Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 06, 2024, 03:11:13 μμ
Σελίδες: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 38
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 Φοίνικας 1828  (Αναγνώστηκε 172430 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
Toni-g
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #360 στις: Ιούλιος 15, 2014, 05:17:11 μμ »

Βγήκαν σε δημοπρασία τα παρακάτω:


 


Επειδή διαφωνώ με τα κουτάκια, άρα τα νομίσματα δεν αντιπροσωπεύουν αυτά που γράφουν, θεωρώ ότι κάποιος με το όνομα dlacostes τα έχει παραποιήσει και αλλάξει. (Φωτογραφίες που δεν φαίνεται τίποτα, στη διάθεσή σας, για να λέτε ότι σας κατέβει).

Θερμή παράκληση να με υποστηρίξετε στην άποψή μου, καθότι είμαι κρυφοέμπορος και θέλω να εξαφανίσω τον dlacostes που θέλει να εξαφανίσει τον rakomazoxtra και σε κάθε περίπτωση να τους εξαφανίσω και τους δυο.

@sac Ποιος είπε "ρίξε λάσπη, ρίξε λάσπη στο τέλος κάτι θα μείνει"?
Μη βιαστείς co-συλλέκτη "sac". Εδώ έχουμε τη περίπτωση ότι ακολουθούν και "χάνοι"




Θα παρακαλούσα να μην ξανα χρησιμοποιηθεί δημοπρασια μου ως παράδειγμα προς αποφυγή  επισης θα παρακαλούσα τους διαχειριστές να διαγράψουν το λινκ που παραπέμπει στην δημοπρασια μου
εγινε
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #361 στις: Ιούλιος 15, 2014, 05:20:36 μμ »

Πάντως όλοι πρέπει να έχουν το δικαίωμα να υπερασπιστούν τον εαυτό τους.
Οφείλω να "καταθέσω" ότι τα δύο προηγούμενα χρόνια έστελνα με το Βασίλη κάθε δίμηνο από 2 εώς 15 νομίσματα στην PCGS και δε χάθηκε κανένα...
ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΒΑΣΙΛΗ!

(Βιαστικά, γιατί δεν χρειάζονται περισσότερα).

Φυσικά ο καθένας έχει διακαίωμα να εκφράζει τις απόψεις του (όπως λέει ο Βολταίρος), με την προϋπόθεση ότι τηρεί νόμους, κανόνες κλπ. Αν παραβιάζει όλα αυτά, χάνει αυτό το δικαίωμα. Γιατί η Δημοκρατία έχει νόμους και κανόνες και όποιος δεν τους σέβεται απομονώνεται για να προστατευτεί η Δημοκρατία.

Όποιος κατηγορείται έχει το δικαίωμα να υπερασπιστεί τον εαυτό του, αλλά και πάλι τηρώντας νόμους και κανόνες.

Ο haros, ίσως χωρίς να το καταλαβαίνει, λέει ότι: Αφού δεν μπορεί να απολογηθεί (με δική του ευθύνη, του "κατηγορούμενου"), άρα δεν μπορεί να "καταδικαστεί".

Με αυτή τη λογική ο κάθε εγκληματίας θα έβριζε θεούς και δαίμονες στο δικαστήριο κλπ, αλλά δεν θα καταδικαζόταν, γιατί δεν θα "κατάφερνε" να απολογηθεί ποτέ.

Και συμπληρώνω εγώ: Έτσι όπως τα έκανε, ας βρει τρόπο να απολογηθεί.
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #362 στις: Ιούλιος 15, 2014, 06:09:23 μμ »

Τοσα ατομα εχουν μιλησει με τον Βασιλη απο προχθες.  Δεν εχει πει σε κανεναν ποιος το εκανε?  Ειμαι σιγουρος πως αν υπηρχε καποια σοβαρη δικαιολογια θα την ξεραμε τωρα.
Καταγράφηκε

Νίκος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 616


Προφίλ
« Απάντηση #363 στις: Ιούλιος 15, 2014, 06:27:40 μμ »

Κατ αρχάς να ζητήσω συγγνώμη από το SMARTMORPHEUS επειδή έβαλα ως παραπομπή δική του ανάρτηση.
Δεν υπήρχε κακή πρόθεση εκ μέρους μου
. (Κι εδώ που τα λέμε ήταν καλό κι όχι κακό παράδειγμα).


ΥΓ. Θέλω να μιλήσω με το Βασίλη και με τον αστραλό.

Καταγράφηκε
Νίκος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 616


Προφίλ
« Απάντηση #364 στις: Ιούλιος 15, 2014, 06:34:05 μμ »

Τοσα ατομα εχουν μιλησει με τον Βασιλη απο προχθες.  Δεν εχει πει σε κανεναν ποιος το εκανε?  Ειμαι σιγουρος πως αν υπηρχε καποια σοβαρη δικαιολογια θα την ξεραμε τωρα.

Τον έχεις 100% για ένοχο πάντως. Τόση εμπιστοσύνη έχεις στον αστραλό ή στα αμερικανάκια?

Λέω να κάνουμε στατιστικό δημοψήφισμα και εάν έχεις δίκιο να τον σλαμπάρουμε ως "ΝΟΤ GENUINE" διά παντός.

(και αυτό που μου αρέσει στο "συλλεκτικό σώμα" είναι :"όλοι ένοχοι ότι και να λένε" (ακόμη και το όλοι ένοχοι μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου δεν είναι αποδεκτό)
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #365 στις: Ιούλιος 15, 2014, 07:13:59 μμ »

Τοσα ατομα εχουν μιλησει με τον Βασιλη απο προχθες.  Δεν εχει πει σε κανεναν ποιος το εκανε?  Ειμαι σιγουρος πως αν υπηρχε καποια σοβαρη δικαιολογια θα την ξεραμε τωρα.

Τον έχεις 100% για ένοχο πάντως. Τόση εμπιστοσύνη έχεις στον αστραλό ή στα αμερικανάκια?

Λέω να κάνουμε στατιστικό δημοψήφισμα και εάν έχεις δίκιο να τον σλαμπάρουμε ως "ΝΟΤ GENUINE" διά παντός.

(και αυτό που μου αρέσει στο "συλλεκτικό σώμα" είναι :"όλοι ένοχοι ότι και να λένε" (ακόμη και το όλοι ένοχοι μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου δεν είναι αποδεκτό)
Τα ματια μου εμπιστευομαι.  Τον Ελληνα θα εμπιστευτω?  Τι λες τωρα!
Καταγράφηκε

georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #366 στις: Ιούλιος 15, 2014, 07:15:29 μμ »

"και οι υπολοιποι 10 που λετε οτι ξερετε λετε βλακιες γιατι κανενας δεν ξερει απο που προηρθε η λεξη Ιωαννινα"

Αυτό εδώ? Αναποφασιστικότητα

 âyanina σημαίνει "στους προεστους" , στο μερος με τους προεστούς.
Απο αυτή τη λέξη πήραν τ' (α)Γιάνινα (και οχι Ιωάννινα) το ονομά τους αφου ήταν κεφαλοχώρι και εκει συγκεντρώνωνταν οι προεστοί.

πηγή http://greekgeneo.blogspot.gr/l
Καταγράφηκε
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #367 στις: Ιούλιος 15, 2014, 07:22:01 μμ »

Ο Βασιλης δεν μπορει να γραψει, ειναι αποκλεισμενος ασχετα τι φαινεται στο προφιλ του απλα εκανε μια προσπαθεια να συνδεθει ανεπιτυχως τον προηγουμενο μηνα (σε απαντηση φιλων απο προηγουμενο ποστ).

Επισης μη χαλατε το θεμα με ασχετα, ειναι πολυ σοβαρο και οτι ηταν να γραφτει εχει γραφτει και το συμπερασμα βγαινει αβιαστα.
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #368 στις: Ιούλιος 15, 2014, 07:24:34 μμ »

Δεν γίνεται να μεταφερθεί το θέμα σε αυτά για τα μέλη και να μας πείτε και αυτά που λέτε στον  καφέ  για όσους δεν τα γνωρίζουμε μια και είμαστε από επαρχία. Μια παρέα είμαστε. Μετά από 25 σελίδες το θέμα άρχισε να κάνει κοιλιά .  
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #369 στις: Ιούλιος 15, 2014, 07:25:11 μμ »

Τοσοι εχουν μιλησει με τον Βασιλη, σιγουρα θα σας εχει πει τι εγινε!  Αντε μιληστε, δεν ξερει κανεις?
Καταγράφηκε

dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #370 στις: Ιούλιος 15, 2014, 07:27:43 μμ »

πόσο είχε πουληθεί στο ebay πέρυσι?

...2000 οκ το βρήκα. νόμιζα ότι θα είχε πουληθεί κανά δεκάρικο για να γίνεται τόσο θέμα...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 15, 2014, 07:37:40 μμ από dimmarko » Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #371 στις: Ιούλιος 15, 2014, 07:32:21 μμ »

http://www.ebay.co.uk/itm/330985477759?redirect=mobile
Καταγράφηκε

ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #372 στις: Ιούλιος 15, 2014, 07:32:23 μμ »

Δεν γίνεται να μεταφερθεί το θέμα σε αυτά για τα μέλη και να μας πείτε και αυτά που λέτε στον  καφέ  για όσους δεν τα γνωρίζουμε μια και είμαστε από επαρχία. Μια παρέα είμαστε. Μετά από 25 σελίδες το θέμα άρχισε να κάνει κοιλιά .  
Oποιος δεν ακουει δεν βλεπει και δεν μιλαει ζει εκατο χρονια
Καταγράφηκε
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #373 στις: Ιούλιος 15, 2014, 07:39:39 μμ »

Ξέρεις πολλα εσύ Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #374 στις: Ιούλιος 15, 2014, 07:59:16 μμ »

Ο Pepos που μιλαει μαζι του σιγουρα θα ξερει τι εχει συμβει.  Ηλια?
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 38
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences