Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 01:28:32 μμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Γραμματόσημο για το Έτος Ελλάδας Ρωσίας  (Αναγνώστηκε 14710 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
tats16
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 844


Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Απρίλιος 24, 2016, 03:19:01 μμ »

 Απόλυτα  σωστή τοποθέτηση !  ( iapwnas )
Καταγράφηκε
salonico
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 686


Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Απρίλιος 24, 2016, 04:42:24 μμ »

Μεράκι, χρόνο και χρήμα.
Σε διαφορετική ίσως εκάστοτε αναλογία (άρα βολευόμαστε νομίζω όλοι).
Αυτά πιστεύω θα όριζε ως προϋπόθεση μιας οποιασδήποτε καλής συλλογής κάποιος έμπειρος συλλέκτης με συμμετοχή σε μεγάλες εκθέσεις, αρθρογραφία κλπ. Κάποιος δηλαδή από αυτούς που δεν συμμετέχουν στο στέκι.
Καταγράφηκε
D.Dimitris
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1447


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Απρίλιος 24, 2016, 04:47:27 μμ »

Έ να το κλείσουμε το μαγαζί τότε.
Καταγράφηκε
Helios
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 643


Προφίλ WWW
« Απάντηση #48 στις: Απρίλιος 24, 2016, 05:04:38 μμ »

Ο Δημήτρης όχι μόνο σχεδόν απαξίωσε τον ρόλο του διαβάσματος, προχώρησε όμως και πολύ παρακάτω, απαξιώνοντας ακόμα και τον ρόλο των διασυνδέσεων (!).
Για να τον βοηθήσω λοιπόν, την επόμενη φορά που θα έχει ερωτήματα που αφορούν τις αγορές που έχει κάνει (ερωτήματα που θα μπορούσε να απαντήσει μόνος του εαν διάβαζε), όπως προχθές που ζητούσε πραγματογνωμοσύνη για τα αντικείμενα του, εγώ δεν θα του απαντήσω (όπως κακώς έκανα) αλλα θα τον αφήσω στο σκοτάδι και την αβεβαιότητα.  Σαρκασμός Αν το κάνει ο καθένας αυτό, τότε ο Δημήτρης ίσως καταλάβει τον σημαντικότατο ρόλο που παίζουν οι διασυνδέσεις στα πράγματα αυτά.

(Μιας και αναφέρθηκε το θέμα των διασυνδέσεων και κυρίως επειδή όχι μόνο αμφισβητήθηκε αλλα μάλλον χλευάστηκε (!) η σπουδαιότητα του, να αναφέρω πως αυτό που έγραψα το έγραψα κατω απο αγωνία λόγω της αναμονής για απάντηση σε email που έχω στείλει κάποιες μέρες τώρα σε Έλληνα μελετητή και συλλέκτη διεθνούς φήμης σχετικά με κάποιες συγκεκριμένες και πολύ ειδικές λεπτομέρειες που ζητώ να μάθω επάνω σε ένα θέμα, απάντηση βοήθειας που ελπίζω να λάβω και που, ανάλογα με το περιεχόμενο της, ίσως θα κρίνει και την κατεύθυνση/πορεία/στροφή της δικής μου συλλογής. Ας το ξανασκεφτεί λοιπόν καλά ο Δημήτρης το αν οι διασυνδέσεις μετρούν ή όχι. Θα έλεγα πως είναι απο τους σπουδαίτερους παράγοντες που πολλές φορές παίζουν και καθοριστικό μάλιστα ρόλο σε πολλές παραμέτρους)
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 24, 2016, 05:31:44 μμ από Helios » Καταγράφηκε

ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Απρίλιος 24, 2016, 05:38:43 μμ »

Ο Δημήτρης όχι μόνο σχεδόν απαξίωσε τον ρόλο του διαβάσματος, προχώρησε όμως και πολύ παρακάτω, απαξιώνοντας ακόμα και τον ρόλο των διασυνδέσεων (!).
Για να τον βοηθήσω λοιπόν, την επόμενη φορά που θα έχει ερωτήματα που αφορούν τις αγορές που έχει κάνει (ερωτήματα που θα μπορούσε να απαντήσει μόνος του εαν διάβαζε), όπως προχθές που ζητούσε πραγματογνωμοσύνη για τα αντικείμενα του, εγώ δεν θα του απαντήσω (όπως κακώς έκανα) αλλα θα τον αφήσω στο σκοτάδι και την αβεβαιότητα.  Σαρκασμός Αν το κάνει ο καθένας αυτό, τότε ο Δημήτρης ίσως καταλάβει τον σημαντικότατο ρόλο που παίζουν οι διασυνδέσεις στα πράγματα αυτά.



Σχετικά με τα γραμματόσημα δηλώνω παντελώς άσχετος.

Σχετικά με το παραπάνω όμως έχω μία μικρή ένσταση .

Μήπως φίλε Helios βοηθώντας τον Δημήτρη και εσύ άλλα και οι υπόλοιποι του δείχνεται τον τρόπο να καταλάβει καλύτερα την σημασία των κάλων σχέσεων και διασυνδέσεων ;

Μήπως ενεργώντας θετικά είναι καλύτερα στο να περάσουμε στο άλλον το νόημα που θέλουμε , απ ότι το να κάνουμε αντίστροφο ;
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Απρίλιος 24, 2016, 05:41:35 μμ »

Πρωτα απ ολα, η ερωτηση που κανω στο φορουμ αφορα ολους τους συλλεκτες. Απο εδω και περα ομως , καθε φορα που θα ρωταω γνωμη για αντικειμενα θα διευκρινιζω να μην απαντας εσυ.
Κατα δευτερον, δε ξερω γιατι πηγε επι προσωπικου η κουβεντα, για το τι συλλογη εχω, για αλλους κλπ. Η τοποθετηση μου ηταν γενικη, αφορουσε γενικα και αοριστα κατηγοριες ανθρωπων και οχι συγκεκριμενα ατομα.Επισης δε ξερω για ποιο λογο μιλας καθε φορα εξ ονοματος ΑΛΛΩΝ σπουδαιων η μη συλλεκτων, οτι δηθεν προσβαλλονται κλπ, θα μπορουσαν οι ιδιοι να γραφτουν στο στεκι και να απαντησουν αν πιστευουν οτι αυτα που γραφω τους αφορουν.
Τριτον και κυριοτερο, βλεπω οτι αλλα λεω εγω αλλα καταλαβαινεις. Δεν απαξιωσα κανενα ρολο των διασυνδεσεων. Ευτυχως τα γραπτα μενουν και ειναι πιο πανω. Ισα ισα το ακριβως ΑΝΤΙΘΕΤΟ ειπα, και θα πω και μια φραση που αντιπαθω αλλα ταιριαζει γαντι <διαβασε καλυτερα οσα γραφω και πιο προσεκτικα>.
Τεταρτον δεν απαξιωσα το ρολο του διαβασματος επ ουδενι, παλι τα γραπτα μενουν και βρισκονται πιο πανω.
Βεβαια ο καθενας αν μεταφραζει τα γραπτα του αλλου παιρνοντας φρασεις απο εδω και απο εκει αντι να καταλαβει το γενικο νοημα ειναι κατι που δε μπορω να κανω τιποτα επ αυτου.
Και πεμπτον και τελευταιο, στο φορουμ δινονται καθε μερα εκατονταδες συμβουλες και δεν ειδα ΕΝΑΝ ανθρωπο να επικαλειται οτι εγω βοηθησα τον ταδε η τον δεινα. Επι του προκειμενου, το συγκεκριμενο γραμματοσημο ημουν 100% σιγουρος οτι ειναι πλαστο, δεν ηξερα οτι ηταν απο τη συγκεκριμενη σειρα, στην τελικη μου στοιχισαν 17 ευρω γυρω στα 15 γραμματοσημα, βγηκε και ενα πλαστο, εχασα 2 ευρω και διαλυθηκε το συμπαν.
Επειδη βλεπω οτι τζαμπα γινεται η κουβεντα, δεν εχω συλλογη επιπεδου, ειμαι ασχετος απο γνωσεις, και δεν εχω διασυνδεσεις. Ενταξει τωρα?
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
salonico
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 686


Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Απρίλιος 24, 2016, 05:47:13 μμ »

Έ να το κλείσουμε το μαγαζί τότε.

Ε, όχι και να φτάσουμε και στο άλλο άκρο Χαμόγελο
Το ότι οι μεγάλοι δάσκαλοι απέχουν λόγω χρόνου, ενδιαφερόντων κλπ. δε σημαίνει ότι εμείς δε μπορούμε να συνεχίσουμε να φιλοκαλούμε μετ'ευτελείας και να φιλοσοφούμε άνευ μαλακίας.
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Απρίλιος 24, 2016, 05:48:42 μμ »

Θα ζηταμε πρωτα την αδεια λεω εγω salonico.
Αφου υπαρχει για τους συλλεκτες 'επιπεδου' το αλλο φορουμ. Εδω γιατι ερχεστε συνεχεια δε καταλαβαινω
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Απρίλιος 24, 2016, 06:01:26 μμ »

 Μην μου το χαλατε τωρα φιλοι, πανω που παρακολουθουσα την κουβεντα με ενδιαφερον, μιας και ειμαι ασχετος απο γραμματοσημα.
 Αποψεις γραφονται, αποψεις κρινονται, ας μην το γυριζουμε επι προσωπικου το θεμα, τι κανει καλα ο καθενας και τι κανει λαθος με τον τροπο που συλλεγει η με την συλλογη του κλπ. ας κρινουμε αποψεις και οχι προσωπα.
Επι προσωπικου παντα θα δημιουργουνται παρεξηγησεις.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
Valeroi
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1275


Προφίλ WWW
« Απάντηση #54 στις: Απρίλιος 24, 2016, 06:23:51 μμ »

Μη τσακωνόμαστε με το παραμικρό. Κουβέντα κάνουμε!

Το χρήμα βρε συ Δημήτρη (heretic) προφανώς και χρειάζεται. Αλλά θέλουμε και τις διασυνδέσεις-κυνήγι και το διάβασμα γιατί για να φτάσεις στη δημοπρασία να πάρεις κάτι είναι η έσχατη λύση.

Πρώτα το κυνηγάς μόνος σου απο αγγελίες απο παλαιοπωλεία απο γνωστούς άγνωστους στο χώρο που πουλάνε τις συλλογές τους ή γνωρίζουν άλλους που πουλάνε και με τα 2000 μπορείς να πάρεις μια ολόκληρη συλλογή που να έχει και το κομμάτι που θες.

Η δημοπρασία είναι η έσχατη λύση να βρεις κάτι, ναι κάποτε ίσως είναι και η μοναδική αλλά πριν φτάσεις στη δημοπρασία που θα δώσεις και το κάτι παραπάνω, γιατί και ο δημοπράτης πρέπει να ζήσει, πιστεύω ότι όλα βρίσκονται.

Κάθε τόσο εκπιουντε συλλογές απο τους ίσους τους συλλέκτες απο τα παιδιά τους κουτσά στραβά βρίσκονται πράγματα.
Καταγράφηκε

Το blog μου στο https://philatelious.wordpress.com/
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Απρίλιος 24, 2016, 06:27:38 μμ »

Πες μου με παραθεση σε ποιο σημειο ειπα εγω οτι δε χρειαζονται διασυνδεσεις. Καταρχην εγω δε μιλησα ΚΑΝ για διασυνδεσεις. Μιλησα για την κατηγορια των insiders. Το πρωτο μου ποστ υπαρχει 2 σελιδες πισω και αν το διαβασει κανεις διαπιστωνει αν για μενα παιζουν μεγαλο ρολο η οχι.
Πως προεκυψε το αντιθετο δε καταλαβαινω, μαλλον δε τα λεω καλα φαινεται.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
Helios
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 643


Προφίλ WWW
« Απάντηση #56 στις: Απρίλιος 24, 2016, 06:50:24 μμ »

Εγώ δεν σου είπα να ζητήσεις άδεια Δημήτρη, δεν με αφορά λοιπόν αυτό που έγραψες. Εγώ απλά δήλωσα πως δεν σε βοηθάω ξανά και σε αυτό καταλήγω κυρίως επειδή σε βαριέμαι αφού δεν πήρα ποτέ κάτι αξιόλογο απο τους διαλόγους μου μαζί σου. Αδιαφορώ για το εαν άλλοι κάνουν το ίδιο ή όχι ή για το αν το βλέπουν έτσι ή αλλιώς.
Σχετικά με τις διασυνδέσεις, στην τελευταία γραμμή ενός μηνύματος-σχολίου σου προς τον valeroi το είπες καθαρά, εγώ αυτό κατάλαβα.
Οσον αφορα τις διασυνδεσεις νομιζω αστειευεστε...το θεωρω αναξιο καν σχολιασμου.
Εαν εννοούσες το αντίθετο απο αυτό που έγραψες, (πολύ πιθανό), το πρόβλημα είναι δικό σου, αφού δεν κατάφερες να εκφραστείς σωστά.
Κρίνοντας και απο τα μηνύματα άλλων (ιάπωνας, valeroi), βλέπω και πως αυτοί κατάλαβαν απο τα γραφόμενα σου πως φάνηκε να απαξιώνεις τον παράγοντα των διασυνδέσεων, δεν ήμουν ο μόνος. Η κουβέντα πήγε στην συλλογή σου επειδή η συλλογή του καθενός μαρτυρά και για τις γνώσεις του. Εσύ πιστεύεις και δήλωσες πως το χρήμα παίζει τον πρώτο ρόλο. Ανέφερα την συλλογή σου ως παράδειγμα-απόδειξη του οτι είσαι τελείως εκτός πραγματικότητας. Συλλογές για τις οποίες δαπανήθηκαν αρκετά λιγότερα χρήματα απο αυτά που δαπανησες εσυ έχουν πάει δυνατά σε εκθέσεις. Αυτά που εκείνες έχουν παραπάνω απο την δική σου είναι το θέμα, η έρευνα, το στήσιμο, πράγματα που λείπουν και θα λείπουν απο την δική σου, όσο κρατιέσαι στον δρόμο που κρατιέσαι και δεν προχωράς παρακάτω. Για εσένα είναι ο Βλαστός, ο Καραμήτος, οι "δυο-τρεις άλλοι" που έγραψες και το θέμα τελειώνει εκει. Καλώς. Φυσικά και δεν κρίνεσαι για αυτό δεν με αφορά καθόλου μάλιστα, αυτό είναι δικαίωμα σου, αφού όμως δείχνεις να σε απασχολεί και το συζητάς, και έχεις και πολύ ισχυρές θέσεις μάλιστα, καλό είναι να ξέρεις και τί γίνεται γύρω σου, στα πλαίσια μιας κουβέντας. Ανέλαβα λοιπόν να σου πώ την αλήθεια και, τελικώς, βρήκα τον μπελά μου.  Χαμόγελο Insiders και outsiders και λοιπά για κλάμα και "άδικη κοινωνία" κλπ που μιά ζωή κλαίγεσαι τριγύρω δεν υπάρχουν, αυτά ειναι φαντασίες. Υπάρχει γνώση, μελέτη, στήσιμο. Αυτά χρειάζονται καθώς το χρήμα και οι γνωριμίες για να πάς παρακάτω, για όποιον θέλει και μπορεί. Στις εκθέσεις αναφέρθηκα επειδή, τέλος πάντων, αυτές καθορίζουν το "αναγνωρισμένο" και "καλό". Δεν έχεις καθόλου παραστάσεις και αυτό ειναι άσχημο. Βαριέμαι να συνεχίσω να σου γράφω σεντόνια, έχω ήδη κάνει πάρα πολλά για εσένα, ελπίζω να τελειώσει εδώ.  Χαμόγελο
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 24, 2016, 07:30:10 μμ από Helios » Καταγράφηκε

heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Απρίλιος 24, 2016, 07:23:39 μμ »

 Ενα απτο παραδειγμα στη συγχρονη Ελλαδα ηταν το χρηματιστηριο οπου συγκεκριμενη μεριδα ατομων με εσωτερικη πληροφορηση τα κονομησε. Ετσι ειναι και στα συλλεκτικα. Οι insiders παντα εχουν τον πρωτο λογο.

[/quote]

Αυτη ηταν η περιβοητη προταση μου. 2 σελιδες πριν.
Η κουβεντα μετα εξελιχθηκε και ειπες να μη βλεπω φαντασματα, οτι δεν υπαρχουν τετοια φαινομενα κλπ, και οταν μου απαντησε και ο valeroi το ιδιο, ειπα οτι ειναι αναξιο να το σχολιασω. Προφανως επειδη ειναι εκτος πραγματικοτητας αυτο που λετε. Και ξαφνικα γυρισε η κουβεντα οτι διασυνδεσεις ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
χαχα πραγματικα νιωθω οτι καποιοι εδω προσπαθουν να παγιδεψουν τους αλλους με τα λογια αλλα την ελληνικη γλωσσα μια χαρα τη χειριζομαι.
Απο εκει και περα οι αξιολογικες σου κρισεις προς τα εμενα δε με αγγιζουν, μπορεις να πεις οτιδηποτε θελεις μιας και ειμαστε σε δημοσιο λογο. Η πλακα βεβαια ειναι οτι δε ξερεις τι συλλογη εχω αλλα κατα τα αλλα με συγκρινεις με συλλογες που παλι δε ξερω σε τι συλλογες αναφερεσαι (προφανως και δε μιλαμε για τις πανακριβες φανταζομαι).
Θα πω κατι αλλο ομως πιο γενικο.
Ποτε δε μ αρεσαν οι κανονες του mainstream. Εξου και το αιρετικος. Δε με νοιαζουν πραγματικα ουτε οι εκθεσεις ουτε τι θεωρειται καλο απο τους 'ειδικους'. Θυμαμαι μια φορα σε μια φιλοτελικη ενωση που πηγα προσπαθησαν να με καθοδηγησουν να παω προς τις θεματικες συλλογες επειδη αν κανω ελληνικα μονο τοτε δε θα την τελειωσω ποτε. Δε χρειαζομαι καθοδηγητες για τιποτα. Συλλεγω οτι το κεφαλι μου με οδηγησει, εχω κανει δικες μου κατηγοριες, μ αρεσουν πχ να συλλεγω συγκεκριμενα θεματα, δεκαλεπτα, εικοσαλεπτα με σφραγιδες, τετραδες κλπ και δεν εχω αναγκη κανεναν να καθορισει το τι ειναι καλη συλλογη και τι οχι. Στο κατω κατω δε με ενδιαφερει να πουλησω και δε το βλεπω επενδυτικα. Ο μονος που ειναι κριτης της συλλογης μου ειμαι εγω.
Και κατι τελευταιο, προφανως ενας all around συλλεκτης δεν εχει την εξειδικευση του στοχευμενου συλλεκτη. Εγω μιας και πηγε προσωπικα το θεμα ανηκω στην 1η κατηγορια. Σιγουρα καποιος που ασχολειται μονο με ερμηδες θα ξερει καλυτερα τους ερμηδες απο εμενα. Εμενα η φιλοσοφια μου ειναι να συλλεξω και τους 3 τομεις που χαρακτηριζουν τις ελληνικες κλασικες συλλογες, γραμματοσημα, νομισματα, χαρτονομισματα. Σε μια τετοια προσπαθεια επειδη το budget μοιραζεται , η πληροφορηση δε μπορει να ναι εντελως στοχευμενη, ομως θελω τη γνωση μου να βρισκεται σε καλο επιπεδο και στους 3 τομεις , και οχι σε εναν να ειναι τελεια και σε αλλον τομεα μηδενικη.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Απρίλιος 24, 2016, 07:31:52 μμ »

Και επειδη βλεπω οτι μεταβαλεις συνεχως τα μυνηματα και αλλο γραφεις πρωτα και αλλο μετα, η ερμηνεια <κλαιγομαι> ειναι δικη σου εγω εκανα μια ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ του τι συμβαινει γυρω μας, κατ εμε φυσικα. Οσοι μας διαβαζουν στο φορουμ μπορουν να παρουν ειτε τη δικη μου τη γνωμη ειτε τη δικη σου, αλλα στην τελικη δε με νοιαζει κιολας, το φορουμ γι αυτο υπαρχει, για να λεει ο καθενας οτι θελει.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
Helios
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 643


Προφίλ WWW
« Απάντηση #59 στις: Απρίλιος 24, 2016, 07:43:42 μμ »

Δημήτρη, δεν χρειάζεται να αιτιολογείς τις επιλογές σου, είναι σεβαστές και ταυτόχρονα αδιάφορες. Εγώ είχα ένσταση σε πολύ συγκεκριμένα πράγματα που είπες και στα έθιξα, πράγματα που δεν αφορούσαν τις επιλογές σου στο χόμπι αλλα που αφορούν απόψεις σου για συγκεκριμένα πράγματα που ειπες και που θεωρώ πως εν αγνοία σου, λέγοντας τα, προσβάλλεις πρόσωπα και καταστάσεις που αγνοείς παραδειγματικά. Δεν ξέρω καν εαν τα κατάλαβες αυτά που σου είπα, φαίνεται να μην έχεις καταλάβει, δεν με πολυ-νοιάζει όμως, να σου πώ την αλήθεια, κατάλαβαν άλλοι, συνέχισε με αυτούς εαν θές να καταλάβεις και εσυ.. Εγω σταματάω εδώ διότι βαρέθηκα.
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 2 3 [4] 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences