Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 09:10:06 μμ
Σελίδες: 1 ... 93 94 [95] 96 97 ... 161
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2013 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 550227 φορές)
0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #1410 στις: Οκτώβριος 23, 2013, 09:39:11 μμ »

Γιωργο (ετσι νομιζω σε λενε) δεν υπαρχει λογος για κραξιμο κανενος....ειπες κατι, δεν συμφώνησα για τους δικους μου λογους..δεν υπαρχει κανένα θεμα η προβλημα....αλλα εσυ μιλαγες για ρατσισμο τις τελευταιες ημερες....αλλα μην το παρακανεις και λες οτι ειναι ντροπη να λεω αυτο που πιστευω  Κλείσιμο ματιού

Έκανα διάλλειμα για το παιγνίδι...

Έχουμε μπερδέψει τους ορισμούς με την "ελευθερία του λόγου". Ο ρατσισμός είναι ένα συγκεκριμένο πράγμα και όχι τι πιστεύει και τι δεν πιστεύει ο καθένας.

Ένα αυτοκίνητο είναι ένα αυτοκίνητο και όχι τι πιστεύω εγώ και τι πιστεύεις εσύ. Μια πέτρα είναι μία πέτρα και όχι τι πιστεύω εγώ και το πιστεύεις εσύ.

Μπορείς να πεις, για παράδειγμα, να πεις τι πιστεύεις εσύ ότι είναι ο χρυσός και τι πιστεύεις εσύ ότι είναι η πλατίνα;

Αν δεν μπορείς να το καταλάβεις έτσι, τι άλλο να σου πω...
Καταγράφηκε
ΝΙΚΟΣ
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 221



Προφίλ
« Απάντηση #1411 στις: Οκτώβριος 23, 2013, 09:41:46 μμ »

1. Μπορείς να δηλώσεις να το παραλάβεις από το υποκατάστημα της περιοχής σου ή να κάνεις εξουσιοδότηση σε
    κάποιο συγγενή να το παραλάβει για σένα. Θα πρέπει όμως να του παραδώσεις το αντίγραφο πληρωμής.
2. Το επόμενο είναι το χρυσό 50ευρω στις 11.11.2013. Πέραν αυτού για την ώρα τίποτα.


Ευχαριστώ Θανάση
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #1412 στις: Οκτώβριος 23, 2013, 09:45:44 μμ »

βλέπεις τους Έλληνες ουρά για... συλλεκτικά νομίσματα...
Ντροπή μας, συνολικά ως Έλληνες...
Δεν υποχρεώνει κανείς, κανένα να στηθεί για συλλεκτικό νόμισμα. Το χόμπυ δεν είναι ντροπή.

Η ουρά είναι ντροπή, όχι το χόμπυ.

Μια καλή λύση θα ήταν να προηγούνται όσοι είχαν ψωνίσει την προηγούμενη χρονιά, όπως στο Σαν Μαρίνο και στο Βατικανό. Αυτό είναι σεβασμός στον συλλέκτη.

Έτσι πρωί πρωί θα αναγκάζονταν να πάνε μόνο οι καινούριοι και για μια χρονιά μόνο (μαζί με τους αλεξιπτωτιστές, τους αεριτζήδες και τους αναποφάσιστους).


Γενικά:

Αυτό ήταν καρφί κυρίως για τους αεριτζήδες, οι οποίοι αεριτζήδες δεν το βλέπουν ως χόμπυ. Τα υπόλοιπα μπορούμε να τα συζητάμε για όλη μας τη ζωή.
Καταγράφηκε
Han
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 890


Προφίλ
« Απάντηση #1413 στις: Οκτώβριος 23, 2013, 10:07:06 μμ »

Γνώμη μου είναι ότι από την ώρα που η ΤΤΕ τα πουλάει, μπορεί ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ , ότι και να είναι αεριτζής μαύρος κίτρινος πορτοκαλή συλλέκτης και μη , να περιμένει στην σειρά του και εάν προλάβει να πάρει.. Δεν τα βγάζει η τράπεζα για τους Έλληνες συλλέκτες ,ούτε περιμένει από αυτούς . Μην στεναχωριέστε όσο υπάρχουν άνθρωποι ανά τον κόσμο με το μικρόβιο του συλλεκτισμού σίγουρα κάποιος θα τα αγοράσει . Τρανταχτώ παράδειγμα το πρώτο ασημένιο που τα περισσότερα έφυγαν στην Γερμανία πριν προλάβουμε να το πάρουμε χαμπάρι . Οπότε δικό σου καλό κάνεις εάν έχεις την δυνατότητα να περιμένεις από της 6 το πρωί , γιατί θα το πάρεις στην αρχική του τιμή , αλλιώς αν είσαι αρρωστάκι και το θέλεις πάρα πολύ, θα περιμένεις πότε κάνα Γερμανό θα το δώσει καμιά 200αρα και θα του πεις και ευχαριστώ .
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #1414 στις: Οκτώβριος 23, 2013, 10:45:28 μμ »

ενα copy paste


Αν θελήσουμε, τώρα, να δώσουμε ένα πρόχειρο ορισμό του ρατσισμού θα μπορούσαμε να πούμε ότι είναι το φαινόμενο κατά το οποίο μία ομάδα και κάθε μέλος αυτής φέρεται να έχουν συγκεκριμένα χαρακτηριστικά (κατώτερα των υπολοίπων) απλά και μόνο γιατί ανήκουν σ' αυτή την ομάδα ενώ παράλληλα τυγχάνουν διακριτικής μεταχείρισης από άλλη ή άλλες ομοειδείς ομάδες γι΄ αυτά ακριβώς τα χαρακτηριστικά τα οποία φέρονται να έχουν και οι οποίες με αυτό τον τρόπο επιθυμούν να προστατεύσουν την καθαρότητα των ανώτερων στοιχείων που αυτές διαθέτουν ή των προνομίων που απολαμβάνουν.
Ο ρατσισμός δεν είναι ενιαίος αλλά αναλύεται σε πολλά είδη όπως: εθνικός - φυλετικός (είναι η παλιά έκφρασή του για αυτό άλλωστε έχει δώσει την αρχική ονομασία στη λέξη), προέλευσης, χρώματος, φύλου, θρησκευτικής ταυτότητας, οικονομικής επιφάνειας, πολιτικής - ιδεολογικής έκφρασης, σεξουαλικής επιλογής, ηλικίας, φυσικής ικανότητας (ΑμεΑ, οροθετικοί, ασθενείς ψυχικής υγείας κλπ).
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #1415 στις: Οκτώβριος 23, 2013, 10:46:02 μμ »

Εγώ θα είμαι εκεί, γιατί δουλεύω κοντά ΚΑΙ μπορώ να την κοπανήσω από τη δουλειά. Θα χτυπήσω την κάρτα στη δουλειά μου και θα πάω στην ουρά. Ο άλλος που μένει στο Μενίδι ή στο Μαρκόπουλο, ας το πληρώσει όσο-όσο ή ας χάσει το μεροκάματο.... προκειμένου να θιγούν τα δικαιώματα του αεριτζή...

Ρε τι πάθαμε... ισοπαλία στο da Luz και είμαστε και στενοχωρημένοι...

Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #1416 στις: Οκτώβριος 23, 2013, 10:47:07 μμ »

Ρατσισμός είναι η διάκριση εξαιτίας της καταγωγής, εθνικότητας, θρησκείας, χρώματος, ιδεολογίας κλπ.
Αυτό το είπαμε.

Την Αμερική την ανακάλυψε ο Κολόμβος το 1492. Δεν χρειάζεται να προσπαθεί κάποιος να την ξανα-ανακαλύψει.

(Σας αφήνω λόγω φόρτου εργασίας και γκόμενας...)
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #1417 στις: Οκτώβριος 23, 2013, 10:50:21 μμ »

Ρατσισμός είναι η διάκριση εξαιτίας της καταγωγής, εθνικότητας, θρησκείας, χρώματος, ιδεολογίας κλπ.
Αυτό το είπαμε.
γιατι ρε φιλε μου διαβαεις οτι γουσταρεις εσυ  Απορία γιατι δεν βλεπεις πια ειναι και τα κ.λ.π  Απορία οπως και πριν που ειχες κολησει στους αεριστηδες ενω ειχες σχολιασει για παλιους και νεους συλλεκτες
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #1418 στις: Οκτώβριος 23, 2013, 10:55:39 μμ »

Ρατσισμός είναι η διάκριση εξαιτίας της καταγωγής, εθνικότητας, θρησκείας, χρώματος, ιδεολογίας κλπ.
Αυτό το είπαμε.

Την Αμερική την ανακάλυψε ο Κολόμβος το 1492. Δεν χρειάζεται να προσπαθεί κάποιος να την ξανα-ανακαλύψει.

(Σας αφήνω λόγω φόρτου εργασίας και γκόμενας...)
εχεις πολυ πλακα τελικα  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο αντε ξεκουρασου και αυριο παλι μαθημα
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #1419 στις: Οκτώβριος 23, 2013, 11:04:25 μμ »

Ρε σεις παιδιά μην γ..... το θέμα.
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #1420 στις: Οκτώβριος 23, 2013, 11:05:14 μμ »

Ρε σεις παιδιά μην γ..... το θέμα.
εχεις δικιο...συγνωμη απο εμενα
Καταγράφηκε
ΝΙΚΟΣ
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 221



Προφίλ
« Απάντηση #1421 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 07:37:32 πμ »

Εγώ θα είμαι εκεί, γιατί δουλεύω κοντά ΚΑΙ μπορώ να την κοπανήσω από τη δουλειά. Θα χτυπήσω την κάρτα στη δουλειά μου και θα πάω στην ουρά. Ο άλλος που μένει στο Μενίδι ή στο Μαρκόπουλο, ας το πληρώσει όσο-όσο ή ας χάσει το μεροκάματο.... προκειμένου να θιγούν τα δικαιώματα του αεριτζή...

Ρε τι πάθαμε... ισοπαλία στο da Luz και είμαστε και στενοχωρημένοι...



Κυρίως απογοήτευση που χάθηκε αυτό το τρίποντο,  δεν πειραζει πάμε για άλλα!!!
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #1422 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 10:05:33 πμ »

Mου ήρθε μειλ απο ΠΝΕ.

Η διάθεση του Ιπποκράτη τελη Νοεμβρη με αρχες Δεκεμβρη. Το ασημενιο θα εχει αυξημένο tirage , 1000 με 1200 κομμάτια.

Καλημέρα.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Kisifer
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 119


Προφίλ
« Απάντηση #1423 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 10:13:23 πμ »

Mου ήρθε μειλ απο ΠΝΕ.

Η διάθεση του Ιπποκράτη τελη Νοεμβρη με αρχες Δεκεμβρη. Το ασημενιο θα εχει αυξημένο tirage , 1000 με 1200 κομμάτια.

Καλημέρα.

Καλό νέο αυτό. Δεν θα χρειαστεί να που "σκοτωθούμε" για να το αποκτήσουμε.

Ξενοφών
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5197

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #1424 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 10:29:32 πμ »

Mου ήρθε μειλ απο ΠΝΕ.

Η διάθεση του Ιπποκράτη τελη Νοεμβρη με αρχες Δεκεμβρη. Το ασημενιο θα εχει αυξημένο tirage , 1000 με 1200 κομμάτια.

Καλημέρα.

Καλημέρα Βασίλη.
Στην πρώτη ανακοίνωση το έδιναν 1000 τμχ. Μετά στην επίσημη ανακοίνωση το
κατέβασαν στα 600 τμχ. Τώρα πάλι το αυξάνουν!
Κάτι δεν μου αρέσει. Απορία
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 93 94 [95] 96 97 ... 161
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences