Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 15, 2024, 06:24:27 πμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Λίρα 1913  (Αναγνώστηκε 15495 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Φεβρουάριος 07, 2016, 10:29:49 πμ »

Εγω  λεω να παρουμε σβαρνα ολες τις πωλησεις του φορουμ να κανουμε εκτιμηση μπας και εμπλουτισουμε λιγο τις γνωσεις μας...

Κυριοι παραβηκατε τους ορους του σαιτ το οποιο μου φαινεται οτι τους χρησιμοποιητε κατα το δοκουν.Ζητειστε συγνωμη απο τον ανθρωπο και παμε παρακατω.
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
kostis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 732

"Μετρον Αριστον"


Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Φεβρουάριος 07, 2016, 11:01:07 πμ »

Οπως η τηλε-ιατρικη ετσι και η τηλε-εκτιμηση και οτι δηποτε σε τηλε δεν εχουν 100% σωστη εκτιμηση.
Οποιος μπαινει στην διαδικασια να ζηταει εκτιμηση πρεπει να εχει και αυτο κατα νου...
Τωρα για το θεμα αποκλειστικων "εμπορων " στο ειδος,δεν θελω να πιστεψω κατι τετοιο και γι`αυτο δεν το σχολιαζω.
Καταγράφηκε
estet
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 261


Προφίλ
« Απάντηση #62 στις: Φεβρουάριος 07, 2016, 11:13:07 πμ »

Εγω να ρωτησω κατι με αφορμη την εν λογω πωληση; Επιτρεπεται η απαγορευεται απο τους ορους του φορουμ να αναγραψει καποιος για πιθανη πλαστοτητα ενος νομισματος, τουτεστιν αν καποιος θεωρησει οτι ενα νομισμα ειναι πλαστο εχει υποχρεωση να το αναφερει επι παραδειγματι στους συντονιστες η οχι; Το ρωταω γιατι οντως εχω μπερδευτει, γενικη ειναι η ερωτηση, δεν αφορα την εν λογω λιρα προς αποφυγη παρεξηγησεων.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Φεβρουάριος 07, 2016, 11:20:17 πμ »

Στους συντονιστες ναι
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
estet
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 261


Προφίλ
« Απάντηση #64 στις: Φεβρουάριος 07, 2016, 11:22:39 πμ »

Ευχαριστω Γιαννη.
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Φεβρουάριος 07, 2016, 11:30:57 πμ »

Εγω να ρωτησω κατι με αφορμη την εν λογω πωληση; Επιτρεπεται η απαγορευεται απο τους ορους του φορουμ να αναγραψει καποιος για πιθανη πλαστοτητα ενος νομισματος, τουτεστιν αν καποιος θεωρησει οτι ενα νομισμα ειναι πλαστο εχει υποχρεωση να το αναφερει επι παραδειγματι στους συντονιστες η οχι; Το ρωταω γιατι οντως εχω μπερδευτει, γενικη ειναι η ερωτηση, δεν αφορα την εν λογω λιρα προς αποφυγη παρεξηγησεων.
Κατεμε οποιος αντιληφθει οτι σε μια πωληση ενα νομισμα ενδεχεται να ειναι πλαστο πρεπει να το αναφερει στους διαχειριστες
Προσωπικη εμπειρια και πιστευω οτι ειναι η ποιο σωστη διαδικασια κατα τον Ιουνιο ανεβασα μια πωληση μηδαμινης αξιας (40ε) ενα μελος μου εστειλε π.μ και μου ειπε Μαρκο το βλεπω σαν πλαστο αλλα δεν ειμαι σιγουρος αλλα οφειλω να στο πω ,οποιοι θυμουνται την περιπτωση ξερεται τι εκανα;;;παγωσα την πωληση και μετεφερα το νομισμα στην ονλαιν εκτιμηση με περισσοτερες φωτο κτλ τελικα το νομισμα δεν ηταν πλαστο αλλα πιστευω οτι εκανα την ποιο σωστη επιλογη για να διαφυλαξω και εμενα προπαντων αλλα και την συνοχη του Στεκιου,φυσικα δεν παρεξηγησα το παιδι που μου το επισημανε γιατι το εκανε με καλο σκοπο και να πω την αληθεια αν και με τσιγκλισε  στον εγωισμο μου τον εκτιμησα ποιο πολυ
υ.γ Δεν εχω διαβασει ολα τα ποστ αλλα μιλαω γενικα και οχι για το συγκεκριμενο μια και ειμαι με 39 πυρετο στο κρεβατι απο χθες και τα βλεπω ολα διπλα Χαμόγελο :)καλημερα
Καταγράφηκε
kostis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 732

"Μετρον Αριστον"


Προφίλ
« Απάντηση #66 στις: Φεβρουάριος 07, 2016, 11:36:43 πμ »

Περαστικα Μαρκο,εσυ το καταλαβες οτι το π.μ. δεν ηταν κακοβουλο αλλα συμβουλευτικου χαρακτηρα.Επειδη ομως ο καθε ενας το αντιλαμβανεται διαφορετικα,τι μπορει να γινει γι`αυτο το κενο???
Δεν αναφερομαι προσωπικα σε κανεναν....
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #67 στις: Φεβρουάριος 07, 2016, 12:15:33 μμ »

Λοιπόν αφού θες εξηγήσεις (και εςυ και άλλοι)!
Η λίρα σου φαίνεται χυτό αντίγραφο cast copy. Οι επιφάνειες γεμάτες απο μικρό σημαδάκια που δεν ειναι bag marks αλλα οι φουσκάλες απο την πήξη του μετάλλου, το ξίφος λείο χωρίς λεπτομέρειες με βαθούλωμα ανεξήγητο για αυτό το σημείο, το BP το Β βουλωμένο, στον εμπρόσθιο τύπο η λεζάντα με τις μπίλιες στο κάτω μέρος σχεδόν χάνεται.
Καλημέρα Γιώργο, αν δεν κάνω λάθος, οι συνήθεις χυτές κόπιες έχουν φουσκάλες σε όλη την επιφάνειά τους, σαν και αυτήν:

Του φίλου μας, όμως δεν έχει σε όλη την επιφάνεια, έχει σε κάποια λίγα σημεία και δεν απολύτως βέβαιο ότι είναι φουσκάλες όλα τα σημάδια, μπορεί να είναι κάποια bug marks ή και κάποια άλλα contact marks... Θα μου πεις, από την άλλη και δίκιο θα έχεις, ότι υπάρχουν και χυτές που δεν έχουν καθόλου φουσκάλες, σωστό, αλλά χάνουν αρκετά στο βάρος, εδώ ο φίλος δηλώνει πως δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο... Υπάρχουν βέβαια χυτές που δεν χάνουν ούτε στο βάρος, ναι, αλλά αυτές είναι δύσκολα κομμάτια, εδώ του φίλου δεν είναι, είναι μια λίρα με κοινή χρονολογία....


Αυτά από μένα Γιώργο, πάντα με φιλική διάθεση και με μεγάλη εκτίμηση......  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
steliosan
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714



Προφίλ
« Απάντηση #68 στις: Φεβρουάριος 07, 2016, 12:21:44 μμ »

αυτό είναι το thread που όλο κλειδώνει και όλο ξεκλείδωτο μένει..;


https://www.youtube.com/watch?v=GYTzq2g2EUk
Καταγράφηκε
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #69 στις: Φεβρουάριος 07, 2016, 12:23:57 μμ »

Αν ο φιλος dimak επιθυμεί να γραψει κατι με ενημερώνει για να το ξεκλειδώςω .
Στην συνέχεια θα διαγραφεί .
Καταγράφηκε
dimak
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 119


Life is beautiful


Προφίλ
« Απάντηση #70 στις: Φεβρουάριος 07, 2016, 01:04:22 μμ »

Καλημέρα κύριοι!
Αν ήσασταν γιατροί θα κάνατε γνωμάτευση του υγιούς σε άρρωστο! Αλλά μπορεί και όχι!
Με κάνατε και γέλασα!
Κανείς όμως όπως ο gkounto δεν δέχεται να του χαριστούν οι 2 λίρες!
Δεσμεύτηκε οτι θα πάρει την λίρα όπως και να έχει είτε είναι πλαστη είτε οχι γιατί κατέστρεψε την πώληση οπως και ο orop και πολύ απλά δεν του απάντησα ποτέ!
Δεν έχασα καμία ευκαιρία φιλε μου!
Να είστε καλά και οπως είπε και ο milou κατά το δοκουν και πάντα με παραβίαση των κανόνων του μπλογκ!

Καταγράφηκε

Στο χέρι με χέρι βλέπεις τι παίρνεις!!!
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #71 στις: Φεβρουάριος 07, 2016, 01:11:54 μμ »

Δεσμεύτηκε οτι θα πάρει την λίρα όπως και να έχει είτε είναι πλαστη είτε οχι γιατί κατέστρεψε την πώληση οπως και ο orop και πολύ απλά δεν του απάντησα ποτέ!
Τι εννοείς εδώ φίλε μου; Δεν το κατάλαβα.....
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences