Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 09:43:03 μμ
Σελίδες: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 161
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2013 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 550233 φορές)
0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #300 στις: Ιούλιος 24, 2013, 02:42:21 μμ »

Χαρά μου φίλε μου, θα είναι και άλλοι συλλέκτες φίλοι όπως Φάνης, Ρούλης, Κλεάνθης κα. ίσως και ο Βάγγος.

Καταγράφηκε
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #301 στις: Ιούλιος 25, 2013, 12:33:49 πμ »

Παιδια για οποιον γνωριζει!!
Εμεις απο επαρχια οταν βγουν τα νομισματα στην ον λαιν λιστα παραγγελιας και κανουμε αιτηση ηλεκτρονικη αυτο θεωρειτε προεγγραφη? η μπορει καποιος ακομα και τωρα να κανει προεγγραφη για νομισματα που θα βγουν ποιο μετα?

Επειδή και εγώ από επαρχία είμαι και δεν βολεύει πολλές φορές να πάω Θεσσαλονίκη χρησιμοποιώ την λίστα ονλάιν.
Η λίστα ενημερώνεται την ημέρα διάθεσης (δηλαδή Δευτέρα πρωί θα πρέπει να ενημερωθεί-ίσως προς μεσημέρι)
Την συμπληρώνεις με τα τεμάχια που θέλεις και την στέλνεις.
Αυτοί μετά από 3-4 μέρες σου την επιστρέφουν οριστικοποιημένη και σου λένε πόσα κομμάτια μπορούν να σου δώσουν.
Έχεις 3 ημέρες για να πληρώσεις.
Γενικά τον αριθμό που σου προτείνουν τον παίρνεις.
Όσες φορές έκανα την παραγγελία πήρα κάποια κομμάτια και μάλιστα στο coincard 2012 πήρα περισσότερα από ότι έδιναν στην Θεσσαλονίκη αν θυμάμαι καλά.
Δεν γίνεται να κάνεις προπαραγγελία (πριν την ημέρα έκδοσης).
Γενικά αν εξαιρέσεις ότι έχει λίγα μεταφορικά παραπάνω το προτιμώ από το να πάω 2 φορές Θεσσαλονίκη.

Βαγγέλης
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
kypronumis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 738


Προφίλ
« Απάντηση #302 στις: Ιούλιος 25, 2013, 12:45:48 πμ »

ναι αλλα με 1000 τεμαχια αν ενημερωθει η λιστα ισως προς μεσημερι τοτε ισως να μην υπαρχει ουτε για δειγμα αν υπαρξει ζητηση.
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #303 στις: Ιούλιος 25, 2013, 12:47:16 πμ »

Παιδια για οποιον γνωριζει!!
Εμεις απο επαρχια οταν βγουν τα νομισματα στην ον λαιν λιστα παραγγελιας και κανουμε αιτηση ηλεκτρονικη αυτο θεωρειτε προεγγραφη? η μπορει καποιος ακομα και τωρα να κανει προεγγραφη για νομισματα που θα βγουν ποιο μετα?

Επειδή και εγώ από επαρχία είμαι και δεν βολεύει πολλές φορές να πάω Θεσσαλονίκη χρησιμοποιώ την λίστα ονλάιν.
Η λίστα ενημερώνεται την ημέρα διάθεσης (δηλαδή Δευτέρα πρωί θα πρέπει να ενημερωθεί-ίσως προς μεσημέρι)
Την συμπληρώνεις με τα τεμάχια που θέλεις και την στέλνεις.
Αυτοί μετά από 3-4 μέρες σου την επιστρέφουν οριστικοποιημένη και σου λένε πόσα κομμάτια μπορούν να σου δώσουν.
Έχεις 3 ημέρες για να πληρώσεις.
Γενικά τον αριθμό που σου προτείνουν τον παίρνεις.
Όσες φορές έκανα την παραγγελία πήρα κάποια κομμάτια και μάλιστα στο coincard 2012 πήρα περισσότερα από ότι έδιναν στην Θεσσαλονίκη αν θυμάμαι καλά.
Δεν γίνεται να κάνεις προπαραγγελία (πριν την ημέρα έκδοσης).
Γενικά αν εξαιρέσεις ότι έχει λίγα μεταφορικά παραπάνω το προτιμώ από το να πάω 2 φορές Θεσσαλονίκη.

Βαγγέλης

φιλε μου σε ευχαριστω για την απαντηση σου!!!
Το προβλημα ειναι μεχρι να συμπληρωθη η ον λαιν λιστα παραγγελιας θα υπαρχουν κοματια διαθεσιμα?
Με 1000 κοματια τιραζ ολοι θα πανε το πρωι και θα κανουν προεγγραφες και να συμπληρωσουμε την λιστα εμεις και να την στειλουμε θα μας  ερθει απαντηση οτι δυστηχως δεν υπαρχουν κοματια διαθεσιμα!!!!!
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #304 στις: Ιούλιος 25, 2013, 10:11:39 πμ »

κανενα νεο για το 2 ευρο του πλατωνα;; ποτε βγαινει;; Χαμόγελο ή βγηκε και δεν το πηρα χαμπαρι;;
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5197

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #305 στις: Ιούλιος 25, 2013, 10:22:11 πμ »

Νικόλα τίποτα ακόμα. Τη Δευτέρα που θα κατέβω.....πιστεύω να πάρω περισσότερες πληροφορίες.
Κανονικά θα κυκλοφορούσε τη Δευτέρα. Θα δούμε!!!!
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #306 στις: Ιούλιος 25, 2013, 12:15:11 μμ »

κανενα νεο για το 2 ευρο του πλατωνα;; ποτε βγαινει;; Χαμόγελο ή βγηκε και δεν το πηρα χαμπαρι;;
Νίκο, τα γερμανικά sites το δίνουν πλέον μετά τις 15.08. Αρα λίγο πριν τον Σοφοκλή. Οπως σου είπε ο Μιχάλης θα ρωτήσω κι εγώ τη Δευτέρα.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #307 στις: Ιούλιος 25, 2013, 01:10:29 μμ »

κανενα νεο για το 2 ευρο του πλατωνα;; ποτε βγαινει;; Χαμόγελο ή βγηκε και δεν το πηρα χαμπαρι;;
Νίκο, τα γερμανικά sites το δίνουν πλέον μετά τις 15.08. Αρα λίγο πριν τον Σοφοκλή. Οπως σου είπε ο Μιχάλης θα ρωτήσω κι εγώ τη Δευτέρα.


Κατα πολυ μεγαλη πιθανοτητα τα μασουρια μαζι με τις κοινκαρντς θα βγουνε Σεπτεμβριο. Τα νομισματα ειναι ετοιμα αλλα χρειαζεται να γινουν καποια διαδικαστικα (υπογραφες,διαταγματα κτλ)οποτε δεν προλαβαινουν μεσα στον Αυγουστο.
Καταγράφηκε
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #308 στις: Ιούλιος 25, 2013, 02:16:36 μμ »

ναι αλλα με 1000 τεμαχια αν ενημερωθει η λιστα ισως προς μεσημερι τοτε ισως να μην υπαρχει ουτε για δειγμα αν υπαρξει ζητηση.


φιλε μου σε ευχαριστω για την απαντηση σου!!!
Το προβλημα ειναι μεχρι να συμπληρωθη η ον λαιν λιστα παραγγελιας θα υπαρχουν κοματια διαθεσιμα?
Με 1000 κοματια τιραζ ολοι θα πανε το πρωι και θα κανουν προεγγραφες και να συμπληρωσουμε την λιστα εμεις και να την στειλουμε θα μας  ερθει απαντηση οτι δυστηχως δεν υπαρχουν κοματια διαθεσιμα!!!!!

Όταν πήγε πρόσφατα γνωστός μου για τα BU ώστε να κάνει προεγγραφή στην Θεσσαλονίκη του είπαν ότι είχαν χρεωμένο συγκεκριμένο αριθμό κομματιών. Κάτι ανάλογο μου είχαν πει και από την Αθήνα αυτοί που χειρίζονται τις λίστες. Ας πούμε στην Θεσσαλονίκη μας είχαν πει ότι έχει εξαντληθεί το Proof σετ και εγώ μπόρεσα και πήρα μέσω της λίστας την επόμενη μέρα (αυτό πριν γίνει η μεγάλη ακύρωση παραγγελιών). Οπότε θέλω να πιστεύω ότι θα έχουν προβλέψει και κάποιον αριθμό για τις ονλάιν παραγγελίες. Μην ξεχνάτε είναι και οι συλλέκτες του εξωτερικού που παίρνουν με την λίστα.
Ότι και να λέμε πάντως η Δευτέρα είναι κοντά. Θα δείξει.
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #309 στις: Ιούλιος 25, 2013, 08:07:28 μμ »

Εχω μια πληροφορια οτι υπαρχει αρκετα μεγαλη ζητηση και εντος και εκτος Ελλαδας οποτε την Δευτερα δεν νομιζω να δινουν πανω απο 5 ασημενια στον καθενα και αν....Επισης λεγεται οτι το νομισμα ειναι πολυ πιο ομορφο απο κοντα σε σχεση με την φωτογραφια,ισως απο τα πιο ωραια ασημενια που εχουμε βγαλει τελευταια.
Καταγράφηκε
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #310 στις: Ιούλιος 25, 2013, 10:34:02 μμ »

Να κανω μια χαζη ερωτηση?
Ποσο δηλαδη θα πουλανε τον Πυθαγορα μετα απο 1 η 2 μηνες?
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #311 στις: Ιούλιος 26, 2013, 08:33:38 πμ »

Ηδη σε προπώληση στο γερμανικό ebay κλείνουν πάνω από 110 ευρώ!
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #312 στις: Ιούλιος 26, 2013, 08:55:43 πμ »

Προσέξτε ένα σοβαρό γερμανικό και βγάλτε συμπεράσματα:
http://www.starshop-coins.de/Silbermuenzen_9
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #313 στις: Ιούλιος 26, 2013, 10:44:04 πμ »

Να κανω μια χαζη ερωτηση?
Ποσο δηλαδη θα πουλανε τον Πυθαγορα μετα απο 1 η 2 μηνες?

Δεν Ξερω ποσο θα κανουν σε 1-2 μηνες αλλα σε 1-2 χρονια θα πιανουν σιγουρα τα διπλασια απο οσο θα τα παρεις.1000 κομματια ειναι υπερβολικα λιγα οποτε πιστευω οτι ειναι μια καλη επενδυση για οποιον θελει να τα παρει.

Οσο για τον Γερμανο (Starshop-coins) ενας θεος ξερει ποσα εχει καβαντζαρει.Εχθες τα εδινε για 88,90        ( τζαμπα για επαγγελματια εμπορο αν αναλογιστουμε το τιραζ) και σημερα 98,90.
Βαζω στοιχημα οτι σε καμια 10αρια μερες θα τα δινει γυρω στα 140 ευρω.

Ειμαι πολυ περιεργος να δω ποσα θα δινουν ανα ατομο τελικα την Δευτερα....
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #314 στις: Ιούλιος 26, 2013, 11:02:40 πμ »

Η τιμή που θα φτάσει να πωλείται  πιστεύω θα είναι υπερδιπλάσια από την τιμή πώλησης της ΤτΕ και ίσως ακόμα περισσότερο.Όποιος το θέλει καλά θα είναι να το προμηθευτεί τώρα, ας στηθεί το πρωί στη σειρά είναι το καλύτερο, διαφορετικά ας ακουμπάει κατόπιν 150ντάρια.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 161
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences