Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 01:10:11 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Βαμμενα χαρτονομισματα  (Αναγνώστηκε 7601 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 11:11:57 μμ »

Προφανως ειρωνευομαι φιλε κοστακις88...  Σαρκασμός δεν γινεται να βαφονται ολα τα νομισματα, εκτος αν αυτα που τα κουβαλανε δεν ειναι βαλιτσες, αλλα κουβαδες με βιτεξ .Ακομη και αμπουλα να εχει μεσα που σκαει, ολα δεν θα τα βαψει. Στην τελικη βουτας την βαλιτσα μεσα σε νερο πριν την ανοιξεις η τελοσπαντων χρησιμοποιεις οσα δεν βαφτηκαν κ τα υπολοιπα τα καις στο τζακι για προσαναμα κ το παιζεις μπρουκλης  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 01:21:07 πμ »

το καταλαβα φιλε μου..απλα δεν εχει ουσια να το συζηταμε πολυ απο την στιγμη που υπαρχουν 2 αποψεις.η βαφονται η οχι..αλλοι πιστευουν το ενα,αλλοι το αλλο.. Κλείσιμο ματιού αλλα να υποστηριξουμε την αποψη μας με λογικη η επιχειρηματα.. απο κει και περα,αφου κανεις απο μας δεν νομιζω να επιχειρησει να την κανει την ρημαδα την ληστεια,τι να λεμε και τι μας νοιαζει? στην τελικη,καθαρα δεν τα παιρνουμε απο την τραπεζα εμεις? Κλείσιμο ματιού Χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 08:58:42 πμ »

Τα χαρτονομίσμτα είναι απο ειδικό χαρτί [ρυζόχαρτο και βαμβάκι] και εμποτίζονται με το συγκεκριμενο υγρό σε σακουλάκια μπαίνουν μονο τα μεγάλα γιατί είναι πολύ δύσκολο να γίνουν τούβλα οσο για τις ληστείες το 99% γίνονται μέσα στην τράπεζα και οχι σε χρηματαποστολές    ευχαριστώ
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 05, 2013, 06:51:54 πμ »

Παιδιά τα χαρτονομίσματα βάφοντε όσο απίστευτο και αν σας φένετε  Σαρκασμός

Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 05, 2013, 12:57:42 μμ »

Φίλε Κώστα το ξέρω γιατί την έχει πατήσει συνάδελφος σεκιούριτι...
Έκανε μια βλακεία στο άνοιγμα της βαλίτσας και γέμισαν τα χαρτονομίσματα μπογιά...επίσης γέμισε αυτός, η διευθύντρια που ήταν δίπλα του, μερικα χαρτονομίσματα στο διπλανό ταμείο, μία πελάτης και η ταμείας! όπως φυσικά και το κατάστημα...με άλλα λόγια τα έκανε όλα που...α!

Όταν σκάσει βγαίνει ένα μεγάλο σύνεφο μπογιάς!
Το είδα σε video του καταστήματος  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
τσοτσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 508


Σουζα τ' αλογακι !!!


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 09:04:41 μμ »

Διονιση το ερωτημα μου ειναι αν τα βρουν οι αρχες υπαρχει τροπος να καθαρισουν η πανε χαμενα τα λεφτα ?
Καταγράφηκε

Αναγκαιοτατον μαθημα το απομαθειν τα κακα.
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 07:10:21 μμ »

Από ότι μου έχουν πει, τα καταστρέφουν και εκδίδονται άλλα στην θέση τους. Όπως συμβαίνει και με τα πάρα πολύ ταλαιπωρημένα... Δεν είναι ανάγκη να ξαναβγουν σε ότι νόμισμα ήταν.

Για τα παραπάνω δεν είμαι σίγουρος... Αν κάποιος γνωρίζει κάτι άλλο, ας μας πει  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 06:04:22 μμ »

Tα λεφτά δεν πάνε χαμένα επιστρέφονται σαν εφθαρμένα και αντικάθιστουνται με νέα πάντα στην τράπεζα Ελλαδος όπως όταν έχουμε και ενα σχίσμενο χαρτονόμισμα
Καταγράφηκε
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 18, 2013, 11:48:01 μμ »

Φίλος μου σεκιουριτάς δούλευε σε χρηματαποστολές και μου το είπε. Όταν πέσει κάτω, ή ταρακουνηθεί απότομα το κιβώτιο με τα χρήματα ναι βάφονται με ειδική βαφή και ακυρώνονται. Δεν το ήξεδα και εγώ και μου φάνηκε περίεργο και ταυτόχρονα έξυπνος τρόπος για προστασία από τις κλοπές. Δεν γνωρίζω αλλά υποθέτω ότι αντικαθίστανται από την κεντρική τράπεζα με το ίδιο serial number.
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences