Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 06, 2024, 01:17:01 μμ
Σελίδες: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 38
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 Φοίνικας 1828  (Αναγνώστηκε 172420 φορές)
0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #195 στις: Ιούλιος 14, 2014, 01:19:40 μμ »

Παράθεση
To ίδιο είναι Μήτσο, απλώς έχει τραβηχτεί σε γωνία με φως.  Άλλωστε δες τα σημεία επαφής με το νόμισμα.  Έχουν πιεστεί με πένσα και στις περσινές φωτογραφίες ώστε να μην "παίζει" το νόμισμα στο σλαμπ.


Εστω κι ετσι, εφοσον το λες σε πιστευω. Το σλαμπ ομως ΔΕΝ ειναι παραποιημενο απ'αυτες τις φωτογραφιες, και δεν νομιζω οτι ο Βασιλης θακανε κατι τετοιο (προσωπικη μου αποψη) , ουτε και φυσικα θα δεχοταν να πυλαγε εκ μερους αλλου παραποιημενο σλαμπ, τουλαχιστον αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη. Με κουρασε το θεμα, σορρυ.

Και οχι, δεν εψαξα τα νουμερα γιατι πονεσαν τα ματακια μου.  Σαρκασμός

Ισως αμα ειμαι σε καλυτερη φαση η σε αλλη ζωη.
Κοίτα, γεγονός είναι ότι ο Βασίλης το είχε raw το νόμισμα και λίγο αργότερα το πούλησε πιστοποιημένο σε παραποιημένο slab.  Το γεγονός αυτό από τα στοιχεία που έχουμε δεν αμφισβητείται.  Αν με ρωτάς τώρα κατά πόσο γνωρίζω ποιος έκανε την παραποίηση, η απάντησή μου είναι όχι, δεν γνωρίζω.  Κατά τα άλλα όμως  αντιλαμβάνεσαι τον προβληματισμό μου για το θέμα.  

Τον καταλαβαινω Δημητρη, τον καταλαβαινω. Εαν το θεμα προεκυπτε στο καφε, ισως να μην ειχα εξαντλησει την υπομονη μου, και συμφωνω 200% με τον Ηλια οτι αλλα λεμε μεταξυ μας κι αλλα σε δημοσιο φορουμ. Εδω κρεματε εναν ανθρωπο λογω προβληματισμου, κι ο οποιος δεν εχει καν το δικαιωμα να απαντησει. Αυτο για μενα ειναι λαθος (αστικο η ποινικο, αδιαφορω sac, που κατα τ'αλλα οφειλω να πω οτι πολλα ποστ σου με διασκεδσαν πραγματικα και σ'ειχα παρεξηγησει στην αρχη, συγνωμη γι αυτο).
Επέτρεψέ μου να γνωρίζω κάποια πράγματα παραπάνω.
Καταγράφηκε

sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #196 στις: Ιούλιος 14, 2014, 01:19:56 μμ »

(αστικο η ποινικο, αδιαφορω sac

Η ζωή έχει τους κανόνες της. Αν εσύ θέλεις να αδιαφορείς για την πραγματικότητα και να βάζεις δικούς σου κανόνες σε ένα "ιδιαίτερο" περιβάλλον, αυτό είναι δική σου απόφαση.

Με την ίδια νοοτροπία κι εγώ μπορώ να λέω ότι το νόμισμα που πουλάω αδιαφορώ αν το έφτιαξε ο Πυροβολιστής ή ο Τσου Γιαν Χούα και να επικεντρώνομαι μόνο στο αν είναι MS62 ή MS67.

Εδω κρεματε εναν ανθρωπο λογω προβληματισμου, κι ο οποιος δεν εχει καν το δικαιωμα να απαντησει.

Βλέπω ότι μια χαρά απολογήθηκε και κακώς κατηγορούμαστε (κι εγώ μαζί με τους άλλους) ότι δεν του δίνουμε αυτή τη δυνατότητα. Μπορείς να βάζεις τους δικούς σου κανόνες σε κάποια πράγματα, αλλά δεν μπορείς να με (μας) κατηγορείς με βάση τους δικούς σου κανόνες.
Καταγράφηκε
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1059



Προφίλ
« Απάντηση #197 στις: Ιούλιος 14, 2014, 01:24:24 μμ »

Παράθεση
To ίδιο είναι Μήτσο, απλώς έχει τραβηχτεί σε γωνία με φως.  Άλλωστε δες τα σημεία επαφής με το νόμισμα.  Έχουν πιεστεί με πένσα και στις περσινές φωτογραφίες ώστε να μην "παίζει" το νόμισμα στο σλαμπ.


Εστω κι ετσι, εφοσον το λες σε πιστευω. Το σλαμπ ομως ΔΕΝ ειναι παραποιημενο απ'αυτες τις φωτογραφιες, και δεν νομιζω οτι ο Βασιλης θακανε κατι τετοιο (προσωπικη μου αποψη) , ουτε και φυσικα θα δεχοταν να πυλαγε εκ μερους αλλου παραποιημενο σλαμπ, τουλαχιστον αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη. Με κουρασε το θεμα, σορρυ.

Και οχι, δεν εψαξα τα νουμερα γιατι πονεσαν τα ματακια μου.  Σαρκασμός

Ισως αμα ειμαι σε καλυτερη φαση η σε αλλη ζωη.
Κοίτα, γεγονός είναι ότι ο Βασίλης το είχε raw το νόμισμα και λίγο αργότερα το πούλησε πιστοποιημένο σε παραποιημένο slab.  Το γεγονός αυτό από τα στοιχεία που έχουμε δεν αμφισβητείται.  Αν με ρωτάς τώρα κατά πόσο γνωρίζω ποιος έκανε την παραποίηση, η απάντησή μου είναι όχι, δεν γνωρίζω.  Κατά τα άλλα όμως  αντιλαμβάνεσαι τον προβληματισμό μου για το θέμα.  

Τον καταλαβαινω Δημητρη, τον καταλαβαινω. Εαν το θεμα προεκυπτε στο καφε, ισως να μην ειχα εξαντλησει την υπομονη μου, και συμφωνω 200% με τον Ηλια οτι αλλα λεμε μεταξυ μας κι αλλα σε δημοσιο φορουμ. Εδω κρεματε εναν ανθρωπο λογω προβληματισμου, κι ο οποιος δεν εχει καν το δικαιωμα να απαντησει. Αυτο για μενα ειναι λαθος (αστικο η ποινικο, αδιαφορω sac, που κατα τ'αλλα οφειλω να πω οτι πολλα ποστ σου με διασκεδσαν πραγματικα και σ'ειχα παρεξηγησει στην αρχη, συγνωμη γι αυτο).
Επέτρεψέ μου να γνωρίζω κάποια πράγματα παραπάνω.


Το ξερω κι εγω και ολοι μας οτι ξερεις ΠΟΛΛΑ πραγματα παραπανω. Σε τελικη, πεστα να τελειωνουμε, τουλαχιστον στο θεμα αυτο.

Μην αφηνεις ομως μια προσωπικη διαμαχη που χρονιζει τωρα να επηρεασει την αποφαση σου στο συγκεκριμενο θεμα. Εγω τουλαχιστον δεν το εκανα. Τα υπολοιπα ειναι θεμα του ΔΣ κλπ κλπ.

Αυτοι δεν ειναι οι κανονες της ζωης sac? Αν οχι παραδινομαι, μη βαρας αλλο.  Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #198 στις: Ιούλιος 14, 2014, 01:25:21 μμ »

Τι θα λέγατε αν πριν συνεχισετε το δικαστήριο λεω τωρα μηπως ξεκλειδωνατε τον λογαριασμο του rakosyllekth για να μπορεσει να μπει και να παρει μερος στη συζητηση?Απορία
Κι όταν λήξει το θεμα με το καλο ξανακλειδωστε τον... Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1059



Προφίλ
« Απάντηση #199 στις: Ιούλιος 14, 2014, 01:25:44 μμ »

Παράθεση
Εδω κρεματε εναν ανθρωπο λογω προβληματισμου, κι ο οποιος δεν εχει καν το δικαιωμα να απαντησει.

Βλέπω ότι μια χαρά απολογήθηκε και κακώς κατηγορούμαστε (κι εγώ μαζί με τους άλλους) ότι δεν του δίνουμε αυτή τη δυνατότητα. Μπορείς να βάζεις τους δικούς σου κανόνες σε κάποια πράγματα, αλλά δεν μπορείς να με (μας) κατηγορείς με βάση τους δικούς σου κανόνες.


Πως ακριβως απολογηθηκε δηλαδη; Σ'εχασα εδω.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #200 στις: Ιούλιος 14, 2014, 01:25:54 μμ »

Αυτοι δεν ειναι οι κανονες της ζωης sac? Αν οχι παραδινομαι, μη βαρας αλλο.  Χαμόγελο Χαμόγελο

Τι λες, αγόρι μου; Η απάτη είναι κανόνας της ζωής;

Πως ακριβως απολογηθηκε δηλαδη; Σ'εχασα εδω.

Με αυτά που έγραψε ο pepos. Αν θέλει να προσθέσει και άλλα, ας το κάνει.
Καταγράφηκε
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1059



Προφίλ
« Απάντηση #201 στις: Ιούλιος 14, 2014, 01:28:07 μμ »

Οχι , κανονας της ζωης ειναι να μην αφηνεις προηγουμενα καταλοιπα και πικριες να επηρεασουν μια εντελως καινουρια περιπτωση, αυτο εννοουσα στην απαντηση στο Δημητρη.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #202 στις: Ιούλιος 14, 2014, 01:30:00 μμ »

Οχι , κανονας της ζωης ειναι να μην αφηνεις προηγουμενα καταλοιπα και πικριες να επηρεασουν μια εντελως καινουρια περιπτωση, αυτο εννοουσα στην απαντηση στο Δημητρη.

Προσπάθησε να είσαι πιο σαφής, για να καταλαβαίνουμε τι λες. Αν θέλεις, βέβαια.
Καταγράφηκε
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1059



Προφίλ
« Απάντηση #203 στις: Ιούλιος 14, 2014, 01:32:13 μμ »

Δεν θελω, βαρεθηκα, εξυπνο παιδι φαινεσαι, ξαναδιαβασε τα και βγαλε συμπερασμα. Η τελευταια απαντηση ηταν πεντακαθαρη. Τωρα ομως πειναω.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #204 στις: Ιούλιος 14, 2014, 01:35:37 μμ »

Αν δεν θέλεις, κάτσε στ' αυγά σου και... μην μας κατηγορείς κι από πάνω.

(Απάτης, Καλαφάτης και Σια)
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #205 στις: Ιούλιος 14, 2014, 01:36:09 μμ »

Οχι , κανονας της ζωης ειναι να μην αφηνεις προηγουμενα καταλοιπα και πικριες να επηρεασουν μια εντελως καινουρια περιπτωση, αυτο εννοουσα στην απαντηση στο Δημητρη.
Η κατ' εξακολούθηση πράξη επισύρει μεγαλύτερη ποινή.  Εμένα αυτό μου έχει μάθει η ζωή.  
Καταγράφηκε

haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #206 στις: Ιούλιος 14, 2014, 01:39:19 μμ »

Κανεις δεν απολογηθηκε,γιατι πολυ απλα το συγκεκριμενο μελος εχει αποκλειστει απο την προσβαση σε αυτο το φορουμ και στου Ποδαρα για λογους διαδικτυακης συμπεριφορας (ηταν ιδιαιτερα οξυθυμος στον γραπτο του λογο οταν τα επαιρνε στο κρανιο...).
Απλως ο pepos δημοσιευσε την αλληλογραφια που ειχε ο βασ. με τον Αυστραλο.
Ειναι πασιγνωστες οι κοντρες που υπαρχουν στον εμποροσυλλεκτικο χωρο καποιων  με το συγκεκριμενο ατομο καθως και αλλων μεταξυ τους.
Ειναι ενας χωρος εξαιρετικα ανταγωνιστικος και οι καβγαδες-θαψιματα-ανταγωνισμοι ειναι σε καθημερινη διαταξη.
Συμφωνω με την προταση του Μορφεα, εδω γραφτηκαν σημεια και τερατα και ευθειες κατηγοριες για ενα ατομο που βγαζει το ψωμι του απο τον χωρο, θα επρεπε να του δοθει τουλαχιστον το δικαιωμα να πει την αποψη του και να απαντησει ευθεως σε οσα του καταλογιζουν και μετα, οταν εξαντληθει το θεμα, ξανακλειστε τον λογαριασμο του.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #207 στις: Ιούλιος 14, 2014, 01:45:29 μμ »

Ο Βασιλάκης μου έστειλε όλη την αλληλογραφία που είχαν με τον αγοραστή

Αυτό δεν είναι απολογία; Έστω μερική, έστω μέσω τρίτου.

Δεν διαφωνώ να απαντήσει και ο ίδιος, αλλά το θεμα δεν "περνάει από το χέρι μου".

Και ίσως θα ήταν και καλύτερα να απολογηθεί μέσω τρίτου, για να καταλάβουμε και καλύτερα τις απόψεις του ;-)
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #208 στις: Ιούλιος 14, 2014, 01:47:42 μμ »

Οταν μπαίνει ενδιάμεσος όλα αλλάζουν καλό θα είναι να του ανοίξετε τον λογαριασμό και να τον καλέσει κάποιος στο τηλέφωνο να μπει και να απαντησει σε απορίες και κατηγορίες.
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #209 στις: Ιούλιος 14, 2014, 01:52:48 μμ »

Γιατί δεν φροντίζει και ο ίδιος να μάθει να φέρεται και πρέπει πάντα οι άλλοι να βρίσκουν λύσεις για αυτόν;

(Ερώτημα γενικότερο.)

Ας βρει και μόνος του λύσεις σε κάποια από τα προβλήματά του.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 38
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences