Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 06, 2024, 12:58:21 μμ
Σελίδες: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 38
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 Φοίνικας 1828  (Αναγνώστηκε 172418 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
partsa
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581



Προφίλ
« Απάντηση #255 στις: Ιούλιος 14, 2014, 06:29:41 μμ »

Προσπαθώ να παρακολουθήσω το θέμα το οποίο αυξάνεται με καταιγιστικούς ρυθμούς. Από εχθές που ξεκίνησε πρέπει να έχει σπάσει όλα τα ρεκόρ.
Εμείς οι Έλληνες ψοφάμε για ίντρικα και συνομωσία. Δεν υπήρχε περίπτωση να μεγαλώσει το θέμα τόσο γρήγορα αν μιλάγαμε μόνο για αξιολόγηση του Φοίνικα.
Όπου υπάρχει το γ@@@@@@ο το χρήμα στη μέση δεν ύπαρχουν ούτε ήθη ούτε φιλίες.
Καταγράφηκε
Κώστας Κ.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 501


Προφίλ
« Απάντηση #256 στις: Ιούλιος 14, 2014, 06:42:52 μμ »

κανενας δεν θα απαντηση,αν μαθουμε καποτε την αληθεια ειναι επειδη υπαρχουν κοντρες και προστριβες μεταξυ <<εμπορων>>.Ο ενας δινει τον αλλον!!Πολλοι γνωριζατε αλλα κανατε την παπια,δεν σας ηταν τιποτα να ενημερωσετε και τους υπολοιπους συλλεκτες που δεν ειναι φιλαρακια σας.Ειμαι σιγουρος οτι πολλα παιδια τσεκαρουν τα σλαμπ μη τυχον και τους εκατσε στραβη.
Προσωπικα λυπαμε,οχι  για ολους,υπαρχουν και καποιοι που ειναι διαμαντια!!

Διαφωνώ κάθετα για τις "προστριβές μεταξύ εμπόρων" κλπ κλπ. Λευτέρη, για να φτάσεις σ΄αυτό το συμπέρασμα πρέπει πρωτίστως να είσαι ενήμερος για το ποιοί είναι έμποροι, ποιοί όχι, να γνωρίζεις για πρόσωπα και πράγματα στο χώρο σε βάθος χρόνου. Αναρωτήσου: είσαι σε θέση να κάνεις κάτι τέτοιο ή εξαπολύεις ένα πυροτέχνημα κατά δικαίων και αδίκων; Πόσα χρόνια είσαι συλλέκτης και τι νομισματικές γνώσεις έχεις, γνωρίζεις τουλάχιστον μια δεκαετία τα πρόσωπα που διαπλέκονται στο θέμα;

Θέλετε προσωπική πληροφόρηση, αλλά διαπιστώνω με λύπη μου πως από το πρωί που σταμάτησα να γράφω έως τώρα, όχι μόνο δεν έχει προωθηθεί η υπόθεση προς τη λύση της, αλλά, όπως το περίμενα, γράφτηκαν σελίδες και σελίδες αοριστολογίες που απροπροσανατολίζουν πλήρως. Και ο Δημήτρης κι εγώ και κάποιοι ακόμη, δώσαμε στοιχεία, το ότι τα τρία νομίσματα είναι τα ίδια κλπ που μόνο παιδάκια δε θα έβγαζαν ένα λογικό συμπέρασμα κι έρχεται παλιός συλλέκτης του χώρου, που σέβομαι απολύτως κι ως άνθρωπο κι ως συλλέκτη, να μην μπορεί να διακρίνει καν ότι είναι το ίδιο νόμισμα...
 
Και θα ήθελα κι εγώ να δωθεί βήμα στο Βασιλακοπ., αλλά να είστε κι εσεις έτοιμοι να αντιμετωπίσετε τις συνήθεις δικαιολογίες που χρόνια λέγονται περί ζηλοφθονίας, αντικρουόμενων συμφερόντων κλπ και ν' δείτε να καταλήγουμε στο τέλος σε ύβρεις οι οποίες χαρακτήρισαν για χρόνια το διαάλογο με τον εν λόγω και που ήταν και η αφορμη εξόδου του από τα φόρουμ. Κι όλα αυτά χωρίς να γνωρίζετε και πάλι σε βάθος πρόσωπα και πράγματα, χωρίς τα οποία δε θα φτάσετε ποτέ σε ασφαλή συμπεράσματα.

Εμένα ποσώς μ' ενδιαφέρει αν θ' αγοράσω ή όχι νεοελληνικά νομίσματα από τον ίδιο και τους ομοίους του,  γιατί έχω αρμενίσει γι' άλλες πολιτείες, όπου χρειάζονται όρχεις και γνώσεις να με ακολουθήσουν. Εσείς θα τραβάτε τα πάνδεινα αντιμετωπίζοντας τετοιους ανθρώπους συνεχώς. Γιατί, κατά βάθος, υποπτεύομαι, ότι δε μπορούμε να ζήσουμε χωρίς αυτούς. Τους θέλουμε να μας δείχνουν τη ρότα που πρέπει να πάρουμε, άσχετα ότι μας οδηγούν σε νερά επικίνδυνα, στα οποία, αν επρόκειτο για την πραγματική ζωή, δε θα θέλαμε ποτέ να οδηγηθούμε.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #257 στις: Ιούλιος 14, 2014, 07:13:18 μμ »

Βρε συ coll, μην κανεις οτι δεν καταλαβαινεις.
Αυτο που λεω ειναι οτι θα πρεπει, μετα απο τοσα που του σουρθηκαν ευθεως η πλαγιως, να του δοθει το αυτονοητο δικαιωμα να απαντησει στον ιδιο χωρο,χωρις ενδιαμεσους.
Δηλαδη που διαφωνεις σε αυτο?

Δεν διαφωνω φιλε ,στον δημοκρατικο χωρο ανηκω.
Απλα μεταξυ σοβαρου και αστειου  σου δινω την εκδοχη του για να σε γλυτωσω απο πολυ ασκοπο διαβασμα, για ενα θεμα που δεν οδηγει πουθενα.
Αν οδηγουσε δεν θα γραφονταν 50 σελιδες προς τερψη οφθαλμων
Πάντως Σωτήρη θυμάμαι το θέμα με τον φοίνικα πέρσι που είχες καταλήξει να τσακωθείς με τον Βασίλη.  Κοίτα πως έρχονται τα πράγματα!  Κρίμα που έχει διαγραφεί το θέμα.

Δεν ηταν ο Βασιλης, και ειμαι υπερ του να διαγραφουν και αυτα αν θες την αποψη μου

Ανακαλω φυσικα
Απαντησα βιαστικα αφου προς στιγμην θεωρησα οτι εγινε απο τον Δημητρη αναφορα σε αλλη διενεξη.
Αυτο εγινε ισως γιατι την φωτο δεν την πηρα ως copy απο το σβησμενο θεμα που ειχα σχεδον ξεχασει την υπαρξη του αλλα την  πηρα μολις χθες απο τα μαιλ μου, αφου το νομισμα που παραθεσατε μου το θυμησε.
 Ειχα ριξει πολυ μελετη πανω σε αυτο τοτε.
Το νομισμα αυτο επροκειτο να το αγορασω . Οπως ειχα πει και τοτε στο στεκι ενω ζητησα καθαρη φωτο οχι μονο δεν πηρα αλλα μου φερθηκαν και ιδιαιτερα κακοτροπα κιολας( συνηθης πρακτικη ωστε να θεωρησει το θυμα οτι κατι χανει) αφου ζητησα εγγυηση οτι θα παρει ΕΣΤΩ ενα καποιο βαθμο.
Δεν το πηρα διοτι κατα την αποψη μου ηταν καθαρισμενο, ενω παραλληλα μου διεμηνησαν οτι πουληθηκε .
Ηκαταλητικη φωτο αλλωστε δεν ειναι αυτη αλλα εκεινη οπου εβγαλε στην αρχη ο Δημητρης(νομιζω) οπου ειναι σε σλαμπ και ο πωλητης ο Βασιλης.

Υ.Σ Για να σας λενε να ριξετε και μια ματια στα σλαμπακια  σας κατι θα ξερουν , μην ειστε ισχυρογνομωνες.
  
Καταγράφηκε
iceman
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 331



Προφίλ
« Απάντηση #258 στις: Ιούλιος 14, 2014, 07:19:10 μμ »

Προσωπικά Συμπεράσματα:

1) οι κόντρες μεταξύ μεγάλων συλλεκτών καλά κραττούν
2) αν δεν υπάρχουν κόντρες πολλά πράγματα δεν παίρνουν μεγάλη έκταση και περνάνε στα ψιλά. Ως ένα βαθμό κατανοητό.
3) υπάρχει περίπτωση γνωστός συλλέκτης να έκανε μεγάλη π0#^ι@ ή έστω να ξεφορτώθηκε  π0#^ι@ άλλου.
4) λερώνουμε την υπόληψη κάποιου που δεν μπορεί να είναι εδώ( μπορεί όντως να πρέπει να λερωθεί αλλά ας μπορεί να αμυνθεί)
5) μερικοί πέφτουν απο τα σύννεφα με αυτά που γίνονται. Σε άλλο πλανήτη βρίσκονται? απορώ.. δηλαδή αν δεν υπάρχουν κόντρες και λαμογιές εδώ που μιλάμε για ένα τέρμα ανταγωνιστικό χόμπυ που παίζουν τεράστια ποσά που θα υπάρχουν? στο ψάρεμα?
6) υπάρχουν ανόητοι συλλέκτες-έμποροι που αγοράζουν νομίσματα χιλιάδων ευρώ χωρίς να έχουν ιδέα. Ας πρόσεχαν και αυτοί. Και όσο παραπλανητική και να είναι η φώτο πρέπει να μπορείς να κρίνεις πάντα αυτό που αγοράζεις. Αλλιώς να απλώνεις τα πόδια σου ως εκεί που φτάνουν! Αν υπήρχε και δικαίωμα επιστροφής μετά την παραλαβή δεν ξέρω τι να πω....
7) έχει καταντήσει κουραστικό συγκεκριμένο μέλος που σχολιάζει τους πάντες και τα πάντα. βγάζει χολή και το παίζει παντογνώστης. Κάνει σχολιασμό σε κάθε λέξη που θα γράψει κάποιος. Στέκι συλλετών είναι εδώ. Όχι μέρος να βγάζει ο καθένας ότι κόμπλεξ μπορεί να κουβαλάει.


Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #259 στις: Ιούλιος 14, 2014, 07:28:30 μμ »

κωστα εαν προσεξες το εμποροι ειναι σε εισαγωγικα,ο νοων νοητω!!κακος δεν θα γινω εγω!!
Το μονο σιγουρο ομως ειναι οτι εαν δεν υπηρχαν προστριβες εμεις δεν θα μαθεναμε ποτε τιποτα!!
Και σ'αυτο μη προσπαθεις να με πεισεις για το αντιθετο!!Τις νομισματικες γνωσεις τις κραταω για μενα και καμια φορα σε κανα φιλαρακι εαν τις χρειαστει,σ'αυτην την περιπτωση δεν χρειαζοντε!!
Γιατι δε μιλατε τοσο καιρο?μονο τωρα που εκανε (εαν το εκανε βεβαια) ο βασιλης πυροβολατε στο ψαχνο?και μαλιστα προετοιμαζετε τον κοσμο για τυχον απαντησεις που θα δωθουν!!Που εισασταν τοσο καιρο να τα πειτε?
εγω δεν εχω προβλημα ουτε με σενα ουτε με τους εμπορους,την σκεψη μου γραφω και αυτα που πιστευω.Δεν κατηγορω κανεναν προσωπικα γιατι δεν ξερω κανεναν σας προσωπικα αλλα ειμαι τοσο καιρο στα συλλεκτικα και εχω καταλαβει τι παιζετε!!
Να ξεκινησω απο τα εγκεφαλικα καποιον συλλεκτων που ενω ηταν κραβατομενοι η συλλογη τους εκανε φτερα και να ερθω στο παρον?
εγω ουτε τον βασιλη πχ σιγονταρω ουτε τον κωστα,με την σαπιλα τα εχω,και την σαπιλα την δημιουργησαν μερικοι απο μας,κανεις αλλος!!
Προσωπικη πληροφορηση δεν περιμενω αλλα τουλαχιστον σταματηστε να γραφετε στους νεους προσεχετε και προσεχετε!!Τι να προσεξουν?Μπορει καποιος νεος να ξερει οτι παιζεται τετοια πουστια με τα σλαμπ?
Περιμενω μια απαντηση ομως,γιατι τοσο καιρο δε λεγατε τιποτα?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 14, 2014, 07:55:33 μμ από lefmaggos » Καταγράφηκε
Mefisto
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 152



Προφίλ
« Απάντηση #260 στις: Ιούλιος 14, 2014, 07:28:43 μμ »

“αλλα μου φερθηκαν και ιδιαιτερα κακοτροπα κιολας, αφου ζητησα εγγυηση οτι θα παρει ΕΣΤΩ ενα καποιο βαθμο. Δεν το πηρα διοτι κατα την αποψη μου ηταν καθαρισμενο


-Aφού, κατά την άποψή σου ήταν καθαρισμένο, πώς ταυτόχρονα ζητούσες εγγύηση ότι θα πάρει έστω ένα κάποιο βαθμό ;

-Παράδοξο, δεν βρίσκεις ;

Καταγράφηκε
Κώστας Κ.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 501


Προφίλ
« Απάντηση #261 στις: Ιούλιος 14, 2014, 07:34:51 μμ »

Παιδιά, φίλοι συλλέκτες, επειδή το θέμα ξέφυγε, ως συνήθως, και δεν οδηγεί πουθενά, θα πρότεινα να κρατήσουμε το ρεζουμέ:

Τα παλιά σλαμπ της NGC, με τις στρογγυλές τρύπες, ανοίγουν εύκολα κι αυτή ήταν μια πρώτης τάξης ευκαιρία να το πληροφορηθεί η μάζα των Ελλήνων συλλεκτών. Βγαίνει το ετικετάκι, το νόμισμα και το πλαστικό και αντικαθίστανται κατά βούληση όποιο από τα τρία ή και τα τρία. Και ότι υπάρχουν λαμόγια που το κάνουν κατά κόρον. Παροτρύνω τους πάντες να ελέγχουν τη φήμη αυτών που τους πουλάνε νομίσματα, πρώτα και κύρια, κι έπειτα τα ίδια τα σλαμπ.

Δεν θα περιμένε, σαφώς, κάποιος από εσάς να δημιουργηθεί από το μηδέν ένα κλιπάκι όπου να δείχνεται πως γίνεται η απάτη. Πάντα πρέπει να υπάρχει η αφορμή για να γίνει γνωστό κάτι.    

Αυτά κι εγώ τελείωσα μια και καλή με το θέμα. Ας αναλάβει ο καθένας από μας τις ευθύνες που του αναλογούν για τα περαιτέρω...

Τέλος.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #262 στις: Ιούλιος 14, 2014, 07:35:40 μμ »

“αλλα μου φερθηκαν και ιδιαιτερα κακοτροπα κιολας, αφου ζητησα εγγυηση οτι θα παρει ΕΣΤΩ ενα καποιο βαθμο. Δεν το πηρα διοτι κατα την αποψη μου ηταν καθαρισμενο


-Aφού, κατά την άποψή σου ήταν καθαρισμένο, πώς ταυτόχρονα ζητούσες εγγύηση ότι θα πάρει έστω ένα κάποιο βαθμό ;

-Παράδοξο, δεν βρίσκεις ;





Οταν προκειται να αγορασεις ενα νομισμα και να δωσεις τοσα χρηματα ποτε δεν το κανεις απο μια αξιολυπητη φωτο. Εγω το θεωρησα καθαρισμενο(ξερεις αυτα δεν παιρνουν βαθμο) .Αν δεν σου φαινεται λογικο το οτι ζητησα καλυτερη φωτο και καποια εγγυση οτι θα παρει βαθμο δεν μπορω να κανω κατι για σενα, το αυτο κι αν θεωρεις οτι εχασα ενα 62αρι.

Κατηγορουμαι για κατι;;;;;;;
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #263 στις: Ιούλιος 14, 2014, 07:39:02 μμ »

Παιδιά, φίλοι συλλέκτες, επειδή το θέμα ξέφυγε, ως συνήθως, και δεν οδηγεί πουθενά, θα πρότεινα να κρατήσουμε το ρεζουμέ:

Τα παλιά σλαμπ της NGC, με τις στρογγυλές τρύπες, ανοίγουν εύκολα κι αυτή ήταν μια πρώτης τάξης ευκαιρία να το πληροφορηθεί η μάζα των Ελλήνων συλλεκτών. Βγαίνει το ετικετάκι, το νόμισμα και το πλαστικό και αντικαθίστανται κατά βούληση όποιο από τα τρία ή και τα τρία. Και ότι υπάρχουν λαμόγια που το κάνουν κατά κόρον.


Δεν θα περιμένε, σαφώς, κάποιος από εσάς να δημιουργηθεί από το μηδέν ένα κλιπάκι όπου να δείχνεται πως γίνεται η απάτη. Πάντα πρέπει να υπάρχει η αφορμή για να γίνει γνωστό κάτι.    

Αυτά κι εγώ τελείωσα μια και καλή με το θέμα. Ας αναλάβει ο καθένας από μας τις ευθύνες που του αναλογούν για τα περαιτέρω...

δεν παίρνω μερος περι του συγκεκριμενου σλαμπαρισμενου και περι Βασιλη...αλλα 2 χρονια εδω μεσα τωρα εμαθα οτι τα συγκεκριμενα σλαμπ ανοίγουν ..ευχαριστουμε για την εγκυρη ενημερωση
Καταγράφηκε
Mefisto
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 152



Προφίλ
« Απάντηση #264 στις: Ιούλιος 14, 2014, 07:48:02 μμ »

Οταν προκειται να αγορασεις ενα νομισμα και να δωσεις τοσα χρηματα ποτε δεν το κανεις απο μια αξιολυπητη φωτο. Εγω το θεωρησα καθαρισμενο(ξερεις αυτα δεν παιρνουν βαθμο) .Αν δεν σου φαινεται λογικο το οτι ζητησα καλυτερη φωτο και καποια εγγυση οτι θα παρει βαθμο δεν μπορω να κανω κατι για σενα, το αυτο κι αν θεωρεις οτι εχασα ενα 62αρι.

Κατηγορουμαι για κατι;;;;;;;

Αξιολύπητη φωτογραφία, έχεις απόλυτο δίκιο. Υπενθυμίζω βέβαια, ότι με βάση αυτήν ακριβώς την αξιολύπητη φωτογραφία έχει γίνει (από την εδώ Ειδική Ομάδα Εμπειρογνωμόνων)  ΤΑΥΤΟΠΟΙΗΣΗ - πέραν πάσης αμφιβολίας- του Φοίνικα της αξιολύπητης φωτογραφίας με τον Φοίνικα που πουλούσε προ έτους ο Ρακοσυλλέκτης.  
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #265 στις: Ιούλιος 14, 2014, 07:50:25 μμ »

τώρα μπορεί να καταλάβει ο κύριος Δημήτρης γιατί σε ένα άλλο θέμα του έλεγα ότι προτιμώ τα αναμνηστικά από τα παλιά νομίσματα. Σαν νέος συλλέκτης εδώ και ένα χρόνο αισίως, στην αρχή άρχισα να αγοράζω πολλά, αλλά ευτυχώς αυτά που έχουν γίνει εδώ μέσα, σιγά σιγά, με φόβισαν, και είπα αν σε 5 χρόνια συνεχίζει να μου αρέσει το νόμισμα, και διαβάζω συνέχεια και μάθω, τότε θα ξαναγοράσω νόμισμα αξίας. Καθαρισμένα, σλαμπ σπασμένα, κλοπές ελτα, κλίκες, σπρωξίματα, κλπ, δεν θα πάρω. όσο υπάρχει βρώμα, εγώ μακριά....άσχετο αλλά σχετικό. οι μισοί που ασχολούνται επαγγελματικά με τα συλλεκτικά είναι απατεώνες, όπως και σε κάθε άλλη δουλειά. δυστυχώς έτσι είναι ο άνθρωπος....
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #266 στις: Ιούλιος 14, 2014, 07:51:52 μμ »

Παιδιά, φίλοι συλλέκτες, επειδή το θέμα ξέφυγε, ως συνήθως, και δεν οδηγεί πουθενά, θα πρότεινα να κρατήσουμε το ρεζουμέ:

Τα παλιά σλαμπ της NGC, με τις στρογγυλές τρύπες, ανοίγουν εύκολα κι αυτή ήταν μια πρώτης τάξης ευκαιρία να το πληροφορηθεί η μάζα των Ελλήνων συλλεκτών. Βγαίνει το ετικετάκι, το νόμισμα και το πλαστικό και αντικαθίστανται κατά βούληση όποιο από τα τρία ή και τα τρία. Και ότι υπάρχουν λαμόγια που το κάνουν κατά κόρον.


Δεν θα περιμένε, σαφώς, κάποιος από εσάς να δημιουργηθεί από το μηδέν ένα κλιπάκι όπου να δείχνεται πως γίνεται η απάτη. Πάντα πρέπει να υπάρχει η αφορμή για να γίνει γνωστό κάτι.    

Αυτά κι εγώ τελείωσα μια και καλή με το θέμα. Ας αναλάβει ο καθένας από μας τις ευθύνες που του αναλογούν για τα περαιτέρω...

δεν παίρνω μερος περι του συγκεκριμενου σλαμπαρισμενου και περι Βασιλη...αλλα 2 χρονια εδω μεσα τωρα εμαθα οτι τα συγκεκριμενα σλαμπ ανοίγουν ..ευχαριστουμε για την εγκυρη ενημερωση

 Ξαναλέω,εγώ είχα βάλει αυτό το θέμα, πόσοι το διάβασαν και πόσοι έδωσαν σημασία?
 http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=15707.0
 Για τον φοίνικα ούτε έχω πάρει θέση ουτε πρόκειται, καθότι άσχετος με τα καποδιστριακά.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #267 στις: Ιούλιος 14, 2014, 07:52:37 μμ »

Οταν προκειται να αγορασεις ενα νομισμα και να δωσεις τοσα χρηματα ποτε δεν το κανεις απο μια αξιολυπητη φωτο. Εγω το θεωρησα καθαρισμενο(ξερεις αυτα δεν παιρνουν βαθμο) .Αν δεν σου φαινεται λογικο το οτι ζητησα καλυτερη φωτο και καποια εγγυση οτι θα παρει βαθμο δεν μπορω να κανω κατι για σενα, το αυτο κι αν θεωρεις οτι εχασα ενα 62αρι.

Κατηγορουμαι για κατι;;;;;;;

Αξιολύπητη φωτογραφία, έχεις απόλυτο δίκιο. Υπενθυμίζω βέβαια, ότι με βάση αυτήν ακριβώς την αξιολύπητη φωτογραφία έχει γίνει (από την εδώ Ειδική Ομάδα Εμπειρογνωμόνων)  ΤΑΥΤΟΠΟΙΗΣΗ - πέραν πάσης αμφιβολίας- του Φοίνικα της αξιολύπητης φωτογραφίας με τον Φοίνικα που πουλούσε προ έτους ο Ρακοσυλλέκτης.  

Αν θεωρεις οτι ειναι διαφορετικη φωτο δεν μπορω να κανω κατι. . Κι εγω για να μαθω αν ειναι ιδια την εβγαλα .
Καταγράφηκε
Κώστας Κ.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 501


Προφίλ
« Απάντηση #268 στις: Ιούλιος 14, 2014, 07:55:06 μμ »

Παιδιά, φίλοι συλλέκτες, επειδή το θέμα ξέφυγε, ως συνήθως, και δεν οδηγεί πουθενά, θα πρότεινα να κρατήσουμε το ρεζουμέ:

Τα παλιά σλαμπ της NGC, με τις στρογγυλές τρύπες, ανοίγουν εύκολα κι αυτή ήταν μια πρώτης τάξης ευκαιρία να το πληροφορηθεί η μάζα των Ελλήνων συλλεκτών. Βγαίνει το ετικετάκι, το νόμισμα και το πλαστικό και αντικαθίστανται κατά βούληση όποιο από τα τρία ή και τα τρία. Και ότι υπάρχουν λαμόγια που το κάνουν κατά κόρον.


Δεν θα περιμένε, σαφώς, κάποιος από εσάς να δημιουργηθεί από το μηδέν ένα κλιπάκι όπου να δείχνεται πως γίνεται η απάτη. Πάντα πρέπει να υπάρχει η αφορμή για να γίνει γνωστό κάτι.    

Αυτά κι εγώ τελείωσα μια και καλή με το θέμα. Ας αναλάβει ο καθένας από μας τις ευθύνες που του αναλογούν για τα περαιτέρω...

δεν παίρνω μερος περι του συγκεκριμενου σλαμπαρισμενου και περι Βασιλη...αλλα 2 χρονια εδω μεσα τωρα εμαθα οτι τα συγκεκριμενα σλαμπ ανοίγουν ..ευχαριστουμε για την εγκυρη ενημερωση

Αντώνη, πρόσθεσε και την τροποποίησή μου για τα λαμόγια και, γνώμη μου, κακώς παίρνεις αποστάσεις από το συγκεκριμένο ζήτημα. Έτσι, χάνεις το παράδειγμα για το πως στήνεται μια απάτη.
 Και κάτι άλλο.  Να είσαι ευτυχής που το έμαθες μετά από 2 χρόνια. Κάποτε θα μας έπαιρνε τουλάχιστον 10...
Καταγράφηκε
Κώστας Κ.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 501


Προφίλ
« Απάντηση #269 στις: Ιούλιος 14, 2014, 07:59:53 μμ »

Οταν προκειται να αγορασεις ενα νομισμα και να δωσεις τοσα χρηματα ποτε δεν το κανεις απο μια αξιολυπητη φωτο. Εγω το θεωρησα καθαρισμενο(ξερεις αυτα δεν παιρνουν βαθμο) .Αν δεν σου φαινεται λογικο το οτι ζητησα καλυτερη φωτο και καποια εγγυση οτι θα παρει βαθμο δεν μπορω να κανω κατι για σενα, το αυτο κι αν θεωρεις οτι εχασα ενα 62αρι.

Κατηγορουμαι για κατι;;;;;;;

Αξιολύπητη φωτογραφία, έχεις απόλυτο δίκιο. Υπενθυμίζω βέβαια, ότι με βάση αυτήν ακριβώς την αξιολύπητη φωτογραφία έχει γίνει (από την εδώ Ειδική Ομάδα Εμπειρογνωμόνων)  ΤΑΥΤΟΠΟΙΗΣΗ - πέραν πάσης αμφιβολίας- του Φοίνικα της αξιολύπητης φωτογραφίας με τον Φοίνικα που πουλούσε προ έτους ο Ρακοσυλλέκτης.  

Φίλε, Μεφίστο. Το γεγονός ότι δε είναι δυνατό να ταυτιστεί το νόμισμα σ΄αυτήν κακή φωτογραφία απο την πλειοψηφία δε σημαίνει ότι δεν υπάρχουν άτομα που μπορούν να το κάνουν.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 38
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences