτη.




Καλως τον μου ...ο "φοινικας του coll"  ειναι κατα μεγαλο ποσοστο αυτος που ειδαμε στην δημοπρασια του Αυστραλου ....αληθεια πως εφτασε μεχρι την Αυστραλια και αυτον ο Ιδιος που πουλουσε τον σλαμπαρισμενο στο ebay δεν τον ειχε στα χερια του  ??

Υ.γ παω για υπνο τωρα , αν με ρωτηστε τιποτε αλλο θα σας απαντησω το απογευμα .....  Κλείσιμο ματιού

Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Mefisto
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 152



Προφίλ
« Απάντηση #463 στις: Ιούλιος 17, 2014, 08:40:05 πμ »



Αντώνη, καταλαβαίνεις βέβαια ότι με το ερώτημα  που θέτεις, κλονίζεις συθέμελα το σενάριο των ιερών αγελάδων του φόρουμ, που βιάστηκαν να ταυτοποιήσουν άρον-άρον και πέραν πάσης αμφιβολίας τον raw Φοίνικα που είχε προταθεί στον του Coll με τον Φοίνικα που περιεχόταν στο slab της δημοπρασίας του Ρακοσυλλέκτη.




Καλως τον μου ...ο φοινικας του coll ειναι κατα μεγαλο ποσοστο αυτος που ειδαμε στην δημοπρασια του Αυστραλου ....αληθεια πως εφτασε μεχρι την Αυστραλια ??



Φαντάζομαι ταχυδρομικά. Όπως έφτασε κι ο δικός μου VF Φοίνικας (PCGS, για να εξηγούμεθα  Σαρκασμός) στην Αμερική, πριν από κάτι μήνες.

Το ζήτημα δεν είναι εάν ο Φοίνικας του Coll είναι αυτός που εμφανίζει σήμερα προς πώληση ο Αυστραλός. Το ζήτημα είναι εάν ο Φοίνικας του Coll  έχει την παραμικρή σχέση με τον σλαμπαρισμένο  Φοίνικα της δημοπρασίας Ρακοσυλλέκτη.
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #464 στις: Ιούλιος 17, 2014, 08:41:20 πμ »

http://www.ngccoin.com/coin-grading/holders/edgeview.aspx (1/9/2008)
http://www.ngccoin.com/news/viewarticle.aspx?IDArticle=1147 (1/10/2008)
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 38
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences