Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 04, 2024, 06:42:23 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Aκόμα τέτοια μυαλά έχουμε!  (Αναγνώστηκε 3025 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« στις: Ιούνιος 09, 2013, 12:32:02 μμ »

Να ποιοι αποφασίζουν με την ψήφο τους το μέλλον το δικό μας και των παιδιών μας:

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=214305&catid=6
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 09, 2013, 12:35:27 μμ »

...δυστυχώς Ντροπή
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 09, 2013, 12:41:46 μμ »

Τραγικό Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
donsoc1
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 657


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 09, 2013, 01:37:36 μμ »

Ναι αλλά τα εγγονάκια του σε 40 χρόνια θα έχουν συλλεκτικά αυτόγραφα 2 πρωθυπουργών..και θα ζητάν εκτίμηση για τα "σπάνια χειρόγραφα"  Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο

Πλακίτσα κάνω.

Προσωπικά το θεωρώ μαζοχισμό..αλλά σε μια κοινωνία υπάρχουν και αυτά τα φαινόμενα.
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 09, 2013, 01:53:49 μμ »

Ναι αλλά τα εγγονάκια του σε 40 χρόνια θα έχουν συλλεκτικά αυτόγραφα 2 πρωθυπουργών..και θα ζητάν εκτίμηση για τα "σπάνια χειρόγραφα"  Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο

Πλακίτσα κάνω.

Προσωπικά το θεωρώ μαζοχισμό..αλλά σε μια κοινωνία υπάρχουν και αυτά τα φαινόμενα.


Και ομως δεν ειναι πλακιτσα,τα εγγονακια θα εχουν αυτογραφα 2 πρωθυπουργων (μεχρι τοτε ολα θα εχουν ξεχαστει).
Για μενα δεν πρεπει να λεμε τιποτα για τους συγκεκριμενους ανθρωπους, γιατι οτι γραφουμε σε αυτο το φορουμ σε αυτους οφειλετε!!!!
Εχετε σκεφτει οτι μπορει να γραφαμε στα γερμανικα?
Ειναι δυσκολο μερικοι ανθρωποι να αλαξουν και ιδιαιτερα σε μεγαλη ηλικια, εμεις πρεπει απλα να τους σεβομαστε!!!
Ευτυχως η δυστυχως αυτη ειναι η δημοκρατια μας!!!
Φιλικα προς ολους!!!!
Καταγράφηκε
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 09, 2013, 02:05:43 μμ »

Kαι σε οσους ΔΕΝ ζητησαν αυτογραφο..τους ειπε.." η εγω η την 1η του μηνος δε θα παρετε συνταξη"
...ηρθε η 1η του μηνος πηραν συνταξη..μισθους..και ειπαν ...
Ρε δε γ...στε ολοι οι υπολοιποι ..εγω να μαι καλα .Οσο για τα εγγονια μου-σου.."να αγωνιστουν και αυτα οπως αγωνιστηκα και γω" ...κακομαθημενα ..τεμπελικα..κτλ
Οχι οτι δεν ισχυουν αρκετα ...αλλα ειναι δικαιολογιες ..οπως οι κωλ...δες ...Ολοι εχουμε απο μια.
Οι αλλοι παλι?....Ε ενταξει.....................ΤΟ αιγαιο ανηκει στα ψαρια του ...
Οι πιο αριστερα?....δεν συμετεχουμε σε ενα τετοιο παγκοσμιο καπιταλιστικο συστημα(ρε πειναμε λεμε..τι λετε?)
Οι απεναντι απο τους..αριστερα?14%  ..φαντασου ποσο εχουμε σαλταρει.."ρε ας πανε να του γα..νε στο ξυλο και ....οτι κατσει".
Πιο απο εμας ...να πρωτοκατηγορησουμε...αστα
Μαλλον θελουμε και αλλη ιππασια..οπως μου ειπε ενας γερακος στο καφενειο....."δεν γινεται αγορι μου επανασταση με 300 Χοληστερινη"
Καταγράφηκε
fanis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581


Ουδεις ασφαλεστερος εχθρος του ευεργετηθεντος


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 10, 2013, 07:29:19 μμ »

Μα υπαρχουν τοσο μ....ες ακομα θα σκασω
Εαν υπηρχε μια διαταξη να περνανε ολοι καθε πρωι απο το τμημα της γειτονιας να τους βαλουν χερι,
θα τρεχαν σαν τα προβατα πιος θα παει πρωτος ...τι να πω .........
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 10, 2013, 09:53:35 μμ »

Εντάξει, πήγε ο παππούς και ζήτησε αυτόγραφα.  Σαρκασμός
Μια γιαγιά είχε την φωτογραφία του Ανδρέα στο εικονοστάσι της.  Έκπληξη
Οι μεγάλης ηλικίας άνθρωποι είναι στον κόσμο τους. Τί να τους κάνουμε; να τους κρατάμε στο υπόγειο;
Το τραγικό θα ήταν να έκανε τέτοια κίνηση κανένας 35άρης...
Καταγράφηκε
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 10, 2013, 10:18:06 μμ »

Οι μεγάλης ηλικίας άνθρωποι είναι στον κόσμο τους. Τί να τους κάνουμε; να τους κρατάμε στο υπόγειο;
Το τραγικό θα ήταν να έκανε τέτοια κίνηση κανένας 35άρης...

Γιατί, δεν έκανε; Στο βίντεο με τον Καραμανλή ένας νεαρός με το ένα χέρι τον αγκαλιάζει και με το άλλο φωτογραφίζεται μαζί του. Ούτε θεογκόμενα να ήταν!
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 10, 2013, 10:34:20 μμ »

Οι μεγάλης ηλικίας άνθρωποι είναι στον κόσμο τους. Τί να τους κάνουμε; να τους κρατάμε στο υπόγειο;
Το τραγικό θα ήταν να έκανε τέτοια κίνηση κανένας 35άρης...

Γιατί, δεν έκανε; Στο βίντεο με τον Καραμανλή ένας νεαρός με το ένα χέρι τον αγκαλιάζει και με το άλλο φωτογραφίζεται μαζί του. Ούτε θεογκόμενα να ήταν!
Δεν ξέρουμε τα γούστα του καθενός...   Χαμόγελο

Οπως και να έχει, κομματόσκυλα υπήρχαν και θα υπάρχουν.
Καταγράφηκε
Han
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 890


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 11, 2013, 03:04:12 πμ »

Για όλα υπάρχει μια εξήγηση . Πρώτη τους μάζεψαν τους κακόμοιρους απο καμιά πλατεία εκεί κοντά , τους πάσαραν και κάνα 30άρι ευρα για να έρθουν και καλά να κάνουν τους αγαπητικούς του λεβέντη. Δεύτερη περίπτωση και πιο λογική, όπως δείχνουν διάφορες δημοσκοπήσεις ακόμα το κόμμα του φωστήρα Σαμαρά έχει λίγο παραπάνω από 20% , δηλαδή παραπάνω από 1,5 εκατομμύρια κόσμο. Μην κοιτάμε την τώρα κατάσταση. Επί 30 χρόνια που το δίδυμο μία ο ένα μία ο άλλος ανέβαινε στην εξουσία , είχαν διορίσει χιλιάδες κόσμο στον δημόσιο τομέα που ακόμα και σήμερα βρίσκονται μέσα. Οι παππούδες και οι γιαγιάδες 80αριδες τώρα (όπως στο βίντεο) πριν 30 χρόνια, 50αριδες τότε, έβαλαν τα παιδιά τους ( και καλά έκαναν ) αφού μπορούσαν σε δουλείες του δημοσίου με αρκετά καλούς μισθούς ωραία ασφαλιστικά ταμεία και τα εξασφάλισαν για μια ζωή, και πλέον τα παιδιά τους τώρα που αρκετοί απο αυτούς παίρνουν και την παχουλή σύνταξη τους μπορούν να φροντίσουν και τα παιδιά τους.... Όλοι εκείνοι που τις καλές εποχές τα βρήκαν όλα εύκολα και χώθηκαν είναι υποχρεωμένοι στα δύο κόμματα που ακόμα και τώρα κυβερνάνε την χώρα μας.  Μακάρι να ήμουν από τους τυχερούς εκείνους ( που άμα τους πεις για το πως χώθηκες στην δουλειά και πόσο ξύσιμο έχουν ρίξει, θίγονται ) να έπαιρνα κάθε μήνα βρέξει χιονίσει τα φράγκα μου και κάποτε να μπορούσα να έβγαινα στην σύνταξη .Τα ξέρω από πρώτο χέρι γιατί και το λαμόγιο ο πατέρας μου έτσι τον έχωσε και αυτόν ο πατέρας του, που και αυτός ήταν δημόσιος. Όχι μόνο αυτόγραφο αλλά και τα παπούτσια θα του καθάριζα.Δεν θα ήμουν άρρωστος στο σπίτι τώρα με οξυγόνο από την στεναχώρια μου για το πώς θα ζήσουμε ούτε θα σκεφτόμουν πως θα πληρώσω τώρα που μου έσκασε μια στραβή με τα δόντια μου και χρειάζομαι 1 χιλιάρικο και δεν ξέρω τι να πουλήσω .  Ήμαστε 4 αδέρφια άνεργοι όλοι και η κακομοίρα η μάνα μου το ίδιο, φως δεν βλέπουμε από πουθενά το λαμόγιο ο "πα-τέρας" μου μόλις άρπαξε το εφάπαξ του πριν 7 χρόνια περίπου χώρισε με την μάνα μου και μας παράτησε όλους για να μπορεί να χαρεί τα λεφτά του . Είναι γλυκό το χρήμα και όσοι το έχουν να ρίχνουν και ένα βλέφαρο σε όποιον την χρειάζεται.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences