Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 17, 2024, 04:55:00 μμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Una & The Lion.  (Αναγνώστηκε 12091 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 04:56:34 μμ »

Δεν ειναι μομφη προς καποιον συγκεκριμενα Θοδωρη.
Αλλα μιας και σε θεωρω αρκετα εξυπνο και εισαι στα κολπα πολλα χρονια πριν απο μενα για πες μου και εσυ την γνωμη σου...

Ποιος ειναι αυτος που εχει κληρονομησει ενα νομισμα σαν το χθεσινο και απο ποιον ??
Και ποιος συλλεκτης θα ειχε "μονο" ενα τετοιο κομματι και οχι αλλα κομματια αξιας στην συλλογη του ??

Που ειναι το τάλιρο με την κουκουβαγια που εμφανιστηκε πριν κατι βδομαδες ??

Που ειναι εκεινο το πανεμορφο  Κρητικο τάλιρο που εμφανιστηκε και αυτο πριν λιγο καιρο ??

Καποιοι-καποιος βρηκαν το φορουμ για να κανουν τσαμπα διαφημιση την πραματεια τους και να ψαρεψουν κανα πελατη .Οκ δεν ειναι κακο αυτο ..αλλα μην προσποιουντε και τους δηθεν ασχετους που θελουν συμβουλες.
Το χθεσινο 50αρικο εχει ταριφα ενα 20ρικο απο τον διαφημιστη του και απο οτι εμαθα κυκλοφορει καιρο στην πιατσα .

Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 05:05:05 μμ »

Κι αν είναι έτσι όπως τα περιγράφεις ποιο το κακό?
Μόνο αυτό το παιχνίδι παρατήρησες εσύ εδώ μέσα και στις υπόλοιπες σελίδες του χώρου?
Στον χώρο αυτόν είναι στημένη μια ολόκληρη βιομηχανία χρόνια τώρα με αποτέλεσμα κάποιοι να γεμίζουν την τσέπη τους .
Άποψή μου είναι ότι κακώς σε ενόχλησε . Αντώνη είναι μεγάλη αυτή η συζήτηση και μόνο κακό νομίζω κάνει  αν την αναλύσουμε για πολλούς λόγους...

Φιλικά πάντα και χωρίς ίχνος παρεξήγησης.
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 05:15:32 μμ »

Εγώ που εχθες ήμουν καλοπροαίρετος και γενικώς είμαι καλοπροαίρετος ενοχλήθηκα.

Εκατσα και του έγραφα να προσεξει να μην το φάνε, του ελεγα οικους να απευθυνθεί κλπ.

Και τωρα μαθαίνω ότι ο τύπος μια χαρά ήξερε τι είχε και είχε ορισει και την τιμή.

Ασφαλώς και νιώθω προσβεβλημένος απο τον καθε λογής μαλάκ@ που το παίζει ανίδεος και χανουμε τον χρονο μας να τον βοηθήσουμε και βγαινουμε και μ ######ς στο τέλος.

Μωρε καλά κανουνε και αμα βρουνε και τρώνε περιουσίες  καποιοι με αυτόν τον τρόπο από ανίδεους κληρονομους. Μακαρι να μην ειχα και γω συνείδηση και θα εκανα το ίδιο.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 05:18:55 μμ »

Εγώ που εχθες ήμουν καλοπροαίρετος και γενικώς είμαι καλοπροαίρετος ενοχλήθηκα.

Εκατσα και του έγραφα να προσεξει να μην το φάνε, του ελεγα οικους να απευθυνθεί κλπ.

Και τωρα μαθαίνω ότι ο τύπος μια χαρά ήξερε τι είχε και είχε ορισει και την τιμή.

Ασφαλώς και νιώθω προσβεβλημένος απο τον καθε λογής μαλάκ@ που το παίζει ανίδεος και χανουμε τον χρονο μας να τον βοηθήσουμε και βγαινουμε και μ ######ς στο τέλος.

Μωρε καλά κανουνε και αμα βρουνε και τρώνε περιουσίες  καποιοι με αυτόν τον τρόπο από ανίδεους κληρονομους. Μακαρι να μην ειχα και γω συνείδηση και θα εκανα το ίδιο.

 Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση

ΕΙναι πολυ γνωστες στους περισσοτερους αρκετες περιπτωσεις αν ρωτησετε εκει στην ΠΝΕ θα σας πουν ...
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 05:24:09 μμ »

Αντωνη φτιάχνω κάτι ωραίες παστές σαρδέλες αν θες να σου στείλω ταιριάζουν με την φασολάδα... Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 05:27:27 μμ »

Οχι Θοδωρη δεν με ενοχλησε η πραξη ...το περιτύλιγμα με εκνεύρισε και αυτο το δήθεν μου και ταχα μου, και το οτι ειδα καλους φιλους και αγνους να προσπαθουν να δωσουν συμβουλες για το πως θα δωσει το νομισμα και να μην χασει ή να μην του το φανε κοψοχρονια και και και ...

Και αληθεια λεω θα εκανα μουγγα αν εβγαινε και ελεγε ...

"Δειτε αυτο βρε μαγκες κομματι με αρχ..δια ειναι και θελω τοσα , αν μου τα σκαστε το πηρατε "

Τελος παντων, εχεις δικιο, ειναι μεγαλη κουβεντα αυτη που ανοιγουμε , ας παμε παρακατω ..


Υ.γ Σου στελνω την διευθυνση μου με π.μ για τις σαρδελες  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3540


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 05:31:27 μμ »

Παιδιά ας μην γελιόμαστε..και να λέμε επιτέλους τα πράγματα με το όνομα τους.
Πόσοι έχουν περάσει κατα καιρούς από την online εκτίμηση δείχνοντας ένα βαρβάτο νόμισμα και μετα εξαφανίζονται?

Κατανοητό να γίνεται κάποιες φορές όταν το νόμισμα είναι πολύ ακριβό και δεν μπορείς να βάλεις στο πωλείται η στις δημοπρασίες στο στέκι ένα τέτοιο νόμισμα. Πχ το 50 αρικο το διαφημίζει κάποιος στην online εκτίμηση και ψαρεύει πελάτες. Δεν είναι κακό να γίνεται κάτι τέτοιο από την στιγμή που είναι ένα ακριβό νόμισμα. Το κακό είναι ότι μπαίνουν μερικοί σε μια διαδικασία χωρις να εκπροσωπούν τον εαυτό τους , ρίχνοντας δόλωμα σε ανυποψίαστους να τσιμπήσουν. Αν εγω σαν Χρήστος "κληρονομούσα " την καναδέζα του 16 θα το ήξερα τι νόμισμα είχα? Αν το ήξερα θα το έβαζα στο στέκι ξέροντας ότι έχει 20 χιλιάρικα?

Στην προκειμένη περίπτωση ο Αντώνης καλά κάνει και το θίγει το θέμα γιατί ανάμεσα μας υπάρχουν άνθρωποι που έχουν λεφτά αλλά όχι τόσες πολλές γνώσεις και καλό θα ήταν να ξυπνάνε. Οταν μιλάμε για πολλά ευρώ τότε παίζουμε με πολλά λεφτα διαφορά στις προσφορές. Όχι να παζαρεύω να κόψω 20 ευρώ αλλά 1000αρικο , οπότε καταλαβαίνετε τι παίζει. Να ευχαριστείτε λοιπόν τον Θεσσαλλονικιό που μας ξυπνάει που και που γιατί να ξέρετε ότι φίλοι μεταξύ μας είμαστε λίγοι. Αυτοί που δεν θα τσακωθούμε για ένα νόμισμα. Λέγοντας στον άλλον αν σου αρέσει πάρτο εγω θα πάω πίσω. Παιδιά σαν τον Παναγιώτη που επιστρέφουν λεφτά και νομίσματα από λάθος εκτιμήσεις που έγιναν.
 Και για να μην παρεξηγηθώ δεν αναφέρομαι σε έμπορους που είναι η δουλειά τους. Καλό θα ήταν να σκεφτούμε όλοι ότι και το πιο γαμηστερό νόμισμα να έχουμε κάποια στιγμή θα φύγουμε από αυτή την ζωή και τα νομίσματα θα συνεχίσουν να υπάρχουν.Εμείς όμως όχι καθώς και οι ευκαιρίες που είχαμε να κάνουμε φίλους που θα μοιραζόμαστε το χόμπι μας.

Συγνώμη αν κούρασα.
Φιλικά Χρήστος

 
Καταγράφηκε

Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 05:32:57 μμ »

Μόνο κακός γίνεσαι φίλε Αντώνη αναλύοντας την συγκεκριμένη κατάσταση σε αυτόν τον χώρο.
Στα λέω γιατί είμαι παθών...


Θέλεις μόνο σαρδέλες η και τουρσί μελιτζάνα???
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 05:35:03 μμ »


 Καλό θα ήταν να σκεφτούμε όλοι ότι και το πιο γαμηστερό νόμισμα να έχουμε κάποια στιγμή θα φύγουμε από αυτή την ζωή και τα νομίσματα θα συνεχίσουν να υπάρχουν.Εμείς όμως όχι καθώς και οι ευκαιρίες που είχαμε να κάνουμε φίλους που θα μοιραζόμαστε το χόμπι μας.




ΣΥΜΦΩΝΩ 100%
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
Κώστας Κ.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 501


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 05:35:29 μμ »

Μη σκάτε με αυτά. Εγώ τα έχω ξεπεράσει εδώ και χρόνια. Κυττάξτε τις συλλογές σας και φροντίστε τους φίλους σας. Να είστε σίγουροι ότι πολλοί είναι αυτοί που δεν έχουν καμμιά διαθεση να βοηθηθούν και να μάθουν.

Άλλα είναι τα σημαντικά: Αντώνη, βγήκαν οι βαθμοί στα χρυσά και ήδη ταξιδεύουν για το Ελλάδα. Σαρκασμός
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 05:41:35 μμ »


Άλλα είναι τα σημαντικά: Αντώνη, βγήκαν οι βαθμοί στα χρυσά και ήδη ταξιδεύουν για το Ελλάδα. Σαρκασμός

Τα ειδα Κωστη μου  Μεγάλο χαμόγελο

Εχω τον Χρηστο στο τηλ. του ειπα τα αποτελεσματα και τρεχει να αλλαξει βρακι  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 05:42:39 μμ »

αν φορούσε άσπρο ας το πετάξει στα σκουπιδια κατευθείαν, αλλιώς το πλενει, δεν τρεχει τίποτα , αγορακια ειμαστε Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο λιγο καφρικο αστείο, με συγχωρείτε...
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 05:44:59 μμ »

 Το οτι το θεμα ηταν περιπαικτικο του χτεσινου.χαιρω πολυ χαιροπουλος.
 Οπως περιπαικτικο των "παραλογων ανταλλαγων (Οθωνακια για Παυλακια κλπ)" ηταν αναλογα θεματα που ειχαν σηκωθει παλαιοτερα απο καινοφανες νικ παλαιου μελους.
 Προφανως δεν διαβασα Αντωνη τα "αυτοαποκαλυπτηρια σου" εγκαιρως γιατι εκεινη την ωρα πληκτρολογουσα το δικο μου.
 Η χρησιμοποιηση αλλων νικ για οποιοδηποτε σκοπο (ειτε ειρωνικο,ειτε για πλακα, ειτε "διδακτικο" ειτε πονηρο, ειτε οποιονδηποτε) ειναι για εμενα κοκινο πανι και διαδικτυακο ατοπημα.
 Εσυ το εκανες για λιγα λεπτα και με προφανη σκοπο, αλλος που το βλεπει παιρνει το "ελευθερας" και μπορει να το κανει για οσο θελει και για οποιον σκοπο θελει.
 Γιατι αν και εφοσον γινεται ανεκτη, ο καθενας θα κανει την πλακα του η την πονηρια του με ανθρωπους που θα κανουν το λαθος να ασχοληθουν σοβαρα μαζι του.

 Επι της ουσιας του θεματος, το 99% οσων πρωτοεμφανιζονται με ενα νομισμα ,ειτε πολυτιμο,ειτε κοινο, γνωριζουν πολυ καλα περι τινος προκειται και ποσο κανει, απλως το παρουσιαζουν και ψαρευουν για να το πουλησουν.
 Ουτως η αλλως ομως, ειτε πονηριδηδες ειναι, ειτε κουτοπονηροι που το παιζουν "κληρονομοι",πιθανους συλλεκτες αγοραστες δεν νομιζω οτι τους ενδιαφερει ουσιαστικα, μιας και το νομισμα θα αγορασουν και οχι τον πωλητη.
 Αν τωρα πιστευουν οτι μπορει να παρουν ενα νομισμα τσαμπα επειδη ο πωλητης ειναι "ασχετος", κακο του κεφαλιου τους..
 Το μονο κακο ειναι οτι ασχολουνται σοβαροι ανθρωποι για να  εξηγουν πραγματα που οι ιδιοι οι πωλητες-διαφημιστες τα γνωριζουν καλυτερα.

 Εγω ετσι το βλεπω.

Υ.Γ. Τωρα σου επιτρεπω να αυτοδιαγραφεις και να κανεις σεπουκου (χαρακιρι ντε..) αφηνοντας το λιροσκυλο πεινασμενο επι μια εβδομαδα και τοποθετωντας ενα πεντολιρο PROOF στον λαιμο σου.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 06:27:22 μμ »


Άλλα είναι τα σημαντικά: Αντώνη, βγήκαν οι βαθμοί στα χρυσά και ήδη ταξιδεύουν για το Ελλάδα. Σαρκασμός

Τα ειδα Κωστη μου  Μεγάλο χαμόγελο

Εχω τον Χρηστο στο τηλ. του ειπα τα αποτελεσματα και τρεχει να αλλαξει βρακι  Στριφογύρισμα ματιών
Και εγω αν έπαιρνα τους βαθμούς του Χρησταρα το ίδιο θα πάθαινα  Σαρκασμός Σαρκασμός.Φιλαράκο χάρηκα πάρα πολύ πάντα τέτοια  Μεγάλο χαμόγελο Φιλί Φιλί
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences