Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 07, 2024, 01:00:56 πμ
Σελίδες: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 38
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 Φοίνικας 1828  (Αναγνώστηκε 172472 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
Mefisto
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 152



Προφίλ
« Απάντηση #285 στις: Ιούλιος 14, 2014, 09:15:58 μμ »

Ειχε καλές φωτογραφίες ο Αυστραλος.  Απλά πράγματα.  Ο Βασίλης έχει επικοινωνήσει μαζί σου?

Όχι, δεν είναι καθόλου "απλά πράγματα". Είναι εξαιρετικά σύνθετα τα πράγματα.  Και να με συμπαθάς, αλλά δεν μπορείς από τη μια να κομπάζεις σεμνυόμενος για την ικανότητά σου να "διαβάζεις" κέρμα από χιλιόμετρο, όταν την ίδια στιγμή παραδέχεσαι ότι δεν πήρες πρέφα ένα κουτί καρα-μαϊμουδεμένο, στις ίδιες ακριβώς φωτογραφίες. Ούτε εσύ ούτε κανείς άλλος εξ όσων τώρα βλέπουν τη μαϊμουδιά.

Και όχι, δεν επικοινώνησε, εάν αυτό έχει κάποια σημασία.

Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #286 στις: Ιούλιος 14, 2014, 09:20:39 μμ »

Ειχε καλές φωτογραφίες ο Αυστραλος.  Απλά πράγματα.  Ο Βασίλης έχει επικοινωνήσει μαζί σου?

Όχι, δεν είναι καθόλου "απλά πράγματα". Είναι εξαιρετικά σύνθετα τα πράγματα.  Και να με συμπαθάς, αλλά δεν μπορείς από τη μια να κομπάζεις σεμνυόμενος για την ικανότητά σου να "διαβάζεις" κέρμα από χιλιόμετρο, όταν την ίδια στιγμή παραδέχεσαι ότι δεν πήρες πρέφα ένα κουτί καρα-μαϊμουδεμένο, στις ίδιες ακριβώς φωτογραφίες. Ούτε εσύ ούτε κανείς άλλος εξ όσων τώρα βλέπουν τη μαϊμουδιά.

Και όχι, δεν επικοινώνησε, εάν αυτό έχει κάποια σημασία.


Παράξενο.  Θα ορκιζομουν ότι σε έχει επηρεάσει.  Κατά τα αλλα δεν καταλαβαίνω τι συζητάμε τόση ώρα. 
Καταγράφηκε

Κώστας Κ.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 501


Προφίλ
« Απάντηση #287 στις: Ιούλιος 14, 2014, 09:24:10 μμ »

Φίλε Μεφίστο, χωρίς να σε γνωρίζω και γι' αυτό σου ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη, έχω την εντύπωση ότι κάποιος άλλος χρησιμοποιεί τα δάκτυλά σου αυτή τη στιγμή. Κατά τ' άλλα ούτε κι εγώ βγάζω νόημα από αυτά που γράφεις...
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #288 στις: Ιούλιος 14, 2014, 09:31:25 μμ »

Παράλληλα, αν ο (φερόμενος ως) κατηγορούμενος θέλει να πει κάτι, μπορεί να βρει τρόπο να το κάνει. Μπορεί να στείλει τις απόψεις του σε κάποιον με email και να τις παρουσιάσει αυτός εδώ.

Αν θέλει να τις στείλει σε κάποιον φίλο του, έχει καλώς. Αν θέλει να τις στείλει σε κάποιον υπεύθυνο του φόρουμ, νομίζω ότι δεν θα έχουν αντίρρηση να τις παρουσιάσουν.

Το γεγονός ότι δεν μπορεί να απαντήσει ο ίδιος, εξαιτίας δικών του λαθών, ούτε τον αθωώνει, ούτε αποτελεί ελαφρυντικό, ούτε φυσικά οδηγεί σε κάτι σαν "αθώος λογω αμφιβολιών".

Αν δεν μπορεί να βρει άλλη λύση, ας μου στείλει εμένα τις απόψεις του να τις παρουσιάσω. Το email μου φαίνεται.

Αν δεν θέλει να μιλήσει, δικαίωμά του. Οι υπόλοιποι μπορούμε να συνεχίσουμε να μιλάμε χωρίς να εξαρτάται αυτό από το αν θέλει να μιλήσει και αυτός ή όχι.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 14, 2014, 09:40:58 μμ από sac » Καταγράφηκε
Mefisto
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 152



Προφίλ
« Απάντηση #289 στις: Ιούλιος 14, 2014, 09:32:42 μμ »

Δεν πειράζει, αγαπητέ Κώστα, εσύ μπορεί να μη βγάζεις νόημα, αλλά σε διαβεβαιώ ότι υπάρχουν κάμποσοι άλλοι που καταλαβαίνουν μια χαρά τα φτωχά ελληνικά μου.
Καταγράφηκε
Κώστας Κ.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 501


Προφίλ
« Απάντηση #290 στις: Ιούλιος 14, 2014, 09:37:53 μμ »

Για να μην το παιδεύουμε άλλο. Το νόμισμα και στις τρεις φωτο είναι αδιαμφισβήτητα το ίδιο. Η διαδρομή που ακολούθησαε είναι αυτή που έχετε όλοι καταλάβει, αλλά άνθρωπος από αυτον τον πλανήτη δε θα μπορούσε να δει στην περσινή φωτογραφία ότι το σλαμπ είναι ανοιγμένο. Ακόμη και οι πλέον υποψιασμένοι.
Είπαμε, η κατρακύλα που παίρνουν μερικοί άνθρωποι αιφνιδιάζει και τους προκατειλημμένους.
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #291 στις: Ιούλιος 14, 2014, 09:41:50 μμ »

ξεμπλοκαρετε το λογαριασμο του να γραψει τι ειναι να γραψει.το ολο θεμα κατανταει φαιδρο,χειροτερο απο λαικο δικαστηριο.θα γραφτουν αλλες 10 σελιδες και θα κλεισει.απλα θα μεινουν αμφιβολιες.θελετε αληθεια και ολα στο φως? αφηστε να γραψει και αυτος να ακουστει και η αντιθετη αποψη. η "συλλεκτικη κοινοτητα" η αλλιως τα προβατα εδω ειναι βλεπουν-κρινουν.

ps.solferino exeis kampalikia
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #292 στις: Ιούλιος 14, 2014, 09:42:32 μμ »

... Ο Βασίλης έχει επικοινωνήσει μαζί σου?

ξεμπλοκαρετε το λογαριασμο του να γραψει τι ειναι να γραψει.το ολο θεμα κατανταει φαιδρο,χειροτερο απο λαικο δικαστηριο.θα γραφτουν αλλες 10 σελιδες και θα κλεισει.απλα θα μεινουν αμφιβολιες.θελετε αληθεια και ολα στο φως? αφηστε να γραψει και αυτος να ακουστει και η αντιθετη αποψη. η "συλλεκτικη κοινοτητα" η αλλιως τα προβατα εδω ειναι βλεπουν-κρινουν.

ps.solferino exeis kampalikia


http://steki-syllekton.gr/index.php?action=profile;u=1288
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #293 στις: Ιούλιος 14, 2014, 09:46:22 μμ »

ξεμπλοκαρετε το λογαριασμο του να γραψει τι ειναι να γραψει.το ολο θεμα κατανταει φαιδρο,χειροτερο απο λαικο δικαστηριο.θα γραφτουν αλλες 10 σελιδες και θα κλεισει.απλα θα μεινουν αμφιβολιες.θελετε αληθεια και ολα στο φως? αφηστε να γραψει και αυτος να ακουστει και η αντιθετη αποψη. η "συλλεκτικη κοινοτητα" η αλλιως τα προβατα εδω ειναι βλεπουν-κρινουν.

Αν πιστεύεις ότι έτσι θα μάθεις την αλήθεια τότε πολύ απλά, δεν ξέρεις τον Βασιλη.
Καταγράφηκε

zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #294 στις: Ιούλιος 14, 2014, 09:48:04 μμ »

Εγώ λέω να κλειδωθεί λεβέντες το θέμα ..........και αν έρθει κάποια απάντηση του, να ανοιχθεί τότε.
Τι λέτε;;;;; Άντε γιατί βλέπω να δημιουργούνται νέες λογομαχίες από το πουθενά.
Καταγράφηκε

Κώστας Κ.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 501


Προφίλ
« Απάντηση #295 στις: Ιούλιος 14, 2014, 09:49:02 μμ »

Δεν πειράζει, αγαπητέ Κώστα, εσύ μπορεί να μη βγάζεις νόημα, αλλά σε διαβεβαιώ ότι υπάρχουν κάμποσοι άλλοι που καταλαβαίνουν μια χαρά τα φτωχά ελληνικά μου.

Φίλε μου, δεν υπάρχει λόγος να εκτραπεί η συζήτηση. Τα ελληνικά σου είναι άψογα. Θα ευχόμουν να έγραφα όπως εσύ, κι αυτό το εννοώ.
Απλά έχουν γίνει κάποιες παρανοήσεις που έχουν να κάνουν με το διαφορετικό βαθμό εμπειρίας που έχουν οι συλλέκτες. Είναι απόλυτα φυσιολογικό. Διάβασε το τελευταίο μήνυμά μου για να δεις τι εννοώ.
Καταγράφηκε
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #296 στις: Ιούλιος 14, 2014, 09:49:11 μμ »

Στους φιλους που ζητουν να ανοιχθει ο λογαριασμος του Βασιλακοπ. για να απαντησει δεν νομιζω οτι ειναι καλη ιδεα. Ξερουμε ολοι τον γραπτο του λογο οταν κατηγορειται η οταν καποιος απλα διαφωνει μαζι του, ακρη δεν θα βγει. Σοβαρα ατομα εγραψαν αποψεις και νομιζω ευκολα βγαζει καποιος συμπερασμα για τα γεγονοτα.
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #297 στις: Ιούλιος 14, 2014, 09:51:10 μμ »

Στους φιλους που ζητουν να ανοιχθει ο λογαριασμος του Βασιλακοπ. για να απαντησει δεν νομιζω οτι ειναι καλη ιδεα. Ξερουμε ολοι τον γραπτο του λογο οταν κατηγορειται η οταν καποιος απλα διαφωνει μαζι του, ακρη δεν θα βγει. Σοβαρα ατομα εγραψαν αποψεις και νομιζω ευκολα βγαζει καποιος συμπερασμα για τα γεγονοτα.


Μα δεν βλέπετε ... ο λογαριασμός υφίσταται και δεν είναι κλειδωμένος.
http://steki-syllekton.gr/index.php?action=profile;u=1288

Ας ενημερωθεί ο Βασίλης, αν θέλει να πει κάτι.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #298 στις: Ιούλιος 14, 2014, 09:55:13 μμ »

ξεμπλοκαρετε το λογαριασμο του να γραψει τι ειναι να γραψει.το ολο θεμα κατανταει φαιδρο,χειροτερο απο λαικο δικαστηριο.θα γραφτουν αλλες 10 σελιδες και θα κλεισει.απλα θα μεινουν αμφιβολιες.θελετε αληθεια και ολα στο φως? αφηστε να γραψει και αυτος να ακουστει και η αντιθετη αποψη. η "συλλεκτικη κοινοτητα" η αλλιως τα προβατα εδω ειναι βλεπουν-κρινουν.

Αν πιστεύεις ότι έτσι θα μάθεις την αλήθεια τότε πολύ απλά, δεν ξέρεις τον Βασιλη.

κανενα δε ξερω δημητρη.απλα καποια ατομα τα συμπαθω και δεν αναφερομαι στο βασιλη.με το συγκεκριμενο 3 συναλλαγες ειχα στη ζωη μου και κανενα προβλημα για να ειμαι ειλικρινης.μια φορα κατσαμε μαζι για καφε με το Κ. ορφεα το γιαννη7 και το γιο του γιαννη.τα συμπερασματα μου τα εχω βγαλει απλα λεω αυτο που θεωρω σωστο.αν εχει κατι να πει καλως και ευκαιρια να ακουστει.αν οχι η αν αρχισει τις παπατζες απλά θα εκτεθει πιο πολυ
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
Κώστας Κ.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 501


Προφίλ
« Απάντηση #299 στις: Ιούλιος 14, 2014, 09:56:18 μμ »

Όσο παίρνουν μέρος πολιτισμένοι άνθρωποι σ' αυτή τη συζήτηση, με στοιχειώδη αντίληψη του τι έχει γίνει, σας διαβεβαιώνω ότι δε δεν υπάρχει καμμία περίπτωση να ξεσπάσουν λογομαχίες. Τουλάχιστον, όχι με μένα.

Όλα είναι τόσο ξεκάθαρα που τα συμπεράσματα βγαίνουν αβίαστα.
 
Αρκετά έγραψα, καληνύχτα σας.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 38
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences