Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 07:32:31 μμ
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: πως να αρχησω την συλλογη μου??  (Αναγνώστηκε 19960 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
rubirosa
Συντονιστής
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1432



Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Νοέμβριος 05, 2011, 11:57:10 μμ »

λοιπον παιδια επομενο στοχο εβαλα ενα κρουγκεραντ μιας ουγγιας..τι προτεινετε??να παρω αυτο κοντα στα 1500 η να παρω 4 λιρες σχεδον με τα ιδια χρηματα?για πειτε μου γνωμες..
[/quote
Φιλε novak 85 μια ουγκια ειναι 31,10 γραμμαρια, αν οπως γραφεις διαθετεις 1500 ευρω και ισχυουν οι τιμες που λεει ο φιλος rakosylekthς 5 λιρες χ 7,32 εχεις καθαρο χρυσο=36,60 γραμμαρια και ειναι ποιο ευκολα συναλλαξιμες.
Καταγράφηκε
rubirosa
Συντονιστής
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1432



Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Νοέμβριος 06, 2011, 12:36:44 πμ »

μαλλον θα παρω λιρες παιδια.γιατι αν παρω κ αλλο κρουγκεραντ και θελω να πουλησω δεν θα φυγει ευκολα..ποιας χρονολογιας λιρες ειναι ποιο σπανιες??
Ειναι ευκολο να σου πω χρονολογιες, ομως τωρα ξεκινας καλυτερα να παρεις μια Γεωργιου, μια Εδουαρδου,
και τρια διφορετικα κεφαλια Βικτωριας ωστε να τα μελετησεις και να εξοικιωθεις.
Ως προς την αγορα λεει μια παροιμια: ή θα γνωριζεις καλα το αντικειμενο, που θα αγοραζεις ή θα γνωριζεις
καλα τον ανθρωπο, που το πουλαει
Τα μαγαζια που σου ειπε ο rakosylekths ειναι χρονων μαγαζια, που δεν υπαρχει περιπτωση να δωσουν σκαρτο πραμακαι να χαλασουν το ονομα τους οπως και η προσφορα που  Εκανε ο herakliotis
Μελετησε πρωτα και υστερα ανοιγεις τα φτερα σου για e-bay
Γιατι αν παρεις μια πλαστη, θα πρεπει να την στειλεις στην ακρη του κοσμου, και αν το παραδεχτει και σου
στειλει τα λεφτα σου πισω, οχι οτι δεν υπαρχουν και σοβαροι πωλητες αλλα αυτα θα τα μαθεις μετα απο καιρο.
Καταγράφηκε
novak85
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 65



Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Νοέμβριος 06, 2011, 04:37:10 μμ »

ειναι λιγο δυσκολο ν παω Αθηνα ομως φιλε...αυτα τα μαγιαζια που λετε κανενα δεν εχει σαιτ??? να στελνει με αντικαταβολη ασπουμε..
Καταγράφηκε

PureGold!!!
novak85
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 65



Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 11:33:02 πμ »

παιδια πηγα το καναδεζικο μιας ουγγιας για να μου πουν αν ειναι γνησιο επειδη ειχε μια κοκκινιλα που δεν εφευγε σε καποιο σημειο σ 2 χρυσοχωους πηγα..το νομισμα μου ειπαν ειναι οκ 24 καρατια..ο δευτερος που πηγα μου ειπε αν το πουλαω εγω του ειπα οχι και μου φερνει 700 ευρω απο ενα χρηματοκιβωτιο που ειχε πισω και μου λεει σου δινω 700 ζεστα στο χερι :oι..τα συμπερασματα δικα σας..
Καταγράφηκε

PureGold!!!
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 12:10:31 μμ »

παιδια πηγα το καναδεζικο μιας ουγγιας για να μου πουν αν ειναι γνησιο επειδη ειχε μια κοκκινιλα που δεν εφευγε σε καποιο σημειο σ 2 χρυσοχωους πηγα..το νομισμα μου ειπαν ειναι οκ 24 καρατια..ο δευτερος που πηγα μου ειπε αν το πουλαω εγω του ειπα οχι και μου φερνει 700 ευρω απο ενα χρηματοκιβωτιο που ειχε πισω και μου λεει σου δινω 700 ζεστα στο χερι :oι..τα συμπερασματα δικα σας..
[

Δηλαδή τωρα τι πρεπει να συμπερανουμε Απορία?
Οτι ηθελε να σε "καλοπληρωσει" προσφεροντας 700 ευρω ζεστα  Σαρκασμός για το νομισμα που αναφερεις,
ή οτι ηθελε να σε πιασει "κορόιδο"  προσφεροντας 700 ευρω ζεστα  Σαρκασμός για μια ουγγια χρυσαφι που εχει
αυτη την στιγμη που μιλαμε 1300 ευρω   Στριφογύρισμα ματιών
Εσυ τι συμπέρασμα εβγαλες  Απορία Απορία
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 12:35:05 μμ »

σιγα μωρε,πηγε να βγαλει ο χριστιανος αλλα τοσα,αμεσως να του την πεσετε?κακοηθειες,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
novak85
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 65



Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 12:37:24 μμ »

το δικο μου το συμπερασμα ρε φιλε ειναι οτι επειδη του πηγανα δει το νομισμα νομιζε ειμαι εντελως ασχετος και δεν ξερω ποσο αξιζει...τα λαμογια πολλαπλασιαζονται εν καιρο κρισης...
Καταγράφηκε

PureGold!!!
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 12:57:55 μμ »

σε αυτα δεν παιζει ρολο η κριση!!!αλλα η απληστεια,η ληστεια.
Καταγράφηκε
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 01:18:04 μμ »

Στην πολη που ζω ολοι οσοι εχουν Καταστηματα με χρυσαφικα κ,λ,π κανουν ακριβως το ιδιο,δινουν μισες τιμες σαν να ειναι συνενοημενοι,δυστυχως ετσι λειτουργει  του συγκεκριμενου συναφιου η πιατσα ειτε μας αρεσει ειτε δεν μας αρεσει,και το πραγμα θα χειροτερεψει ,ας μην κανουμε οτι δεν καταλαβαινουμε καποιοι,η τηλεοραση καθημερινα παιζει σποτ οπου καποιοι αγοραζουν τα χρυσαφικα σας δηθεν στις καλυτερες τιμες της αγορας με δελεαρ μερικα 50 ευρα ζεστα και μετρητα λες και αξιζουν τα κουρελοχαρτα αυτα
Καταγράφηκε
novak85
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 65



Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 01:23:59 μμ »

αναρωτιεμαι πως δεν μου ειπε οτι ξερω γω ειναι λιγοτερα καρατια μπας και με <ψησει> να το δωσω...
Καταγράφηκε

PureGold!!!
novak85
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 65



Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 01:25:37 μμ »

μερικα 50 ευρα ζεστα και μετρητα λες και αξιζουν τα κουρελοχαρτα αυτα
πεστα φιλε...
Καταγράφηκε

PureGold!!!
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences