Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 02, 2024, 08:36:51 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: αναφορικα με τις τιμες των Ελληνικών νομισμάτων  (Αναγνώστηκε 2734 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« στις: Ιούνιος 06, 2013, 10:44:22 μμ »

επειδή δεν αντέχω το θέμα με τα 500ευρα(*****) ιελω να σας ρωτήσω εαν πιστεύετε πως λιγο πολύ οι τιμές των ελληνικών νομισματων ειναι διαμορφωμένες και εκει θα μείνουν..? Εβλεπα τα ρεπορτς της pcgs και παρατήρησα π.χ. δραχμές 51,46 (για 45,47 ούτε λόγος) υπάρχουν ελάχιστες σε ΜΣ. Γενικώς πιστεύετε πως τα 'καλά' νομίσματα εχουν πιστοποιηθεί ή οτι σε καμια 30 χρόνια που η πλειοψηφια θαναι σε φέρετρα θα υπάρχουν άλλες τιμές.
Π.χ. αν δεν βρεθεί άλλο δίφραγκο 83, το μοναδικό μσ66 δε θα αξίζει λογικά πολλαπλασια απ'ότι τώρα?

Η γνώμη σας?

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 06, 2013, 10:59:04 μμ από solferino » Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 06, 2013, 10:48:58 μμ »

Σίγουρα σε κάποια χρόνια από τώρα τα pop reports θα καθορίζουν την τιμή.
Τα top grades πιστεύω πως θα έχουν υπεραξία σε σχέση με τα υπόλοιπα.
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 06, 2013, 10:51:38 μμ »

βλεπω στα μοργκαν που εχουν πιστοποιηθεί τα περισσοτερα ακυκλοφόρητα πως ενας βαθμος πανω μπορεί να δωσει μεγαλη υπεραξία...οταν γινει αυτο και εδω , το ιδιο σεν θα ιχσυει?
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Zafeiris
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 132



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 06, 2013, 10:56:01 μμ »

επειδή δεν αντέχω το θέμα με τα 500ευρα(ελεος) ιελω να σας ρωτήσω εαν πιστεύετε πως λιγο πολύ οι τιμές των ελληνικών νομισματων ειναι διαμορφωμένες και εκει θα μείνουν..? Εβλεπα τα ρεπορτς της pcgs και παρατήρησα π.χ. δραχμές 51,46 (για 45,47 ούτε λόγος) υπάρχουν ελάχιστες σε ΜΣ. Γενικώς πιστεύετε πως τα 'καλά' νομίσματα εχουν πιστοποιηθεί ή οτι σε καμια 30 χρόνια που η πλειοψηφια θαναι σε φέρετρα θα υπάρχουν άλλες τιμές.
Π.χ. αν δεν βρεθεί άλλο δίφραγκο 83, το μοναδικό μσ66 δε θα αξίζει λογικά πολλαπλασια απ'ότι τώρα?

Η γνώμη σας?



Eπειδή το θέμα με τα χαρτονομίσματα των 500  ευρώ το άνοιξα εγώ και γράφτηκα εδώ για να μάθω, να αυξήσω τις γνώσεις μου γιατί είμαι 24 χρόνων και ήλπιζα εδώ να μάθω και όχι να μου τη λένε θα ήθελα να σε παρακαλέσω να προσέξεις πως εκφράζεσαι και να σβήσεις το έλεος γιατί με προσβάλλει!
Καταγράφηκε
Jimmy Jump
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 141



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 06, 2013, 11:06:37 μμ »

Δεν νομίζω πως το είπε κακοπροαίρετα ζαφείρη...
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 06, 2013, 11:11:16 μμ »

Παιδια ηρεμα σας παρακαλω  Χαμόγελο .....η πανσεληνος αργει ακομα  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 06, 2013, 11:14:50 μμ »

προφανώς δεν το είπα κακοπροαίρετα. Κάνενας άλλος έχει άποψη επί του θέματος...
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Zafeiris
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 132



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 06, 2013, 11:17:16 μμ »

αν τον ήξερα και είχα κάποια οικιότητα δε θα με πειράζε αλλά ρωτάω για να μάθω και λέει έλεος για το θέμα που άνοιξα. όπως έγραψε εκείνος το έλεος είπα και εγώ αντοίστιχα πως με πείραξε. κανένα πρόβλημα με το άτομο που μου το είπε από τη στιγμή που το έσβησε αμέσως. ίσως το εννωούσε αλλιώς ίσως το πήρα αλλιώς όπως και να έχει εδώ είμαστε για να συζητάμε για συλλεκτικά ειδοί και όχι να σχολιάζουμε τι είπε κάποιος. δε με πειράζει πλέον από τη στιγμή που σβήστηκε.
Καταγράφηκε
Zafeiris
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 132



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 06, 2013, 11:21:14 μμ »

και όσο για το θέμα σου, που αυτό έχει σημασία σχολιασμού πιστεύω πως αν η οικονομία μιας χώρας είναι σταθερή και οι συνθήκες είναι ευνοϊκές για αγορές το πιθανότερο είναι να ανέβει και να ζητάει αυτός που το έχει ότι θέλει αφού θα είναι το μοναδικό σε αυτή τη κατάσταση. τώρα αν εμφανιστούν και αλλά είναι σαν το τζόγο ίσως, έτσι πιστεύω.
Καταγράφηκε
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 07, 2013, 01:12:36 μμ »

επειδή δεν αντέχω το θέμα με τα 500ευρα(*****) ιελω να σας ρωτήσω εαν πιστεύετε πως λιγο πολύ οι τιμές των ελληνικών νομισματων ειναι διαμορφωμένες και εκει θα μείνουν..? Εβλεπα τα ρεπορτς της pcgs και παρατήρησα π.χ. δραχμές 51,46 (για 45,47 ούτε λόγος) υπάρχουν ελάχιστες σε ΜΣ. Γενικώς πιστεύετε πως τα 'καλά' νομίσματα εχουν πιστοποιηθεί ή οτι σε καμια 30 χρόνια που η πλειοψηφια θαναι σε φέρετρα θα υπάρχουν άλλες τιμές.
Π.χ. αν δεν βρεθεί άλλο δίφραγκο 83, το μοναδικό μσ66 δε θα αξίζει λογικά πολλαπλασια απ'ότι τώρα?

Η γνώμη σας?




Φιλε μου η μεγαλυτερη ποσοτητα των ελληνικων νομισματων δεν εχει πιστοποιηθει και θα αργησει παρα πολυ για να γινει κατι τετοιο και αν γινει και ποτε. Και στα νομισματα στην ποσοτητα θα βρεθει και η ποιοτητα. Και οσο περισσοτερα βγαινουν στο φως τοσο θα πεφτουν και οι τιμες. Απο Γεωργιο και υστερα πολλα εχουν σωθει και σε καλη ποιοτητα.
Καταγράφηκε
edison
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 268


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 07, 2013, 01:42:44 μμ »

βλεπω στα μοργκαν που εχουν πιστοποιηθεί τα περισσοτερα ακυκλοφόρητα πως ενας βαθμος πανω μπορεί να δωσει μεγαλη υπεραξία...οταν γινει αυτο και εδω , το ιδιο σεν θα ιχσυει?
Βασίλη τα morgan είναι ειδική περίπτωση τα αναφερόμενα τιράζ εχουν συμβολικό κατά την γνώμη μου χαρακτήρα απο την στιγμή που τα περισσότερα λυώθηκαν με την κρίση ασημιόυ την δεκαετία του 20,δέν συζητώ καθόλου τα cc  ακόμα καί σε xf
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences