Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 11, 2024, 06:12:59 πμ
Σελίδες: 1 ... 11 12 [13] 14 15
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Τούρκικο πεντόλιρο  (Αναγνώστηκε 73497 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Cornelius
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 351


A man's gotta do what a man's gotta do


Προφίλ WWW
« Απάντηση #180 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 05:27:26 μμ »

Τα λεγομενα οντως παρεξηγουνται εχεις δικιο Αναργυρε οπως το ξερω ποιος ειμαι (που το εγραψα ξεκαθαρα για τον αντιθετο λογο που αναφερει ο Σωτηρης). Οσο για το αλεξιπτωτιστης μακαρι Σωτηρη ολοι οι συλλεκτες (νεοι και μη) να ειχαν την αγαπη την ορεξη για μαθηση και την διαθεση να ειναι ταπεινοι οπως εγω. Αυτο μονο τα υπολοιπα αμα θες να τα πουμε και απο κοντα καποια στιγμη διοτι πισω απο ενα πληκτρολογιο δεν λεει (και δεν το λεω με κακο σκοπο για να μην παρεξηγουμαι)
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #181 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 05:29:19 μμ »

Παναγιωτη.....δεν εχω κανει καμια αρνητικη νυξη στο προσωπο σου στο παρων τοπικ. Ουτε ευθεια ουτε πλαγια.
Αδυνατω να καταλαβω ακομα και το τι εχεις παρεξηγηση χωρις λογο και αφορμη.
Η ΜΟΝΗ αναφορα που εχω κανει στο ατομο σου ειναι οταν αστειευομενος στον Γιαννη  ειπα οτι θα αναλαβεις εσυ να γλυτωσουμε απο τον Νικολαου.
Ειναι αυτο επιλιψιμο. Τι στο καλο επαθες και γραφεις με αυτο τον τροπο φερνοντας με σε αυτη τη θεση;;;

Τεσπα δεν τρεχει τιποτα απο μενα ας προσπερασουμε
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #182 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 05:38:47 μμ »

Και να προσθεσω οτι ενω εξηγησα τι ηθελα να πω με την εκφραση αλεξιπτωτιστης, παλι την παρεξηγησες, γιατι διαφερετικα ποιος ο λογος να μου εγηγεις την ταπεινοτητα σου την αγαπη , την ορεξη κλπ......
Επιπλεον ρε φιλε δεν υπαρχει ανθρωπος που να μην ξερει ποιος ειναι!!!!! Ισως μονο ο Νικολαου!!!  Γλώσσα;

 
Καταγράφηκε
Cornelius
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 351


A man's gotta do what a man's gotta do


Προφίλ WWW
« Απάντηση #183 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 05:41:19 μμ »

Το λαθος μου οντως ειναι οτι ενω μου εγραψες προσωπικο μηνυμα εγω εγραψα εδω Σωτηρη. Απο κει και περα εχεις απολυτο δικιο οτι δεν διαβασα το ποστ ολοκληρο (απο ενα σημειο και μετα επαψα γιατι δεν ειχε καθολου ενδιαφερον για μενα). Οταν εγραψε ο Γιαννης προσθεσα κατι γιατι νομισα οτι δεν ξεκαθαρισαν καποια πραγματα για να βοηθησω. Εγραψες εσυ γιατι το τραβαμε το θεμα, και λεω και γω 12 σελιδες γραφτηκαν και πηγα και γω να γραψω κατι και μου την λενε κιολας?Απορία ειχες γραψει και κατι με εναν τροπο που ισως νομισα οτι με προσεβαλες και μετα διεγραψες (κατι που προσωπικα με εκνευριζει αφανταστα εδω μεσα) και αναψα.
Καταγράφηκε
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #184 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 05:44:30 μμ »

Η ουσία τελικά είναι ότι έχουμε ξεφύγει και ασχολούμαστε με έναν κύριο που δεν μπορεί ή δεν θέλει να καταλάβει τι πρέπει να πράξει για το νόμισμα του. Στο φινάλε δεν έχουμε εμείς το ζόρι εκείνος το έχει, εδώ και πόσες μέρες προσπαθούν όλοι "ο κάθε ένας με τον τρόπο του" να τον βοηθήσουν να καταλάβει τι πρέπει να κάνει, δυστυχώς ακόμη και τώρα διατηρώ τις επιφυλάξεις μου εάν έχει καταλάβει. Το να δημιουργούνται παρεξηγήσεις μεταξύ μας για να βοηθήσουμε έναν κύριο που όλα μα όλα του τα μηνύματα είναι γύρω από αυτό το τούρκικο πεντόλιρο είναι τουλάχιστον μικροπρεπές. Ο κύριος αυτός όπως και πολλοί άλλοι όταν τελικά "πάρουν" αυτό που νομίζουν ότι θέλουν θα μας κουνήσουν το μαντήλι  και και θα μας πουν γεια χαρά. Εμείς όμως μάλλον θα ήμαστε εδώ οπότε διαφωνίες για ασήμαντα πράγματα πρέπει να λείπουν. 
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #185 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 05:50:48 μμ »

A γεια σου Παναγιωτη!!! Αυτο εννουσα με το< αλεξιπτωτιστης> , δηλαδη το οτι μη  εχοντας διαβασει τι εχει προηγηθει, πηρες σοβαρα ενα θεμα που μονο σοβαρο δεν ειναι . Αν δεν ησουν <εκτος φασης> που λεμε, δεν θα ειχες παρεξηγηθει!!
Καταγράφηκε
chrysos
Επόπτες
Χάλκινο μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 437


Παλιά Καραβάνα


Προφίλ
« Απάντηση #186 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 06:06:21 μμ »

Με την ευκαιρία του πεντόλιρου, να σας ενημερώσω ότι, όσοι ασχολείστε με χρυσά ο καλύτερος και πιο σίγουρος τρόπος είναι να αγοράσετε ένα ηλεκτρονικό Gold Tester. Εγώ έχω το Mizar που μετράει από 9 μέχρι 24 καράτια  και στοιχίζει $150



Υπάρχει και το πιο εξελιγμένο το Gemoro Auracle agt2, το οποίο δουλεύει με Smartphones και στοιχίζει γύρο στα $600, αυτό το ζαχαρώνω και μάλλον θα το αγοράσω.

Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #187 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 06:33:13 μμ »

Kυριε Νικο πολυ καλο φαινεται αυτο.Σας εχω στειλει προσωπικο μυνημα
Καταγράφηκε
Αντωνης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 652

Τι κανεις μπαρμπα?? κουκια σπερνω....


Προφίλ
« Απάντηση #188 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 06:40:15 μμ »

εγω τα ειπα οτι θα πανε 15 σελιδες μεχρει σημερα !  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #189 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 06:44:21 μμ »

Ελα σε λιγο κληρωνει μονο συνεννοηση μην παει στα υψη!!! ΧΕ ΧΕ ΧΕ!

http://www.ebay.com/itm/Lightly-Used-RS-Mizar-M24-Electronic-Gold-Tester-2-Bottles-Solution-Original-B-/290793345817?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43b4a25319
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #190 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 06:44:46 μμ »

Αγαπητε φιλε Νικολαου μια ειναι η λυση. Θα στειλεις ενα μηνυμα τον αντιπροσωπο της PCGS στην Ελλαδα. Τον αγαπητο και μη εξαιρετο Βασιλακη. Θα του στειλεις το νομισμα και αυτος θα το παει για πιστοποιηση στην PCGS, ειναι η εγκυροτερη εταιρεια πιστοποιησης στον κοσμο(κατα αλλους ειναι η NGC που σου εγραψε στην αρχη ο herakliotis,αλλα σε αυτη πρεπει να το στειλεις Αμερικη μονος σου, με οτι ρισκο συνεπαγεται αυτο). Θα πληρωσεις περιπου 50 ευρω ολα τα εξοδα. Αν δε τσιγκουνευεσαι τα λεφτα αυτα, αυτη ειναι η ιδανικη λυση. Τελεια και παυλα και δε χρειαζεται να κανεις τιποτα αλλο.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #191 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 06:55:20 μμ »

Φτασατε στις δωδεκα  σελιδες για να καταλαβετε οτι δεν πρεπει να ασχοληστε μαζι του (εγω σταματησα στις πεντε νομιζω? )
γραφτε τωρα αλλες δωδεκα για να λυσετε τις παρεξηγησεις μεταξυ σας και με βλεπω να παω να πηδηχτω απο το παραθυρο!!  Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα

Ποσο να αντεξω ο ανθρωπος??
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #192 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 06:56:06 μμ »

Συγνωμη αλλα γιατι να προσπαθησει να πιστοποιησει με 50 ε  ενα  μη γνησιο νομισμα ;;;;

Αιντε  να παμε για τις 20 να κανει και ο Γιωργης το αλμα!!!!!
Καταγράφηκε
Cornelius
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 351


A man's gotta do what a man's gotta do


Προφίλ WWW
« Απάντηση #193 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 06:56:27 μμ »

Παιδια σε σχεση με τα 2 που εγραψε ο κυριος Χρυσος να αναφερω επειδη εχω και τα 2 (σε αυτα αναφερομουν πριν με τον Σωτηρη) και γενικως ασχολουμαι με τετοια πραγματα γιατι μου αρεσει οτιδηποτε καινουργιο σχετικα με χρυσο και πολυτιμες πετρες. Και τα 2 θελουν προσοχη το Gemoro ειναι μακραν καλυτερο βεβαια και πολυ πιο προσφατο, το μιζαρ θελει προσοχη και αρκετες φορες εβγαζε αλλανταλλων . Ειναι και τα 2 ευαισθητα πολυ και ουσιαστικα δεν μπορεις να εισαι σιγουρος αφου δεν σου λενε τι υπαρχει μεσα ειναι ομως αρκετα χρησιμα. Αν καποιος θα ηθελε να παρει καποιο το δευτερο ειναι καλυτερο.Μαλιστα ειναι και πολυ πιο φθηνο απο οτι οταν πρωτοβγηκε

Με την ευκαιρία του πεντόλιρου, να σας ενημερώσω ότι, όσοι ασχολείστε με χρυσά ο καλύτερος και πιο σίγουρος τρόπος είναι να αγοράσετε ένα ηλεκτρονικό Gold Tester. Εγώ έχω το Mizar που μετράει από 9 μέχρι 24 καράτια  και στοιχίζει $150

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=8upmOtxribw#t=2s

Υπάρχει και το πιο εξελιγμένο το Gemoro Auracle agt2, το οποίο δουλεύει με Smartphones και στοιχίζει γύρο στα $600, αυτό το ζαχαρώνω και μάλλον θα το αγοράσω.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=e46Kyzj9T5M#t=3s

Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #194 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 08:58:08 μμ »

Ρε μπελας αυτο το τουρκικο Μεγάλο χαμόγελο.Αν ξανα διαβασω το που θα παω να μου το εκτιμησουν θα παω και εγω να πηδηχτο απο το παραθυρο  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 11 12 [13] 14 15
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences