Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 08:21:17 μμ
Σελίδες: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 161
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2013 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 550219 φορές)
0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
iceman
Επισκέπτης
« Απάντηση #225 στις: Ιούλιος 01, 2013, 06:32:31 μμ »

Καλά για τα αργυρά και χρυσά φέτος θα μας ζητήσουν να πάμε με τον κηδεμόνα μας!!!
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #226 στις: Ιούλιος 01, 2013, 11:10:07 μμ »

Θεσσαλονίκη φίλε Βαγγέλη.
Καταγράφηκε
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #227 στις: Ιούλιος 02, 2013, 10:28:25 πμ »

Αν διαβάζει κανένα από τα σαϊνια της Τραπεζας της Ελλάδας να ενημερώση αυτούς που βγάζουν το πρόγραμμα πρωτομηνία δεν είναι κατάληλη ημέρα. Γίνεται χαμός με την χρηματαποστολές στα περιφεριακά καταστήματα και για δύο λεπτά δουλεία περιμένεις και δυό και τρείς ώρες , εγώ πήγα χθες δεν τα κατάφερα και σήμερα περίμενα δύο ώρες για να ξεπλέξει το ταμείο με τις χρηματαποστολές και να πληρώσω.
Καταγράφηκε
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #228 στις: Ιούλιος 02, 2013, 06:03:32 μμ »

σημερα κεντρικο καταστημα Αθηνα  ωρα 14:00 δεν υπηρχε ψυχη!!!!
Καταγράφηκε
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #229 στις: Ιούλιος 02, 2013, 06:04:37 μμ »

Έκανα κάποιες ερωτήσεις στο τμήμα της ΤΤΕ που ασχολείται με τα συλλεκτικά και τις αποστολές.
Ένα απόσπασμα από την απάντηση

Παράθεση
Όσον αφορά τη νέα έκδοση του blister « Μύκονος – Δήλος » η διαδικασία είναι όπως σας περιέγραψαν οι συνάδελφοί μου στο υποκατάστημα. Θα πρέπει να κάνετε προεγγραφή στο υποκατάστημα ( όχι μέσω της φόρμας εξ αποστάσεως παραγγελιών ) και σε εύλογο χρονικό διάστημα θα σας καλέσουν να παραλάβετε την παραγγελίας σας. Σε αυτή την περίπτωση φυσικά δεν επιβαρύνεστε με έξοδα αποστολής και ασφάλισης.

Γενικά η διαδικασία παραγγελίας μέσω ηλεκτρονικών φορμών παραγγελίας συνεπάγεται και επιβάρυνση εξόδων αποστολής και ασφάλισης.

Σχετικά με τις εκδόσεις των αναμνηστικών κερμάτων των 2 ευρώ ( σε φυσίγγια και coin card ), δεν υπάρχει ακόμα επίσημη ημερομηνία έναρξης διάθεσης ούτε πληροφορίες για τη διαδικασία διάθεσης. Το ίδιο ισχύει φυσικά και τις υπόλοιπες εκδόσεις του Νομισματικού Προγράμματος όπως τα αργυρά νομίσματα.

Το συμπέρασμα για εμένα είναι είτε ότι πρέπει να πάω 2 φορές στην Θεσσαλονίκη είτε να τα παραγγείλω και να μου έρθουν με τα μεταφορικά... τα σχόλια μου περιττεύουν πιστεύω...
Βαγγέλης
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
ΝΙΚΟΣ
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 221



Προφίλ
« Απάντηση #230 στις: Ιούλιος 02, 2013, 09:24:22 μμ »

Στην Αθήνα στις 13:00 δεν υπήρχε ψυχή. Έκατσα γύρω στα 20 λεπτά για να πάρω τη σειρά proof και δεν πάτησε το πόδι του κανένας. Πολύ υποτονικά, γιατί στις άλλες πόλεις βασανίζουν τον κόσμο δεν μπορώ να καταλάβω. Τόσο ανάρπαστες είναι οι σειρές του 13; Μάλλον περίμεναν ουρές ατελείωτες!!
Καταγράφηκε
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #231 στις: Ιούλιος 05, 2013, 08:53:30 πμ »

Τελικά τι θα γίνει; Θα κυκλοφορήσει το δίευρο Ακαδημία Πλάτωνα . Εγώ τηλεφώνησα στο Υποκαταστημα της Τράπεζας της Ελλαδας στην Κομοτηνή και για την ώρα δεν παρέλαβαν τίποτα άρα την δευτέρα δεν κυκλοφορούν εδώ.
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5197

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #232 στις: Ιούλιος 05, 2013, 09:55:41 πμ »

Στέργιο μάλλον δεν θα κυκλοφορήσουν τον Ιούλιο.
Ειναι κοινό συμπέρασμα με φίλους. Υπάρχει πρόβλημα στην συσκευασία των μασουριών......άρα θα πάμε
από τα μέσα Σεπτεμβρίου και μετά.(δική μου εκτίμηση) μακάρι να κάνω λάθος...να τελειώνουμε και με
τα αναμνηστικά.Ότι περισσέψει να το φάμε στις διακοπές! Σαρκασμός Σαρκασμός
Εκτός και άν λυθεί το πρόβλημα που προανέφερα.Λίγο δύσκολο.....στα μέσα του Ιούλη! Απορία
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 05, 2013, 10:59:28 πμ από silahim » Καταγράφηκε
enotes
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 730


Προφίλ
« Απάντηση #233 στις: Ιούλιος 05, 2013, 01:45:28 μμ »

εγώ κατί ειχα πει αλλα μερικοί δεν ακούν , ιουλιο αυγουστο δεν βγαινει τιποτα ως τωρα , θα αλλαξει κατι φέτος με τοσα χαλια καλο οκτωμβρη
Καταγράφηκε
enotes
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 730


Προφίλ
« Απάντηση #234 στις: Ιούλιος 05, 2013, 01:56:06 μμ »

ασε που αν συνεχισουν την περσινη τακτική τα 2 ευρα μασουράκια με τον πλατων οταν βγουν θα ειναι διαθεσιμα ΜΟΝΟ ΑΘΗΝΑ , οποτε επαρχια θα περιμένει αρκετά για να πάρουν τα υποκαταστήματα
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5197

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #235 στις: Ιούλιος 05, 2013, 01:57:59 μμ »

εγώ κατί ειχα πει αλλα μερικοί δεν ακούν , ιουλιο αυγουστο δεν βγαινει τιποτα ως τωρα , θα αλλαξει κατι φέτος με τοσα χαλια καλο οκτωμβρη


Που τα είδες τα χάλια Μιχάλη μου; Σαρκασμός
Το κράτος δουλεύει ΡΟΛΟΙ!!!!!! Μεγάλο χαμόγελο
Δεν παραδειγματίστηκες από τον τρόπο διανομής των blister!!!  Γλώσσα
 
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5197

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #236 στις: Ιούλιος 05, 2013, 02:02:36 μμ »

ασε που αν συνεχισουν την περσινη τακτική τα 2 ευρα μασουράκια με τον πλατων οταν βγουν θα ειναι διαθεσιμα ΜΟΝΟ ΑΘΗΝΑ , οποτε επαρχια θα περιμένει αρκετά για να πάρουν τα υποκαταστήματα

Μιχάλη τα δίευρα είναι έτοιμα. Η συσκευασία σε μασούρια είναι το πρόβλημα! Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
enotes
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 730


Προφίλ
« Απάντηση #237 στις: Ιούλιος 05, 2013, 03:32:07 μμ »

μια χαρά και δυο τρομάρες δουλευει
κυπρος εχει eshop οποτε θέλεις παραγγέλνεις, αν υπαρχουν και σου έρχονται σπίτι
ακόμη και από malta μπορείς να παραγγειλεις και δεν αναφερω αλλες χωρες που ειναι χρονια μπροστα
εμεις ακόμη στα χαρτια ειμαστε, χαρτι για να παραγείλεις , χαρτί για να πάρεις για απόδειξη, με τόσο χαρτί για πεταμα και μου λες εσύ δεν μπορούν να συσκευάσουν τα μασουράκια,
τοσο χαρτι ξοδεύουν και ενα eshop δεν μπορούν να κάνουν.
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #238 στις: Ιούλιος 05, 2013, 05:21:42 μμ »

Πες τα Μιχάλη. Παντού τελευταίοι. Μόνο στο αρχαίο πνεύμα αθάνατο ΠΡΩΤΟΙ.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
iceman
Επισκέπτης
« Απάντηση #239 στις: Ιούλιος 05, 2013, 06:45:49 μμ »

Εντάξει θα μπορούσαν 1-2 μικροπράγματα να ήταν καλύτερα!!
π.χ.
1)Να υπάρχει απο την αρχή του έτους οργανωμένο πρόγραμμα με ημερομηνίες διάθεσης και τιμές.
2)Να βγαίνουν έγκαιρα ανακοινώσεις και να μη ψαχνόμαστε μεταξύ μας.
3)Ίσως να υπάρχει συγκεκριμένος χώρος για τα συλλεκτικά όπως π.χ. στα Ελτά.
4)Να είχαν ένα οργανωμένο site που θα ήταν εύκολο να βρίσκεις πληροφορίες για όλα τα νομίσματα που έχουν διαθέσει και κυρίως να ήταν πολύ απλό στις παραγγελίες.Όπως το έχουν τώρα δεν μου αρέσει καθόλου!
5)Όταν υπάρχει ημερομηνία διάθεσης να είναι ημερομηνία διάθεσης σε όλα τα υποκαταστήματα και όχι μόνο στην Αθήνα.
6)Να βελτιώσουν τιμές και τιράζ.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 161
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences