Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 04, 2024, 01:05:19 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: πεντολιρο 1893??  (Αναγνώστηκε 10140 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 24, 2014, 01:51:30 μμ »

Μπράβο Θωμά, πολύ καλή αγορά, ωραίο πράγμα να εκπληρώνεις τους στόχους σου...το κακό είναι ότι θέτεις νέους αμέσως , συνήθως...απόλαυσε το... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 24, 2014, 04:47:55 μμ »

Θωμα καλοριζικο φιλε μου.

Παντως εαν αυτο το κομματι ειναι AU Details ....τι να πω ?? Ας μην πω καλυτερα  Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη

Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 24, 2014, 04:58:27 μμ »

Να 'στε καλά φίλοι μου. Ευχαριστώ πολύ που συμμερίζεστε τη χαρά μου. Χαμόγελο

εαν αυτο το κομματι ειναι AU Details ....τι να πω ?? Ας μην πω καλυτερα  Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη

Την ίδια άποψη έχω κι εγώ φίλε μου Αντώνη. Αλλά ποιος ξέρει, ίσως σε λίγο καιρό να αλλάξει "ρούχο" και να φορέσει κάτι άλλο, που θα είναι πραγματικά στά μέτρα του. Κλείσιμο ματιού

Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 24, 2014, 05:02:48 μμ »

... ποιος ξέρει, ίσως σε λίγο καιρό να αλλάξει "ρούχο" και να φορέσει κάτι άλλο, που θα είναι πραγματικά στά μέτρα του. Κλείσιμο ματιού
Α! Εσύ πολύ φόρα πήρες! Ασε κι άλλους να ονειρευτούν!
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 24, 2014, 05:05:13 μμ »

Δεν ξερω τι αποψη εχουν τα αλλα παιδια αλλα ουτε hairlines βλεπω ουτε τιποτε !!!

Μαλλον οι grader ειχαν πιει λιγο παραπανω το προηγουμενο βραδυ ή "εσκεμενα" το νομισμα ψιλοθαφτηκε  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 24, 2014, 05:27:51 μμ »

Καλοριζικο, ομορφο και με υψηλη συλλεκτικοτητα. Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Για το θεμα του καθαρισματος,ειναι μεγαλη κουβεντα.
Παντως"εσκεμμενα" δεν νομιζω καποια εταιρεια να θαβει με ανυπαρκτο details οποιοδηποτε νομισμα,γιαυτο εχουν αξιοπιστια, επειδη ειναι τριτα μερη και δεν εχουν συμφεροντα στο νομισμα που βαθμολογουν, σαμπως τον ξεραν και απο χτες τον οποιο ιδιοκτητη του? (κατι που φυσικα δεν συμβαινει στις "βαθμολογησεις" των μελων μιας συλλεκτικης κοινοτητας μεταξυ τους)
Ενταξει,μπορει oi εταιρειες να "αβανταρουν" π.χ. με εναν βαθμο+ αυτα που στελνουν μεγαλοεμποροι,η εδω που τα λεμε και μεταξυ τους οι γκειντερς της ιδιας εταιρειας να διαφωνουν για εναν βαθμο πανω-κατω ,αλλα στο θεμα του cleaning, δεν μπορει, κατι θα ειδαν και το εβαλαν.
Καμμια αντιρηση φυσικα, αν αυτο το "κατι" ηταν σε μικρο μερος της επιφανειας η παλιο, μπορει ο επομενος γκειντερ να του την "χαρισει" ,οπως εχουμε δει να γινεται μερικες φορες.
Καλοριζικο και παλι.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιανουάριος 24, 2014, 05:44:16 μμ »


Παντως"εσκεμμενα" δεν νομιζω καποια εταιρεια να θαβει με ανυπαρκτο details οποιοδηποτε νομισμα,γιαυτο εχουν αξιοπιστια, επειδη ειναι τριτα μερη και δεν εχουν συμφεροντα στο νομισμα που βαθμολογουν, σαμπως τον ξεραν και απο χτες τον οποιο ιδιοκτητη του?



Ποτε μη λες ποτε φιλε Δημητρη ...κυκλοφορουν πολλες "ιστοριες στην πιατσα" για νομισματα αξιας που θαφτηκαν σε βαθμο για να απογοητευτει ο ιδιοκτητης του και να τα φανε "κοψοχρονια" και μετα ξαναβαθμολογηθηκαν και πηγαν στα ουρανια   Κλείσιμο ματιού

Και το αντιθετο επισης συμβαινει....να σου πω ιστορια για μια UNA & Τhe Lion που ακουσα απο τον ιδιο τον εκπροσωπο εταιρειας πιστοπoιησης να φριξεις 4 βαθμους  αλλαγη σε χρονο dt  Κλείσιμο ματιού

Οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια λεει η παροιμια  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #22 στις: Ιανουάριος 24, 2014, 05:59:36 μμ »

Αντώνη κακώς ανοίγεις τέτοια κουβέντα στο θέμα αυτό .......είπες την άποψη σου ΟΚ καλώς και εισακούστηκε..........τώρα για τους καπνούς και τις φωτιές το περιπλέκεις.
Πάντα Φιλικά. Φιλί
Καταγράφηκε

ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιανουάριος 24, 2014, 06:24:39 μμ »

Αντώνη κακώς ανοίγεις τέτοια κουβέντα στο θέμα αυτό .......είπες την άποψη σου ΟΚ καλώς και εισακούστηκε..........τώρα για τους καπνούς και τις φωτιές το περιπλέκεις.
Πάντα Φιλικά. Φιλί

Δεν ειπα κατι που το σκεφτηκα μονος μου ουτε καμια φαντασια....,αυτα που ακουω και συζητιουντε εγραψα μονο.

Εαν κατι απο αυτα ειναι ψεμα ευχαριστως να ζητησω συγνωμη.



 
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιανουάριος 24, 2014, 07:35:25 μμ »

Επειδη το νομισμα το ειχα στα χερια μου , σε καμια περιπτωση δεν ειναι au!!
Και οταν εφυγε απο τα χερια μου σε καμια περιπτωση δεν ηταν καθαρισμενο!!

Τωρα επειδη αυτος που το αγορασε (οχι ο Θωμας) το εδωσε σε καποιον να το πιστοποιηση
και αυτος ο καποιος ειπε οτι το νομισμα αυτο ειναι ψευτικο
και μολις εμαθε οτι ο πωλητης ημουν εγω δαγκωθηκε , μπορει να βουτηχθηκε και σε κανενα υγρο απο υπερβολικη αγαπη προς το ονομα μου για να χαντακωθει απο την στιγμη που αποδεικνειωταν η ασχετοσυνη του πανω στα Αγγλικα νομισματα!!
Τελος παντων , στην πιατσα εχουν ακουστει και ακουγωνται πολλα!!
Καλο θα ειναι να τα προσεχετε ολοι μπας και προφυλαχθητε , αλλα μπας και ξεβρωμιση επιτελους αυτος
ο τοπος ( ο συλλεκτικος ) απο ατομα που κινουμενα μονο για το συμφερον της τσεπης τους
λασπολογουν και θαβουν κοσμο , νομισματα , καταστασεις μονο και μονο για να κονομησουν αυτοι φραγκα!!

Υ.Γ Το νομισμα στον Θωμα δεν πουληθηκε !!
Εγινε ανταλλαγη με κατι αλλο που ειχε στα χερια του μια και το συγκεκριμενο πεντολιρο ενω το αγαπουσα
τελικα το απεχθανθηκα λογω της βρωμιας που κυκλοφορει γυρω μου!!
Ευχομε ο Θωμας να το αγαπηση και να το κρατηση για παντα στα χερια του διοτι πραγματι ειναι ενα καταπληκτικο κομματι!!
Εγω ειμαι μικρος και καποια μερα επλιζω να βρω ενα αλλο να το αντικαταστησω!!  Χαμόγελο

Υ.Γ 2 Με τον Θωμα ειχα πριν απο δυο χρονια καποιες μικρες συνεργασιες , εκτοτε ειχαμε χαθει, οταν μου προτεινε την συναλλαγη αυτη φοβομουν λιγο , του ζητησα συγκεκριμενα πραγματα για την αποστολη του δεματος τα οποια τα ακολουθησε βημα βημα!!
Και δημοσια του λεω ΕΥΓΕ- ΜΠΡΑΒΟ και ενα ευχαριστώ!!
Με τον ιδιο τροπο παρελαβε και αυτος το δικο του νομισμα!!
Που θελω να καταληξω??
Οταν εισαι σωστος και ξερεις πως να συσκευασεις ενα δεμα κανενα νομισμα δεν μπορει να ΧΑΘΕΙ απο μεσα!!
Οι τιμιοι συλλεκτες ουσιαστικα ποτε δεν θα χασουν νομισματα μεσα απο τον φακελο!!
Αρκει να παιζουν τιμια!!
Θωμα σε ευχαριστω και παλι για την ομορφη συνεργασια μας!!
Χαρα μου να συνεργασθουμε ξανα οποτε τυχει!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Ιανουάριος 24, 2014, 08:26:34 μμ »

Ο Γιώργος είναι σε όλους γνωστός για το ήθος και τη συμπεριφορά του. Εγώ το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι για ακόμη μια φορά, στη μεταξύ μας συναλλαγή, απέδειξε ότι είναι κύριος με κεφαλαία γράμματα.
Όπως έγραψε και ο ίδιος, το νόμισμα δεν το αγόρασα αλλά το αντάλλαξα με κάτι άλλο πολύτιμο. Η ανταλλαγή ολοκληρώθηκε χθες χωρίς κανένα πρόβλημα. Σε όλο αυτό το διάστημα δε μου πέρασε καθόλου απ' το μυαλό ότι κάτι θα πάει στραβά, διαφορετικά και δε θα προχωρούσα στη διαδικασία αυτή. Παρότι δεν τον γνωρίζω προσωπικά, πέρα από κανα δυο προπέρσινες συναλλαγές, ούτε έχουμε κάποια επικοινωνία, δεν είχα καμιά αμφιβολία για την τιμιότητά του.
Τα λόγια ή τα γραπτά του καθενός είναι για μένα ο καθρέφτης του χαρακτήρα του. Νομίζω ότι όλοι μας μπορούμε να διακρίνουμε ποιος είναι σωστός και ποιος όχι και πού μπορεί να βρίσκεται η αλήθεια. Και πιστεύω ότι εδώ μέσα υπάρχουν αρκετά άτομα αξιόλογα σαν τον Γιώργο.
Κλείνοντας θέλω κι εγώ να σε ευχαριστήσω Γιώργο, όχι μόνο για τη συναλλαγή, αλλά και για την ειλικρίνεια που μου μίλησες. Να 'σαι πάντα καλά φίλε μου. Χαμόγελο
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences