Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 07, 2024, 12:32:05 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Δείτε αυτό ίσως σας ενδιαφέρει  (Αναγνώστηκε 12156 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 23, 2013, 05:00:25 μμ »

 Χρηστο, δεν ζουμε σε κοσμο αγγελων και σιγουρα κανεις δεν διεκδικει τον τιτλο του Αγιου.
Ο καθε ενας εχει τον δικο του προσωπικο κωδικα, την δικη του συνειδηση, περα απο γραπτους νομους, ηθικες αρχες κλπ.
 Γνωριζω ανθρωπους με τετραψηφια μηνιαια εισοδηματα που ηταν και επιδεικτικα θρησκευομενοι (τρομαρα τους) και δεν διστασαν να πεταξουν φτωχες πολυτεκνες οικογενειες στον δρομο επειδη τους καθυστερησαν μερικους μηνες το νοικι σε μια τρωγλη, σε εποχες παχεων αγελαδων.
 Γνωριζω και "καρχαριες" της αγορας, που εχουν δαγκωσει κοσμο και κοσμακη, που καθε Χριστουγεννα βαζουν μερικα πενηνταευρα στην τσεπη και τα δινουν,στην ζουλα, στον πρωτο κακομοιρη ρακενδυτο που θα βρουν.

 Λες οτι οι συγκεκριμενοι "αγοραζω χρυσο" καλυπτουν καποιες υπαρκτες αναγκες.
 Συμφωνω.
 Αυτο ομως δεν τους κανει λιγοτερο αντιπαθεις στο δικο μου το βιβλιο.
 Γιατι τα δικα τους κερδη ειναι η δυστυχια του αλλου, σε ευθεια αντιστοιχιση.

 Ειναι ,ας πουμε, σαν τις εισπρακτικες εταιρειες του υιου Σιουφα.
 Νομιμοτατα παρενοχλουν και εκφοβιζουν τους δανειοληπτες, νομιμοτατα βγαζουν διαταγες πληρωμης, νομιμοτατα κανουν κατασχεσεις και πλειστηριασμους.
 Καλυπτουν και αυτοι μια αναγκη (των τραπεζων) και ευδοκιμουν πανω στη ανεχεια και δυστυχια της κοινωνιας.
 Η μπιζνα αυτη ειναι τρομερα κερδοφορα και εξαιρετικα πετυχημενη.
 Αν ομως συναντησω καπου τον υιο Σιουφα δεν μου παει να του πω "μπραβο  για την μεγαλη επιχειρηματικη ιδεα".,αλλα μαλλον θα μου δημιουργηθει η διαθεση να του ριξω μια ροχαλα...

 Οταν ασχολιομουν με τις κατασκευες αστικων ακινητων, μου ειχε προταθει να παρω απο πλειστηριασμους οικοπεδα ,μεσω κυκλων του ειδους,οχι κουτουρου, φτηνα.
 Ουτε που  σκεφτηκα για μια στιγμη να το κανω, γιατι δεν μου πηγαινε να βγαλω φραγκα πανω στην καταστροφη του αλλου, ασχετα αν αυτο θα το εκανε ο αμεσως επομενος.
 Αυτο δεν με κανει ουτε ηθικο στοιχειο, ουτε τιποτα, ειναι προσωπικο θεμα ησυχου υπνου.
 Ηθελα να ξερα, αυτοι οι "αγοραζω χρυσο" ,στο τελος της καθε ημερας, αφου εχουν ακουσει δεκα ιστοριες δυστυχιας, αφου εχουν παρει μπιρ παρα τις βερες και τα χρυσαφικα της ταλαιπωρης γριας που θελει να πληρωσει την ΔΕΗ ,πως στο διαολο κοιμουνται το βραδυ?
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
γατοφατσα
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 153


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 23, 2013, 05:18:48 μμ »

Κοιμουνται μια χαρα γιατι νομιζουν οτι πετυχαν και βρηκαν ευκαιριες ,δεν ξερουν ομως η δεν καταλαβαινουν πως ολα εδω πληρωνονται ,και οι  περισσοτεροι το πληρωνουν ακριβα .Ειναι καλυτερα να μην αγοραζεις οτιδηποτε εχει αξια απο την δυστυχια του αλλου περιμενοντας να βγαλεις τρελα λεφτα παρτο σε  τιμη που βοηθαει τον αλλο η  δανεισε τον δεν ξερω τι θα εκανα εγω.Νομιζω οτι ειναι δυσκολη δουλεια  να εμπορευεσαι  την δυστυχια του αλλου
Καταγράφηκε
coleccionista
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 23, 2013, 05:26:20 μμ »

Κοιμουνται μια χαρα γιατι νομιζουν οτι πετυχαν και βρηκαν ευκαιριες ,δεν ξερουν ομως η δεν καταλαβαινουν πως ολα εδω πληρωνονται ,και οι  περισσοτεροι το πληρωνουν ακριβα .Ειναι καλυτερα να μην αγοραζεις οτιδηποτε εχει αξια απο την δυστυχια του αλλου περιμενοντας να βγαλεις τρελα λεφτα παρτο σε  τιμη που βοηθαει τον αλλο η  δανεισε τον δεν ξερω τι θα εκανα εγω.Νομιζω οτι ειναι δυσκολη δουλεια  να εμπορευεσαι  την δυστυχια του αλλου

ακριβώς όπως το'πες...<<εμπορεύονται την δυστυχία του άλλου>>...+1000 Θυμός Θυμός
Καταγράφηκε

ms να'ναι και ότι να'ναι
         ΒΑΣΙΛΗΣ
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3540


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 23, 2013, 05:31:03 μμ »

Τιμή σου δημήτρη και μπράβο γιατί δυστυχώς στις μέρες μας σπανίζουν οι άνθρωποι αυτοι!
Θα σου πω μια τελευταία άποψη λοιπόν από την αντίπερα όχθη καθώς εργάζομαι σε ενεχυροδανειστήριο σαν υπάλληλος 2 χρόνια τώρα. Δεν είμαι με ποσοστά, απλά με μέτριο μισθο και το τονίζω για να μην υπάρχουν διάφορες σκέψεις.

Στους εκατονταδες πελάτες που αντίκρισα και συνομίλησα μέχρι τώρα άκουσα πάρα πολλά.
Η περσινή χρονιά που ήταν και στα ύψη ο χρυσός 9 στους 10 ανθρώπους έπαιρναν με χαρά τα χρήματα τους. Έδιναν ένα δαχτυλιδάκι της πλάκας και έπαιρναν 100 ευρώ.
5 στους 10 πελάτες δεν φόραγαν καν τα κοσμήματα τους είτε γιατί τα θεωρούσαν παλαιομοδήτικα είτε γιατί δεν τους άρεσαν πια. Τα έδιναν -έπαιρναν πολλά λεφτά και αγόραζαν κάτι άλλο.
10 στους 10 νέους ηλικίας κάτω των 30 έδιναν τα χρυσαφικά χωρίς να πολυασχολούνται ιδιαίτερα για κάποια συναισθηματική αξία....

Ηρθε και μια μαμα κάποια στιγμή ηλικίας 60 χρόνων που ήθελε να στείλει και διακοπές τον γιο της που ήταν άνεργος ...να την λυπηθώ???

Ήρθαν κλεφτρόνια που βρήκαν την ευκαιρία με το άνοιγμα τόσο μαγαζιών να σπρώξουν την πραμάτια τους....
Ήρθαν και άνθρωποι με κλάματα και με βαριά καρδιά και έδωσαν τα χρυσαφικά τους!

Έχω δει πάρα πολύ κόσμο και ξέρω καλύτερα από τον καθένα που είναι απέξω τι ισχύει!
Σε πληροφορώ ότι πολύ λίγοι τα έδιναν με βαριά καρδια...
Πέρσι το βρήκαν οι περισσότεροι σαν ευκαιρία να πάρουν πολλά λεφτά με ενα σακουλάκι χρυσαφικά...

Πέρναγαν και κάτι παπούδες απέξω και με έβριζαν και με μούτζωναν λες και εγω τα βάζω στην τσέπη μου..
Κλείνοντας να πω ότι σίγουρα και μένα με θλίβει το γεγονός ότι συμπατριώτες μου σπρώχνουν τα χρυσαφικά τους!Σκέψου όμως πόσοι χιλιάδες βρήκαν σε καιρό κρίσης σαν εμένα δουλειά ??

Σκέψου ότι με τόσα μαγαζιά που άνοιξαν , μεγάλωσε ο ανταγωνισμός και αναγκαστικά ο κόσμος σύγκρινε τιμές και τα έδινε τα τιμαλφή εκεί που ήθελε.

Πίστεψε με ξέρω πολύ καλά την ψυχολογία του Νεοέλληνα που ζει για το τώρα και όχι για το μετά....
Αυτός είναι και ο λόγος που άνοιξαν αυτά τα μαγαζιά και η χώρα μας κατάντησε έτσι...
Όταν βγάζουμε 800 ευρώ και παίρνουμε δάνεια για να πάμε διακοπές , να πάρουμε ακριβό αμάξι κλπ τότε δεν φταίνε τα μαγαζιά που εκμεταλεύτηκαν την κατάσταση...
Σε διαβεβαιώ ότι κοιμούνται ήσυχοι όλοι αυτοί που βγάζουν λεφτά και τα πίνουν και στα μπουζούκια στο πρώτο τραπέζι γιατί όντως βγάζουν πολλά λεφτά σε αντίθεση με τους δήθεν που πήγαιναν στα πρώτα τραπέζια χωρίς να έχουν ούτε 50 ευρώ πάνω τους!









« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 23, 2013, 05:43:53 μμ από SVcollector » Καταγράφηκε

coleccionista
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 23, 2013, 05:38:13 μμ »

Όταν καλοπαιρνούσαν με μπόλικο χρήμα κανείς δέν είπε άσε και κάτι στην άκρη...
τώρα καλά να πάθουν Θυμός
(δέν μιλάω για αυτούς που έτσι και αλλιώς τα έφαιρναν δύσκολα εις πέρας...)
Καταγράφηκε

ms να'ναι και ότι να'ναι
         ΒΑΣΙΛΗΣ
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3540


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 23, 2013, 05:39:13 μμ »

Και κάτι τελευταίο ...
Καζίνο η αγορά χρυσού??Πόσες οικογένειες έχουν καταστραφεί από τα καζίνο??Εκεί μιλάει κανείς?

Κάντε ένα δημοψήφισμα στο θέμα εδώ αν θα ανοίγατε αγορά χρυσού με όλα τα νόμιμα παραστατικά πριν 4 χρόνια ...9 στους 10 θα πούνε ναι....
Καταγράφηκε

zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 23, 2013, 05:57:01 μμ »

Ααα ρε Χρηστάρα, σε πάω ρε φίλε.
Είσαι από τα πιο "ντόμπρα" παιδιά που έχω γνωρίσει έως σήμερα στο χώρο του "συλλέγειν".
Καταγράφηκε

haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 23, 2013, 06:23:59 μμ »

Θα κανω δυο παρατηρησεις και θα το τελειωσω εδω.
1. Ο χρυσος ανεβαινει σταθερα εδω και πολλα χρονια,πεφτει δε με σκαμπανεβασματα τα δυο τελευταια.
Η εκρηξη ομως των "αγοραζω χρυσο' δεν εγινε λογω της ανοδου της τιμης, αλλα λογω της κρισης που αναγκασε τους Ελληνες να πουλησουν τα χρυσαφικα τους.
Δηλαδη τον τελευταιο χρονο που πεφτει, δεν πουλανε πια χρυσαφικα?

2. Αυτο με τους "τεμπεληδες της εφορης κοιλαδας" που χρησιμοποιειται ως επιχειρημα απο τους "φιλους μας" Γερμανους πρωτιστα και απο οσους την εχουν βγαλει καπως "καθαρη" απο την πρωτοφανη κριση που μαστιζει τον τοπο κατα δευτερο λογο, εγω δεν το δεχομαι.
 Για καθε εναν που ειχε δανειστει αλογιστα για να παει π.χ. διακοπες η να αγορασει την μερσεντα, υπαρχουν αλλοι ΔΕΚΑ που δεν μπορουσαν να προβλεψουν οτι θα εχαναν την δουλεια τους, η θα μειωνονταν ο μισθος τους κατα 50% ,η οτι θα τους ζητουσε το κρατος τρελλα ποσα σε σχεση με την πραγματικη τους φοροδοτικη ικανοτητα και εχουν τωρα βρεθει σε δυσχερεστατη θεση, οχι να πουλησουν απλως τα χρυσαφικα τους, αλλα και οτι παλιατζουρα υπαρχει στην αποθηκη τους για να επιβιωσουν ,νεοπτωχοι, αλλη μια μερα.
  Αυτο πολλοι που εχουν εξασφαλισμενο τον μισθο τους (εστω μειωμενο) απο το Δημοσιο,μερα μπαινει-μερα βγαινει, η εστω απο τον ιδιωτικο τομεα με μια σταθερη δουλεια,  δεν το καταλαβαινουν και γιαυτο επαναλαμβανουν συνεχως το ιδιο μοτιβο για τους "αλλους" για "μεγαλη ζωη που τωρα τιμωρειται κλπ" ,για τον τζιτζικα και τον μερμηγκα κλπ.
 Ναι, στις εποχες των παχεων αγελαδων υπηρχαν και προκλητικες περιπτωσεις, οπως και τωρα υπαρχουν, η πλειοψηφια ομως των Ελληνων επεσε στον λακο με τα κ.λοδαχτυλα χωρις να μπορει να κανει τιποτα για αυτο.
 Το κλεινω ομως εδω, μιας και ηδη εγραψα πολλα εκτος θεματος, να με συμπαθατε.

Υ.Γ. και κατι τελευταιο.
Ο ιδιωτικος δανεισμος των Ελληνων ηταν ανεκαθεν απο τους χαμηλοτερους στην Ευρωπη, καπως ανεβηκε μετα  με τα χαμηλα επιτοκια και τα δανεια  που πουσαριζαν οι τραπεζες  κλπ, αλλα ΠΟΤΕ δεν υπηρξε αρκετα πανω απο τον μεσο ευρωπαικο ορο.
Το προβλημα ξεκινησε απο τον ΔΗΜΟΣΙΟ δανεισμο, οπου τα λεφτα πηγαιναν στους ημετερους φαγανες και φυσικα ΤΩΡΑ θα βρεθουν απο ολους τους Ελληνες για να δοθουν στους δανειστες...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 23, 2013, 06:36:26 μμ από haros » Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
KRISTHEGREEK
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 812


Χρήστος.


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 23, 2013, 07:36:45 μμ »

Το πρόβλημα είναι η αισχροκέρδια!

Όταν δηλαδή η γιαγιά μου, πήγε στο μαυραγορίτη και ζήτησε λάδι που δεν υπήρχε, για να σώσει το παιδί της, ο μαυραγορίτης χρειαζόταν για να βρεθεί το λάδι. Αυτός όμως ζήτησε δύο χωράφια για μια κουταλιά λάδι!!!

Αρα αν ζητούσε λογικό ποσό, δεν θα τον κατηγορούσε κανένας και θα ήταν έμπορος όχι μαυραγορίτης.

Όταν λοιπόν το αντίτιμο είναι ανάλογο της παρεχόμενης υπηρεσίας ή του προιόντος όλα καλά!!!
Καταγράφηκε
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 23, 2013, 07:43:51 μμ »

Το πρόβλημα είναι η αισχροκέρδια!

Όταν δηλαδή η γιαγιά μου, πήγε στο μαυραγορίτη και ζήτησε λάδι που δεν υπήρχε, για να σώσει το παιδί της, ο μαυραγορίτης χρειαζόταν για να βρεθεί το λάδι. Αυτός όμως ζήτησε δύο χωράφια για μια κουταλιά λάδι!!!

Αρα αν ζητούσε λογικό ποσό, δεν θα τον κατηγορούσε κανένας και θα ήταν έμπορος όχι μαυραγορίτης.

Όταν λοιπόν το αντίτιμο είναι ανάλογο της παρεχόμενης υπηρεσίας ή του προιόντος όλα καλά!!!
Τα είπες όλα...
Καταγράφηκε
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Δεκέμβριος 24, 2013, 12:20:01 πμ »

Επιτρέψτε μου να σχολιάσω επιγραμματικά τα λεγόμενα των προλαλησάντων φίλων μου. 1ο)Τα "αγοράζω χρυσά" έχουν αυξηθεί τα τελευταία χρόνια γιατί οι τράπεζες δεν δανειοδοτούν ακόμη και για μικρά ποσά φερέγγυους πελάτες σε αντίθεση με πριν 5 χρόνια που σε πίεζαν να πάρεις διακοπο/εορτοδάνεια. 2ο)Συνέπεια του πρώτου σε συνδιασμό με την ανεργεία ,πτώση μισθών,υπερφορολόγηση είναι να καταφεύγει ο κόσμος στην πώληση χρυσαφικών για την κάληψη των αναγκών που θεωρούν απαραίτητες οι ίδιοι.3ο) Οι ανθρώπινες ανάγκες είναι θεωρητικά απεριόριστες όμως τα χρήματα περιορισμένα (βασικό αξίωμα της οικονομικής επιστήμης αλλά και κοινή λογική). Έτσι καλείται ο καθένας να κάνει τις επιλογές του ως προς τις ανάγκες του. Ναι όντως δεν μπορείς χωρίς τροφή , ρεύμα , θέρμανση. μπορείς όμως να μην κάνεις διακοπές ή να πας ένα 3ήμερο π.χ. στην Ασπροβάλτα. 4ο) Για "δευτερεύουσες" ανάγκες κανείς δεν σε αναγκάζει να αφήσεις τα χρυσά σου στα ενεχυροδανειστήρια. 5ο) Η νεολαία όντως σνομπάρει τα χρυσά κοσμήματα και τα θεωρεί "κιτς". Αντίθετα θεωρεί μοδάτο να τρυπάει με τσίγγινους χαλκάδες τη μύτη και τα φρύδια. Έτσι κάποιος νέος έχοντας κληρονομήσει τα χρυσαφικά της γιαγιάς ευχαρίστως τα σκοτώνει για να πάρει ένα νέο υπερσυγχρονο 3G-4G κινητό.
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Δεκέμβριος 24, 2013, 12:42:26 πμ »

6ο)Τα χρόνια του πολέμου και της κατοχής ήταν επιτακτική η ανάγκη για τρόφιμα και γιαυτό σου παίρναν μια λίρα για 1 τενεκέ λάδι ή αλεύρι. Επίσης τότε δεν υπήρχε το ιντερνετ και η πληροφόρηση ώστε να γνωρίζουν όλοι την "δίκαια" και "νόμιμη" τιμή του χρυσού. 7ο) Πολλά ενεχυροδανειστήρια κόβουν απόδειξη για αγορά τιμαλφών και ζητούν ταυτότητα για να αποφυγή αποδοχής προιόντων κλοκής καθώς τα περισσότερα κλεφτρόνια είναι σεσημασμένα. ΟΥΦ!!! Σας κούρασα!
  Θα σας πώ ένα ευτράπελο σχετικό με το θέμα. Στην είσοδο γνωστού μεγάλου σουπερ μάρκετ της Θεσ/νικης υπάρχει "αγοράζω χρυσά". Τα καρντάσια ξέρουν που αναφέρομαι. Πήγα για πλάκα ένα κοκοράκι του 1907 τελείως χρέπι για να δώ τί θα μου πούνε.  Η μινιφορούσα λοιπόν, αφού έτριψε με βάρβαρο τρόπο το νόμισμα (ήταν χρέπι αλλιώς σιγά μην την άφηνα), πήρε τηλ. τα αφεντικά της και έλεγε " μου έφεραν ένα νόμισμα με ένα παγώνι που γράφει επάνω 20. Τα 18 τα κρατάει για 20 δεν ξέρω!!! Πόσο ζυγίζει κανονικά... " και διάφορα άλλα τέτοια άσχετα. Φυσικά και δεν το έδωσα διότι δεν είχα εξ'αρχής σκοπό να το δώσω αλλά και γιατι η τιμή που μου είπε ήταν εξευτελιστική.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 24, 2013, 01:41:02 πμ από Μιχάλης 80 » Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Δεκέμβριος 24, 2013, 12:54:05 πμ »

Ως συλλεκτες δε ειναι απαλαγμενοι  απο ΦΠΑ . Γλώσσα
Και καλα να μην ξερει το παγωνι, αλλα να κανει το <παγωνι> και μετα να δεις το παγωνι εδω μοστρα σε σωστη τιμη να δω τι θα πεις μετα Στριφογύρισμα ματιών
Aπο την αλλη μια δουλει ειναι και αυτη. Εμπορος ειναι ........
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 24, 2013, 01:05:40 πμ από coll » Καταγράφηκε
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Δεκέμβριος 24, 2013, 01:06:02 πμ »

Οι υπάλληλοι , συνήθως κοπέλες νεαρές , μινιφορούσες, έχουν μαύρα μεσάνυχτα .Δεν ξέρουν την τύφλα τους . Μπορούν εύκολα να πέσουν  θύματα και χωρίς να υπάρχει ο δόλος του πελάτη.
Ετσι, λοιπόν, εξηγείται πως παίρνεις τα αξιόλογα κιτρινούλια!! Μιχάλη, πες μας τη διεύθυνση της μινιφορούσας! Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Να σας πώ καλύτερα τί νέα κιτρινούλια πήρα τα Σάββατο που έπεσε (δήθεν) ο χρυσός (την Παρασκευή)? Και κυρίως σε τί τιμή? Λοιπόν το ένα είναι "ελαφρώς" συλλεκτικό BU full sovereign 2012 και το άλλο full sovereign 1982 BU. Δεν τα έχει αγγίξει ούτε ο άνεμος αμφότερα και τα δύο. Τιμή? 230 και 225 αντίστοιχα. Δεν κρίνω σκόπιμο να ανεβάσω φώτο στο on line εκτίμηση ή στο χρυσά νομίσματα καθώς όλοι (σχεδόν) ξέρουμε την όψη τους και την τιμή τους. Τις μινιφορούσες θα τις προτιμούσα ως πωλήτριες ,σερβιτόρες ,μοντέλα ή τέλος πάντων κάποια άλλη δουλειά . Η δουλειά του αργυραμοιβού δεν τις πάει καθόλου...
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
KRISTHEGREEK
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 812


Χρήστος.


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Δεκέμβριος 24, 2013, 10:54:40 πμ »

Μιχάλη, έχεις καθαρό μυαλό.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences