Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 14, 2024, 02:07:36 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Aσημενιο Theresia βοηθεια  (Αναγνώστηκε 5307 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
nick1967
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 89


Προφίλ
« στις: Μάιος 15, 2014, 08:53:24 πμ »

Καλημερα   σε  ολους .
Ζηταω  τη  βοηθεια σας  για το  συγκεκριμενο  νομισμα  ,στο  ιντερνετ δεν  καταφερα  να  βγαλω  ακρη .
Επεσε  στα  χερια  μου  εντελως  τυχαια οταν  καποιος τα  πηγαινε  για  λιωσιμο  καταφερα  να το  παρω λιγο  πιο  πανω απο την  τιμη του ασημιου .
Ευχαριστω  για  το  χρονο που  διαθετουν αυτοι που  γνωριζουν .
Νικος
Καταγράφηκε
yiorgos131313
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1369



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 15, 2014, 08:55:36 πμ »

χρειαζονται καθαροτερες φωτο  

https://www.google.gr/search?q=silver+theresia&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=d2V0U-LdMaHR7AbQsYDICg&ved=0CDgQsAQ&biw=678&bih=550
Καταγράφηκε
nick1967
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 89


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 15, 2014, 09:00:23 πμ »

χρειαζονται καθαροτερες φωτο 
θα ανεβασω σε  λιγο
Καταγράφηκε
yiorgos131313
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1369



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 15, 2014, 09:21:46 πμ »

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=70.0


Προκετε για ένα νομισμα με φοβερη ιστορια .
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 15, 2014, 09:44:04 πμ »

Ο θοδωρης απο την Πατρα ει ναι ο ειδικοτερςο εδω μεσα να σου πει τι εχεις ακριβως στα χερια σου.Το εχει μελετησει καλα το θεμα.Αν το δει ειναι σιγουρο οτι θαν σε βοηθησει
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 15, 2014, 12:41:20 μμ »

Ομορφη κατασταση!αλλα οχι σπανια!την βρισκεις αρκετα ευκολα απο 100-200 ευρω αναλογως καταστασης!στην ιστοσελιδα MA-shops μπορει να βρει κανεις διαφορες καταστασεις,απο αυτην την ημερομηνια!χαιρετω,γιαννης.
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 15, 2014, 01:42:34 μμ »

Φιλε μου καλησπερα καροριζικο το ταληρο σου είναι πολυ ομορφο.Ειναι Αυστριακό κομμένο στο Gunzburg mint burgau  1774 S.C., Her. 507 , Eyp. 192 .Παλιότερα αυτα τα τάληρα έπιαναν καλές τιμές στις δημοπρασίες σε όλον τον κόσμο.Τα τελευταία όμως χρόνια λόγω της πανευρωπαικης οικονομικής κρίσης και λόγω ότι ανακαλύφθηκαν μεγάλες ποσότητες οι οποίες έπεσαν στην αγορά έκαναν τις τιμές να υποχωρήσουν.Η τιμή που κλείνουν τελευταια είναι γύρω στα 100 ευρω με το ζόρυ.Δυστυχως απο οτι μπορω να δω ειναι καθαρισμενο οποτε η αξια του πεφτει λίγο ακόμα.
Ρίξε μια ματιά σε ένα παρόμοιο ακαθάριστο που έκλεισε στο ebay τελευταια 102 δολλάρια γύρω στα 75 ευρω καθαρό κέρδος για τον πωλητή (χωρίς τα έξοδα της δημοπρασίας)

http://www.ebay.com/itm/Haus-Habsburg-Maria-Theresia-1740-1780-Silver-Taler-1765-G-Gunzburg-mint-burgau-/301169777881?pt=US_World_Coins&hash=item461f1e1cd9

Αλήθεια ποιος εχει τετοια που παει και τα λιώνει για ασήμι Απορία?αν μπορείς να μου πεις με ενδιαφερει να παρω κι εγω μερικα σε καλυτερες τιμες απο την τιμη μεταλλου....

Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 15, 2014, 02:03:43 μμ »

Φιλε μου καλησπερα καροριζικο το ταληρο σου είναι πολυ ομορφο.Ειναι Αυστριακό κομμένο στο Gunzburg mint burgau  1774 S.C., Her. 507 , Eyp. 192 .Παλιότερα αυτα τα τάληρα έπιαναν καλές τιμές στις δημοπρασίες σε όλον τον κόσμο.Τα τελευταία όμως χρόνια λόγω της πανευρωπαικης οικονομικής κρίσης και λόγω ότι ανακαλύφθηκαν μεγάλες ποσότητες οι οποίες έπεσαν στην αγορά έκαναν τις τιμές να υποχωρήσουν.Η τιμή που κλείνουν τελευταια είναι γύρω στα 100 ευρω με το ζόρυ.Δυστυχως απο οτι μπορω να δω ειναι καθαρισμενο οποτε η αξια του πεφτει λίγο ακόμα.
Ρίξε μια ματιά σε ένα παρόμοιο ακαθάριστο που έκλεισε στο ebay τελευταια 102 δολλάρια γύρω στα 75 ευρω καθαρό κέρδος για τον πωλητή (χωρίς τα έξοδα της δημοπρασίας)

http://www.ebay.com/itm/Haus-Habsburg-Maria-Theresia-1740-1780-Silver-Taler-1765-G-Gunzburg-mint-burgau-/301169777881?pt=US_World_Coins&hash=item461f1e1cd9

Αλήθεια ποιος εχει τετοια που παει και τα λιώνει για ασήμι Απορία?αν μπορείς να μου πεις με ενδιαφερει να παρω κι εγω μερικα σε καλυτερες τιμες απο την τιμη μεταλλου....


+1
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 15, 2014, 02:08:41 μμ »

tsampa εκλεισε στο ebay θοδωρη. και ειναι και διαφορετικο κεφαλι αρκετα σπανιοτερο
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 15, 2014, 02:12:20 μμ »

Αναργυρε εκείνη η ποικιλία πάει περιπου 150-200 ευρω τωρα παλια εφτανε γυρω στα 300 ευρω.Την κυριακη εκλεισε μια σαν εκεινη στον WAG 180 ευρω.
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
nick1967
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 89


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 15, 2014, 02:18:13 μμ »

Καταταρχην  ευχαριστω  πολυ για την  εκτιμηση σας .
Παιδια αυτο  που  εχω  ζησει  ολο  το  2013  στα  γιαννενα  ηταν  κατι  το  απιστευτο πιστευω  πως εχουν  χαθει  πολλα  νομισματα κατα  αυτο τον  τροπο προσπαθησα  να  σωσω οτι  μου  επεφτε  στα  χερια .
Η αμαρτια  μου  τωρα τα  συγκεκριμενα  νομισματα ηταν  πανω απο  700 και  περιπου 20  με  25  κιλα συνεχιζω  να  ψαχνω  το  συγκεκριμενο  ανθρωπο μηπως  και  δεν εκανε το  λαθος του  να τα λιωσει  προσπαθησα  να  τον πεισω οτι  μπορει  να  βρει  να τα πουλησει   στη  διπλασια τιμη  απο του μεταλλου ευχομαι  να  μην  το  εκανε .
Και   μια  αλλη  ερωτηση   η μεγαλυτερη   ποσοτητα  ειχε  πανω ενα  χρωμα  πρασινο υπαρχει  περιπτωση  να  ηταν  θαμενα;
Ευχαριστω  και  παλι  για  τις πληροφοριες
Νικος
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 15, 2014, 02:27:01 μμ »

Φιλε Νικο σου εχω στειλει Προσωπικο μηνυμα.
Μονο αυτος που τα εχει ξερει που τα ανακαλυψε αλλα αν ειχαν ξενα σωματα επανω και χοντρες πρασινιλες μαλλον στο χωμα θα ειχαν μεινει καιρο η εξω σε ασχημες καιρικες συνθηκες...
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 15, 2014, 02:34:53 μμ »

Αναργυρε στο αμπαυ ειναι η λεγομενη G-1765 που εχει πεντε υποποικιλιες! αλλα απο θεμα σπανιωτητος ειναι στην ιδια κατηγορια.χαιρετω,γιαννης.
Καταγράφηκε
nick1967
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 89


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 15, 2014, 02:36:36 μμ »

Φιλε Νικο σου εχω στειλει Προσωπικο μηνυμα.
Μονο αυτος που τα εχει ξερει που τα ανακαλυψε αλλα αν ειχαν ξενα σωματα επανω και χοντρες πρασινιλες μαλλον στο χωμα θα ειχαν μεινει καιρο η εξω σε ασχημες καιρικες συνθηκες...
Ετσι  ακριβως   ηταν .

Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #14 στις: Μάιος 15, 2014, 02:38:06 μμ »

ΔΕς το μηνυμα σου Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences