Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 10, 2024, 07:44:00 μμ
Σελίδες: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 24
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Υπεραξία  (Αναγνώστηκε 96798 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #210 στις: Μάιος 28, 2012, 06:57:50 μμ »

Φιλε μου Ελληνα (δεν ξερω και το ονομα σου) εβαλα εναν συνδεσμο πριν που εαν τον διαβασεις προσεκτικα αναφερετε σε ολα αυτα τα οποια διαφωνουμε εδω και τεσσερεις μερες!!
Οτι αλλο και να πω ειναι περιττο , , ,
Οι αποψεις μου ειναι καλα διατυπωμενες σε προηγουμενα ποστ στο συγκεκριμενο θεμα!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #211 στις: Μάιος 28, 2012, 07:43:44 μμ »

Εχω επανειλλημενα ρωτησει εαν ο συγκεκριμενος αρθρογραφος οταν αποφασισει να πουλησει τη συλλογη του θα τη χαρισει, απο τη στιγμη που -φανταζομαι- εχει παρει ολη την ικανοποιηση τοσα χρονια απο την κατοχη της.
Απαντηση δε πηρα.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #212 στις: Μάιος 28, 2012, 08:04:44 μμ »

Δημητρη εισαι αδικος πανω σε αυτο που λες!!
Και εγω δινω τα μαλλιοκεφαλα μου σε Ελληνικα χρεπια και το κανω απο διασκεδαση μπας και καποτε κλεισω τις περισσοτερες ημερομηνιες.
Αυτο τι σημαινει ? Οτι οταν αποσυρθω θα τα χαρισω?
Και εσυ το κεφι σου κανεις , αυριο θα τα χαρισεις?? (Αν ειναι να τα χαρισεις να το ξερω να μπω στην λιστα Μεγάλο χαμόγελο)
Το εχω πει και θα το ξαναπω : Οι παλιοι μπορει να τους λεμε <συλλεκτες αλλης εποχης> αλλα και αυτοι μπορουν να μας διδαξουν πολλα!!
Δεν λεω οτι συμφωνω με ολα οσα εχουν γραψει αλλα σε πολλα καλο ειναι να εμβαθυνουμε σε σκεψεις και ερευνα του τι ειναι τελικα σωστο και του τι εσφαλμενο!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #213 στις: Μάιος 28, 2012, 08:06:30 μμ »

ΜΥΡΩΔΙΕΣ ΛΕΜΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!
Οπως τα λεω. Υπαρχουν και καποιοι που αποκλειεται να καταλαβαν.
Οχι φιλε giannist. Τοσο το πουλαω εγω. Τοσο κανει. Εχει περασει και απο τα χερια του βασιλια! Ναι! Αμε! Ζητημα ειναι να το χουν πιασει 10 ανθρωποι απο τοτε. Ευκαιρια ειναι!
Τοσο κανει. 10.000.000 ευρω! Αφου το λεω εγω!


φιλε εισαι αρωστος ετσι?Θες βοηθεια.Τι κανει δεκα κατομυρια και δεν ειχες να το παρεις και τρελενεσε?
Προσβαλεις ολο τον κοσμο επειδη δεν μπορεις να αγορασεις νομισματα η επειδη δεν θελεις?δεν σαρεσουν?

Τοτε ασε μας να κανουμε το σπορ μας και αντε μαζευε εκει χαμω τα πρωην νομισματα νυν σκοροφαγομενους δισκους.χε χε.

Οχι Γιωργακη το ταλληρο του Βουλγαρου δεν κανει πανω απο 450 ευρο.Ειναι προτιμοτερο νανεβενες Αθηνα να σε πηγαινα στα μαγαζια παρα τοσα λεφτα πεταμενα στο Βουλγαρο.

Εμπαθεια ο κολος εβγαλε και κακια,κανενας αλλος.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #214 στις: Μάιος 28, 2012, 08:09:36 μμ »

Σιγα μην καταλαβαν ολοι.
Υπαρχουν και καποιοι που αποκλειεται να καταλαβαν.

Χαλαρωσε ρε που θα δωσεις και συμβουλες εσυ! Εβγαλες και πορισμα μαλιστα ως μεγαλος διαδικτυακος ψυχολογος! Τυφλα να χει ο Φρουντ! Αληθεια μηπως νομιζεις οτι ολοι σε ζηλευουν?

Σιγα μην αποδεχθω τον καθενα γι αυτο που ειναι. Σαν να λες οτι ακομα κι αν ειναι απατεωνας ο οποιοσδηποτε αλλος, να τον αποδεχθουμε και αυτον. Αστεια πραγματα.


Λοιπον για να μην ξεχνιομαστε η προσφορα ισχυει
Πωλειται 100 δραχμαι 1976!!!
Τιμη? 10.000.000 ευρω. Τζαμπα πραμα!
Γιατι τοσο? Τοσο κανει φιλε! ΕΓΩ ΞΕΡΩ!
Υψηλη η τιμη του αλλα ετσι ειναι φιλοι. Η συλλογη νομισματων ειναι ακριβο χομπι. Οποιος εχει τα σκαει

ρε μπας και σε εχει χοντροσκερπανιαση κανας νομισματεμπορας εκει στο χωριο και απογοητευτηκες και τα παρατησες.?
Εαν ναι πεστο να σε βοηθησουμε.
Κατσε να σου βγαλω κατι χαλαρωτικο.....
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #215 στις: Μάιος 28, 2012, 08:14:53 μμ »

Πραγματικά δε περίμενα να προκαλέσω τέτοια ‘αναστάτωση’ ρωτώντας σχετικά με τις υπεραξίες των επενδυτικών νομισμάτων. Με τους διαξιφισμούς των εμπειρότερων μελών όμως αποκομίζω χρήσιμες πληροφορίες πάνω στα πολύτιμα μέταλλα και πραγματικά θα ήθελα να σας ευχαριστήσω γι’ αυτό όλους ανεξαιρέτως. Βοηθάτε χωρίς να το γνωρίζετε ίσως έναν αδαή του χώρου να αποφύγει τις βιαστικές κινήσεις και να χωνέψει το γιατί ένα πράγμα που ‘κάνει 100’ επιβάλλεται να το αγοράσει από τον σωστό άνθρωπο με 110 και έτσι να αποφύγει και την αισχροκέρδεια του 150 και την σίγουρη παγίδα του 90. Και το κυριότερο του δίνετε και το ερέθισμα του προβληματισμού: ’μεγάλε αυτό που σήμερα κάνει 100 ίσως μεθαύριο να έχει 50 ίσως και 200, σκέψου πως θα κινηθείς’.


εδω ειναι το μαγαζι για ολα www.ebay.com
εξυπνο παιδι εισαι καταλαβες ποιοι και γιατι τα πηραν στο κεφαλι και γιατι κατηγορουν.Μπες στο Αγγλικο και στο Γερμανικο εβαυ να μην εχεις και κινδυνο απο δασμους και τελωνεια και για οσο ακομη θα ειμαστε στην Ευρωπαικη ενωση.
Λιρες μην αγοραζεις χρεπια μονο ακυκλοφορητες θα εχεις την λιγοτερη χασουρα.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #216 στις: Μάιος 28, 2012, 08:18:42 μμ »

Βασιλη οι μετακινησεις μου πλεον ειναι δυσκολες και το ξερεις , αλλα αφου εχει 450 θελω να μου στειλεις δυο πιστοποιημενα απο την εταιρια σου με VF 35 !!
Και τα 900 στην τραπεζα μολις τα εχω στα χερια μου!!
Κλεισαμε? ? ? ?
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
AndreasB
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 178



Προφίλ
« Απάντηση #217 στις: Μάιος 28, 2012, 08:20:47 μμ »

ρε Βασιλη μην τις βαζεις αποτομα αυτες τις φωτο

Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #218 στις: Μάιος 28, 2012, 08:28:27 μμ »

Δεν θα διαφωνησω Ηλια, σε καταλαβαινω και καλα κανεις!!!
Απλα ετσι συζητωντας σου δινω και εγω μια αλλη επισης οπτικη γωνια, που ΦΥΣΙΚΑ και δεν εισαι υποχρωμενος να ασπαστεις!!!
Τον καθενα κατι αλλο τον ευχαριστει και αλλες βλεψεις εχει.
Εγω π.χ προτιμω την λογικη που εχει ο Γιωργος(προς θεου δεν λεω οτι ειναι η σωστη......δεν πρεπει  αλλωστε να  υπαρχει σωστο και λαθος ,σε  οτι μας ευχαριστει) και δεν εχω καποιον συλλεκτη ως προτυπο!!!
Κατα συνεπεια δεν θελω να φτασω καποιον ουτε να τον περασω. Ετσι θα προτιμουσα να καλυψω το φασμα των νομισματων σε f-vf για τα πιο δυσκολα ωστε να εχω πιο ολοκληρωμενη σε αριθμο συλλογη .
Μου αρεσει απλα να ασχολουμαι με το θεμα, δεν το βλεπω επενδυτικα(οσον αφορα τα συλλεκτικα) , και μη εχοντας προτυπο προχωρω κανοντας το κεφι μου ,  προσπερνοντας τα <πρεπει > και τους κανονες των αλλων



αυτο ειναι που σας κομπλεξαρη.Το ειπες σε στιγμη καλοσυνης της ψυχης σου και με απολογητικο υφος.
αυτο το ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΚΑΠΟΙΟΝ Η ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΩ.
Φιλε εμεις δεν διαγωνιζομαστε μεταξυ μας και τα καυλια μας εχουν φυσιολογικο μεγεθος,οποτε δεν διαγωνιζομαστε πιος θα εχει το καλυτερο,ΜΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΟΜΟΡΦΑ ΝΟΜΙΣΜΑΤΑ και χαιρομαστε ο ενας τη συλλογη του αλλου.

Ουτε τα κρυψαμε ποτε ουτε σας αρνηθηκαμε τη γνωση σε σας του πιο καινουριους.

Απεβαλε τα κομπλεξ σου.Υπαρχουν νομισματα των 300 ευρο σουπερ ακυκλοφορητα και μοναδικα,το κομπλεξ ειναι αυτο που δεν σας επιτρεπει να αγορασετε ακυκλοφορητα.
τα 2/3 του Γεωργιου Α χτιζονται μσ63,μσ64 με λιγοτερο απο 300 εκαστο.


 Μην εκμεταλευεσαι την ευγενεια μου, και μην υποτιμας της νοημοσυνη των υπολοιπων.
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #219 στις: Μάιος 28, 2012, 08:45:49 μμ »

Ρε παιδιά ο καθένας ότι θέλει μαζεύει.
Ένα φόρουμ είναι εδώ και μπαίνουμε για να ξεχνιόμαστε από τη ζούγκλα εκεί έξω.
Αυτό που με "τσίτωσε" λίγο είναι ότι αντί να μιλάμε με επιχειρήματα για τις απόψεις μας πήγε να γυρίσει στο προσωπικό, πιστεύω ότι τα ειρωνικά σχόλια που δεν περιέχουν χιούμορ δεν έχουν θέση εδώ.
Βέβαια ο καθένας εκφράζεται όπως θέλει και κρίνεται βέβαια από αυτά που γράφει.
Όσον αφορά την υπεραξία τώρα, σε άλλα κερδίζεις σε άλλα χάνεις αλλά επιμένω να λέω πως εάν κοιτάς το κέρδος ή τη χασούρα καλύτερα να μαζεύεις τίποτε άλλο και όχι νομίσματα.
Το σίγουρο κέρδος και με μηδαμινά έξοδα είναι στα σκουπίδια, 0,23€ το κιλό το σκραπ κύριοι και αφορολόγητο, μάγκες οι Πακιστανοι. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Εάν βγω να πουλήσω ότι έχω μαζέψει χαμένος θα βγω σίγουρα γιατί δεν μπήκα τις καλές εποχές στο χώρο.
Τα συλλεκτικά αν τα κοιτάξεις και ως επένδυση, πρώτον παίρνεις αφρό δεύτερον δύσκολα, και τρίτον τα ξεχνάς για αρκετά χρόνια.
Για να βγάλεις λεφτά από τα συλλεκτικά πρέπει να έχεις πολύ μεγάλη καβάντζα, δεύτερον να γνωρίζεις πολύ κόσμο και τρίτον να έχεις εμπορικό δαιμόνιο.
Ουδείς δεν πρόκειται να σου δώσει αφρό σε ξεφτίλα τιμή, εκτός αν βρεις τίποτα σε κανένα συρτάρι ή βρεις τίποτα στους κουβάδες στο παζάρι πράγμα λιγουλάκι δύσκολο.
Οι κανόνες παραμένουν ίδιοι εδώ και χρόνια και το μόνο που άλλαξε είναι αυτό που είπε ο Ποδάρας με την έλευση του internet που με τον τρόπο αυτό έφυγε το παιχνίδι από τα χέρια των εμπόρων.
Ο Γιώργης ήθελε τάλιρο 44 VF, καλά κάνει. Εγώ το θέλω καλύτερο καλά κάνω.
Αλλά αν ο Γιώργης το ήθελε XF/UNC στα 1000€ δεν θα το έβρισκε ούτε μέχρι τα βαθειά του γεράματα που του το εύχομαι ολόψυχα.
Το eBay είναι το καλύτερο βαρόμετρο για τις τιμές αν και εκεί παίζονται μερικές φορές παιχνιδάκια.
Δείτε που κλείνουν τα σπάνια πιστοποιημένα σε ακυκλοφόρητές καταστάσεις.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #220 στις: Μάιος 28, 2012, 08:50:39 μμ »

Η συζητηση ειναι ομορφη και χρησιμη. Ομως δεν γινεται να εχουμε μαζετει εδω ολοι κομπλεξικοι μικρομαλακες ,και παραλληλα ευγενεις , επειδη ο τυπος εχει το ακαταλογιστο των εκφρασεων του.....Θυμός
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #221 στις: Μάιος 28, 2012, 08:53:38 μμ »

Και μενα Ηλια ξερεις τι με πειραζει?
Η υποβαμθιση βαση των δικων μας συμφερωντων!!
Μιλησα για ταληρο του 44 στα 1000 ευρω και βγηκε ο Βασιλης και ειπε πανακριβο!!
Ντομπρα λοιπον και ευθεως λεω οτι κρυβετε δολος πισω απο αυτα τα λογια για να τραβηξει κοσμο προς τα καλα νομισματα των 10,000+ .
Εγω περιμενω να μου βρουν δυο ταληρα σαν αυτο στα 900 και τα λεφτα την επομενη μερα ειναι στην τραπεζα!!
Εμποριο δεν θελει να κανει? Οριστε εδω αγοραστης!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #222 στις: Μάιος 28, 2012, 08:57:56 μμ »

Η συζητηση ειναι ομορφη και χρησιμη. Ομως δεν γινεται να εχουμε μαζετει εδω ολοι κομπλεξικοι μικρο@@@@@@@@ ,και παραλληλα ευγενεις , επειδη ο τυπος εχει το ακαταλογιστο Θυμός
Δεν έχουμε όλοι το ίδιο ταπεραμέντο φίλε μου,
Ο Βασιλάκης φορτώνει εύκολα αλλά ψυχή μάλαμα.
Και να θυμάσαι πως όλοι οι μεγάλοι άνδρες της ιστορίας, είτε ηγέτες είτε καλλιτέχνες, κουβαλούσαν πολύ πράμα πάνω τους, βέβαια ο Βασιλάκης ούτε ηγέτης ούτε καλλιτέχνης είναι, τετράφυλλη ντουλάπα είναι. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #223 στις: Μάιος 28, 2012, 08:58:43 μμ »

kala ρε Γιωργακη,θα κατσω να τρεχω στα μαγαζια για να αγορασω δυο ταλληρακια να στα στειλω Κρητη να μου τα πληρωσεις?Για λαθος ανθρωπο με περασες.Ουτε εχω ταλληρο 44 προς πωληση.
Τη γνωμη μου ειπα,αυτο το νομισμα δεν κανει χιλια ευρο!

Κανε μια βολτα στου Σαραντακη να παρεις ιδιο και καλυτερο με τα μισα.Σου δινω ετοιμη την πληροφορια στο πιατο.Ειναι καλυτερα να κανεις μια ερευνα αγορας πριν ψωνισης.Ιδιαιτερα ταληρο 44 απο Βουλγαρο.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #224 στις: Μάιος 28, 2012, 08:59:25 μμ »

Ο πιο μαγκας ειναι ο ελληνας παλιτζης που τα περνει απο τον πακιστανο αφορολογητα ,μαυρα και δεν μπαινει στα σκουπιδια με 0,20 μαχιμουμ και 20 κιλα κατω.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 24
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences