Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 12, 2024, 12:33:51 πμ
Σελίδες: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Απ: 5 Δραχμαί 1851 στο Εbay..  (Αναγνώστηκε 44249 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #120 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 07:57:31 μμ »

Ποτε εγινε αυτο Κωστα?
Εισαι σιγουρος οτι εμεις εχουμε συνεργασθει?
Εγω γιατι δεν το θυμαμε?
Πεφτω απο τα συννεφα τωρα που το λες.

Είχα αγοράσει 10 και 20 λεπτά 1901 στις 02/09/2012 46 ευρω, από σάιτ που έχεις πωλήσεις.
Για να θυμηθείς σου αναφέρω ότι σε πήρα τηλέφωνο για να μου τα στείλεις εκτός του σάιτ και δεν το δέχθηκες επειδή, επί λέξη μου είχες πει : "Και το σαιτ πρέπει να έχει κάποιο έσοδο για να επιζήσει".
Μοναδική φορά που μίλησα μαζί σου... θυμάμαι επίσης όταν μου μιλούσες έκανες και κάτι μερεμέτια (άσχετο), ακούγονταν κάποια μηχανήματα ή κάτι τέτοιο.
Τις υπόλοιπες φορές που επικοινωνήσαμε μαζί, όντως ήταν για κάποια τυπικά που αφορούσαν τη λειτουργία του Στεκιού.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #121 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 07:58:32 μμ »

Εχει δικιο ο Κωστας, 9/2012 ειχαμε μια συνεργασια την οποια δεν θυμωμουν καθολου!!
Ζητω συγνωμη για την παραπληροφορηση πριν.

Κωστα σε θυμηθηκα πληρως τωρα απο το περιστατικο που ανεφερες.

Συγνωμη και απο εσενα προσωπικα που δεν το θυμωμουν.
Εκεινο τον καιρο ειχα ανοιξει μεγαλες φουριες με το σπιτι και γιαυτο ακουγες μηχανηματα.
Ηταν το μαυρο μου καλοκαιρι.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #122 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 08:04:18 μμ »

Πάρε το δικό μου ρε Γιώργη να τα τριτώσεις τώρα που έχω βρει καλύτερο. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

ΟΟΟΟΟΟΧΙ Ηλια!!
Διοτι μετα θα βγει ο Χανιωτης να πει οτι ΕΣΥ μου εκανες πλατες με την αποχωρηση σου να παρω φτηνα αυτο το νομισμα , ωστε να μεινουν λεφτα να παρω μετα και το δικο σου και οτι με εντεχνο τροπο τον εσπρωξες να υποψιαστει τον Κωστα με τα λεγωμενα σου!!  Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη
Μπελαδες θες να εχουμε?  Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Σαρκασμός Σαρκασμός
Ποιός είσαι ρε παιδάκι μου, ο Spielberg είσαι? Σαρκασμός  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #123 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 08:45:43 μμ »

Συγνωμη και απο εσενα προσωπικα που δεν το θυμωμουν.

Αλίμονο αν μπορούσες να θυμάσαι τον οποιονδήποτε που μίλησες 1 λεπτό μαζί του στο τηλέφωνο.
Εγώ το θυμόμουν λόγω της φράσης σου περί εσόδων του σάιτ.

Το πρόβλημά μου όμως είναι ότι δεν μπορώ να βρώ για ποιο άλλο forum μιλάτε, για να μπορέσω να πω την άποψή μου και κει. Σας παρακαλώ ενημερώστε με με Ρ.Μ. Δε θέλω ο κ. Στέλιος να έχει λάθος εντύπωση για εμένα, επειδή αληθινά πρόκειται για λάθος.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #124 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 08:51:47 μμ »

Στο Φορουμ του Δημητρη τα λεει
  www.greekcoins.gr
αλλα μαλλον καταλαβε την ανοησια του και το σταματησε.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #125 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 08:54:36 μμ »

Γιώργη δεν μπορώ να ξέρω τι παρελθόν υπάρχει ούτε και μπαίνω σε ίντριγκες όπως γνωρίζεις
μ αρεσει ηλια οτι δεν σ αρεσουν οιο ιντριγγες και τα κουτσομπολια.Μεταφερεις ομως τα λογια του Στελιου αυτουσια για να απαντησει ο Γιωργος. Εισαι σαν την νονα του Κατακουζηνου (Κατερινα Γιουλακη) στο ''Κωνσταντινου και Ελενης'' που τους εβαζε ολους φυτιλιες. Αλλα δεν μπορουσε τους καβγαδες ουτε του αρεσαν τα κουτσομπολια.  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #126 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 08:59:27 μμ »

Πάντως Γιώργη είσαι τυχερός που μου έκατσε το άλλο γιατί αν δεν μου καθόταν θα το έπαιρνες πάνω από 1700€. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Δεν πειραζει Ηλια θα τον κανεις να ματωσει(οικονομικα) τον Γιωργη την αλλη φορα.Μα καλα θα τρελλαθουμε η εγω ειμαι τελικα ρομαντικος μεχρι βλακειας?Δηλαδη δεν υπηρχε διαυλος επικοινωνιας για να αποσυρθει ο ενας η ο αλλος και να το κτυπησει αυτος που δεν το ειχε καθολου η αυτος που το ειχε περισσοτερο αναγκη?Επρεπε ντε και καλα να γινει μονομαχια μεχρι θανατου?Συζητουσα με ενα παιδι απο εδω- πριν λιγες μερες-που το θεωρω ντομπρο και φιλο μου και ας μην εχουμε μιλησει ουτε στο τηλεφωνο για ενα μονολεπτο που κυκλοφορουσε καπου να μου πει την γνωμη του και οταν μου ειπε οτι θα το κτυπησει και αυτος δεν διανοηθηκα καν να κανω εστω ενα κτυπημα γιατι αν το ηθελε πολυ πιθανα να τον οδηγουσα σε μεγαλυτερα ποσα απο αυτα που πιθανα να διεθετε.Δεν ξερω ρε παιδια δεν ειμαι αυτης της νοοτροπιας και δεν μπορω να την καταλαβω.Μαλλον ειμαι βλαξ.Ζητω συγγνωμη για την παρεμβαση
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #127 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 09:15:17 μμ »

Γιώργη δεν μπορώ να ξέρω τι παρελθόν υπάρχει ούτε και μπαίνω σε ίντριγκες όπως γνωρίζεις
μ αρεσει ηλια οτι δεν σ αρεσουν οιο ιντριγγες και τα κουτσομπολια.Μεταφερεις ομως τα λογια του Στελιου αυτουσια για να απαντησει ο Γιωργος. Εισαι σαν την νονα του Κατακουζηνου (Κατερινα Γιουλακη) στο ''Κωνσταντινου και Ελενης'' που τους εβαζε ολους φυτιλιες. Αλλα δεν μπορουσε τους καβγαδες ουτε του αρεσαν τα κουτσομπολια.  Σαρκασμός
Έαν δεν το πετάξεις εσύ το καρφί σου δε μπορείς. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Ανέφερα παραπάνω γιατί έκανα αναμετάδοση.
Πρώτον ενεπλάκη το όνομά μου και δεύτερον για να μαθαίνουμε εμείς οι νεότεροι τι μπορεί να πάθουμε.
Άσε που τα διάβαζε από μόνος του ο Γιώργος για τους υπολοίπους έκανα την αναμετάδοση γιατί ο Στέλιος ως παλιός στο κουρμπέτι έχει δει πολλά και μίλησε εκ πείρας.
Επαναλαμβάνω πως δεν ασπάζομαι το σενάριο απλά στη θεωρία άνετα στέκει.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 22, 2013, 09:36:53 μμ από pepos » Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #128 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 09:18:37 μμ »

Eγω Ηλια να σου πω τωρα μεταξυ μας απελπιστικα.
Πηρα το πρωτο ταληρο, καυγαδες γιατι το πηρα.
Παιρνω το δευτερο ταληρο , καυγαδες γιατι το πηρα.
Ειλικρινα ετσι μου ερχετε να μην ξαναγορασω αλλο ταληρο του 51  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Γλώσσα Γλώσσα
Πάρε το δικό μου ρε Γιώργη να τα τριτώσεις τώρα που έχω βρει καλύτερο. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

ΥΓ. Με το Βασιλάκη τι θα γίνει Γιώργη μας έχει λείψει ο μπαγάσας και ξέρεις ότι είναι παιδί μάλαμα.
Δώσε τόπο στην οργή.
Οι αποκλεισμοί δεν είναι ωραίο πράγμα.


+1000000000000000000000000000000 Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #129 στις: Φεβρουάριος 22, 2013, 09:30:19 μμ »

Πάντως Γιώργη είσαι τυχερός που μου έκατσε το άλλο γιατί αν δεν μου καθόταν θα το έπαιρνες πάνω από 1700€. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Δεν πειραζει Ηλια θα τον κανεις να ματωσει(οικονομικα) τον Γιωργη την αλλη φορα.Μα καλα θα τρελλαθουμε η εγω ειμαι τελικα ρομαντικος μεχρι βλακειας?Δηλαδη δεν υπηρχε διαυλος επικοινωνιας για να αποσυρθει ο ενας η ο αλλος και να το κτυπησει αυτος που δεν το ειχε καθολου η αυτος που το ειχε περισσοτερο αναγκη?Επρεπε ντε και καλα να γινει μονομαχια μεχρι θανατου?Συζητουσα με ενα παιδι απο εδω- πριν λιγες μερες-που το θεωρω ντομπρο και φιλο μου και ας μην εχουμε μιλησει ουτε στο τηλεφωνο για ενα μονολεπτο που κυκλοφορουσε καπου να μου πει την γνωμη του και οταν μου ειπε οτι θα το κτυπησει και αυτος δεν διανοηθηκα καν να κανω εστω ενα κτυπημα γιατι αν το ηθελε πολυ πιθανα να τον οδηγουσα σε μεγαλυτερα ποσα απο αυτα που πιθανα να διεθετε.Δεν ξερω ρε παιδια δεν ειμαι αυτης της νοοτροπιας και δεν μπορω να την καταλαβω.Μαλλον ειμαι βλαξ.Ζητω συγγνωμη για την παρεμβαση
Με το Γιώργο φίλτατε δεν μιλάω για τέτοια θέματα και το pm ότι θα το κτυπήσει μου το έστειλε αφού είχα σηκώσει το τάληρο που πήρα.
Ο Λεώ που τα λέμε στη λέσχη μου είπε για ένα νόμισμα που ενδιαφέρεται και το παρακολουθούσα και εγώ, αμέσως του είπα ότι δεν θα το κτυπήσω.
Εαν όμως ήταν τίποτα σπάνιο που θα έκλεινα τρύπα θα του έλεγα συγνώμη Λεώ θα το κτυπήσω αλύπητα.
Δεν συνηθίζω να μιλάω για τα νομίσματα που ενδιαφέρομαι, αν μου μιλήσει όμως κάποιος θα του πω στα ίσια εαν με ενδιαφέρει ή όχι.
Το νήμα το ξεκίνησα γιατί ήξερα ότι το βλέπουν όλοι το νόμισμα δεν σκέφθηκα καν να δω ποιός ενδιαφέρεται για να το πάρουμε κοψοχρονιά, δεν μπορούμε άλλωστε γιατί το έβλεπε όλη η Ελλάδα.
Αυτή τη στιγμή παίζει κάπου στο internet μία δεκάρα Γεωργίου δύσκολη ημερομηνία και σε καλή κατάσταση (πάλι πληροφορία δίνω).
Δεν πάει να μου πει ο Θεός ο ίδιος ότι ενδιαφέρεται εγώ θα την πάω εκεί που έχω υπολογίσει.
Αυτά έχει το άθλημα φίλε μου.

ΥΓ. Με ρομαντισμούς συλλογή δεν φτιάχνεται.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #130 στις: Φεβρουάριος 23, 2013, 04:12:35 μμ »

Οπως ειδατε το θεμα καθαριστικε απο τα σχολια του Γεωργιου και για τον Γεωργιο μπορειτε να μιλατε στο ομωνυμο ποστ.
Σημερα θελω να μοιραστω μαζι σας ενα πριβε μηνυμα που μου ηρθε.
Το ονομα σβηστικε διοτι δεν εχει ερωτηθει ο φιλος εαν θελει να φαινετε.
Και για να το στειλει πριβε θα εχει τους λογους του.
Καταρχην χαιρομε για τον φιλο που δεν καταπινει αμασητα τα οσα σερνουν αυτοι που σκουζουν.
Κατα δευτερον οποιος μπορει ας του απαντησει στα ερωτηματα του. (πολυ λογικα ερωτηματα)

 
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #131 στις: Φεβρουάριος 23, 2013, 04:25:54 μμ »

Αυτά τα ερωτήματα τα έθεσα εγώ στο Γιώργο και δεν έχω κανένα πρόβλημα να το πω και δημόσια. Αυτές είναι απορίες που έχω, και σκέψεις που κάνω για τον κύκλο των συλλεκτών, και πιστεύω ότι δεν είμαι ο μόνος που σκέφτεται με τον ίδιο τρόπο.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #132 στις: Φεβρουάριος 23, 2013, 04:38:17 μμ »

Αυτά τα ερωτήματα τα έθεσα εγώ στο Γιώργο και δεν έχω κανένα πρόβλημα να το πω και δημόσια. Αυτές είναι απορίες που έχω, και σκέψεις που κάνω για τον κύκλο των συλλεκτών, και πιστεύω ότι δεν είμαι ο μόνος που σκέφτεται με τον ίδιο τρόπο.

Και ακομα δεν εχεις δει τιποτα Χρηστο   Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #133 στις: Φεβρουάριος 23, 2013, 04:42:16 μμ »


Και ακόμα δεν έχεις δει τίποτα Χρήστο   Στριφογύρισμα ματιών
Δεν θέλω να ζαλιστώ απότομα Αντώνη με το μαλακό.

υ.γ. Βάζε και κανένα τόνο στις λέξεις μου κοκκινίζεις την οθόνη. Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #134 στις: Φεβρουάριος 23, 2013, 07:30:36 μμ »

Αυτά τα ερωτήματα τα έθεσα εγώ στο Γιώργο και δεν έχω κανένα πρόβλημα να το πω και δημόσια. Αυτές είναι απορίες που έχω, και σκέψεις που κάνω για τον κύκλο των συλλεκτών, και πιστεύω ότι δεν είμαι ο μόνος που σκέφτεται με τον ίδιο τρόπο.
Έτσι είναι Χρήστο υπάρχουν πολλοί που σκέφτονται και πράττουν με αυτό τον τρόπο.
Μερικές φορές όμως δημιουργούνται παρεξηγήσεις μεταξύ συλλεκτών από συναλλαγές ή "ρίξιμο" σε μια συμφωνία και έχουμε τα παρατράγουδα.
Έχει βέβαια λίγο και αυτό τα καλά του γιατί ανάβουν και τα αίματα.
Εχθές άκουσα και μία ωραία ιστορία με σοκολάτες. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences