Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 06, 2024, 03:05:52 μμ
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 38
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 Φοίνικας 1828  (Αναγνώστηκε 172430 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #75 στις: Ιούλιος 13, 2014, 06:27:27 μμ »

Βρε δεν έχω εγώ πρόβλημα και για έμενα να το έγραψες εγώ έχω κάνει την αυτοκριτική μου και ξέρω πόσο κορόιδο πιάστηκα τι να λέμε τώρα να χρυσώνουμε το χάπι    
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #76 στις: Ιούλιος 13, 2014, 06:33:53 μμ »

Δε μπορω να δεχτω γενικα τετοιες αποψεις...και οσο για το τι θα γινουν οι απατεωνες στο μελλον....για δεστε τα παρακατω...
http://news247.gr/eidiseis/koinonia/eis_ygeian_twn_koroidwn_tetrahmero_parti_xlidhs_sth_mukono_organwse_o_v_mhliwnhs_kathgoroumenos_gia_to_skandalo_ths_energa.2916443.html
Μια χαρα στη Μυκονο ειναι ο τυπος μετα απο χρονια.....δε τρεχει καστανο
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #77 στις: Ιούλιος 13, 2014, 06:41:17 μμ »

@heretic (Καλύτερη διατύπωση)

Για το "αδίκημα της απάτης" φταίει 100% ο απατεώνας, σε αυτό έχεις δίκιο.

Για το... λάθος του "δεν φύλαξα τα ρούχα μου" φταίει ο παθών.

Φυσικά, είναι πολύ μεγάλη η διαφορά της ευθύνης του καθενός (και της βαρύτητας των πράξεών τους).

-----------------------------------------------------

Και με την ευκαιρία, αφού έτσι απαιτούν οι καιροί και η εξέλιξη των πραγμάτων... όπως μαθαίνουμε να "κοιτάζουμε" τα νομίσματα, ας μαθαίνουμε να "κοιτάζουμε" και τα slabs.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2014, 06:56:08 μμ από sac » Καταγράφηκε
Mefisto
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 152



Προφίλ
« Απάντηση #78 στις: Ιούλιος 13, 2014, 06:44:33 μμ »

Ο Μηλιώνης είναι αυτός με τη ροζ βερμούδα ; -Έλεος ! Βρε, δεν φτάνει που κάνει πουστιές, υποδηλώνει και ενδυματολογικά το ποιόν του.

Δεν θα εκπλαγώ εάν τελικά βρίσκεται αυτός πίσω από την υπόθεση με το πειραγμένο slab. Σα να τον βλέπω μπροστά μου να πρεσάρει με την πένσα τα δόντια του slab, για να στριμώξει το φοινικάκι στο ανοιγμένο κουτί.

Όπως και να ‘χει, καλό είναι να είμαστε αντικειμενικοί στους σχολιασμούς μας, μεσ’ από τους οποίους, αρκετά συχνά μπορώ να πω, βγαίνουν στην επιφάνεια παλιές προσωπικές κόντρες.

Στέκι Συλλέκτων είμαστε, στο κάτω-κάτω. Όχι Στέκι Αντι-Rakosyllektwn.

-Σωστά ; 
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #79 στις: Ιούλιος 13, 2014, 07:02:13 μμ »




Στέκι Συλλέκτων είμαστε, στο κάτω-κάτω. Όχι Στέκι Αντι-Rakosyllektwn.




Φιλε Διαμαντη σου προτεινω μαζι με τον Δημητρη(Haros) να ιδρυστε το Rakosyllektis Fun Club .... Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Mefisto
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 152



Προφίλ
« Απάντηση #80 στις: Ιούλιος 13, 2014, 07:06:02 μμ »

Fan Club, ενδεχομένως, φίλε μου Αντώνη.

Fun Club” είναι αυτό που μαζεύονται κάμποσοι για να σπάνε πλάκα. Εμείς τώρα είμαστε σοβαρά άτομα. Ή τουλάχιστον προσπαθούμε να φαινόμαστε τέτοια. 
Καταγράφηκε
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #81 στις: Ιούλιος 13, 2014, 07:06:21 μμ »

Φίλε sac δεν αναλαμβάνω καμία ευθύνη ούτε νομικής ηθικής άλλα ούτε και οικονομικής απαλλοτρίωσης των αποταμιευσεων  μου που έγιναν με  έμμεσο τρόπο από τρίτους με δόλο .Τη μόνη ευθύνη που αναλαμβάνω είναι για την εμπιστοσύνη που έδειξα σε ανθρώπους που δεν την άξιζαν και εγώ τους την έδωσα απλόχερα  για τίποτα λιγότερο ή περισσότερο        
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #82 στις: Ιούλιος 13, 2014, 07:08:18 μμ »

Fan Club, ενδεχομένως, φίλε μου Αντώνη.

Fun Club” είναι αυτό που μαζεύονται κάμποσοι για να σπάνε πλάκα. Εμείς τώρα είμαστε σοβαρά άτομα. Ή τουλάχιστον προσπαθούμε να φαινόμαστε τέτοια. 


Ειμουν σιγουρος οτι θα την πατησω αν σε προκαλεσω  Στριφογύρισμα ματιών  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #83 στις: Ιούλιος 13, 2014, 07:24:13 μμ »

Φίλε sac δεν αναλαμβάνω καμία ευθύνη ούτε νομικής ηθικής άλλα ούτε και οικονομικής απαλλοτρίωσης των αποταμιευσεων  μου που έγιναν με  έμμεσο τρόπο από τρίτους με δόλο .Τη μόνη ευθύνη που αναλαμβάνω είναι για την εμπιστοσύνη που έδειξα σε ανθρώπους που δεν την άξιζαν και εγώ τους την έδωσα απλόχερα  για τίποτα λιγότερο ή περισσότερο

Αυτό είπα κι εγώ, αγαπητέ μου. Ότι "δεν φύλαξες τα ρούχα σου" (για να έχεις τα μισά).

Η "παρέμβασή" μου ήταν προς τον heretic, που είχε δίκιο στο ότι έτσι όπως τα έλεγες φαινόταν ή "φαινόταν" να αθοώνεις τον απατεώνα.

------------------------------------------------------------------------

@ΑΝΤΟΝΙΟ1967

Καλό είναι να μην βιαζόμαστε να ρίξουμε την ευθύνη στους "συνήθεις υπόπτους", γιατί μπορεί να υπάρχουν και άλλοι απατεώνες που δεν έχουν εντοπιστεί ακόμα. Με την ίδια λογική, καλό είναι να κάνει κάποιος τον δικηγόρο του διαβόλου, γιατί μπορεί να απόδειχτεί ότι άλλος είναι ο υπεύθυνος. Οι κάθε είδους απατεώνες δεν πρόκειται να εξαντληθούν (σε αριθμό).
Καταγράφηκε
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #84 στις: Ιούλιος 13, 2014, 07:31:00 μμ »

Εγώ επαναλαμβάνω ότι έχω κάνει την αυτοκριτική μου και δεν επιρρίπτω ευθύνες σε κανένα αλλά ούτε και αθωώνω κανένα να διαβάζουν οι νέοι και να  αποφεύγουν τις κακοτοπιές όπως λέμε εδώ εμείς στην Κρήτη. Εγώ τα πλήρωσα τα δίδακτρα
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #85 στις: Ιούλιος 13, 2014, 07:31:27 μμ »


Όπως και να ‘χει, καλό είναι να είμαστε αντικειμενικοί στους σχολιασμούς μας, μεσ’ από τους οποίους, αρκετά συχνά μπορώ να πω, βγαίνουν στην επιφάνεια παλιές προσωπικές κόντρες.

Στέκι Συλλέκτων είμαστε, στο κάτω-κάτω. Όχι Στέκι Αντι-Rakosyllektwn.

-Σωστά ; 


Φιλε μας ειμαστε στεκι συλλεκτων!!
Και οχι Στέκι Αντι-Rakosyllektwn !!
Και εγω απο παλια σε οσα φορουμ εγραφα καποτε μιλουσα για διαφανεια και οχι για κουκουλωματα!!
Τωρα στην συγκεκριμενη υποθεση δεν αναφεραμε εμεις για κανεναν ρακοσυλεκτη,
η αναφορα εγινε απο την Αυστραλια.
Τωρα εαν ενας δυο μεσα απο το σαιτ εχουν προβλημα στις συναλλαγες τους με το εν λογω ατομο και μπορει να ειπαν δυο κουβεντες αυτα δεν ειναι κρυφα και τα ξερουμε ηδη η μαζα των παλιων συλλεκτων!!
Τωρα το αν πιαστηκε ο Αυστραλος κοροιδο , εαν εχει γνωσεις νομισματικης ή οχι και τοσα αλλα που πατε να του σουρετε για να ξελασπωσετε τον φιλο σας εμενα δεν με αγγιζουν!!
Οπως εχω πει και παλαιοτερα : Διαβαζω , ακουω , διασταυρωνω και αποφασιζω με ποιους θα συνεργασθω!!
Αλλα θα σε βαλω να αναλογιστεις και δυο τρια πραγματα. :
Εισαι νεος , γραφεσε σε ενα σαιτ σαν αυτο και ακους-βλεπεις τον ΤΑΔΕ να γραφει , να γραφει και να τον θαυμαζουν ολοι γυρω του !!
Σαν νεος δεν θα σκεφτεις να αγορασεις πραγματα απο αυτον με κλειστα τα ματια?
Ε?
Δεν θα νομιζεις οτι ο αλλος απεναντι σου ειναι εγγυηση??

Αυτος λοιπον ειναι ενας τομεας που εγω σαν Γιωργος προσπαθω να διαφυλαξω τους νεους και να μην την πατησουν!!
Γιατι απο κατι τετοια ατομα που ηταν εγγυηση την πατησαν πολλοι καποτε και εγω αναμεσα τους .
Γιατι καποιοι αλλοι υπευθηνοι των τοτε φορουμ κοιτουσαν τα φιλαρακια τους και ειχαν μια ομορφη κλικα και κουκουλωναν το οτι στραβο εβγαινε σε ατομο τις παρεας!!

Ποσα χρονια λεω στους νεους προσεχετε?
Ποσα χρονια λεω οτι ο συλλεκτισμος δεν ειναι αγγελικα πλασμενος ?
Οι εποχες φιλε μου αλλαξαν.
Για μενα που παντα δινω εμφαση στους νεους (να την βγαλουν οσο γινετε μαλακοτερα την αρχη και να τους μεινουν λιγα φτερα πανω τους) αφηνω τα πραγματα να γραφωνται οπως εχουν!!
Δεν θα ταχθω με την μια πλευρα αλλα ουτε θα αφησω και την αλλη να τρωει ολη την λασπη!!
Ας βγαλει ο καθενας τα συμπερασματα του και ας ταθχει με οποιον θελει!!
Και εαν στο μελλον την πατηση ας προσεχε , γραμμενα ηταν εδω μεσα ολα για ολους τους συλλεκτες (σχεδον)
Σημερα καποιος σηκωσε ενα θεμα εδω μεσα με τον εν λογω Καποδοστρια.
Ακουγωνται καποιοι που θελουν να ξελασπωσουν τον Πωλητη αλλα ακουγωνται και καποιοι αλλοι που ισως να εχουν προβλημα στις συναλλαγες τους μαζι του!!
Εκει δεν φταιμε εμεις σαν στεκι , φταιει ο καθενας ατομικα σαν πωλητης με τα μετωπα που ανοιξε απεναντι του και δεν τα εκλεισε ποτε για να ηρεμησουν οι εμπλεκομενοι!!

Κατι παρομοιο εχω και εγω με εναν ακατανομαστο ο οποιος καποτε δεν μου γυρισε 60 ευρω οπως οφειλε!!
Οσα χρονια και να περασουν μην περιμενεις απο το στομα μου να βγει τιποτα καλο για αυτο το κατακαθι της συλλεκτικης κοινοτητας!!

Υ.Γ Προς αποφυγιν παρεξηγησεων το τελευταιο σκελος αφορα αλλον χρηστη και δεν εχει ουδεμιαν σχεση με την υποθεση αυτη , το εφερα σαν παραδειγμα.

Υ.Γ Οπως επισεις να διευκρινιστει οτι και με τον Ρακοσυλλεκτη ουδεμιαν συναλλαγη ειχα ποτε μαζι του.
Αρα δεν εχω καει ουτε εχω κερδισει κατι για να μιλησω προσωπικα.
Οι λογοι διαγραφης του απο το σαιτ δυο φορες ειχαν να κανουν με αλλα γεγονοτα.  
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #86 στις: Ιούλιος 13, 2014, 07:53:35 μμ »

Δηλαδη αγαπητε Ηρακλειωτη το ποστ σου εδω http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=15790.msg203306#msg203306 πριν μερικες σελιδες ηταν ποστ αντικειμενικου ανθρωπου που δεν εχει κανενα προηγουμενο με τον εν λογω και απλως γραφει αυτα που γραφει για να προστατευσει την συλλεκτικη κοινοτητα?
Εγω βλεπω οτι δικασες-καταδικασες , αποδεχομενως πληρως την ιστορια του Αυστραλου και υπερθεματιζοντας μαλιστα, χωρις να μπορει ο "κατηγορουμενος' να εχει λογο σε αυτο το βημα.
Αυτα για φαν κλαμπ, φιλαρακια και ξελασπωματα τα προσπερναω γιατι νοιωθω οτι δεν με αφορουν, προσωπικα την γνωμη μου θα την γραφω για οποιονδηποτε και οπουδηποτε, ειτε ειναι φιλος ειτε τον αντιπαθω, αμα μια ιστορια δεν μου καθεται καλα ,δεν μου καθεται και δεν θα διστασω να πω την γνωμη μου σε οποιοδηποτε βημα , ασχετως του κλιματος που επικρατει.
Και ειδικα εσυ, παθων απο αδικες κατηγοριες σε αλλα φορουμ (τα εχω διαβασει), θα επρεπε να εισαι ιδιαιτερα προσεκτικος πριν καταδικασεις καποιον, ετσι δεν ειναι?
Γιατι καποιοι τοτε σε καταδικασαν για να αποδειχθει αργοτερα οτι ειχαν λαθος..
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
dca$h
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 997


Ποτε μην κανεις αυτο που δεν θελεις να σου κανουν


Προφίλ WWW
« Απάντηση #87 στις: Ιούλιος 13, 2014, 07:59:21 μμ »

Aντε τωρα να καταλαβοω εγω τι ή τι δεν εχει γινει Απορία Απορία Απορία
Τελικα σιγουρα ο "συλλεκτισμος" ειναι ο μονος που χανει
Καταγράφηκε

m42b18 isT
Νίκος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 616


Προφίλ
« Απάντηση #88 στις: Ιούλιος 13, 2014, 08:32:36 μμ »

Ετοιμαστείτε, γιατί σε μισή ώρα.....

Καταγράφηκε
portobelo
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 109


Προφίλ
« Απάντηση #89 στις: Ιούλιος 13, 2014, 08:35:52 μμ »

    putting Money before Honesty & Integrity !!

This coin was purchased last year "Slabbed & NGC Graded MS62",

from an Experienced & So Called "Professional" Seller

of Rare Greek Coins who is also a "PCGS Authorized Dealer"

EBay Name: (Rakosyllekths)

I Recently came to Realise that this Coin DID NOT BELONG to this Slab.

The Slab had been Opened at some time and

the coin had been swapped for another !!

Although this Coin is Still of a Very High Grade it wasn't

the Original Coin Slabbed by NGC.


** Please Note that I am NOT accusing this Particular Seller

of swapping the coins. However, as he refuses to answer my emails,

I am CERTAIN that he was aware of this and Still decided to Sell it

to an Unsuspecting & Inexperienced Buyer.

Which Raises the Question: How Many other "Suspiciously Slabbed Coins"

has this Seller Knowingly Sold Απορία

Aυτα γραφει ο φιλος μας απο την αυστραλια,και δεχομαι απολυτα τη γνωμη του παναγιωτη για το ατομο του. Λεει λοιπον,το σλαμπ ανοιξε καποια στιγμη και εγινε αλλαγη του ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΣ και μπηκε καποιο αλλο!
Αρα οσο αφορα το ταμπελακι της ngc δεν ειπε τιποτα ο ανθρωπος.Γραφει δε παρακατω ο ιδιος οτι το νομισμα
δεν ηταν αυτο που πιστοποιηθηκε στην ngc.Συνεχιζει λεγοντας οτι δεν κατηγορει το βασιλη οτι το αλλαξε
εκεινος αλλα οτι ΗΞΕΡΕ οτι ηταν αλλαγμενο και παρολα αυτα του το πουλησε και το στηριζει αυτο στο οτι
δεν απαντα στα μαιλ του.Και μετα συνεχιζει με ενα ερωτημα,ποσα υποπτα σλαμπ εχει πουλησει ο πωλητης
πραγμα που το κανει ακομη χειροτερο.Με συγχωρειτε οταν αγοραζουμε ενα σλαμπ ολοι μας το πρωτο πραγμα που κανουμε ειναι να μπουμε στο σαιτ της οποιας εταιρειας και να δουμε το verification number,δηλαδη τον μοναδικο αριθμο για το συγκεκριμενο νομισμα καθως και τη φωτογραφια του ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ νομισματος.Δηλαδη ο φιλος μας να δεχτω οτι απο τον προηγουμενο χρονο που το ειχε στα χερια του δεν καταφερε να μπει στο σαιτ και να το δει!!Οταν αποκτησε αμφιβολιες γιατι δεν απευθυνθηκε στην εταιρεια με το σωστο τροπο?Δηλαδη να το στειλει στην εταιρεια και εκεινη να του απαντησει επισημα
το τι συμβαινει με το συγκεκριμενο σλαμπ?Και μαλιστα η εταιρεια οπως ξερουμε ολοι θα εσπαγε αυτη το σλαμπ και θα το τοποθετουσε σε νεο εαν επρεπε.Επισης δυο παρατηρησεις ακομα.Ο ανθρωπος ειναι γνωστης του αντικειμενου,αποδυκνυεται αυτο απο το οτι ΣΛΑΜΠΑΡΕΙ σπανια και ακριβα χαρτονομισματα τα οποια και πουλα δημοσιως.Μου εκανε πολυ κακη εντυπωση το οτι στο verification number δεν υπαρχει φωτογραφια!
Γιατι?Θα επρεπε να υπαρχει η φωτο του νομισματος που ειχε σλαμπαριστει απο την εταιρεια οποιο και να ηταν αυτο.Για λογους αρχης και επειδη γραφτηκε αυτο το κειμενο στη συγκεκριμενη δημοπρασια δεν προτιθεμαι
να λαβω μερος και αυτο αφορα εμενα και μονο εμενα και κανεναν αλλο.Και τελος θελω να πω πως στο συλλεκτισμο γνωριζεις ενδιαφεροντες ανθρωπους ειτε διπλα σου στον ιδιο δρομο ειτε στην αυσταλια και πως εχεις παντα εσυ την επιλογη να συνεργαζεσαι με οποιον απο αυτους θελεις.   
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 38
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences