Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 10, 2024, 09:22:54 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΕΒΑΥ περίεργα και εξωφρενικά  (Αναγνώστηκε 6633 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 08, 2015, 05:11:53 μμ »

Α! μπράβο καλά έκανες και έγραψες τα στοιχεία του κιαρατά!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 08, 2015, 05:26:27 μμ από xmac » Καταγράφηκε
Mikis
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 65


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 08, 2015, 06:11:15 μμ »

Η Λυση στην περιπτωση σου ειναι να μην δεχτεις τιποτα απ ολα αυτα που λεει και να ζητησεις να σου επιστρεψει τα πωληθέντα και να του πιστωσεις τα χρηματα
Μολις παραλάβεις τα αντικείμενα αναλόγως με το πως θα στα στείλει συννενοήσου με τον κουριερα ταχυδρομο και τα λειπα να ανοιξετε το δεμα μαζι και κανε αναφορα οτι δεν σου εστειλε ολα τα αντικειμενα σου και την παταει αυτος μετα.... οχι εσυ....
δεν υπαρχει αλλη λύση....
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5198

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 08, 2015, 06:44:15 μμ »

Η Λυση στην περιπτωση σου ειναι να μην δεχτεις τιποτα απ ολα αυτα που λεει και να ζητησεις να σου επιστρεψει τα πωληθέντα και να του πιστωσεις τα χρηματα
Μολις παραλάβεις τα αντικείμενα αναλόγως με το πως θα στα στείλει συννενοήσου με τον κουριερα ταχυδρομο και τα λειπα να ανοιξετε το δεμα μαζι και κανε αναφορα οτι δεν σου εστειλε ολα τα αντικειμενα σου και την παταει αυτος μετα.... οχι εσυ....
δεν υπαρχει αλλη λύση....


Πραγματικά έξυπνο!!! Όλα πίσω και επιστροφή χρημάτων όταν παραλάβεις.
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 08, 2015, 06:46:31 μμ »

Η Λυση στην περιπτωση σου ειναι να μην δεχτεις τιποτα απ ολα αυτα που λεει και να ζητησεις να σου επιστρεψει τα πωληθέντα και να του πιστωσεις τα χρηματα
Μολις παραλάβεις τα αντικείμενα αναλόγως με το πως θα στα στείλει συννενοήσου με τον κουριερα ταχυδρομο και τα λειπα να ανοιξετε το δεμα μαζι και κανε αναφορα οτι δεν σου εστειλε ολα τα αντικειμενα σου και την παταει αυτος μετα.... οχι εσυ....
δεν υπαρχει αλλη λύση....


Ρε σεις δεν μιλαμε για αγοραστή απο Ελλάδα υτο που λες ειναι καλή λύση αν τ προβλημα ήταν Έλληνας
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5198

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 08, 2015, 07:21:21 μμ »

Ζήτα του να σου τα επιστρέψει,όλα. Και αφού σου έρθουν,του κάνεις επιστροφή χρημάτων.
Εγώ πάντως δεν θα του τα χάριζα. Θα πλήρωνα την επιστροφή,αλλά δεν θα του τη χάριζα.
Φυσικά αυτό σημαίνει αυτόματα ''κόκκινη''. Δεν μπορώ όμως να ξέρω αν θα την ''φάς'' ακόμα
και τώρα.
Εσύ θα κρίνεις πως θα το διαχειριστείς.
Αυτά με τον ταχυδρόμο δεν γνωρίζω αν ''πιάνουν'' στο ιμπέι.
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 08, 2015, 07:25:18 μμ »

Ζήτα του να σου τα επιστρέψει,όλα. Και αφού σου έρθουν,του κάνεις επιστροφή χρημάτων.
Εγώ πάντως δεν θα του τα χάριζα. Θα πλήρωνα την επιστροφή,αλλά δεν θα του τη χάριζα.
Φυσικά αυτό σημαίνει αυτόματα ''κόκκινη''. Δεν μπορώ όμως να ξέρω αν θα την ''φάς'' ακόμα
και τώρα.
Εσύ θα κρίνεις πως θα το διαχειριστείς.
Αυτά με τον ταχυδρόμο δεν γνωρίζω αν ''πιάνουν'' στο ιμπέι.

θα δειξει
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
miou
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 955



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 09, 2015, 06:57:15 πμ »

Εγω εχω το κεφάλι μου ησυχο παραλαμβάνοντας και αποστέλλοντας με κάμερες. Δηλαδή ανοιγμα συσκευασίας γινετε με 2 κάμερες μια κινητή και μια σταθερή ενώ αποστολή που ενδιαφέρει την περίπτωση Smartmorpheus γίνετε με μια κινητή κάμερα.
Καταγράφεται ολη η διαδικασία απο την συσκευασία μεχρι την συστημένη επίδοση στο ταχυδρομικο γραφείο.
Την ιδια διαδικασία εφαρμόζουν οι μεγάλες εταιρίες πωλήσεως χρυσού για προφυλαξη απο τους υπαλληλους τους
Όσες φορές χρειαστηκε αρκούσαν απλες φωτο (βγαίνουν παλι απο το βίντεο). Μεχρι σήμερα δεν μου εχει χρειαστει να χρησιμοποιηθεί η ταινία Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
miou
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 955



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 10, 2015, 12:07:05 μμ »

Ο τύπος εκμεταλλέυται το γεγονός ότι παίρνει πολλά αντικείμενα από τον ίδιο buyer, οπότε όλα στέλνονται με ΜΙΑ αποστολή και ΕΝΑ tracking number.

Στο e-Bay δεν επιτρέπεται.
Ο πωλητής εφαρμόζει τις εντολές που έδωσε ο αγοραστής. Δλδ αν παρηγγειλε ξεχωριστή αποστολή πρέπει να αποσταλούν ξεχωριστά.
Αλλο αν εμείς οι έξυπνοι Ελληνες έχουμε δικούς μας κανόνες  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
teris3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 577



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 10, 2015, 04:57:12 μμ »


Στο e-Bay δεν επιτρέπεται.

Ποιό πράγμα δεν επιτρέπεται;Nα σταλούν πολλά αντικείμενα από τον ίδιο πωλητή με μία αποστολή;  Απορία
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences