Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 06, 2024, 09:19:53 μμ
Σελίδες: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 38
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 Φοίνικας 1828  (Αναγνώστηκε 172456 φορές)
0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #225 στις: Ιούλιος 14, 2014, 02:25:51 μμ »

Βρε συ coll, μην κανεις οτι δεν καταλαβαινεις.
Αυτο που λεω ειναι οτι θα πρεπει, μετα απο τοσα που του σουρθηκαν ευθεως η πλαγιως, να του δοθει το αυτονοητο δικαιωμα να απαντησει στον ιδιο χωρο,χωρις ενδιαμεσους.
Δηλαδη που διαφωνεις σε αυτο?
Και γω Δημήτρη υπέρ αυτής την άποψης είμαι.
Ποτέ δεν κρίνεις αν δεν ακούσεις αμφότερες πλευρές............βέβαια δεν είναι και Υποχρεωμένος να απαντήσει.
απλά εδώ υπήρχαν μονόπλευρες κριτικές και υπερασπίσεις χωρίς όμως να συλλάβετε την ουσία της πράξης δλδ του πειραγμένου slab , δεν μας νοιάζει πως πότε και από ποιόν εγινε η συναλλαγή,αυτά είναι απλώς στοιχεία ...........αλλά ποιός σκέφτηκε και ενήργησε αυτή την κακόβουλη πράξη..........δλδ μπορεί να παίζει μπάλα άλλο πρόσωπο τρίτο και όχι οι εμπλεκόμενοι (ανεξαρτήτως της πείρας των εμπλεκομένων)............είδωμεν
Καταγράφηκε

sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #226 στις: Ιούλιος 14, 2014, 02:27:15 μμ »

@haros etc

Γιατί δεν ξεκινάμε από μια διαβεβαίωση του ρκοσυλλέκτη ότι θα γράφει κόσμια (και λογικά);

@zobels etc

Συμφωνά καλό θα είναι να βρεθούν ποιοι άλλοι εμπλέκονται στην υπόθεση, αλλά το ποιος ακριβώς "μαϊμούδιασε" το slab είναι κάπως "λεπτομέρεια".

Αν εννοείς να ξετυλιχτεί όλο το κουβάρι, ΟΚ. Αν εννοείς ότι ο "αυτουργός" έχει περισσότερη ευθύνη από τους άλλους, νομίζω ότι κάνεις λάθος.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #227 στις: Ιούλιος 14, 2014, 02:28:39 μμ »

Βρε συ coll, μην κανεις οτι δεν καταλαβαινεις.
Αυτο που λεω ειναι οτι θα πρεπει, μετα απο τοσα που του σουρθηκαν ευθεως η πλαγιως, να του δοθει το αυτονοητο δικαιωμα να απαντησει στον ιδιο χωρο,χωρις ενδιαμεσους.
Δηλαδη που διαφωνεις σε αυτο?

Δεν διαφωνω φιλε ,στον δημοκρατικο χωρο ανηκω.
Απλα μεταξυ σοβαρου και αστειου  σου δινω την εκδοχη του για να σε γλυτωσω απο πολυ ασκοπο διαβασμα, για ενα θεμα που δεν οδηγει πουθενα.
Αν οδηγουσε δεν θα γραφονταν 50 σελιδες προς τερψη οφθαλμων
Πάντως Σωτήρη θυμάμαι το θέμα με τον φοίνικα πέρσι που είχες καταλήξει να τσακωθείς με τον Βασίλη.  Κοίτα πως έρχονται τα πράγματα!  Κρίμα που έχει διαγραφεί το θέμα.

Δεν ηταν ο Βασιλης, και ειμαι υπερ του να διαγραφουν και αυτα αν θες την αποψη μου
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #228 στις: Ιούλιος 14, 2014, 02:30:30 μμ »

@haros

Γιατί δεν ξεκινάμε από μια διαβεβαίωση του ρκοσυλλέκτη ότι θα γράφει κόσμια (και λογικά);
Δηλωση κοινωνικων φρονηματων ηξερα, δηλωση κοσμιας συμπεριφορας δεν ηξερα.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #229 στις: Ιούλιος 14, 2014, 02:33:14 μμ »

@haros

Γιατί δεν ξεκινάμε από μια διαβεβαίωση του ρκοσυλλέκτη ότι θα γράφει κόσμια (και λογικά);
Been there, done that.
Καταγράφηκε

solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #230 στις: Ιούλιος 14, 2014, 02:33:33 μμ »

Βρε συ coll, μην κανεις οτι δεν καταλαβαινεις.
Αυτο που λεω ειναι οτι θα πρεπει, μετα απο τοσα που του σουρθηκαν ευθεως η πλαγιως, να του δοθει το αυτονοητο δικαιωμα να απαντησει στον ιδιο χωρο,χωρις ενδιαμεσους.
Δηλαδη που διαφωνεις σε αυτο?

Δεν διαφωνω φιλε ,στον δημοκρατικο χωρο ανηκω.
Απλα μεταξυ σοβαρου και αστειου  σου δινω την εκδοχη του για να σε γλυτωσω απο πολυ ασκοπο διαβασμα, για ενα θεμα που δεν οδηγει πουθενα.
Αν οδηγουσε δεν θα γραφονταν 50 σελιδες προς τερψη οφθαλμων
Πάντως Σωτήρη θυμάμαι το θέμα με τον φοίνικα πέρσι που είχες καταλήξει να τσακωθείς με τον Βασίλη.  Κοίτα πως έρχονται τα πράγματα!  Κρίμα που έχει διαγραφεί το θέμα.

Δεν ηταν ο Βασιλης, και ειμαι υπερ του να διαγραφουν και αυτα αν θες την αποψη μου

πιανού ήταν?
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #231 στις: Ιούλιος 14, 2014, 02:34:58 μμ »

@haros

Γιατί δεν ξεκινάμε από μια διαβεβαίωση του ρκοσυλλέκτη ότι θα γράφει κόσμια (και λογικά);
Δηλωση κοινωνικων φρονηματων ηξερα, δηλωση κοσμιας συμπεριφορας δεν ηξερα.

Δεν πρόσεξες την παρένθεση ;-)

Been there, done that.
Τρολάρισμα ήταν και ισοδυναμεί με:
Και ίσως θα ήταν και καλύτερα να απολογηθεί μέσω τρίτου, για να καταλάβουμε και καλύτερα τις απόψεις του ;-)
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #232 στις: Ιούλιος 14, 2014, 02:50:39 μμ »

Μην τα μπλεκετε.
Ειναι ΑΛΛΟ το να εισαι εριστικος στις αποψεις σου και να οδηγεισαι σε διαγραφη απο δημοσιες συζητησεις και αλλο το να εχουν λογικο ειρμο και σαφηνεια τα γραπτα του.
Ο Ρακοσυλλεκτης μια χαρα ειρμο εχει και πολυ καλη διατυπωση στον γραπτο του λογο , ασχετα αν οταν τα παιρνει γινεται εριστικος, κατι που δεν ειναι μονο δικο του γνωρισμα ετσι δεν ειναι?

Μην τρελλαθουμε κιολας, οτι δεν του δινεται η δυνατοτητα να απαντησει επειδη...δεν θα καταλαβουμε τι γραφει.
Εξαλλου δεν ειπε κανεις να επανελθει μονιμα, την ευκαιρια να απαντησει προσωπικα και ευθεως σε κατι βαρυ ειπαμε.
Τελος παντων, βαρεθηκα,ας κανει η διαχειριση του φορουμ οτι καταλαβαινει, εγω παω τωρα να χτυπησω κατι μαμιστερα Μοργκανακια , σε σλαμπ PCGS βεβαιως-βεβαιως  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #233 στις: Ιούλιος 14, 2014, 02:56:38 μμ »

Μην τα μπλεκετε.
Ειναι ΑΛΛΟ το να εισαι εριστικος στις αποψεις σου και να οδηγεισαι σε διαγραφη απο δημοσιες συζητησεις και αλλο το να εχουν λογικο ειρμο και σαφηνεια τα γραπτα του.
Ο Ρακοσυλλεκτης μια χαρα ειρμο εχει και πολυ καλη διατυπωση στον γραπτο του λογο , ασχετα αν οταν τα παιρνει γινεται εριστικος, κατι που δεν ειναι μονο δικο του γνωρισμα ετσι δεν ειναι?

Αφού είσαι σίγουρος για όλα αυτά... ΟΚ!
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #234 στις: Ιούλιος 14, 2014, 03:08:52 μμ »

Μην τα μπλεκετε.
Ειναι ΑΛΛΟ το να εισαι εριστικος στις αποψεις σου και να οδηγεισαι σε διαγραφη απο δημοσιες συζητησεις και αλλο το να εχουν λογικο ειρμο και σαφηνεια τα γραπτα του.
Ο Ρακοσυλλεκτης μια χαρα ειρμο εχει και πολυ καλη διατυπωση στον γραπτο του λογο , ασχετα αν οταν τα παιρνει γινεται εριστικος, κατι που δεν ειναι μονο δικο του γνωρισμα ετσι δεν ειναι?

Μην τρελλαθουμε κιολας, οτι δεν του δινεται η δυνατοτητα να απαντησει επειδη...δεν θα καταλαβουμε τι γραφει.
Εξαλλου δεν ειπε κανεις να επανελθει μονιμα, την ευκαιρια να απαντησει προσωπικα και ευθεως σε κατι βαρυ ειπαμε.
Τελος παντων, βαρεθηκα,ας κανει η διαχειριση του φορουμ οτι καταλαβαινει, εγω παω τωρα να χτυπησω κατι μαμιστερα Μοργκανακια , σε σλαμπ PCGS βεβαιως-βεβαιως  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

O Φοίνικασ πάντωσ του Σωτήρη-coll ήταν αυτόσ που προσπαθησe να του πουλήσeι ο βασιλάκησ απ ότι μου eίπe τώρα. Θα χαρώ να ακούσω απο τον βασιλακη πωσ βρeθηκe πιστοποιημeνοσ μσ62 , απο ποιον, και αν μασ πeι ,να απομονωσουμe το προσωπο αυτό όλοι μαζί Δημήτρη.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Νίκος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 616


Προφίλ
« Απάντηση #235 στις: Ιούλιος 14, 2014, 03:17:17 μμ »

...και μια χαζή ερώτηση...

Τι σας κάνει  να πιστεύετε ότι δεν το πιστοποίησαν τα αμερικανάκια σαν ακυκλοφόρητο?

Η πρώτη φορά είναι? Εδώ κολλημένα, πλαστά, μάρκες (Ερμήδες) έχουν πιστοποιήσει σαν να μην τρέχει τίποτα ....

Καταγράφηκε
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1058



Προφίλ
« Απάντηση #236 στις: Ιούλιος 14, 2014, 03:36:29 μμ »

Δημήτρη μου (Digo) , εσύ δεν έβαλες το 5ο mail του Peter στο Greekcoins του Ποδάρα (και φούντωσαν τα αίματα), τώρα τι μας λές Απορία Απορία.................το cert number που σου ζητάει ο ποδάρας τι σχέση έχει δεν έχω καταλάβει.......παίζει να ήταν δικό σου από πιθανό crossover. Απορία
Και εγώ τον Βασίλη τον συμπαθώ και δεν με έχει ρίξει ποτέ και πάντα μλμ σε ωραίο κλίμα μεταξύ μας, απείχα από την κουβέντα μόλις είπα μην λέμε βλάκα και τον Αυστραλό, κανέναν δεν υπερασπίστηκα ούτε πήρα το μέρος του.......ΑΛΛΑ τα τελευταία δεδομένα δεν μου άρεσαν καθόλου όχι για τους εμπλεκόμενους αλλά για την κοινότητα...........ακούς εκεί , tampered slabs να τα χώνουμε στον άλλον που μπορεί να ναι πρωτάρα ........Ωραίοι είμαστε ΟΛΟΙ , ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΣ..............ότι αρπάξει ο κώλος μας δηλαδή και άστον μετά να ξενερώσει............Τέλος , ο Solferino έπραξε κάτι με Αμεροληψία, δλδ ήταν ο μόνος νέος εν συγκρίσει με  κάτι παλιές καραβάνες που το έθεσε στην ΠΝΕ και Δημόσια................φίλε μου βασίλη δηλώνω Respect, είχες μια άποψη περί Ήθους στην κοινότητα και την κατέθεσες ,ούτε να τα γυρνάς μετά απο μια μέρα ούτε να τα μασάς ......... Θα ήθελα πολύ να σε έβλεπα στο Δ.Σ της Π.Ν.Ε (έχει ανάγκη από νέους τίμιους ηθικούς συλλέκτες με αμερόληπτη κρίση)
Υ.γ: Δεν μας νοιάζει ποιός εκ των εμπλεκόμενων, αλλά ποιός έκανε την αλχημεία στο slab.Αυτό φίλοι μου σε όποιον και να καθότανε , το θεωρώ Άτιμη πράξη και ας είναι άσχετος στο νόμισμα , υποτίθεται ότι επενδύει σε brand name (NGC) και τη φερεγγυότητα του πωλητή(που μπορεί να είναι και συλλέκτης φυσικά όχι μόνο έμπορος)  σε κάτι ας το πούμε έτσι...ΣΧΕΔΟΝ ΑΣΦΑΛΕΣ(Ως προς την γνησιότητα κ κατάσταση του).  


Πανο, ξαναγραφω εδω μονον και μονον επειδη εισαι εσυ και με ρωτας κατι, σε φαση που απαντουσα σ'ενα μηνυμα. Το τι εκανα στο φορουμ του Δημητρη, το πως γυρισαν τα πραγματα την ωρα που εβλεπα τελικο (κι ευτυχως ξεχασα να στοιχηματισω γιατι θακλαιγα σημερα) , το τι ανακαλυφθηκε στο εν τω μεταξυ σηκωνει κουβεντα για το υπολοιπο καλοκαιρι.

Ειδα τις παλιοτερες φωτογραφιες και δεν ειμαι στην ομαδα CSI για να πω με σιγουρια αν ειναι το ιδιο η οχι. Απ'τις περσινες φωτογραφιες, ακομα κι αν δεχτω οτι το νομισμα ειναι το ιδιο, το σλαμπ μου φαινεται απειραχτο, αλλα πιθανοτατα να κανω και λαθος. Η λογικη βεβαια λεει οτι ουτε ο Βασιλης ουτε κανενας αλλος δε θαβγαζε τα ματια του μονος του.

Υπερασπιστηκα το δικαιωμα του Βασιλη να πει τη δικη του αποψη, η τουλαχιστον να μην τον κρεμασετε βασει υποψιων και μονον, παρ'οτι ειμαι σε οχι και τοσο καλη φαση μαζι του προ το παρον, αλλα εχουμε και μια προιστορια 11 χρονια. Υπερασπιστηκα αρχικα τον Αυστραλο γιατι ετσι ενοιωσα, αλλα τουστειλα κι αυτουνου ενα μεηλ οπου του ειπα και τι γινεται, και τα λαθη που κατα τη γνωμη μου εκανε και πολλα αλλα.

Σε τελικη ευχηθηκα καλη τυχη στον Αυστραλο και το ιδιο κανω και για τον Βασιλη κι ας μην ειναι εδω.

Διαβαζω αναμεσα σε καποιες γραμμες, οτι ενα θεμα χρησιμοποιειται για να προωθηθουν αλλες ατζεντες η γιατι υπαρχουν ακομα μεγαλες πικριες, αλλα δεν χτυπας ποτε αντιπαλο οταν ειναι κατω.

Και σε τελικη, οπως ελεγε κι ο Ρομνευ, I have no skin in the game. Αν θελετε καθηστε και γραφετε γι αυτο ολο το καλοκαιρι, εγω παω για τα μπανια του λαου.
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #237 στις: Ιούλιος 14, 2014, 03:40:28 μμ »

Από την μεριά μου πάντως δεν υπάρχει καμιά πικρία.  Και εσύ να το έκανες θα σε ξεφώνιζα με την ίδια ένταση.  Όσο για το "Η λογικη βεβαια λεει οτι ουτε ο Βασιλης ουτε κανενας αλλος δε θαβγαζε τα ματια του μονος του" μην είσαι τόσο σίγουρος.  Η πράξη έχει δείξει άλλα.
Καταγράφηκε

sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #238 στις: Ιούλιος 14, 2014, 03:40:38 μμ »

Διαβαζω αναμεσα σε καποιες γραμμες, οτι ενα θεμα χρησιμοποιειται για να προωθηθουν αλλες ατζεντες η γιατι υπαρχουν ακομα μεγαλες πικριες, αλλα δεν χτυπας ποτε αντιπαλο οταν ειναι κατω.

Αυτό δεν είναι καν κατηγορία, είναι σκέτη λάσπη. Και πιάνει περισσότερους από όσους (ίσως) στοχεύεις.

Αλλά πώς να σε πάρει κανείς στα σοβαρά εσένα...


edit: Άσχετο:
οπως ελεγε κι ο Ρομνευ, I have no skin in the game.
Η Μέρκελ τι απάντησε;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 14, 2014, 04:05:31 μμ από sac » Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #239 στις: Ιούλιος 14, 2014, 04:59:30 μμ »

Μην τα μπλεκετε.
Ειναι ΑΛΛΟ το να εισαι εριστικος στις αποψεις σου και να οδηγεισαι σε διαγραφη απο δημοσιες συζητησεις και αλλο το να εχουν λογικο ειρμο και σαφηνεια τα γραπτα του.
Ο Ρακοσυλλεκτης μια χαρα ειρμο εχει και πολυ καλη διατυπωση στον γραπτο του λογο , ασχετα αν οταν τα παιρνει γινεται εριστικος, κατι που δεν ειναι μονο δικο του γνωρισμα ετσι δεν ειναι?

Μην τρελλαθουμε κιολας, οτι δεν του δινεται η δυνατοτητα να απαντησει επειδη...δεν θα καταλαβουμε τι γραφει.
Εξαλλου δεν ειπε κανεις να επανελθει μονιμα, την ευκαιρια να απαντησει προσωπικα και ευθεως σε κατι βαρυ ειπαμε.
Τελος παντων, βαρεθηκα,ας κανει η διαχειριση του φορουμ οτι καταλαβαινει, εγω παω τωρα να χτυπησω κατι μαμιστερα Μοργκανακια , σε σλαμπ PCGS βεβαιως-βεβαιως  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

O Φοίνικασ πάντωσ του Σωτήρη-coll ήταν αυτόσ που προσπαθησe να του πουλήσeι ο βασιλάκησ απ ότι μου eίπe τώρα. Θα χαρώ να ακούσω απο τον βασιλακη πωσ βρeθηκe πιστοποιημeνοσ μσ62 , απο ποιον, και αν μασ πeι ,να απομονωσουμe το προσωπο αυτό όλοι μαζί Δημήτρη.
μάθαμε τίποτα;
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
Σελίδες: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 38
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences