Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 21, 2024, 12:44:18 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ιταλικές εκλογές  (Αναγνώστηκε 1120 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« στις: Φεβρουάριος 26, 2013, 04:15:17 μμ »

Πιστεύετε ότι μετά τα αποτελέσματα των εκλογών στην Ιταλία αλλάζει το σκηνικό στην Ευρώπη και κατά συνέπεια στην Ελλάδα; Και τι σηματοδοτούν οι εκλογές αυτές για την πορεία του ευρώ; Την αρχή της επιστροφής στα εθνικά νομίσματα ή τη διατήρησή του ως ενιαίο νόμισμα;
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3540


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 26, 2013, 06:04:49 μμ »

Ήδη φίλε μου 11 χρόνια μετά την κοπή του ευρώ, τα αποτελέσματα δεν είναι καθόλου θετικά!
Δεν γίνεται από την μια στιγμή στην άλλη όλα τα μέλη κράτη να γίνουν ένα σύνολο που θα καθορίζεται από ίδιους μισθούς και ίδιες τιμές αγοράς!
  Παρ'ότι είμαι νέος στην ηλικία , θυμάμαι πόσο καλά περνούσαμε με την δραχμούλα μας!Είχαμε 10.000 δραχμές και λέγαμε ότι έχουμε λεφτά!Τώρα έχεις ένα πενηντάρικο και πάλι λες δεν μου φτάνουν!
Η ακρίβεια είναι που μας σκοτώνει!Δεν μπορούμε να αντέξουμε ψηλά ενοίκια, ψηλές τιμές βασικών προιόντων με μισθούς πείνας!!Ήδη αν δεν το έχετε πάρει χαμπάρι υπάρχει οικονομικός πόλεμος σε όλο τον κόσμο!Άνθρωποι πεθαίνουν για πετρέλαιο καθημερινά!Οι εταιρίες πλέον διοικούν και όχι οι κυβερνήσεις!
   Δεν ξέρω που θα οδηγήσει όλο αυτό , αλλά με γνώμονα τις εκλογές της Ιταλίας αλλά και τα πεπραγμένα στην Ελλάδα , το μόνο σίγουρο είναι ότι οι παλαιάς κοπής πολιτικοί έχουν ξοφλήσει!Το λόμπι των πολιτικών - μαφιόζων δείχνει να σπάει και στα επόμενα 5 χρόνια θα έχουμε σίγουρα αρνητικές εξελίξεις για το ευρώ!
Καταγράφηκε

Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences