Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 11, 2024, 10:37:22 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Σκάνδαλο Aspis Bank  (Αναγνώστηκε 3090 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ΜΙΔΑΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1367


Τυραννίς χρήμασι ...


Προφίλ
« στις: Ιανουάριος 05, 2017, 12:07:50 πμ »

Έχει κανείς γνώση επί του θέματος;
Καταγράφηκε
Douglas Whittacker
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1483


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 12:33:59 πμ »

Έχει κανείς γνώση επί του θέματος;

Σαν τι γνώση δηλαδή?
Όλα δημοσιευμένα είναι.
Και ο Ψωμιάδης μέσα.
Καταγράφηκε
Valeroi
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1275


Προφίλ WWW
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 12:36:09 πμ »

Τι ακριβώς? γιατί νομίζω ακόμα στα δικαστήρια τρέχουν. Ξεκίνησε από την ασφαλιστική και πήρε η μπάλα και την τράπεζα απ όσο θυμάμαι.
Καταγράφηκε

Το blog μου στο https://philatelious.wordpress.com/
acal
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1099


Investments: you expect to have fun and make money


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 12:40:42 πμ »

Εχει ξεκινήσει η διαδικασία των αποζημιώσεων .

Ίσως κάποιοι να έχουν ήδη πάρει χρήματα .

Γνωστός μου τρέχει με αυτή την υπόθεση .
Καταγράφηκε
sabby
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1040


Nothing is true.Everything is possible.


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 06, 2017, 09:35:54 πμ »

Ως ένα απο τα χιλιάδες "θύματα" της επιθετικής πολιτικής του κυρίου που σιτίζεται δωρεάν πλέον,δεν έχω καμμία ελπίδα.Οι μετοχές της Ασπίς Πρόνοια έχουν διαγραφεί εδώ και πολλά χρόνια,και σε κάποιον άλλο κύριο που έστειλα κάποτε mail σχετικά με το ενδεχόμενο αποζημείωσης,πέρα του ότι δέν απάντησε ποτέ,διάβασα κάποια στιγμή ότι καταζητείται....
Ευτυχώς,έχω γερό στομάχι.Αλλοι,πιό ευαίσθητοι,"την έσκισαν την τελαμώνα".Θυμάστε πόσοι αυτοκτόνησαν τότε;
Γενικά,σε τέτοιες περιπτώσεις,πρώτα αποζημειώνεται το κράτος,μετά οι τράπεζες,και τελευταίοι οι ιδιώτες.
Ολα καλά,όλα ανθηρά. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 06, 2017, 10:19:03 πμ »

Ως ένα απο τα χιλιάδες "θύματα" της επιθετικής πολιτικής του κυρίου που σιτίζεται δωρεάν πλέον,δεν έχω καμμία ελπίδα.Οι μετοχές της Ασπίς Πρόνοια έχουν διαγραφεί εδώ και πολλά χρόνια,και σε κάποιον άλλο κύριο που έστειλα κάποτε mail σχετικά με το ενδεχόμενο αποζημείωσης,πέρα του ότι δέν απάντησε ποτέ,διάβασα κάποια στιγμή ότι καταζητείται....
Ευτυχώς,έχω γερό στομάχι.Αλλοι,πιό ευαίσθητοι,"την έσκισαν την τελαμώνα".Θυμάστε πόσοι αυτοκτόνησαν τότε;
Γενικά,σε τέτοιες περιπτώσεις,πρώτα αποζημειώνεται το κράτος,μετά οι τράπεζες,και τελευταίοι οι ιδιώτες.
Ολα καλά,όλα ανθηρά. Κλείσιμο ματιού


Βρε Βασιλη δεν αγοραζες τοτε ομορφες γυαλιστερες λιριτσες να τις βλεπεις και να τις χαιρεσαι σημερα;Τι τα θελες τα παλιοχαρτα; Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 06, 2017, 10:37:46 πμ »

Καλά και εσυ αυλους τίτλους τραπεζών τι  τις ηθελες; ;
Δεν αγοραζες καλύτερα μετοχες της Τράπεζας της Ανατολής που εχει κλείσει εδω και πενήντα Χρόνια ; ;
Ποιο πολλά λεφτά θα σου έμεναν στα χέρια   Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
sabby
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1040


Nothing is true.Everything is possible.


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 06, 2017, 10:55:24 πμ »

Αχ Γιάννη,"τα νιάτα είναι ένα δώρο,που χαραμίζεται στους νέους".Με έναν πρόχειρο υπολογισμό,τα σφάλματα του παρελθόντος μου έχουν στοιχίσει τουλάχιστον 100 λίρες.Με τιμή 250€,όχι με 80 που είχαν τότε.Αν κάτσω να τα σκεφτώ,πάει "λάλησα".Θα αλλάξω το nickname μου σε...Δελαπατρίδης!Χαχαχα!
Πάντως,πολλοί την πάτησαν τότε,όχι μόνο με Ασπίς.
ΑΜΚ Πειραιώς,Λαναρόχαρτα,Μαγρίζος, ΤΤΕ,Μπουτάρης,κατασκευαστικές,Proton bank,τί να πρωτοθυμηθείς.
Live your myth in Greece....
Γιώργο herakliotis,η ιστορία επαναλαμβάνεται.Οι παππούδες δεν άλλαξαν τα Κατοχικά με λίρες,τα εγγόνια δεν άλλαξαν τα χαρτιά με λίρες.
Δόξα το Θεό,τα χεράκια μου νά ναι καλά,ποτέ δεν πείνασα.Απλά,έμαθα στο "λιτό βίο",πρίν μου τον επιβάλλουν. Χαμόγελο
Καταγράφηκε
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1492


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 06, 2017, 12:40:52 μμ »

Βρε Βασιλη δεν αγοραζες τοτε ομορφες γυαλιστερες λιριτσες να τις βλεπεις και να τις χαιρεσαι σημερα;Τι τα θελες τα παλιοχαρτα; Αναποφασιστικότητα

Καλά, αν πέσει η λίρα κάποια στιμγή (στα γεράματα του καθενος που τα έχει για αποταμίευση) τότε να δεις γλέντια...
Καταγράφηκε
Douglas Whittacker
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1483


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 06, 2017, 02:01:12 μμ »

Καλά, αν πέσει η λίρα κάποια στιμγή (στα γεράματα του καθενος που τα έχει για αποταμίευση) τότε να δεις γλέντια...

Η δικιά μου άποψη (με όση μικρή αξία μπορεί να έχει):

1) Μεγαλύτερες πιθανότητες υπάρχουν να πέσουν (ή να πάθουν κάτι γενικώς) τα κωλόχαρτα, παρά οι λίρες.

2) Κι αν "πέσουν", ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να πάνε στο μηδέν. Με τα κωλόχαρτα, αυτό ΔΕΝ αποκλείεται.
Καταγράφηκε
miou
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 955



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 06, 2017, 03:47:33 μμ »

Πάντως,πολλοί την πάτησαν τότε,όχι μόνο με Ασπίς.
ΑΜΚ Πειραιώς,Λαναρόχαρτα,Μαγρίζος, ΤΤΕ,Μπουτάρης,κατασκευαστικές,Proton bank,τί να πρωτοθυμηθείς.

Για τους άλλους τυχών απατεώνες δεν ξέρω και έυχομαι τελικά να αποζημιωθείτε αλλά για την Proton bank εγώ εχω ευχάριστες αναμνήσεις. Απο εποχές Ωμέγα bank το 2005 μέχρι που συγχωνεύτηκε με την Πειραιώς έπαιρνα ως καταθέτης ετησιοποιημένο 3,75% για το ασφαλισμένο ποσό (δλδ  20000€ που ήταν τότε Χ 2 άτομα) με καταβολή τόκων κάθε μήνα  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences