Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 11, 2024, 09:57:15 πμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ιωαννης Μεταξάς ....εθναρχης ??  (Αναγνώστηκε 18994 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Φεβρουάριος 28, 2013, 09:06:32 μμ »

Μιλου εχεις μπερδεψει το μπουζι με το βυζι. Φιλικα.
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Φεβρουάριος 28, 2013, 09:07:17 μμ »

Μιλου , μιλου .... θα ριξω ασμα......  Σαρκασμός https://www.youtube.com/watch?v=LAW9JRx7bRU
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #62 στις: Φεβρουάριος 28, 2013, 09:08:04 μμ »

Ναι καλα θα ταν να βαραγατε ακομα προσοχες.
Να την χεσω τέτοια ευημερία  Λύπη
Καταγράφηκε
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Φεβρουάριος 28, 2013, 09:08:46 μμ »

Μιλου εχεις μπερδεψει το μπουζι με το βυζι. Φιλικα.

χαχαχαχα θυμηθηκα Πεπη τωρα  και την θεικη εκεινη τηλεοπτικη εποχη ......    "αλλο μπουτι , αλλο μπαρμπουτι "   χαχαχαχα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
GERY
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 187


Όταν ξέρεις να χάνεις, κερδισμένος είσαι πάλι.!!


Προφίλ
« Απάντηση #64 στις: Φεβρουάριος 28, 2013, 09:14:03 μμ »

Μαρινα ακου και αυτο :
Sabaton - Coat of Arms [English and Greek lyrics][Full song].mp4

Καταγράφηκε
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Φεβρουάριος 28, 2013, 09:29:06 μμ »

Τζερυ τζερυ  , που μου βαζεις τετοιο τραγουδι αλλα το ονοματακι σου ειναι με λατινικους χαρακτηρες Κλείσιμο ματιού   σου εχω δωσει την εντυπωση οτι υπηρετησα κι εγω καπου ή οτι θα γουσταρα ?  Ποτέ δεν καταλαβα ολους αυτους που βλεπουν οπλα / σημαιες κτλ  και ..... "φτανουν"- για να το θεσω καπως κομψα  . Και σοβαρευομαι....  Τι ειναι ο πολεμος ? Αναδιανομη εδαφων και κερδων. Και καποιοι στο ονομα τους κερδους και της ματαιοδοξιας ( εχμ ...κεκαλυμμενα ...πατριδα , αλλοτε θρησκεια)  θυσιαζουν χιλιαδες / εκατομμυρια ανθρωπους για μια μπουρδα....  Πολεματε για καμια περηφανια θα μου πεις , ελευθερια και αλλα τετοια.... Ποιος ηρθε? Ποιος πολεμος ή εχθρος θα σου στερησει πιότερο ( θεωρητικα μιλώντας τώρα σε περιπτωση  μελλοντικης επιθεσης)   αυτα που εχεις ο ιδιος αποκηρύξει χρονια τωρα  σκύβοντας κεφάλι σε όλους αυτούς - τους κατα τ' αλλα ομοεθνεις σου -   που υπηρετεις και αφηνεις να σε εξουσιαζουν Απορία

 - τελος σοβαροτητος-
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
RAMMSTEIN
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 8

ΕΘΝΙΚΙΣΜΟΣ:ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΒΡΙΣ...ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΗΚΟΝ!!!


Προφίλ
« Απάντηση #66 στις: Μάρτιος 10, 2013, 12:53:35 πμ »

Οσο κάποιοι θεωρούν και αποκαλούν "εθνάρχες",τους πολιτικάντηδες Αντριους Παπάντριους,Καρα Αμάν Αλή και τον Μακά(β)ριο της Κύπρου ΜΑΣ,τότε είναι δικαίωμα μου να Τιμώ ως Εθνάρχες,τους Αειμνήστους Ηρωες Ιωάννη Μεταξά και Γεώργιο Παπαδόπουλο.Επείσης για το τί "ταμπελίτσα" θα μου "κολλήσετε" δεν με...αγγίζει καθόλου!!!
Καταγράφηκε

ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΟΥ "ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ"!!!
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #67 στις: Μάρτιος 10, 2013, 02:17:43 πμ »

Οσο κάποιοι θεωρούν και αποκαλούν "εθνάρχες",τους πολιτικάντηδες Αντριους Παπάντριους,Καρα Αμάν Αλή και τον Μακά(β)ριο της Κύπρου ΜΑΣ,τότε είναι δικαίωμα μου να Τιμώ ως Εθνάρχες,τους Αειμνήστους Ηρωες Ιωάννη Μεταξά και Γεώργιο Παπαδόπουλο.Επείσης για το τί "ταμπελίτσα" θα μου "κολλήσετε" δεν με...αγγίζει καθόλου!!!
Ο καθείς με τα γούστα του,οι δύο δικτάτορες πάντως όντως προσέφεραν και δεν πήραν.
Έκαναν βέβαια και αυτοί πολλά λάθη αλλά προσπάθησαν και για το Έθνος.
Για μένα ήταν καλύτεροι από όλους τους πολιτικούς που κυβέρνησαν εκτός του Καποδίστρια.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #68 στις: Μάρτιος 10, 2013, 08:48:27 πμ »

Οσο κάποιοι θεωρούν και αποκαλούν "εθνάρχες",τους πολιτικάντηδες Αντριους Παπάντριους,Καρα Αμάν Αλή και τον Μακά(β)ριο της Κύπρου ΜΑΣ,τότε είναι δικαίωμα μου να Τιμώ ως Εθνάρχες,τους Αειμνήστους Ηρωες Ιωάννη Μεταξά και Γεώργιο Παπαδόπουλο.Επείσης για το τί "ταμπελίτσα" θα μου "κολλήσετε" δεν με...αγγίζει καθόλου!!!
Ο καθείς με τα γούστα του,οι δύο δικτάτορες πάντως όντως προσέφεραν και δεν πήραν.
Έκαναν βέβαια και αυτοί πολλά λάθη αλλά προσπάθησαν και για το Έθνος.
Για μένα ήταν καλύτεροι από όλους τους πολιτικούς που κυβέρνησαν εκτός του Καποδίστρια.

Με τον Μακαριο δεν ξερω διοτι ηταν σε αλλη χωρα και εγω ημουν εδω , για τα υπολοιπα συμφωνω με τους προλαλησαντες!!
Ειδικα στην περιπτωση 1967 εκαναν και ΛΑΘΟΙ αλλα εκαναν και αρκετα καλα!!
Και προπαντος : Δεν ηθελαν τους Αμερικανους στα ποδια μας!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #69 στις: Μάρτιος 10, 2013, 09:26:37 πμ »

Συμπαθατε με ,αλλα συγκινήθηκα με την αναφορά στο παρελθόν  Κλάμα Γλώσσα
Με δουλεύετε έτσι?
Δεν ξερω δεν έζησα τότε ,αλλα σε κάποιον εχουν μεταφέρει τα γεγονότα λάθος μάλλον .
Ας κρατήσει ο καθεις την άποψη του για πάρτη του ,διοτι ειναι ευαίσθητα θέματα και σίγουρα κάποιοι πολυ λίγοι ωφεληθηκαν απο τα καθεστώτα και οχι ο λαός με την Ευρεία άποψη.
Μπορούμε να σφαχτουμε και να γεμίζουμε τσάμπα σελίδες .
Νεε φίλε ram stain ταμπέλα ?  να σαι καλα ,καλη είσοδος  Σφραγισμένα χείλη
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 10, 2013, 09:41:42 πμ από Toni-g » Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #70 στις: Μάρτιος 10, 2013, 10:53:09 πμ »

Συμπαθατε με ,αλλα συγκινήθηκα με την αναφορά στο παρελθόν  Κλάμα Γλώσσα
Με δουλεύετε έτσι?
Δεν ξερω δεν έζησα τότε ,αλλα σε κάποιον εχουν μεταφέρει τα γεγονότα λάθος μάλλον .
Ας κρατήσει ο καθεις την άποψη του για πάρτη του ,διοτι ειναι ευαίσθητα θέματα και σίγουρα κάποιοι πολυ λίγοι ωφεληθηκαν απο τα καθεστώτα και οχι ο λαός με την Ευρεία άποψη.
Μπορούμε να σφαχτουμε και να γεμίζουμε τσάμπα σελίδες .
Νεε φίλε ram stain ταμπέλα ?  να σαι καλα ,καλη είσοδος  Σφραγισμένα χείλη

2013 Ανεργια 30%
1971 Ανεργια 2%

Ποιος ωφεληθηκε απο τα καθεστωτα Αντωνη;Εγω δεν ζουσα τοτε!Ζουσε ομως ο πατερας μου!Και μου ειπε οτι ολος ο κοσμος δουλευε!Ολοι ηταν χαρουμενοι και στα χωρια ειδικα ακουγες παντου τραγουδια και χορους!Φυσικα υπηρχαν και πολλοι δυστυχυσμενοι.Ηταν οι κλεφτες οι λωποδυτες και οι εχθροι του εθνους που δεν ειχαν πεδιο προσφορο για δραση!Αυτοι φυσικα με αφορμη το πολυτεχνειο επικρατησαν και ειδες που μας φερανε σημερα!!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #71 στις: Μάρτιος 10, 2013, 11:03:12 πμ »

Συμπαθατε με ,αλλα συγκινήθηκα με την αναφορά στο παρελθόν  Κλάμα Γλώσσα
Με δουλεύετε έτσι?
Δεν ξερω δεν έζησα τότε ,αλλα σε κάποιον εχουν μεταφέρει τα γεγονότα λάθος μάλλον .
Ας κρατήσει ο καθεις την άποψη του για πάρτη του ,διοτι ειναι ευαίσθητα θέματα και σίγουρα κάποιοι πολυ λίγοι ωφεληθηκαν απο τα καθεστώτα και οχι ο λαός με την Ευρεία άποψη.
Μπορούμε να σφαχτουμε και να γεμίζουμε τσάμπα σελίδες .
Νεε φίλε ram stain ταμπέλα ?  να σαι καλα ,καλη είσοδος  Σφραγισμένα χείλη

2013 Ανεργια 30%
1971 Ανεργια 2%

Ποιος ωφεληθηκε απο τα καθεστωτα Αντωνη;Εγω δεν ζουσα τοτε!Ζουσε ομως ο πατερας μου!Και μου ειπε οτι ολος ο κοσμος δουλευε!Ολοι ηταν χαρουμενοι και στα χωρια ειδικα ακουγες παντου τραγουδια και χορους!Φυσικα υπηρχαν και πολλοι δυστυχυσμενοι.Ηταν οι κλεφτες οι λωποδυτες και οι εχθροι του εθνους που δεν ειχαν πεδιο προσφορο για δραση!Αυτοι φυσικα με αφορμη το πολυτεχνειο επικρατησαν και ειδες που μας φερανε σημερα!!
Γιάννη δεν το συνεχίζω ,δεν ειμαι ουτε με τους μεν ουτε με τους δεν .
Αλλα ας μην το τραβάμε ,το οτι δεν μπορούσες να κλασεις χώρις να το μυρίσει ασφάλιτης ,δεν μπορει να μείνει ασχολίαστο.Το οτι δεν υπηρχε ελευθερια λογου?ποιοι εχθροι του εθνουσ?δηλαδη μην τρελαθούμε τωρα επειδή έκανε η χουντα όλο του κόσμο σκαφτιαδες και έφτιαχνε δρόμους ηταν ολα καλα?σαν την χ.α που ζητάει τις αποδείξεις για τους νεκρούς .νομιζω οτι η ιστορία γράφεται ΑΠ όλους και ο καθεις πήρε αυτο που του άξιζε .
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #72 στις: Μάρτιος 10, 2013, 11:11:57 πμ »

Γιαννη επι Παπαδοπουλου φτιαχτηκαν και μεγαλα εργα πχ δρομοι (η εθνικη οδος Ηρακλειου - Χανιων πχ στα μερη μου) ηταν εργο της Μομας (ουτε δημοπρασιες , ουτε φακελακια αλλα δημοσιοι υπαλληλοι σε συνεργασια με στρατιωτες) και το εργο ηρθε εις περας με ελαχιστα κονδυλια.
Με την Δημοκρατια εχουμε πληρωσει εκατονταπλασια την συντηρηση του!!
Αλλα πχ ο (μυστρακιας) Πατακος σε καποια εργα εδινε την αναθεση κατασκευης τους στον Γαμπρο του και ετσι κονομουσε η οικογενεια!!
Αρα ειχαμε και τα ρουσφετια τους!!
Απο την αλλη πχ επ της κυβερβησεως τους δεν εβλεπες τρομοκρατες , δεν υπηρχε περιπτωση να ακουσεις ΛΗΣΤΕΙΑ ΨΗΛΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ !!
Δεν υπηρχε περιπτωση να δεις χουλιγκανς να σου καινε το αυτοκινητο!!

Αλλα υπηρχε περιπτωση να φας ξυλο στα καλα καθουμενα επιδη δεν σε χωνευε ενας εσατζης Κλείσιμο ματιού
Υπηρχε περιπτωση να σε σταματηση ενας εσατζης στον δρομο και να σε ξυλοφορτωση εαν ησουν γυναικα και η φουστα σου αφησε να φανει το γονατο!!
Ειπαμε , ειχαν τα καλα τους , αλλα ειχαν και τα κακα τους!!
Εγω παντως θα γουσταρα τα δημοσια εργα να τα εφτιαχναν μια νεα ΜΟΜΑ πχ , θα γουσταρα να εμπαινε καποιος σε μια τραπεζα , ενα σουπερ μαρκετ και να φωναζε ληστεια και να μην τον ξαναεβλεπε ανθρωπος μετα!!
Θα γουσταρα να υπηρχε μια ΕΣΑ που να ξεβρωμιζε τους δρομους και τα γηπεδα απο τους χουλιγκανς !!
Ολα αυτα μας τα εφερε η δημοκρατια με την απεριοριστη ελευθερια της!!
Γενικα η πολυ ελευθερια βλαπτει Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #73 στις: Μάρτιος 10, 2013, 11:14:44 πμ »

Γιαννη επι Παπαδοπουλου φτιαχτηκαν και μεγαλα εργα πχ δρομοι (η εθνικη οδος Ηρακλειου - Χανιων πχ στα μερη μου) ηταν εργο της Μομας (ουτε δημοπρασιες , ουτε φακελακια αλλα δημοσιοι υπαλληλοι σε συνεργασια με στρατιωτες) και το εργο ηρθε εις περας με ελαχιστα κονδυλια.
Με την Δημοκρατια εχουμε πληρωσει εκατονταπλασια την συντηρηση του!!
Αλλα πχ ο (μυστρακιας) Πατακος σε καποια εργα εδινε την αναθεση κατασκευης τους στον Γαμπρο του και ετσι κονομουσε η οικογενεια!!
Αρα ειχαμε και τα ρουσφετια τους!!
Απο την αλλη πχ επ της κυβερβησεως τους δεν εβλεπες τρομοκρατες , δεν υπηρχε περιπτωση να ακουσεις ΛΗΣΤΕΙΑ ΨΗΛΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ !!
Δεν υπηρχε περιπτωση να δεις χουλιγκανς να σου καινε το αυτοκινητο!!

Αλλα υπηρχε περιπτωση να φας ξυλο στα καλα καθουμενα επιδη δεν σε χωνευε ενας εσατζης Κλείσιμο ματιού
Υπηρχε περιπτωση να σε σταματηση ενας εσατζης στον δρομο και να σε ξυλοφορτωση εαν ησουν γυναικα και η φουστα σου αφησε να φανει το γονατο!!
Ειπαμε , ειχαν τα καλα τους , αλλα ειχαν και τα κακα τους!!
Εγω παντως θα γουσταρα τα δημοσια εργα να τα εφτιαχναν μια νεα ΜΟΜΑ πχ , θα γουσταρα να εμπαινε καποιος σε μια τραπεζα , ενα σουπερ μαρκετ και να φωναζε ληστεια και να μην τον ξαναεβλεπε ανθρωπος μετα!!
Θα γουσταρα να υπηρχε μια ΕΣΑ που να ξεβρωμιζε τους δρομους και τα γηπεδα απο τους χουλιγκανς !!
Ολα αυτα μας τα εφερε η δημοκρατια με την απεριοριστη ελευθερια της!!
Γενικα η πολυ ελευθερια βλαπτει Κλείσιμο ματιού

+100000000000000000
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #74 στις: Μάρτιος 10, 2013, 11:26:21 πμ »

Κανένα σύστημα δεν είναι τέλειο. Την εποχή της χούντας υπήρχαν πολλά αρνητικά, δεν τολμούσες να μιλήσεις πολιτικά, να διαβάσεις ελεύθερα μια εφημερίδα, να βγεις παρέα με πολλούς έξω, λογοκρισία στο ραδιόφωνο, στα τραγούδια, στις τηλεοπτικές εκπομπές και χίλια δυο ακόμα.
Σήμερα αυτά δεν υπάρχουν. Αλλά έγινε καλύτερη η ζωή μας; Ανοίγω την τηλεόραση που έχει όχι 2 αλλά 15 κανάλια και σχεδόν όλες οι εκπομπές είναι όλο για σεξ, ομοφυλόφιλους και δε συμμαζεύεται. Και το κακό είναι ότι την ανοίγουν και τα μικρά παιδιά. Κάθομαι να δω ειδήσεις και πολλά νέα ούτε καν αναφέρονται γιατί σκόπιμα έχουν βγει εκτός από τους ελεγχόμενους δημοσιογράφους και καναλάρχες. Βγαίνω ελεύθερα στο δρόμο και φοβάμαι να κυκλοφορήσω. Μετά τις 10 το βράδυ είμαι σε επιφυλακή ακόμα και μέσα στο σπίτι μου. Και το κυριότερο είναι πως βλέπω το κράτος να είναι συνεχώς εχθρικό απέναντί μου και οι κυβερνώντες να παίρνουν διάφορα αντιδημοκρατικά μέτρα στο όνομα της δημοκρατίας.
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences