Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 04:16:23 πμ
Σελίδες: [1] 2 3 ... 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Από το σεντούκι του παππού...  (Αναγνώστηκε 17031 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« στις: Ιούλιος 11, 2013, 09:55:38 πμ »

οι πρώτες μου photo. όπως τα έβγαλα από μέσα. πως τα βλέπετε? μετα θα βγάλω και άλλα...






























φυσικά, όπως είπα δεν με ενδιαφέρει να τα πουλήσω, απλώς να ξέρω πάνω κάτω τι έχω, μπας και αρχίσω να καταλαβαίνω τις καταστάσεις, κλπ. πάντως εμένα μου αρέσουν. άντε να αρχίσω να προσθέτω και εγώ κανά κομμάτι στην συλλογη του παππού...
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 11, 2013, 10:52:00 πμ »

ΜΠΡΑΒΟ !!!

Το μπράβο είναι για τον παππού, το δικό σου μπράβο θα το λάβεις όταν με τη σειρά σου τα 'παραδώσεις'.
Να εκτιμήσεις αυτό που ο παππούς σου... ίσως... με πολύ κόπο κατάφερε να κάνει. Και για να τον τιμήσεις και να αξίζεις όχι μόνο ένα, αλλά πολλά 'μπράβο', σου εύχομαι να τα τριπλασιάσεις, δεκαπλασιάσεις, χιλια...πλασιάσεις.

Όσο για τις εκτιμήσεις τους, λόγω ποσότητας, σιγά-σιγά θα γίνουν κι αυτές απ' όλους τους Φίλους.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 11, 2013, 12:40:40 μμ από GKCollect » Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 11, 2013, 11:38:40 πμ »

...πανέμορφα τυχερός με τετοια κληρονομιά απο τον παππού θα σου συνιστούσα να το συνεχίσεις και να μη τα πουλήσεις!Έχεις εναν μικρό θησαυρό που αλλοι ξεκινούν απο το μηδέν και περνούν πολλα χρόνια για να αποκτήσουν εστω και τα μισα, εδώ μέσα θα μάθεις πολλά και σιγα σιγα κοιταξε τα μαθε διαβασε για το κάθε νομισμα που έχεις αγάπησε τα οπως και ο παππους σου και να δεις πόσο ωραια θα νιώθεις οταν θα προσθέσεις και εσυ σε όλο αυτο που έχεις.
φιλικά
πωλίνα Χαμόγελο
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
edison
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 268


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 11, 2013, 12:08:06 μμ »

Μια χαρά είναι τα νομισματά σου αλλά θα πρέπει να εχεις πολύ νεο σε ηλικία Παππού,πολύ 10 ετία 60 βλέπω και πάνω.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 11, 2013, 12:29:22 μμ »

Συγχαρητηρια φιλε μου!Απιστευτη κληρονομια σου αφησε ο παππους σου!Θα γινει ακομη μεγαλυτερη αν την συνεχισεις και εσυ!!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 11, 2013, 12:36:52 μμ »

Μια χαρά είναι τα νομισματά σου αλλά θα πρέπει να εχεις πολύ νεο σε ηλικία Παππού,πολύ 10 ετία 60 βλέπω και πάνω.

μεγάλος ήταν (δυστυχώς δεν είναι κοντά μας πια), αλλά παλιότερα έτρεχε στα βουνα, στα αντάρντικα...οπότε μόλις ηρέμησε άρχισε να τα μαζεύει. ευχαριστώ.
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 11, 2013, 12:39:54 μμ »

Φίλε , είναι πολύ όμορφα νομίσματα.Μην τα πουλήσεις ποτέ.Μπράβο στον παππού σου και σε σένα που τα εκτιμάς έτσι. Χαμόγελο
Καταγράφηκε
edison
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 268


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 11, 2013, 12:47:48 μμ »

Μια χαρά είναι τα νομισματά σου αλλά θα πρέπει να εχεις πολύ νεο σε ηλικία Παππού,πολύ 10 ετία 60 βλέπω και πάνω.

μεγάλος ήταν (δυστυχώς δεν είναι κοντά μας πια), αλλά παλιότερα έτρεχε στα βουνα, στα αντάρντικα...οπότε μόλις ηρέμησε άρχισε να τα μαζεύει. ευχαριστώ.
μακάρι να μπορείς να συνεχίσεις και εσυ την συλλογή και να αφήσεις παρακαταθήκη στα παιδιά σου η αλλους οικείους σου με την ευχη να συνεχίσουν και αυτοί.
Καταγράφηκε
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 11, 2013, 01:01:06 μμ »

Πολύ ωραία Νομισματα εγώ ζηλεύω!!! Επειδή είπε οτι θέλει να ξέρει πάνω κάτω τι εχει νομίζω οτι τα 2 ζευγάρια με τις 100 κάι 50 δραχμές της χούντας κάνουν 130 ευρώ το κάθε ζευγάρι πάνω κάτω...εαν κανω λάθος διορθώστε με... Κάι η σειρά καλοσκαγαθος με τα ασημένια Νομισματα γύρω στο 55αρι πάνω κάτω
Καταγράφηκε
edison
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 268


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 11, 2013, 01:05:05 μμ »

Πολύ ωραία Νομισματα εγώ ζηλεύω!!! Επειδή είπε οτι θέλει να ξέρει πάνω κάτω τι εχει νομίζω οτι τα 2 ζευγάρια με τις 100 κάι 50 δραχμές της χούντας κάνουν 130 ευρώ το κάθε ζευγάρι πάνω κάτω...εαν κανω λάθος διορθώστε με... Κάι η σειρά καλοσκαγαθος με τα ασημένια Νομισματα γύρω στο 55αρι πάνω κάτω
Σωστά,αυτές είναι πάνω κάτω οι λογικές τιμές.
Καταγράφηκε
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 11, 2013, 01:32:25 μμ »

Ξέχασα να πω για το μετάλλιο της βουληΣ των ελλήνων με τον Ρήγα φεραιο γύρω στο 8-10 αρικο....
Καταγράφηκε
Jimmy Jump
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 141



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 11, 2013, 01:33:21 μμ »

Mερακλής ο παππούς...  Κλείσιμο ματιού
Εύχομαι να συνεχίσεις με τον ίδιο ζήλο.
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 11, 2013, 03:38:30 μμ »

τους οβολους της mailink, πως τους βλέπετε? κάπου εδώ διάβασα ότι επειδή είναι ιδιωτικής κοπής δεν έχουν αξία, και ο παππούς έχει μέσα την απόδειξη, 157.202 δραχμές (461 ευρώ). τον κορόιδεψαν μάλλον, ήταν και μεγάλος τότε, δεν καταλάβαινε πολλά...
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 11, 2013, 03:49:59 μμ »

τους οβολους της mailink, πως τους βλέπετε? κάπου εδώ διάβασα ότι επειδή είναι ιδιωτικής κοπής δεν έχουν αξία, και ο παππούς έχει μέσα την απόδειξη, 157.202 δραχμές (461 ευρώ). τον κορόιδεψαν μάλλον, ήταν και μεγάλος τότε, δεν καταλάβαινε πολλά...

Αξίζουν το βάρος τους σε ασήμι και τίποτα παραπάνω.
Καταγράφηκε

greenday
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 11, 2013, 03:52:14 μμ »

Επόμενο που θα μπορούσε να κοστόλογηθει ειναι η 2η φωτο που εχει αναμνηστικα που έχουν στάνταρ τιμές με 5-10 ευρώ αποκλειση......και τα 20αρικο της χούντας κάι του Παύλου...ααλλά απο κάποιον που ειναι Πιό σίγουροΣ από εμενα..... Επίσης τα 30 δραχμα με την Ελλάδα κάι τον κωνσταντινο πωλουνταν σαν ζευγάρι 17-18 ευρώ πριν λιγο καιρο εδώ στο στέκι...τέλος γενικά μπορείς να ψάχνεις στο EBay κάι να καταλάβεις τι έχειΣ με έναν μέσο όρο τιμών που θα δεις!!
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 ... 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences