Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 06, 2024, 08:39:44 μμ
Σελίδες: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 38
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 Φοίνικας 1828  (Αναγνώστηκε 172455 φορές)
0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #390 στις: Ιούλιος 16, 2014, 08:26:31 μμ »

http://www.greekcoins.gr/viewtopic.php?f=3&t=2959&start=30
Αυτος Μπαμπη:
Καταγράφηκε

dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #391 στις: Ιούλιος 16, 2014, 08:29:35 μμ »

Αν δεν εχεις φωτο Μπαμη ωστε να ταυτοποιηθει δεν μπορει να ειναι το ιδιο νομισμα .
Κανεις δεν αγοραζει 62αρι για να το σπασει και να το δωσει......
Δεν ξερω αν εχει σημασια απο που το πηρες εσυ....

Καταλαβε οτι το σπας, πουλας το xf  στο κουτι του MS και σου μενει ο MS, να το ξαναπιστοποιησεις οποτε γουσταρεις.

Αλλα τοτε Δημητρη αυτο που ηταν στο κουτι δεν θα ηταν το δικο μου, και αρα δεν θα ηταν το επιληψιμο!!!!
 Γνωριζω οτι απο καπου το αγορασε αλλα οχι απο που. Το νομισμα ηταν row  και φυσικα θα εβγαζε μια προμηθεια οπως ειναι λογικο. Εγω ειχα προτεινει μαλιστα να μου το στηλει για πιστοποιηση και μαλιστα μου ειχε πει και τι θα γραψει κατα πασα πιθανοτητα
Φυσικα μπορω να αποδειξω τα λεγομενα μου
Δεν εχεις καταλαβει.  Σκεψου το λιγο.
Καταγράφηκε

babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #392 στις: Ιούλιος 16, 2014, 08:32:14 μμ »

Ο Φοίνικας σας επαναλαμβάνω και πάλι ήταν στην κατοχή μου για ένα  χρονικό διάστημα τώρα δεν θα περάσω λαϊκό δικαστήριο γιατί πώς και γιατί και απόδειξε το  και ούτε θα απολογηθώ τι κάνω και την δεν κάνω σε κανένα  και δεν θα ήθελα να αναφέρεστε με υπαινιγμούς και σχόλια   που να θίγουν την προσωπικότητα μου και το άτομο μου ευχαριστώ
Καταγράφηκε
Κώστας Κ.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 501


Προφίλ
« Απάντηση #393 στις: Ιούλιος 16, 2014, 08:40:12 μμ »

Ο Δημήτρης θέλει να πει ότι ο Βασιλακ. αγόρασε από το Μπάμπη τον φοίνικα MS62, άνοιξε αριστοτεχνικά το κουτί, έβγαλε το νόμισμα, το οποίο θα μπορούσε ανά πάσα στιγμή να σταλεί και να πιστοποιηθεί ως MS62 ή και παραπάνω, έβαλε τον xf που είχε προτεινει στο Coll-Σωτήρη, έκλεισε το κουτάκι κι έτσι απέκτησε ένα καινούργιο MS62 φοίνικα στο άψε-σβήσε.
Δύο φοίνικες αγοραμένοι στην τιμή του ενός. Χαμόγελο
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #394 στις: Ιούλιος 16, 2014, 08:46:32 μμ »

Ο Φοίνικας σας επαναλαμβάνω και πάλι ήταν στην κατοχή μου για ένα  χρονικό διάστημα τώρα δεν θα περάσω λαϊκό δικαστήριο γιατί πώς και γιατί και απόδειξε το  και ούτε θα απολογηθώ τι κάνω και την δεν κάνω σε κανένα  και δεν θα ήθελα να αναφέρεστε με υπαινιγμούς και σχόλια   που να θίγουν την προσωπικότητα μου και το άτομο μου ευχαριστώ
Δεν σε κατηγορω.  Την βοηθεια σου ζητω να καταλαβω ποιος φοινικας ηταν στο κουτι οταν ηρθε στα χερια σου.
Καταγράφηκε

coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #395 στις: Ιούλιος 16, 2014, 08:47:48 μμ »

Οκ αυτο ειπα κι εγω στον Μπαμπη , οτι το δικο του και το <δικο> μου ειναι διαφορετικα κερματα.

Για μενα το θεμα εχει κλεισει δεν εχω κατι αλλο.

Να ειστε καλα και καλη συνεχεια

Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #396 στις: Ιούλιος 16, 2014, 08:49:35 μμ »

Ο Δημήτρης θέλει να πει ότι ο Βασιλακ. αγόρασε από το Μπάμπη τον φοίνικα MS62, άνοιξε αριστοτεχνικά το κουτί, έβγαλε το νόμισμα, το οποίο θα μπορούσε ανά πάσα στιγμή να σταλεί και να πιστοποιηθεί ως MS62 ή και παραπάνω, έβαλε τον xf που είχε προτεινει στο Coll-Σωτήρη, έκλεισε το κουτάκι κι έτσι απέκτησε ένα καινούργιο MS62 φοίνικα στο άψε-σβήσε.
Δύο φοίνικες αγοραμένοι στην τιμή του ενός. Χαμόγελο

Αυτο θελει να πει?
Ειναι κατι που το λες εσυ  η ο Ποδαρας ΕΥΘΕΩΣ ΚΑΙ ΕΥΘΑΡΣΩΣ αντιλαμβανομενοι πληρως τι σημαινει αυτο που γραφετε  σε ενα δημοσιο χωρο?
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #397 στις: Ιούλιος 16, 2014, 08:52:01 μμ »

Ο Δημήτρης θέλει να πει ότι ο Βασιλακ. αγόρασε από το Μπάμπη τον φοίνικα MS62, άνοιξε αριστοτεχνικά το κουτί, έβγαλε το νόμισμα, το οποίο θα μπορούσε ανά πάσα στιγμή να σταλεί και να πιστοποιηθεί ως MS62 ή και παραπάνω, έβαλε τον xf που είχε προτεινει στο Coll-Σωτήρη, έκλεισε το κουτάκι κι έτσι απέκτησε ένα καινούργιο MS62 φοίνικα στο άψε-σβήσε.
Δύο φοίνικες αγοραμένοι στην τιμή του ενός. Χαμόγελο

Αυτο θελει να πει?
Ειναι κατι που το λες εσυ  η ο Ποδαρας ΕΥΘΕΩΣ ΚΑΙ ΕΥΘΑΡΣΩΣ αντιλαμβανομενοι πληρως τι σημαινει αυτο που γραφετε  σε ενα δημοσιο χωρο?
Απορία
Καταγράφηκε

dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #398 στις: Ιούλιος 16, 2014, 08:54:18 μμ »

Ο Μπαμπης δεν το εχει κανει σιγουρα.  Δεν προκυπτει ουτε απο τα στοιχεια ουτε απο το χαρακτηρα του.  Για την αποφυγη παρεξηγησεων.
Καταγράφηκε

haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #399 στις: Ιούλιος 16, 2014, 08:55:00 μμ »

Παμε ξανα.
Μετα την αποκαλυψη του γεγονοτος απο τον Μπαμπη,(προς τιμην του, μιας και οπως γραφει δεν εχει ιδιαιτερες σχεσεις με τον Βασιλ)
Εσυ Κωστα και εσυ Δημητρη Ποδαρα ισχυριζεστε δημοσιως και εγγραφως στο δημοσιο αυτο φορουμ οτι ο Βασιλης  εκανε αυτο που διαβαζω λιγο παραπανω?
Ρωταω για να καταλαβω δηλαδη.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 03, 2014, 12:21:41 μμ από chris_1972 » Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
Κώστας Κ.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 501


Προφίλ
« Απάντηση #400 στις: Ιούλιος 16, 2014, 08:56:04 μμ »

Κύττα να δεις, ο φοίνικας αναζητείται που ήταν μέσα στο κουτί. Η διαδικασία είναι η παραπάνω.

Μετά από 25 σελίδες δεν έχετε ακόμη καταλάβει τι έχει γίνει; Τι να πω..
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #401 στις: Ιούλιος 16, 2014, 08:57:29 μμ »

Παμε ξανα.
Μετα την αποκαλυψη του γεγονοτος απο τον Μπαμπη,(προς τιμην του, μιας και οπως γραφει δεν εχει ιδιαιτερες σχεσεις με τον Βασιλ)
Εσυ Κωστα και εσυ Δημητρη Ποδαρα ισχυριζεστε δημοσιως και εγγραφως στο δημοσιο αυτο φορουμ οτι ο Βασιλης Βασιλακοπουλος εκανε αυτο που διαβαζω λιγο παραπανω?
Ρωταω για να καταλαβω δηλαδη.
Εσυ τι λες?
Καταγράφηκε

chr
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 166



Προφίλ
« Απάντηση #402 στις: Ιούλιος 16, 2014, 09:16:06 μμ »

Ο Φοίνικας σας επαναλαμβάνω και πάλι ήταν στην κατοχή μου για ένα  χρονικό διάστημα τώρα δεν θα περάσω λαϊκό δικαστήριο γιατί πώς και γιατί και απόδειξε το  και ούτε θα απολογηθώ τι κάνω και την δεν κάνω σε κανένα  και δεν θα ήθελα να αναφέρεστε με υπαινιγμούς και σχόλια   που να θίγουν την προσωπικότητα μου και το άτομο μου ευχαριστώ

Συγγνώμη που ίσως γινόμαστε κουραστικοί, αλλά από τη διατύπωση καταλαβαίνω ότι ο ίδιος φοίνικας που πουλήθηκε από το Βασίλη ήταν μέσα στο ίδιο  slab (NGC MS62), που απλά δεν είχε σημεία παραβίασης? Ο Φοίνικας, το κουτί του, ή και τα δύο ήταν στην κατοχή σας?
Καταγράφηκε
Mefisto
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 152



Προφίλ
« Απάντηση #403 στις: Ιούλιος 16, 2014, 09:20:23 μμ »

Μέχρι χτες ψάχνατε –ΤΑΧΑ ΜΟΥ- να βρείτε τον «απατεώνα που έδωσε το νόμισμα στον Ρακοσυλλέκτη». Τώρα, που εμφανίστηκε ο προτελευταίος ιδιοκτήτης του νομίσματος, προχωράμε  σε άλλο σενάριο.

Για πάμε ξανά, παρέα με τους επίδοξους Κλουζώ, μπας και λυθεί το μυστήριο.

Exhibit Α, που λένε και τ’ Αμερικανάκια στα δικαστήρια :  Σετ (3) φωτογραφιών Βασιλακόπουλου, από την καταχώρησή του στο ebay, το καλοκαίρι του 2013.

http://www.worthpoint.com/worthopedia/greece-1828-foinix-ngc-ms62-464435179

Exhibit B : Σετ φωτογραφιών του Αυστραλού, στην αρχική  του καταχώρηση, όταν προσπάθησε να πουλήσει το νόμισμα μέσα στο κουτί.

http://www.ebay.com/itm/SILVER-PHOENIX-GREECE-1828-Kapodistrias-NGC-Graded-MS-62-UNC-RARE-/161362066245?pt=AU_Coins2&hash=item2591edbb45&nma=true&si=AewVQqRHZ8gDlrtu4ad3zv562I0%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

Κοιτάμε προσεκτικά το σλαμπ που έχει αναρτήσει ο Αυστραλός : Εμπροσθότυπος, δεξιά πλευρά του σλάμπ, ώρα 02.00 στην προέκταση της ακτίνας του νομίσματος.  Διακρίνονται ολοκάθαρα σε όλες τις φωτογραφίες δύο μικρά μαύρα ρινίσματα, μεγέθους 1-2 χιλιοστών,  που έχουν εγκλωβιστεί μέσα στo slab και πάνω στο λευκό holder, δηλαδή μεταξύ διαφανούς καλύμματος και holder.

Κοιτάμε ξανά τις φωτογραφίες Βασιλακόπουλου : Κανένα απολύτως τέτοιο σημάδι.

Όπως επίσης, το slab όπως εικονίζεται στη δημοπρασία του Αυστραλού. περιμετρικά είναι τίγκα στην κόλλα. Στις φωτογραφίες Βασιλακόπουλου επ’ ουδενί υπάρχει τέτοια εικόνα.

Συμπέρασμα αβίαστο, ο Αυστραλός που δεν ξέρει από νομίσματα και πουλάει δίσκους έχει ανοίξει το slab και το έχει ξανακολλήσει. Τα σκουπιδάκια που εγκλωβίστηκαν κατά τη διαδικασία αυτή, δεν υπήρχαν το καλοκαίρι του 2013, όπως τότε δεν υπήρχαν ούτε  οι κόλλες, που φαίνονται ολοκάθαρα στις νέες φωτογραφίες. Μόνο που τον πήρανε αμέσως μυρωδιά και τότε εξαφάνισε τελείως το κουτί.

Πώς και δεν τις είδαν αυτές οι λεπτομέρειες οι γκουρούδες  της νομισματικής ; Α, ξέρω : Αυτοί κοιτάνε νόμισμα, όχι κουτί.  Σαρκασμός

Αιδώς Αργείοι, σας πήρανε χαμπάρι.

Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #404 στις: Ιούλιος 16, 2014, 09:29:03 μμ »

Μπορεις να μου εξηγήσεις mefisto πως και στα 2 link που έδωσες, τα δοντάκια στο slab είναι πιεσμένα;
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
Σελίδες: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 38
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences