Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 09, 2024, 03:46:14 πμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 ΛΕΠΤΟ 1834  (Αναγνώστηκε 24458 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Ιανουάριος 29, 2012, 01:56:56 πμ »

Αναργυρε μια και το ερωτημα του φιλου στοχευε μια συγκεκριμενη προσφορα ας μην κανουμε εμεις τον συνηγορο του διαβολου.
Αν θελουν ας δοθουν απαντησεις και εξηγησεις απο τις αμφοτερες πλευρες μονο να ειναι στα πλαισια της ευπρεπιας οπως οριζουν οι οροι του σαιτ!!
Καθε τι αισχρο ξερουν ολοι οτι διαγραφεται!!
Το παραπονο του νεου μας μελους ειναι οτι η προσφορα των 150 ευρω δεν εγινε απο αυτον αλλα απο τον Γερμανο.
Και εμενα η αποψη  μου ειναι οτι ΟΛΟΙ οι συλλεκτες οπως εγω περιμεναμε την τελευταια μερα για να χτυπησουμε κατι το οποιο ποτε δεν εγινε!!
Οποιος θελει να μιλησει ή να απαντησει ή να πει και αυτος αν το βρισκει σωστο ή λαθος επαναλαμβανω ας γινει στα πλασια του υγειους διαλογου.
Με εκτιμηση herakliotis
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Ιανουάριος 29, 2012, 02:02:44 πμ »

οκ Γιωργο. Εγω απλα καποιες διαπιστωσεις εκανα  πολυ γενικες.Ο φιλος plim  το πηρε πολυ προσωπικα.Αλλα τον καταλαβαινω.Πως να μην το παρει οταν αντι για 150 πληρωσε τα τετραπλασια.Αυτο οπως και να το κανεις ποναει.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Ιανουάριος 29, 2012, 10:27:14 πμ »

Και κατι αλλο που με βρισκει αντιθετο ειναι οτι ο συλλεκτισμος ειναι μοναχικο αθλημα και ολοι ειμαστε σε μια θαλασσα που ο καθενας μας ειμαστε καρχαριες που κοιταμε να φαμε ο ενας τον αλλον!!
Ποσες φορες βοηθησες εσυ εμενα? Εγω εσενα?
Ο κυρ Νικος εμενα? Πως εμπιστευτικα εγω περιουσιες στα χερια ατομων που αν περασουν απο διπλα μου δεν θα τους γνωρισω διοτι δεν τους ξερω στην οψη?
Πως αλλοι εμπιστευτικαν εμενα?
Πως ο Θανος μου εδειξε κυπριακα νομισματα καραμπινατα και σε καλες τιμες για μια δευτερη εκτιμιση και ηταν σιγουρος οτι δεν θα τα χτυπουσα να τα παρω εγω για μενα?
Πως εγω δειχνω καποια νομισματα σε διαφορους αλλους φιλους , τους ζηταω μια γνωμη και τους λεω οτι παω για αγορα??
Δεν ειναι μοναδικο το αθλημα μας οταν γυρω σου υπαρχουν ατομα με ηθος τα οποια εμπιστευεσε δεν ειναι μοναδικο το αθλημα μας οταν βοηθαμε νεους χωρις ιχνος ιδιοτελιας, δεν ειναι μοναδικο το αθλημα μας οταν δειχνουμε και μοιραζωμαστε τις πηγες μας!!
Θυμαμε πριν πολλα χρονια οταν διαβαζα ενα φορουμ και τα ατομα εκει λεγανε < αυτο ειναι στο (Ε) το μεγαλο 426178903651 > και αναρωτιωμαστε οσοι δεν ξεραμε : τι στο καλο ειναι αυτο? Πως θα το βρουμε?
Αυτο ειναι στο (ΜΑ)  και λεγαμε τι ειναι το ΜΑ?
Εδω βοηθαμε τους νεους απο τα πρωτα τους βηματα να κολυμπανε διπλα μας και σε ρηχα και σε βαθια νερα!!
Και δινουμε και οδηγιες πως να κολυμπανε!!
Και πολλες φορες εχασα νομισματα απο νεους που εγω βοηθησα , αλλα δεν αισθανωμε μονος , εχω παρεα διπλα μου να μιλαω οσο κολυμπαω Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
DimitriG
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 466


ΙΣΧΥΣ ΜΑΣ Η ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ


Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Ιανουάριος 29, 2012, 10:42:35 πμ »

Και κατι αλλο που με βρισκει αντιθετο ειναι οτι ο συλλεκτισμος ειναι μοναχικο αθλημα και ολοι ειμαστε σε μια θαλασσα που ο καθενας μας ειμαστε καρχαριες που κοιταμε να φαμε ο ενας τον αλλον!!
Ποσες φορες βοηθησες εσυ εμενα? Εγω εσενα?
Ο κυρ Νικος εμενα? Πως εμπιστευτικα εγω περιουσιες στα χερια ατομων που αν περασουν απο διπλα μου δεν θα τους γνωρισω διοτι δεν τους ξερω στην οψη?
Πως αλλοι εμπιστευτικαν εμενα?
Πως ο Θανος μου εδειξε κυπριακα νομισματα καραμπινατα και σε καλες τιμες για μια δευτερη εκτιμιση και ηταν σιγουρος οτι δεν θα τα χτυπουσα να τα παρω εγω για μενα?
Πως εγω δειχνω καποια νομισματα σε διαφορους αλλους φιλους , τους ζηταω μια γνωμη και τους λεω οτι παω για αγορα??
Δεν ειναι μοναδικο το αθλημα μας οταν γυρω σου υπαρχουν ατομα με ηθος τα οποια εμπιστευεσε δεν ειναι μοναδικο το αθλημα μας οταν βοηθαμε νεους χωρις ιχνος ιδιοτελιας, δεν ειναι μοναδικο το αθλημα μας οταν δειχνουμε και μοιραζωμαστε τις πηγες μας!!
Θυμαμε πριν πολλα χρονια οταν διαβαζα ενα φορουμ και τα ατομα εκει λεγανε < αυτο ειναι στο (Ε) το μεγαλο 426178903651 > και αναρωτιωμαστε οσοι δεν ξεραμε : τι στο καλο ειναι αυτο? Πως θα το βρουμε?
Αυτο ειναι στο (ΜΑ)  και λεγαμε τι ειναι το ΜΑ?
Εδω βοηθαμε τους νεους απο τα πρωτα τους βηματα να κολυμπανε διπλα μας και σε ρηχα και σε βαθια νερα!!
Και δινουμε και οδηγιες πως να κολυμπανε!!
Και πολλες φορες εχασα νομισματα απο νεους που εγω βοηθησα , αλλα δεν αισθανωμε μονος , εχω παρεα διπλα μου να μιλαω οσο κολυμπαω Κλείσιμο ματιού
Γιώργο κι εγώ σε εμπιστεύτηκα, αν και δεν σε ξέρω, γιατί από αυτά που γράφεις κατάλαβα από τι μέταλλο είναι η καρδιά σου! Ατόφιο χρυσάφι! Μαζί σου!
Καταγράφηκε

ΠΥΡ+ΥΔΩΡ = ΑΝΘΡΩΠΟΣ+ΙΔΕΑ+ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ = 1884
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Ιανουάριος 29, 2012, 10:46:15 πμ »

Σε ευχαριστω Δημητρη για την επιβεβαιωση των οσων λεω!!
Και μακαρι και αλλοι να ακολουθησουν την υπογραφη σου :

ΙΣΧΥΣ ΜΑΣ Η ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ

Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
plim
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 17



Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Ιανουάριος 29, 2012, 01:33:32 μμ »

προκειμενου να εκφερουμε αποψη, πρεπει να εχουμε συνολικη εικονα
αλλιως μπορουμε να αδικησουμε καποιον ασκοπα
Παρακατω σας παραθετω την διενεξη που ανοιξα στο ebay εναντια στον πωλητη

Der eBay-Kundenservice hat in ihrem Namen einen Fall geöffnet.Der Verkäufer hat nun bis zum 06. Jan. 2012 Zeit zu antworten. 26. Dez. 2011 um 08:43 Das haben Sie uns bisher mitgeteilt:
Sie haben den Artikel nicht erhalten.
Sie haben versucht, mit dem Verkäufer Kontakt aufzunehmen
Sie haben über Ihre private E-Mail-Adresse Kontakt mit dem Verkäufer aufgenommen.
Der Verkäufer hat Ihnen nicht geantwortet.
Der Verkäufer kooperiert nicht mit Ihnen, um das Problem zu lösen.
Sie haben Ihre Telefonnummer mitgeteilt: 00322 672χχχχ
Wir dürfen dem Verkäufer Ihre Telefonnummer mitteilen.
Sie haben den Artikel per Banküberweisung bezahlt.
Sie sind am besten zur folgenden Uhrzeit zu erreichen: „le soir apres 6h grecque“
Ergänzende Angaben:
"JE NE PARLES PAS ALEMANDE,si il y a des fautes sur cet demarche, je fournie des explications suivantes Malgre ma demande de vous payer par paypal 3 fois, vous me donner que de comptes banqueres differentes cette piece a deja etait vendu a ma connaissance deja 3 fois "jai acheter la meme piece le 12/01/2011 par Irina Rehberg au prix qu elle a demander " suite vous l avez vendue pour la somme indiquer a la transaction paypal 66F42580SP3237528 cet fois c est la troisieme que vous vendez la meme piece sous differentes comptes ebay. comme j ai des doutes sur vos pratiques et sur l originalite de l object vendu 3 fois "le payement se fera uniquement par paypal a, d.rehberg@onlinehome.de " ou toute autre compte lier a l achat. le plus correcte au prix INITIALE du 12/01/2011 AUTREMENT cet affaire va etres remonte a ebay,paypal,et justice. toutes mes informations sur vos differentes comptes serrons a la disposition de ebay et paypal. en attende de votre nouvele demande de payement correcte je ne joues pas de l argent a vos pratiques.

αυτα ως αποδειξη οτι τα λεγομενα μου ειναι αληθη, ο πωλητης μου προτεινε τιμη διοτι ειμουν ο δικαιουχος του νομισματος μεχρι που το εκλεισε.

κι ετσι παραμενει η διαφορα μου με τον "εξυπνο" τοσο χρηματικη οσο και ηθικη  και ειναι της ταξεως των 600 ευρο.
Μικρος ο κοσμος.......................
 
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Ιανουάριος 29, 2012, 02:11:59 μμ »

φιλε μας επειδη δεν το κατεχουμε το γαλλικο ουτε το γερμανικο εξηγησε μας αμα θελεις με δικα σου λογια.
Καταγράφηκε
plim
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 17



Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Φεβρουάριος 11, 2012, 06:07:01 μμ »

οκ το νομισμα ειναι εδω
ο λαλιστατος εξαφανιστηκε , .................. ουτε λαλια !!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 11, 2012, 07:15:44 μμ από plim » Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #53 στις: Φεβρουάριος 11, 2012, 08:24:14 μμ »

Ειναι προφανες οτι οταν αναλαμβανεις τετοια συνηγορια ειναι σαν να κλανεις στο νερο για να κανει μπουρμπουλιθρες
 
Αμα καποιος κλανει μεσα στο νερο ,μυριζει?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
Sauron
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 47


Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Απρίλιος 22, 2012, 10:07:25 πμ »

Καλημέρα παιδιά. Δεν ποστάρω συχνά για νομίσματα, αν και γενικά παρακολουθώ το forum να ενημερώνομαι!
Θα θελα τη βοήθειά σας για την κατάσταση και κοστολόγηση ενός νομίσματος. Ευχαριστώ προκαταβολικά για όποια βοήθεια..

Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #55 στις: Απρίλιος 22, 2012, 05:11:03 μμ »

δυο κατοσταρικα.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
Sauron
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 47


Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Απρίλιος 22, 2012, 08:10:35 μμ »

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αν μπορεί κάποιος να αξιολογήσει και την κατάστασή του θα ήμουν ευγνώμων.. Χαμόγελο
Προσωπικά το βλέπω για VG, αλλά είμαι αρκετά άπειρος στο θέμα αυτό..
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Απρίλιος 22, 2012, 08:19:39 μμ »

Καλυτερο ειναι μια σκαλα απο οτι πιστευεις!!
Εγω θα ελεγα οτι πιανει και τα 250 ευρω διοτι δυσκολα το βρισκεις ακομη και σε χαμηλες καταστασεις!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
rubirosa
Συντονιστής
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1432



Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Απρίλιος 22, 2012, 08:26:57 μμ »

Oχι και vg,ειναι fine+ και δυσκολη χρονολογια!
Καταγράφηκε
Sauron
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 47


Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Απρίλιος 22, 2012, 08:41:30 μμ »

Έπεσα έξω λοιπόν, όπως το περίμενα. Είδα αρκετό κατέβασμα σε διάφορα σημεία κι υπέθεσα οτι δεν έπιανε Fine κατάσταση. Ευχαριστώ όλους για την ανταπόκριση..
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences