Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 15, 2024, 12:02:53 μμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: GOLD SOVEREIGN GEORGIOUS IV 1822 Laureate Head  (Αναγνώστηκε 17199 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 09:44:08 μμ »

Αυτο που με ξενισε περισσοτερο ηταν οτι οταν μιλησα με τον Γιαννη στο τηλ. μου ειπε οτι πηγε την λιρα το πρωι στην λεσχη και αυτο που του ειπαν καποιοι που την ειδαν ειναι οτι " εχει λουστρο και μπορει να γραψει και AU55 και αλλα παρομοια..." Αναποφασιστικότητα

Καλα βρε παιδια βλεπετε το κομματι ζωντανα στο χερι και δεν καταλαβατε τιποτε  Απορία
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 09:58:43 μμ »

Εμένα άλλο μου έκανε εντύπωση πριν δούμε το κομμάτι.
Την έκανε ανταλλαγή με 2 λίρες, όταν τέτοιο κομμάτι ανταλλάσεται με 4-5 κομμάτια.
Δέν είπα τίποτα ίσως ήταν καλός φίλος.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 10:55:54 μμ »

Βρε Τονυ γυρισα απο τα ουζα και η λιριτσα μου φαινεται σαν δυλιρο μην πω πεντολιρο Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός ;DΛοιπον κοιταξα με το μικροσκοπιο που μου εδωσε ο φιλος μου ΧΡΗΣΤΟΣ (SVCOLLECTOR) και οντως τα γραμματα ολα ειναι με γεμιση κουκιδων σαν την φωτο που εβαλε ο φιλος Δημητρης(elpidoforos).Αυτο θα προσπαθησω αυριο να βρω τροπο να το αποτυπωσω σε φωτο!!Αν δεν τα καταφερω θα φορτωθω στον φιλο μου THEOMAN που κατεχει την τεχνολογια!(supermacro κλπ) Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο.Οσο αφορα τον λαιμο και την γωνια που κανει οντως στην φωτο που εβαλα φαινεται ακομψος!!Παραθετω μια καλυτερη φωτο αφου στα χερια μου δεν φαινεται αυτη η γωνια!!!Το νομισμα το πληρωσα πολυ παραπανω απο 2 λιρες αφου ο πωλητης σαρωσε ολους τους εμπορους του κεντρου (NIKIAS,ΣΑΡΑΝΤΑΚΟΣ) και αφου του βεβαιωσανε την γνησιοτητα φροντισαν να τον ενημερωσουν να μην το δωσει κατω απο 800 - 900 ευρω!! Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3540


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 11:03:11 μμ »

Ο φακός κάνει δουλειά τελικά!!!  Κλείσιμο ματιού Σαρκασμός Σαρκασμός
Αυτές οι ημερομηνίες θέλουν μεγάλη  προσοχή!!Εγω δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω πολλά διότι δεν έχω δει και καμία απο κοντά!!  Αναποφασιστικότητα
Θα έχει ενδιαφέρων πάντως!!Επίσης επειδή οι συγκεκριμένες είναι δυσεύρετες στην Ελλάδα λίγοι έχουν εμπειρία !!Μήπως ο Βασίλης μπορεί να βοηθήσει!
Καταγράφηκε

ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 11:03:36 μμ »

Φιλαρακο μου εαν εσυ τα βλεπεις αυτα που σου επισημανα σωστα, τοτε ολα καλα...ετσι κι αλλιως οι φωτο σου ειναι μακρινες και ξεγελανε , χανοντε οι λεπτομεριες  Αναποφασιστικότητα ...εξ αρχης ευχηθηκα να κανω λαθος διαπιστωση και χαιρομαι αν πραγματι εκανα λαθος  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 11:03:39 μμ »

Για κοιταξτε εδω και φαινεται και στην πρωτη φωτο που ανεβασε ο Γιαννης

Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 11:05:08 μμ »

Δειτε και εδω: http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=9729.0

Την πρωτη και την δευτερη Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3540


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 11:10:40 μμ »

καλορίζικη Γιάννη!!!σε πολύ καλή κατάσταση και μην ξεχνάμε ότι είναι η 6η κατά σειρά!!
Καταγράφηκε

elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 11:17:04 μμ »

Γιάννη η ένσταση μου είναι για τους εμπόρους του κέντρου.  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 11:31:55 μμ »

Μπορεί τον άνθρωπο να μην τον ξέρω (Αντώνη), αλλά έχε εμπιστοσύνη στον Αντώνη τύφλα να έχουν οι έμποροι, ο
άνθρωπος αγαπάει το άθλημα και το σπουδαιότερο δεν είναι έμπορας, όχι φυσικά ότι τους βάζω όλους στο
ίδιο τσουβάλι αλλά άκουσέ με κάτι ξέρω.
Καταγράφηκε
georgius iii
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 457


ισχύς εν τη ενώσει


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 11:47:13 μμ »

καλορίζικη Γιάννη είναι πανέμορφη ...... έρωτας χρόνων εξου και to  georgius iii στο nickname
Καταγράφηκε

"Τα αγαθά κόποις κτώνται".
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 11:47:38 μμ »

Δημήτρη μέσα στο παιχνίδι είναι όλα και το γνωρίζω πολύ καλά. Έχω κομμάτια που αξίζουν το τριπλασιο από ότι τα πληρωσα. Άρα θεωρώ μέρος του παιχνιδιού να πληρωσω και κάτι στο τριπλασιο της αξίας του.Η μπιλια δεν θα κάθεται πάντα σε μένα  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού.Το νόμισμα θα σταλεί για πιστοποίηση και ελπίζω να μπει σε σλαμπ.Αν ναι έχει καλώς. Αν όχι τότε κάτι εμαθα εγώ αλλά και όλοι μας.Ευχαριστώ τον Αντώνη για τις επισημανσεις του γιατί δεν θα αντεχα στο μέλλον να προσπαθουσα να πουλησω ένα πλαστό νόμισμα εν αγνοία μου φυσικά  Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα.
Ελπίζω η εταιρεία πιστοποίησης να μας διαψευσει όλους  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 01:20:17 πμ »

Πάντως όσο αφορά τον λαιμό η πρώτη φωτογραφία του Γιάννη με της δύο επόμενες δεν έχουν καμία σχέση στην πρώτη ο λαιμός είναι κανονικός και στης αλλες δυο κάνει μια μικρη γωνία. .και μιλάμε για το ίδιο νόμισμα.ας ελπίσουμε ότι είναι παιχνίδια του φακού και μακάρι το νόμισμα να είναι οκ .Πάντως ειναι ένα πολύ ωραίο και σπάνιο κομμάτι. .καλορίζικο και πάλι !!
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 07:03:46 πμ »

Δημήτρη μέσα στο παιχνίδι είναι όλα και το γνωρίζω πολύ καλά. Έχω κομμάτια που αξίζουν το τριπλασιο από ότι τα πληρωσα. Άρα θεωρώ μέρος του παιχνιδιού να πληρωσω και κάτι στο τριπλασιο της αξίας του.Η μπιλια δεν θα κάθεται πάντα σε μένα  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού.Το νόμισμα θα σταλεί για πιστοποίηση και ελπίζω να μπει σε σλαμπ.Αν ναι έχει καλώς. Αν όχι τότε κάτι εμαθα εγώ αλλά και όλοι μας.Ευχαριστώ τον Αντώνη για τις επισημανσεις του γιατί δεν θα αντεχα στο μέλλον να προσπαθουσα να πουλησω ένα πλαστό νόμισμα εν αγνοία μου φυσικά  Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα.
Ελπίζω η εταιρεία πιστοποίησης να μας διαψευσει όλους  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

Γιάννη μου δεν είναι θέμα μπίλιας καταλαβαίνω τι λές.
Δεν υπάρχει συλλέκτης που δεν έχει φάει κόπια στα βήματα του, και ο κίνδυνος μεγαλώνει όταν αυτός ανοίγεται σε πολλά είδη νομισμάτων όσο έμπειρος και αν είναι.
Π.χ. εάν ήξερες ένα συνταξιούχο που δούλευε στο τομέα ελέγχου της ΤΤΕ θα είχες πρόβλημα να τρέχεις με πιστοποιήσεις, δεν νομίζω όταν αυτός ο άνθρωπος ήταν  30 χρόνια περίπου, σε έναν συγκεκριμένο τομέα που έχουν περάσει από τα χέρια του τόννοι λιρών, και φυσικά όλων των ειδών λίρες, θα είχε πρόβλημα να απαντήσει.
Η τρελή τεχνολογία που τρέχει σήμερα, ενέχει κίνδυνο ώστε τα ακραία κομμάτια να είναι άκρως επικίνδυνα για την γνησιότητά τους.
Δεν σχολιάζω το νόμισμα λόγω φωτογραφίας, ούτε είμαι τόσο ικανός πιστεύω. Εύχομαι ολόψυχα να είναι εντάξει.
Εφόσον γνωρίζεις τον Αντώνη εγώ θα το έστελνα σε αυτόν, και όχι για σλαμπάρισμα.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 03:01:45 μμ »

Δηλαδη ολα αυτα λογω μιας κακης φωτο;;;;;
Και η εμφανεστατη διαφορα στο λαιμο;;;;
Τι να πω σηκωνω τα χερια. Πρωτη φορα βλεπω φωτ. μηχανη να εχει δυνατοτητα τοσης παραμορφωσης Έκπληξη
Μηπως υπαρχουν δυο λιρες;;;;  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences