Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 01:02:05 μμ
Σελίδες: 1 ... 117 118 [119] 120 121 ... 161
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2013 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 550134 φορές)
0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #1770 στις: Νοέμβριος 15, 2013, 07:01:03 μμ »

Εγώ Μιχάλη.
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #1771 στις: Νοέμβριος 15, 2013, 07:02:23 μμ »

Καλησπερα.
Προσωπικα δεν μαζευω αναμνηστικα.
Αν μαζευα θα παραπονιομουν για ολα αυτα αλλα παραλληλα θα ημουν αξιος της τυχης μου αφου τα πραγματα δεν προκειται να αλλαξουν ΠΟΤΕ.
Καταγράφηκε
sirman
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 195


Προφίλ
« Απάντηση #1772 στις: Νοέμβριος 15, 2013, 07:05:42 μμ »

Στην τραπεζα εξυπηρετηθηκαν 256 ατομα. Τα υπολοιπα απο μεηλ και εμπορους.
Οσο για το ebay εγω βλεπω τα φετινα ασημια με ιδιο μινταζ 4x την αξια τους. Προσφορα ζητηση.

Ποίοι φίλε μου κάνουν την προσφορά και ποιοί την ζήτηση ;

Όλα είναι σχεδιασμένα... πάνε οι έμποροι, το ίδιο συμβαίνει παντού, ''σκουπίζουν'' τα
νομίσματα, τα στοκάρουν, δημιουργώντας έτσι τεχνιτή ζήτηση. Οι συλλέκτες δεν μπορούν
να βρούν, είναι διατεθειμένοι να πληρώσουν ακριβά, ανεβαίνει η τιμή, βγάζουν καλό μεροκάματο
μερικοί.

Εγώ θα ήθελα η ΤτΕ να βγάλει τα ονοματεπώνυμα στο διαύγεια, όσων αγόρασαν το μίνι χρυσό.
Να δούμε που πήγε το κάθε νόμισμα. Και να δούμε πόσα ίδια επίθετα θα υπάρξουν και πόσα πήγαν
στους ίδιους τους υπαλλήλους του Δ25 και της ΤτΕ. Εκεί θα γελάσει ο κάθε πικραμένος !!!  

Τη ζητηση την κανει ο καθε εγω που τωρα που ο Σωκρατης πηρε βραβειο, εγω ενθουσιαστηκα και τον θελω.
Η καποιος που πηρε Πυθαγορα θελει να τα κανει σετ.
Η καποιος που ειναι νεος συλλεκτης εντυπωσιαστηκε απο τα ασημια του 2012 και 2013 σε σχεση με τα προηγουμενα και τα θελει.
Καταγράφηκε
Epikouros
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1127


Το μέλλον δεν είναι θέμα ευκαιριών, αλλά επιλογών


Προφίλ
« Απάντηση #1773 στις: Νοέμβριος 15, 2013, 07:06:44 μμ »


Φίλτατε επίκουρε τα έχουμε ξαναπεί αυτά.
Η τράπεζα στηρίζει τους εμπόρους(και καλά κάνει) και οι έμποροι στηρίζουν την Τράπεζα.
¨Ολο αυτό ξεκινά από το ότι εμείς οι συλλέκτες δεν μπορούμε να απορροφήσουμε 3000 και 4000 τμχ.
Οπότε η τράπεζα στρέφετε στους εμπόρους. Το ίδιο θα κάνει και με τα 1000τμχ ώστε να την
στηρίξουν στον Καβάφη που είναι πολλά τα τμχ κλπ.

Δεν είδες τη έγινε με την περσινή επιστροφή των Γερμανων στην PROOF σειρά του 2012.
Ακόμα απόυλητη είναι. Ποίος απο εμάς(και εγώ μαζί) αγόρασε 2η και 3η......έτσι για να βοηθήσουμε το
''τιράζ'' ρε μαμώτο!!!!  


Φίλε silahim, και πάλι οι φωστήρες του υπουργείου φταίνε. Ας αξιολογήσουν επιτέλους, πόσα νομίσματα
μπορεί να απορροφήσει η ελληνική αγορά; Πόσα μπορούν να πάρουν οι έμποροι ώστε να μην υπάρχει κορεσμός ;

Σωστά το τιράζ είναι μικρό, αλλά γιατί δεν δίνει προτεραιότητα στους συλλέκτες ; Να αφήσει μια εβδομάδα μόνο
τους συλλέκτες να αγοράζουν ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΜΕΙΝΟΥΝ ΑΠΟΥΛΗΤΑ ΝΟΜΙΣΜΑΤΑ, να τα διαθέσει στους εμπόρους.
Ας αγοράσουν ακριβά οι ξένοι συλλέκτες. Γιατί εγώ να μην μπορώ να εξυπηρετηθώ στην χώρα μου και να
απευθύνομαι στον Γερμανό έμπορο;
Καταγράφηκε

Εὔφημος ἴσθι
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5197

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #1774 στις: Νοέμβριος 15, 2013, 07:07:25 μμ »

Εγώ Μιχάλη.

 Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #1775 στις: Νοέμβριος 15, 2013, 07:09:15 μμ »

Ο τρόπος διάθεσης άλλαξε δυο φορές φέτος. Αλλιώς ξεκίνησε με τον Πυθαγόρα, ίσως αλλάξει και πάλι με τον Ιπποκράτη. Για το Ελληνικό Δημόσιο αυτό είναι ήδη πάρα πολύ!

Στον Πυθαγόρα έδωσαν 200 αρχικά στη λιανική και κάποια ακόμα αργότερα. Τώρα έφτασαν 500 στη λιανική και... πάλι δεν έφτασαν ούτε για "ζήτω".
Τι άλλο να κάνουν πια κι αυτοί...

Εγώ ρίχνω το φταίξιμο σε εμάς τους συλλέκτες.

---------------------------------------------------------------------------------------

Ας αξιολογήσουν επιτέλους, πόσα νομίσματα μπορεί να απορροφήσει η ελληνική αγορά; Πόσα μπορούν να πάρουν οι έμποροι ώστε να μην υπάρχει κορεσμός ;

Μην το πάρεις στραβά, αλλά ούτε ο θεός ο ίδιος δεν μπρεί να το κάνει αυτό φέτος...
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #1776 στις: Νοέμβριος 15, 2013, 07:09:51 μμ »


Φίλτατε επίκουρε τα έχουμε ξαναπεί αυτά.
Η τράπεζα στηρίζει τους εμπόρους(και καλά κάνει) και οι έμποροι στηρίζουν την Τράπεζα.
¨Ολο αυτό ξεκινά από το ότι εμείς οι συλλέκτες δεν μπορούμε να απορροφήσουμε 3000 και 4000 τμχ.
Οπότε η τράπεζα στρέφετε στους εμπόρους. Το ίδιο θα κάνει και με τα 1000τμχ ώστε να την
στηρίξουν στον Καβάφη που είναι πολλά τα τμχ κλπ.

Δεν είδες τη έγινε με την περσινή επιστροφή των Γερμανων στην PROOF σειρά του 2012.
Ακόμα απόυλητη είναι. Ποίος απο εμάς(και εγώ μαζί) αγόρασε 2η και 3η......έτσι για να βοηθήσουμε το
''τιράζ'' ρε μαμώτο!!!!  


Φίλε silahim, και πάλι οι φωστήρες του υπουργείου φταίνε. Ας αξιολογήσουν επιτέλους, πόσα νομίσματα
μπορεί να απορροφήσει η ελληνική αγορά; Πόσα μπορούν να πάρουν οι έμποροι ώστε να μην υπάρχει κορεσμός ;

Σωστά το τιράζ είναι μικρό, αλλά γιατί δεν δίνει προτεραιότητα στους συλλέκτες ; Να αφήσει μια εβδομάδα μόνο
τους συλλέκτες να αγοράζουν ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΜΕΙΝΟΥΝ ΑΠΟΥΛΗΤΑ ΝΟΜΙΣΜΑΤΑ, να τα διαθέσει στους εμπόρους.
Ας αγοράσουν ακριβά οι ξένοι συλλέκτες. Γιατί εγώ να μην μπορώ να εξυπηρετηθώ στην χώρα μου και να
απευθύνομαι στον Γερμανό έμπορο;
φιλε επίκουρε, νομίζω και εγω και ο Μιχάλης είπαμε το ίδιο πράγμα. Οποτε η απάντηση ειναι ξεκάθαρη στο ερώτημα/απορία σου.
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5197

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #1777 στις: Νοέμβριος 15, 2013, 07:13:37 μμ »


Φίλτατε επίκουρε τα έχουμε ξαναπεί αυτά.
Η τράπεζα στηρίζει τους εμπόρους(και καλά κάνει) και οι έμποροι στηρίζουν την Τράπεζα.
¨Ολο αυτό ξεκινά από το ότι εμείς οι συλλέκτες δεν μπορούμε να απορροφήσουμε 3000 και 4000 τμχ.
Οπότε η τράπεζα στρέφετε στους εμπόρους. Το ίδιο θα κάνει και με τα 1000τμχ ώστε να την
στηρίξουν στον Καβάφη που είναι πολλά τα τμχ κλπ.

Δεν είδες τη έγινε με την περσινή επιστροφή των Γερμανων στην PROOF σειρά του 2012.
Ακόμα απόυλητη είναι. Ποίος απο εμάς(και εγώ μαζί) αγόρασε 2η και 3η......έτσι για να βοηθήσουμε το
''τιράζ'' ρε μαμώτο!!!!  


Φίλε silahim, και πάλι οι φωστήρες του υπουργείου φταίνε. Ας αξιολογήσουν επιτέλους, πόσα νομίσματα
μπορεί να απορροφήσει η ελληνική αγορά; Πόσα μπορούν να πάρουν οι έμποροι ώστε να μην υπάρχει κορεσμός ;

Σωστά το τιράζ είναι μικρό, αλλά γιατί δεν δίνει προτεραιότητα στους συλλέκτες ; Να αφήσει μια εβδομάδα μόνο
τους συλλέκτες να αγοράζουν ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΜΕΙΝΟΥΝ ΑΠΟΥΛΗΤΑ ΝΟΜΙΣΜΑΤΑ, να τα διαθέσει στους εμπόρους.
Ας αγοράσουν ακριβά οι ξένοι συλλέκτες. Γιατί εγώ να μην μπορώ να εξυπηρετηθώ στην χώρα μου και να
απευθύνομαι στον Γερμανό έμπορο;



Εγώ είμαι μαζί σου.
Στον Ιπποκράτη 1200 τμχ 500 ευρώ το ένα.....ποιός θα τα πάρει.
Τα περσινά τα απέσυρε! Τα περισσότερα τα πήραν εμπόροι.
Θα μου πείς ας έβγαζε λιγότερα.
Δυστυχώς δεν μπορεί κάθε χρόνο να βγάζει τιράζ 500 τμχ χρυσά.....δεν είναι εφικτό.
 
Καταγράφηκε
Epikouros
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1127


Το μέλλον δεν είναι θέμα ευκαιριών, αλλά επιλογών


Προφίλ
« Απάντηση #1778 στις: Νοέμβριος 15, 2013, 07:14:02 μμ »

Καλησπερα.
Προσωπικα δεν μαζευω αναμνηστικα.
Αν μαζευα θα παραπονιομουν για ολα αυτα αλλα παραλληλα θα ημουν αξιος της τυχης μου αφου τα πραγματα δεν προκειται να αλλαξουν ΠΟΤΕ.

Ούτε και εγώ μαζεύω αναμνηστικά ευρώ γιατί έχω αηδιάσει με την όλη κατάσταση.
Την παραπάνω εμπειρία την είχε φίλος μου που δεν μπόρεσε να πάει σε υποκατάστημα
της ΤτΕ την Δευτέρα και πήγε την Τρίτη πρωί-πρωί να πάρει νόμισμα ....
Που πας ρε Καραμήτρο !!!   Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Πήρε τηλ. στο Δ25 (ευγενέστατοι οι εκεί δημόσιοι υπάλληλοι), τον παρέπεμψαν στα
κεντρικά της ΤτΕ. Οι εκεί δημόσιοι του εξήγησαν οτι υλοποιούν το πρόγραμμα του
υπουργείου και οι ίδιοι είναι απλοί εντολοδόχοι, απο τον ''Άννα στον Καιάφα'' δηλαδή,
κλασικό δημόσιο, άντε βγάλε άκρη ...
Καταγράφηκε

Εὔφημος ἴσθι
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #1779 στις: Νοέμβριος 15, 2013, 07:18:15 μμ »

Xωρις να εχω διαμορφώσει άποψη θα βάλω μια παράμετρο η οποία δεν εχει ακουστεί νομίζω.

Γιατί το τιράζ των αναμνηστικών πρέπει να είναι τετοιο ώστε να ικανοποιεί όλους τους συλλέκτες απαραιτηταΑπορία??

Η τιμή ενος νομίσματος ανεβαίνει οταν η ζήτηση(πραγματική ζητηση) ξεπερνάει την υπάρχουσα προσφορα. Αν τυπώσουμε αρκετα νομισματα ωστε να ικανοποιησουμε ολους τους συλλεκτες η τιμή του κανονικά θα πρεπει να ειναι στασιμη . Αντ'αυτου όμως βλέπουμε να ανεβαίνει μεχρι και 300% της αρχικης τιμής την πρώτη βδομάδα.
Αυτο λεγεται κατα την ταπεινη μου γνωμη 'στρεβλωση της αγοράς'.
Δηλαδή αν τυπώνανε 500 Πυθαγόρες και τους επαιρναν και τους 500 οι συλλεκτες και οι εμποροι δεν επαιρναν κανενα κομμάτι παλι την ίδια τιμή με σήμερα δεν θα είχε ο ΠυθαγόραςΑπορία Αρα, τα 500 πλεον κομματια (υποθετοντας οτι 500 φτανουν για να καλυψουν τη ζητηση των συλλεκτων) ειναι περιττα.

Επειδη όμως αυτα που γραφω ειναι στα χαρτιά και η πραμγατικότητα ειναι αλλιώς και οι καρχαριες το ξερουν αυτό φροντισαν να δώσουν μικρη ποσοτητα στους συλλεκτες  - κατω απο 500 - και να δωσουν όλα τα υπολοιπα στους εμπορους για να βγαλουν ενα 300% οι ανθρωποι.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
sirman
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 195


Προφίλ
« Απάντηση #1780 στις: Νοέμβριος 15, 2013, 07:18:20 μμ »


Φίλτατε επίκουρε τα έχουμε ξαναπεί αυτά.
Η τράπεζα στηρίζει τους εμπόρους(και καλά κάνει) και οι έμποροι στηρίζουν την Τράπεζα.
¨Ολο αυτό ξεκινά από το ότι εμείς οι συλλέκτες δεν μπορούμε να απορροφήσουμε 3000 και 4000 τμχ.
Οπότε η τράπεζα στρέφετε στους εμπόρους. Το ίδιο θα κάνει και με τα 1000τμχ ώστε να την
στηρίξουν στον Καβάφη που είναι πολλά τα τμχ κλπ.

Δεν είδες τη έγινε με την περσινή επιστροφή των Γερμανων στην PROOF σειρά του 2012.
Ακόμα απόυλητη είναι. Ποίος απο εμάς(και εγώ μαζί) αγόρασε 2η και 3η......έτσι για να βοηθήσουμε το
''τιράζ'' ρε μαμώτο!!!!  


Φίλε silahim, και πάλι οι φωστήρες του υπουργείου φταίνε. Ας αξιολογήσουν επιτέλους, πόσα νομίσματα
μπορεί να απορροφήσει η ελληνική αγορά; Πόσα μπορούν να πάρουν οι έμποροι ώστε να μην υπάρχει κορεσμός ;

Σωστά το τιράζ είναι μικρό, αλλά γιατί δεν δίνει προτεραιότητα στους συλλέκτες ; Να αφήσει μια εβδομάδα μόνο
τους συλλέκτες να αγοράζουν ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΜΕΙΝΟΥΝ ΑΠΟΥΛΗΤΑ ΝΟΜΙΣΜΑΤΑ, να τα διαθέσει στους εμπόρους.
Ας αγοράσουν ακριβά οι ξένοι συλλέκτες. Γιατί εγώ να μην μπορώ να εξυπηρετηθώ στην χώρα μου και να
απευθύνομαι στον Γερμανό έμπορο;

Γιατι να αγορασουν ακριβα οι ξενοι συλλεκτες? Ρατσισμος?
Επισης ποιος ειπε οτι οσοι αγορασαν απο την τραπεζα ή με μεηλ ειναι συλλεκτες?
Εγω σου λεω οτι οι περισσοτεροι ειναι μικροεμπορακοι που πηραν 2 και 3 για να βγαλουν χαρτζηλικι.
Οποτε γιατι να μη δωσει η τραπεζα στον εμπορα που θα απορροφησει μεγαλο ογκο και να εξαρταται απο το μπακαλη που θελει το χαρτζιλικι.
Καταγράφηκε
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #1781 στις: Νοέμβριος 15, 2013, 07:22:11 μμ »

Βασικα οι βλακες οι συλλεκτες φταινε με ολη αυτη την κατασταση αλλα αδυνατουν να το καταλαβουν λογω βλακειας τους.
Αν δεν αγορασετε βρε σε 3πλασια και 4πλασια τιμη τα αναμνηστικα, που θα τα πουλησουν? Θα τους μεινουν και θα τα βαλουν ξερετε που.
Το προβλημα δεν ειναι το τιραζ. Εχουμε δει και τις τιμες και σε εκεινα που βγηκαν σε 10.000 κομματια. Το προβλημα ειναι οι συλλεκτες.
Οσο για το οτι οι εμποροι στηριζουν την τραπεζα, ναι αμε. Δακρυσα τωρα. Τετοια μεγαλοψυχια! Πραγματικα συγκινηθηκα!
Αν τα ειχαν πληρωσει αυτες τις προοφ κασετινες που πηραν περυσι, θα τις επεστρεφαν? Δεν νομιζω. Αφηστε και το πως γινοταν η δουλεια το ξερουμε καλα.
Οπως επισης υπαρχουν και ορισμενοι κουτοπονηροι συλλεκτες που απο τη μια παραπονιουνται που δεν πηραν παραπανω απο 1, απο την αλλη αν ειχαν παραπανω απο 1, θα το πουλουσαν σε τιμες που πουλανε και οι εμποροι.
Για μενα το ιδιο ανηθικοι ειναι και οι δυο.

Σωστα τα λες Epikouros στην πρωτη παραγραφο.
Αλλα σιγα μη φωναξουμε και το σδοε για να δουμε ποιος πηρε απο τα νομισματα. Ενταξει ειπαμε, αλλα μην τρελαινομαστε και ολας.

Τιρυνθα ειναι το σωστο. Λαθη ομως γινονται απο ολους. Δεν ειναι τιποτα το σημαντικο.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #1782 στις: Νοέμβριος 15, 2013, 07:28:40 μμ »

Ο συλλεκτης νομιζω αγαπα την σπανιοτητα........
Συνεπως  πρεπει να αγαπα και την ουρα που του την εξασφαλιζει Σαρκασμός
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #1783 στις: Νοέμβριος 15, 2013, 07:32:39 μμ »

Ο συλλεκτης νομιζω αγαπα την σπανιοτητα........
Συνεπως  πρεπει να αγαπα και την ουρα που του την εξασφαλιζει Σαρκασμός

Εγώ, ούτε το ένα, ούτε το άλλο.
Ούτε τα λάθη (*Τύρινθα) που "ανεβάζουν" την αξία.

ΥΓ
Καλησπερα.
Προσωπικα δεν μαζευω αναμνηστικα.
Αν μαζευα θα παραπονιομουν για ολα αυτα αλλα παραλληλα θα ημουν αξιος της τυχης μου αφου τα πραγματα δεν προκειται να αλλαξουν ΠΟΤΕ.
Κακούλη :χαμόγελο-με-χάιδεμα-μαλιών
Καταγράφηκε
Epikouros
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1127


Το μέλλον δεν είναι θέμα ευκαιριών, αλλά επιλογών


Προφίλ
« Απάντηση #1784 στις: Νοέμβριος 15, 2013, 07:32:46 μμ »

Xωρις να εχω διαμορφώσει άποψη θα βάλω μια παράμετρο η οποία δεν εχει ακουστεί νομίζω.

Γιατί το τιράζ των αναμνηστικών πρέπει να είναι τετοιο ώστε να ικανοποιεί όλους τους συλλέκτες απαραιτητα?Απορία?

Η τιμή ενος νομίσματος ανεβαίνει οταν η ζήτηση(πραγματική ζητηση) ξεπερνάει την υπάρχουσα προσφορα. Αν τυπώσουμε αρκετα νομισματα ωστε να ικανοποιησουμε ολους τους συλλεκτες η τιμή του κανονικά θα πρεπει να ειναι στασιμη . Αντ'αυτου όμως βλέπουμε να ανεβαίνει μεχρι και 300% της αρχικης τιμής την πρώτη βδομάδα.
Αυτο λεγεται κατα την ταπεινη μου γνωμη 'στρεβλωση της αγοράς'.
Δηλαδή αν τυπώνανε 500 Πυθαγόρες και τους επαιρναν και τους 500 οι συλλεκτες και οι εμποροι δεν επαιρναν κανενα κομμάτι παλι την ίδια τιμή με σήμερα δεν θα είχε ο Πυθαγόρας??? Αρα, τα 500 πλεον κομματια (υποθετοντας οτι 500 φτανουν για να καλυψουν τη ζητηση των συλλεκτων) ειναι περιττα.

Επειδη όμως αυτα που γραφω ειναι στα χαρτιά και η πραμγατικότητα ειναι αλλιώς και οι καρχαριες το ξερουν αυτό φροντισαν να δώσουν μικρη ποσοτητα στους συλλεκτες  - κατω απο 500 - και να δωσουν όλα τα υπολοιπα στους εμπορους για να βγαλουν ενα 300% οι ανθρωποι.

Εγώ δεν είπα το τιράζ ενός νομίσματος να καλύψει τους συλλέκτες γενικά αλλά να καλύψει
τουλάχιστον ενα 80% των Ελλήνων συλλεκτών. Μας ικανοποιεί η εικόνα να στήνεσαι απο τις 6
το πρωί στην ΤτΕ για να πάρουμε ενα νόμισμα, να ανεβαίνει η φόρμα ηλεκτρονικής παραγγελίας
στις 8:30 και να κατεβαίνει στις 12:00 ; Μήπως έπρεπε να στήσουμε και αντίσκηνα απο το
προηγούμενο βράδυ ; Και όσοι έκαναν το λάθος να εργάζονται, έπρεπε να πάρουν ρεπό απο την
δουλειά τους ή να το παίξουν ασθενείς για στηθούν στην ΤτΕ ; Πάμε καλά ;
Καταγράφηκε

Εὔφημος ἴσθι
Σελίδες: 1 ... 117 118 [119] 120 121 ... 161
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences