Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 06, 2024, 04:47:41 μμ
Σελίδες: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 38
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 Φοίνικας 1828  (Αναγνώστηκε 172434 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #210 στις: Ιούλιος 14, 2014, 01:56:55 μμ »

Δεν εχει νοημα η απολογια οπως ΔΕΝ  ειχε και τις προηγουμενες φορες.......
Για τους δηθεν εναπομειναντες <δικαιους ως ηθελημενα ανοητους> εχω μια ερωτηση, που θα τους βαλει στην θεση του Αυστραλου.

Αν σας πουλουσαν ενα νομισμα με παραποιημενο βαθμο και πλεον ηταν στα χερια σας και ο αποστολεας ΔΕΝ δεχοταν επιστροφη (διοτι μετα την απομακρυνση απο το ταμειο κλπ κλπ ιδικα μετα απο καιρο,αν και αμφιβαλω πολυ αν θα υπηρχε αποδοχη επιστροφης ακομη και μετα απο μια μερα......) θα βγαινατε λοιπον να το πουλησετε με το σλαμπ;; ή μηπως δεν αντιλαμβανεστε οτι η κινηση αυτη(εφοσον υπαρχει γνωση πλεον) επιφερει βαριες ποινικες ευθυνες;;;
Αν ησασταν εντιμοι  Θα το σπαγατε κυριοι  και θα το δινατε  οσο οσο με την ελπιδα να ξεχασετε γρηγορα οτι μας ντροπιαζει.
 

Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #211 στις: Ιούλιος 14, 2014, 02:00:34 μμ »

Εγω προσωπικά θα είχα απευθυνθει στην NGC καταδυκνυωντας τον πωλητη και στην PCGC λεγοντας πως αντιπροσωπος τους εμπλεκεται σε απατη.ΕΠισης θα ειχα κανει μεγαλο θεμα στο εμπαυ ανεξαρτητα ποσος καιρος ειχε περασει
και να εισαστε σιγουροι πως το εμπαυ θα ανοιγε υποθεση μεχρι την λυση της...
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #212 στις: Ιούλιος 14, 2014, 02:04:00 μμ »

Εγω προσωπικά θα είχα απευθυνθει στην NGC καταδυκνυωντας τον πωλητη και στην PCGC λεγοντας πως αντιπροσωπος τους εμπλεκεται σε απατη.ΕΠισης θα ειχα κανει μεγαλο θεμα στο εμπαυ ανεξαρτητα ποσος καιρος ειχε περασει
και να εισαστε σιγουροι πως το εμπαυ θα ανοιγε υποθεση μεχρι την λυση της...


Σιγα μην τρεξει και στα διεθνη δικαστηρια.
Μονο οι χαζοι κανουν απατες οταν υπαρχουν απτες αποδειξεις.
Θα επαιρνες το μεσαιο το μακρυτερο μετα απο μεγαλη ταλαιπωρια οπως το αυτο εχουν παρει και αλλοι εδω μεσα
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #213 στις: Ιούλιος 14, 2014, 02:07:02 μμ »

Εγω προσωπικά θα είχα απευθυνθει στην NGC καταδυκνυωντας τον πωλητη και στην PCGC λεγοντας πως αντιπροσωπος τους εμπλεκεται σε απατη.ΕΠισης θα ειχα κανει μεγαλο θεμα στο εμπαυ ανεξαρτητα ποσος καιρος ειχε περασει
και να εισαστε σιγουροι πως το εμπαυ θα ανοιγε υποθεση μεχρι την λυση της...


Σιγα μην τρεξει και στα διεθνη δικαστηρια.
Μονο οι χαζοι κανουν απατες οταν υπαρχουν απτες αποδειξεις.
Θα επαιρνες το μεσαιο το μακρυτερο μετα απο μεγαλη ταλαιπωρια οπως το αυτο εχουν παρει και αλλοι εδω μεσα

Το τι κανουν οι πολλοι είναι δικο τους θέμα και το τι κάνω εγω δικό μου...
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #214 στις: Ιούλιος 14, 2014, 02:08:58 μμ »

Εγω προσωπικά θα είχα απευθυνθει στην NGC καταδυκνυωντας τον πωλητη και στην PCGC λεγοντας πως αντιπροσωπος τους εμπλεκεται σε απατη.ΕΠισης θα ειχα κανει μεγαλο θεμα στο εμπαυ ανεξαρτητα ποσος καιρος ειχε περασει
και να εισαστε σιγουροι πως το εμπαυ θα ανοιγε υποθεση μεχρι την λυση της...


Σιγα μην τρεξει και στα διεθνη δικαστηρια.
Μονο οι χαζοι κανουν απατες οταν υπαρχουν απτες αποδειξεις.
Θα επαιρνες το μεσαιο το μακρυτερο μετα απο μεγαλη ταλαιπωρια οπως το αυτο εχουν παρει και αλλοι εδω μεσα

Το τι κανουν οι πολλοι είναι δικο τους θέμα και το τι κάνω εγω δικό μου...

Δικαιωμα σου αλλα  ισως σου διαφευγει η λεπτομερεια του οτι ειχε περασει επαρκης χρονος ωστε να μην υπαρχει τυπικα δυνατοτητα επιστροφης.
Ξερεις πολλες φορες ενοχος ειναι αυτος που κρατα το πειστηριο και οχι αυτος που του το εδωσε αν δεν υπαρχουν αποδειξεις.
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #215 στις: Ιούλιος 14, 2014, 02:10:50 μμ »

Πολύ το κουράσαμε το θέμα.  Νομίζω πως έχουν ενημερωθεί όλοι.
Καταγράφηκε

coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #216 στις: Ιούλιος 14, 2014, 02:12:05 μμ »

Ετσι ειναι .Αλλα.
Οποιος δεν θελει να ζυμωσει δεκα ωρες κοσκινιζει
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #217 στις: Ιούλιος 14, 2014, 02:12:38 μμ »

Οχι κυριοι, δεν παει ετσι και το θεμα εχει παραχοντρυνει.
Τι θα πει 'ας προσεχε', τι θα πει "δεν εχει νοημα η απολογια" κλπ?
Δηλαδη δημιουργειται εδω ενα δημοσιο 'δικαστηριο' σε εναν χωρο στον οποιο δεν εχει προσβαση ο "κατηγορουμενος",
Καταθετουν μαρτυριες (γνωμες,αποψεις) ολοι (ασχετοι-φιλοι-εχθροι-ανταγωνιστες της ιδιας πιτας), ακουγονται λεξεις οπως "απατη" , "συνηθης υποπτος", "αλλες περιπτωσεις" κλπ κλπ και δεν δινεται το βημα να πει ο ιδιος, προσωπικα και ευθεως την αποψη του??
Τα εκτακτα στρατοδικεια αλησμονητων εποχων ειχαν μεγαλυτερη δημοκρατικοτητα.
Να του δοθει το δικαιωμα να βγει και να μιλησει.
Και ο καθεις ας βγαλει τα συμπερασματα του, εφοσον εχει ακουσει ολες τις αποψεις.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #218 στις: Ιούλιος 14, 2014, 02:15:11 μμ »

Οι περισσότεροι δεν γνωρίζεται πρόσωπα και καταστάσεις και δεν μπορείτε να κρίνεται 100%.  Αφήστε το.  Αρκετά είπαμε.  Φτάνει. 
Καταγράφηκε

coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #219 στις: Ιούλιος 14, 2014, 02:15:58 μμ »

Οχι κυριοι, δεν παει ετσι και το θεμα εχει παραχοντρυνει.
Τι θα πει 'ας προσεχε', τι θα πει "δεν εχει νοημα η απολογια" κλπ?
Δηλαδη δημιουργειται εδω ενα δημοσιο 'δικαστηριο' σε εναν χωρο στον οποιο δεν εχει προσβαση ο "κατηγορουμενος",
Καταθετουν μαρτυριες (γνωμες,αποψεις) ολοι (ασχετοι-φιλοι-εχθροι-ανταγωνιστες της ιδιας πιτας), ακουγονται λεξεις οπως "απατη" , "συνηθης υποπτος", "αλλες περιπτωσεις" κλπ κλπ και δεν δινεται το βημα να πει ο ιδιος, προσωπικα και ευθεως την αποψη του??
Τα εκτακτα στρατοδικεια αλησμονητων εποχων ειχαν μεγαλυτερη δημοκρατικοτητα.
Να του δοθει το δικαιωμα να βγει και να μιλησει.
Και ο καθεις ας βγαλει τα συμπερασματα του, εφοσον εχει ακουσει ολες τις αποψεις.


OK Λοιπον .
Το νομισμα παραδοθηκε καθ ολα ενταξει και ο Αυστραλος το παραποιησε.
Μετα μετανοιωσε και το εσπασε.

Καλη σας μερα
Καταγράφηκε
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #220 στις: Ιούλιος 14, 2014, 02:18:09 μμ »

Δημήτρη μου (Digo) , εσύ δεν έβαλες το 5ο mail του Peter στο Greekcoins του Ποδάρα (και φούντωσαν τα αίματα), τώρα τι μας λές Απορία Απορία.................το cert number που σου ζητάει ο ποδάρας τι σχέση έχει δεν έχω καταλάβει.......παίζει να ήταν δικό σου από πιθανό crossover. Απορία
Και εγώ τον Βασίλη τον συμπαθώ και δεν με έχει ρίξει ποτέ και πάντα μλμ σε ωραίο κλίμα μεταξύ μας, απείχα από την κουβέντα μόλις είπα μην λέμε βλάκα και τον Αυστραλό, κανέναν δεν υπερασπίστηκα ούτε πήρα το μέρος του.......ΑΛΛΑ τα τελευταία δεδομένα δεν μου άρεσαν καθόλου όχι για τους εμπλεκόμενους αλλά για την κοινότητα...........ακούς εκεί , tampered slabs να τα χώνουμε στον άλλον που μπορεί να ναι πρωτάρα ........Ωραίοι είμαστε ΟΛΟΙ , ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΣ..............ότι αρπάξει ο κώλος μας δηλαδή και άστον μετά να ξενερώσει............Τέλος , ο Solferino έπραξε κάτι με Αμεροληψία, δλδ ήταν ο μόνος νέος εν συγκρίσει με  κάτι παλιές καραβάνες που το έθεσε στην ΠΝΕ και Δημόσια................φίλε μου βασίλη δηλώνω Respect, είχες μια άποψη περί Ήθους στην κοινότητα και την κατέθεσες ,ούτε να τα γυρνάς μετά απο μια μέρα ούτε να τα μασάς ......... Θα ήθελα πολύ να σε έβλεπα στο Δ.Σ της Π.Ν.Ε (έχει ανάγκη από νέους τίμιους ηθικούς συλλέκτες με αμερόληπτη κρίση)
Υ.γ: Δεν μας νοιάζει ποιός εκ των εμπλεκόμενων, αλλά ποιός έκανε την αλχημεία στο slab.Αυτό φίλοι μου σε όποιον και να καθότανε , το θεωρώ Άτιμη πράξη και ας είναι άσχετος στο νόμισμα , υποτίθεται ότι επενδύει σε brand name (NGC) και τη φερεγγυότητα του πωλητή(που μπορεί να είναι και συλλέκτης φυσικά όχι μόνο έμπορος)  σε κάτι ας το πούμε έτσι...ΣΧΕΔΟΝ ΑΣΦΑΛΕΣ(Ως προς την γνησιότητα κ κατάσταση του).  
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 14, 2014, 02:28:42 μμ από zobels » Καταγράφηκε

haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #221 στις: Ιούλιος 14, 2014, 02:18:46 μμ »

Βρε συ coll, μην κανεις οτι δεν καταλαβαινεις.
Αυτο που λεω ειναι οτι θα πρεπει, μετα απο τοσα που του σουρθηκαν ευθεως η πλαγιως, να του δοθει το αυτονοητο δικαιωμα να απαντησει στον ιδιο χωρο,χωρις ενδιαμεσους.
Δηλαδη που διαφωνεις σε αυτο?
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #222 στις: Ιούλιος 14, 2014, 02:20:01 μμ »

και περασαν αυτοι καλα και μεις καλυτεραααααα.........γιαγια αυτο το παραμυθι δεν ειχε κακο λυκο?
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #223 στις: Ιούλιος 14, 2014, 02:21:51 μμ »

Βρε συ coll, μην κανεις οτι δεν καταλαβαινεις.
Αυτο που λεω ειναι οτι θα πρεπει, μετα απο τοσα που του σουρθηκαν ευθεως η πλαγιως, να του δοθει το αυτονοητο δικαιωμα να απαντησει στον ιδιο χωρο,χωρις ενδιαμεσους.
Δηλαδη που διαφωνεις σε αυτο?

Δεν διαφωνω φιλε ,στον δημοκρατικο χωρο ανηκω.
Απλα μεταξυ σοβαρου και αστειου  σου δινω την εκδοχη του για να σε γλυτωσω απο πολυ ασκοπο διαβασμα, για ενα θεμα που δεν οδηγει πουθενα.
Αν οδηγουσε δεν θα γραφονταν 50 σελιδες προς τερψη οφθαλμων.

Αυτα φιλε ,αλλωστε γνωριζεις οτι σε εκτιμω.
Καλη σου μερα
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #224 στις: Ιούλιος 14, 2014, 02:25:12 μμ »

Βρε συ coll, μην κανεις οτι δεν καταλαβαινεις.
Αυτο που λεω ειναι οτι θα πρεπει, μετα απο τοσα που του σουρθηκαν ευθεως η πλαγιως, να του δοθει το αυτονοητο δικαιωμα να απαντησει στον ιδιο χωρο,χωρις ενδιαμεσους.
Δηλαδη που διαφωνεις σε αυτο?

Δεν διαφωνω φιλε ,στον δημοκρατικο χωρο ανηκω.
Απλα μεταξυ σοβαρου και αστειου  σου δινω την εκδοχη του για να σε γλυτωσω απο πολυ ασκοπο διαβασμα, για ενα θεμα που δεν οδηγει πουθενα.
Αν οδηγουσε δεν θα γραφονταν 50 σελιδες προς τερψη οφθαλμων
Πάντως Σωτήρη θυμάμαι το θέμα με τον φοίνικα πέρσι που είχες καταλήξει να τσακωθείς με τον Βασίλη.  Κοίτα πως έρχονται τα πράγματα!  Κρίμα που έχει διαγραφεί το θέμα.
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 38
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences