Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 02, 2024, 02:55:48 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Θυρεός 1882 !!!  (Αναγνώστηκε 3023 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
leonth
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 89


Προφίλ
« στις: Αύγουστος 04, 2014, 05:21:18 μμ »

  Καλησπέρα σας παιδιά, καλό μήνα να έχουμε.
  Όσοι απομείνανε εδώ - προς το παρόν - αλλά και όσοι θα μείνουν και τον υπόλοιπο Αύγουστο καλά να περάσουν. Φυσικά όσοι έχουν φύγει καλά περνάνε ήδη, με τις ευχές μου !!!
  Μία όμορφη θυρεότισσα με επισκέφτηκε σήμερα, του 1882 παρακαλώ και είπα να την κρατήσω μιάς και οι Κρητικοί φημίζονται για την φιλοξενία τους !!! Θα μπορέσει κάποιος να μου πεί τι μέρος του λόγου είναι και ίσως να μου πεί και μιά τιμή?
  Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 04, 2014, 05:49:36 μμ »

Την ψιλοκαθαρισες λιγο ετσι;; Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Λοιπον του 1882 η S ειναι το πιο δυσκολο mintmark της χρονιας που κοπηκε!!Παρολα αυτα το κομματι εχει ψιλοκαθαριστει και η κατασταση του το κοβω για ενα XF το πολυ!!Οσο αφορα την τιμη ως θυρεος σιγουρα εχει μια υπεραξια απο μια Ελισαβετ!!Οχι πολλα πραγματα αλλα κατιτις το εχει!!

Καλοριζικη!!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 04, 2014, 06:00:55 μμ »

Kαλησπερα και σε σενα....λοιπον αν και οι φωτογραφιες δεν ειναι καθαρες διακρινω hairlines απο την πλευρα της κεφαλης...σαν κατασταση γενικα οριακα ειναι XFγια να μην στεναχωρησω τον φιλο μου τον Γιαννη αφου εγω το βλεπω λιγο παρακατω...οσον αφορα το θεμα σπανιοτητος εκει ο φιλος μου ο Γιαννης θα πρεπει να λυσει τις διαφορες του με τον MARSH  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο ο οποιος ισχυριζεται στο βιβλιο του οτι η SIDNEY ειναι NORMAL και η MELBOURNE ειναι  SCARCE αν και οι κοπες ειναι 1.298.000 κομματια για την πρωτη και 2.465.781 για την δευτερη
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 04, 2014, 06:06:32 μμ »

Δεν το βρισκω ρε Μιχαλη το βιβλιο!!Καπου μου το εξαφανισανε παλι!!Την αλλη φορα το εψαχνα 2 μηνες και τελικα το βρηκα ως ''Σπιτι της Barbie''!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 04, 2014, 06:16:59 μμ »

Δεν το βρισκω ρε Μιχαλη το βιβλιο!!Καπου μου το εξαφανισανε παλι!!Την αλλη φορα το εψαχνα 2 μηνες και τελικα το βρηκα ως ''Σπιτι της Barbie''!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
leonth
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 89


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 04, 2014, 06:22:28 μμ »

Πάντως στο gold sovereign όντως λέει ότι έχουν κοπεί 1.298.000 τεμάχια, το δίνει σαν πιό σπάνιο απο της Μελβούρνης και σαν τιμή το έχει στα 850 ευρώ (ή 1350 δολλάρια) !!!
Επίσης της Μελβούρνης έχουν κοπεί 2.465.781 τεμ και το έχει στα 145 ευρώ (ή 200 δολλάρια!!!). Πώς γίνεται αυτό? Σαν μέταλλο και μόνο η τιμή του είναι πολύ πιο ψηλή...
Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πως βγαίνουν οι τιμές και ποιός είναι τελικά ο πιό αρμόδιος για να απευθυνθεί κανείς, "Η μήπως τελικά υπάρχουν διαφορές απο χώρα σε χώρα?
 Μην παρεξηγηθώ γι αυτό που ρωτάω, απλά ξέρω δεν υπάρχει κάποιος μπούσουλας για τις τιμές και θα ήθελα να μάθω κάτι παραπάνω...  
Ευχαριστώ...
Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 04, 2014, 06:24:10 μμ »

Το νόμισμα σίγουρα δεν παίρνει βαθμό αλλα δεν είναι κακο για συλλογή.Παιδια εγω δεν τον λαμβάνω υπόψιν τον κατάλογο στο ποσο NORMAL -SCARCE είναι τα κομμάτι.
Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 04, 2014, 06:27:40 μμ »

Πάντως στο gold sovereign όντως λέει ότι έχουν κοπεί 1.298.000 τεμάχια, το δίνει σαν πιό σπάνιο απο της Μελβούρνης και σαν τιμή το έχει στα 850 ευρώ (ή 1350 δολλάρια) !!!
Επίσης της Μελβούρνης έχουν κοπεί 2.465.781 τεμ και το έχει στα 145 ευρώ (ή 200 δολλάρια!!!). Πώς γίνεται αυτό? Σαν μέταλλο και μόνο η τιμή του είναι πολύ πιο ψηλή...
Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πως βγαίνουν οι τιμές και ποιός είναι τελικά ο πιό αρμόδιος για να απευθυνθεί κανείς, "Η μήπως τελικά υπάρχουν διαφορές απο χώρα σε χώρα?
 Μην παρεξηγηθώ γι αυτό που ρωτάω, απλά ξέρω δεν υπάρχει κάποιος μπούσουλας για τις τιμές και θα ήθελα να μάθω κάτι παραπάνω...  
Ευχαριστώ...
Αυτό ο σαιτ εχει να κανει ανανέωση τιμών εδώ και χρόνια
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 04, 2014, 06:31:44 μμ »

Πάντως στο gold sovereign όντως λέει ότι έχουν κοπεί 1.298.000 τεμάχια, το δίνει σαν πιό σπάνιο απο της Μελβούρνης και σαν τιμή το έχει στα 850 ευρώ (ή 1350 δολλάρια) !!!
Επίσης της Μελβούρνης έχουν κοπεί 2.465.781 τεμ και το έχει στα 145 ευρώ (ή 200 δολλάρια!!!). Πώς γίνεται αυτό? Σαν μέταλλο και μόνο η τιμή του είναι πολύ πιο ψηλή...
Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πως βγαίνουν οι τιμές και ποιός είναι τελικά ο πιό αρμόδιος για να απευθυνθεί κανείς, "Η μήπως τελικά υπάρχουν διαφορές απο χώρα σε χώρα?
 Μην παρεξηγηθώ γι αυτό που ρωτάω, απλά ξέρω δεν υπάρχει κάποιος μπούσουλας για τις τιμές και θα ήθελα να μάθω κάτι παραπάνω...  
Ευχαριστώ...
Το σαιτ που χρησιμοποιεις εχει να ανανεωθει απο τον Α Παγκοσμιο Πολεμο....η τιμη καθοριζεται απο Α)κατασταση Β)σπανιοτητα και Γ)το ποσα χρηματα ειναι διατεθειμενος να βγαλει απο την τσεπη του ο αγοραστης
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 04, 2014, 06:43:20 μμ »

Δεν το βρισκω ρε Μιχαλη το βιβλιο!!Καπου μου το εξαφανισανε παλι!!Την αλλη φορα το εψαχνα 2 μηνες και τελικα το βρηκα ως ''Σπιτι της Barbie''!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
να ψαξω να βρω αλλο?ααααα και να απαντας στα μηνυματα που σου στελνω στο κινητο.....εφυγαν 11 θυρεοι ακυκλοφορητοι σε καλες τιμες αλλα εσυ......μαλλον εψαχνες το βιβλιο  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
leonth
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 89


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 05, 2014, 03:32:20 μμ »

ΟΚ, ΚΑΤΑΛΑΒΑ... ΟΠΟΤΕ Η ΠΙΟ ΕΓΚΥΡΗ ΠΗΓΗ ΓΝΩΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ <<ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΣΥΛΛΕΚΤΩΝ>> !!!
ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ. ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ !!!
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences