Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 08, 2024, 11:03:45 μμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Επιστρεφει ο ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ!!!  (Αναγνώστηκε 6829 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 06, 2013, 11:02:25 μμ »



ΑΝΕΠΙΔΕΚΤΟΙ ΜΑΘΗΣΕΩΣ...

Σας το λέω, αν στις επόμενες εκλογές γίνει κάνα "κουλό" πάλι, με βλέπω μετανάστη - όχι μόνο για οικονομικούς λόγους, αλλά λόγω αλλεργίας...στην μ@λ@κί@ (εξού και η υπογραφή μου....)


Γιώργο, απλά είμαστε μαζόχες!
Γουστάρουμε να μας κοροϊδεύουν.
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 06, 2013, 11:21:41 μμ »

Λοιπον χτες ημουν στην Κω νομοημερη εκδρομη με το δημοτικο σχολειο του νησιου.Πηγαμε τα παιδια σε ενα water park.Παιδια δεν το εχω συναντηση ξανα αυτο, κανενας απο τους υπαλληλους δεν μιλουσε Ελληνικα!!!!!
Μιλαμε για πανω απο 30 ατομα και κανενας δεν μιλουσε Ελληνικα!!!!
Ειναι να μη υπαρχει ανεργια!!!!!!
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 07, 2013, 12:20:22 πμ »

Λευτέρη σε water park πηγές τι γλώσσα ήθελες να μιλάνε;  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 07, 2013, 12:27:55 πμ »

Λευτέρη σε water park πηγές τι γλώσσα ήθελες να μιλάνε;  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

παντως οχι ρουμανικα Φανη!!!!!
Τουλαχιστον να μιλουσαν Αγγλικα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Δεν καταλαβα πρεπει να μαθω Ρουμανικα? Απορία
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 07, 2013, 12:35:48 πμ »

Νόμιζα ότι εννοούσες μιλούσαν Αγγλικά για αυτό και το σχόλιο μου, να γελάσουμε  Μεγάλο χαμόγελο

Λογω Ευρωπαϊκής Ενωσης η πρόσληψη Ρουμάνων δεν είναι παράνομη. Το ερώτημα είναι πόσοι Ελληνες ενδιαφέρονται να δουλέψουν εκει; Αν ναι και δεν προσλαμβάνονται τότε ισως κάτι άλλο παίζεται .....

Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 07, 2013, 12:57:28 πμ »

Φανη δεν ειπα οτι ειναι παρανομοι,ειπα οτι υπαρχει ανεργια!!!!Τι ποσοι Ελληνες ενδιαφεροντε για δουλεια?
Εχει μεσα 2-3 εστιατορια ,καφετερειες,Γιατι κανενας Ελληνας?
Αυτο λεω και γω,κατι παιζει!!!!!
Το να μη θελει Ελληνας να δουλεψη σε water park δεν παιζει!!
 
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Ιούνιος 07, 2013, 10:38:27 πμ »

Γιατί ψάχνεται να βρείτε τι παίζει; απλά πράγματα είναι: θέλουν χαμηλόμισθους, πολύ χαμηλόμισθους, 10-20Ε  και όλη τη μέρα από το πρωί ως το βράδυ χωρίς ασφάλιση και να μην μιλάνε από πάνω.
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 08, 2013, 02:55:25 πμ »

Γιατί ψάχνεται να βρείτε τι παίζει; απλά πράγματα είναι: θέλουν χαμηλόμισθους, πολύ χαμηλόμισθους, 10-20Ε  και όλη τη μέρα από το πρωί ως το βράδυ χωρίς ασφάλιση και να μην μιλάνε από πάνω.

Θα σας πω το εξης,τουλαχιστον για την συγκεκριμενη περιπτωση με τους Ρουμανους..η κοπελα μου ειναι απο Ρουμανια,με αποτελεσμα να γνωριζω καποια πραγματα σχετικα με την χωρα.οταν ο μισθος εκει,μηνιατικο, ειναι 300-400 λει,που αντιστοιχουν σε 70-90 ευρω χοντρικα,θελετε να πουμε 100?, και ζουν κανονικοτατα με αυτα τα λεφτα,οταν ερθει εδω και του πεις ''φιλε θα σου δινω 200 ευρω τον μηνα'' πχ,ο αλλος θα κανει τουμπες..θα παιρνει τα διπλα και παραπανω λεφτα απ'οτι εκει..οποτε και ο εργαζομενος παιρνει καλα λεφτα και δεν εχει προβλημα,και ο επιχειρηματιας πληρωνει λιγοτερα..ενω αν θα παει ο Ελληνας,θα του πει ''φιλε,εγω θελω 400-500 ευρω,εχω οικογενεια,παιδια,σκυλια,γατια,εξοδα,κτλ κτλ κτλ και δεν με φτανουν,οποτε η μου δινεις παραπανω η δεν ερχομαι'' ετσι ειναι..αυτο το κακο εχουμε σαν λαος...δεν εχουμε να παρουμε 1 κιλο ψωμι να φαμε,και επειδη εχουμε ''μουτρα'' δεν παμε να δουλεψουμε με ενα χαμηλο μισθο απο το τιποτα,αλλα θελουμε να βγαλουμε λεφτα μεσα σε ενα μηνα..δεν γινεται αυτο..γνωριζω παααααααμπολλες περιπτωσεις,στα Μεγαρα που μενω τπυλαχιστον,με ανθρωπους που ''κλαιγονται'' οτι δεν εχουν λεφτα και ερχονται δυσκολα και ειναι ανεργοι,αλλα κανεις τους δεν παει να δουλεψει στα χωραφια πχ η να κανει μια δουλεια με 20-30 ευρω την μερα...σου λεει ''θα παω να δουλεψω σε χωραφι?'', ''τι να παιρνω,20 ευρω την μερα?δεν παω''  ετσι ειναι....δυστυχως..
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences