Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 08:54:09 μμ
Σελίδες: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 161
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2013 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 550225 φορές)
0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #555 στις: Αύγουστος 19, 2013, 06:05:07 μμ »


Γιατί τόσος ντόρος γύρω από αυτό το νόμισμα; (για τον Πυθαγόρα λέω)
Πώς δεν υπάρχει αφού όλοι πήραν τουλάχιστον από ένα;

Οταν λες όλοι τι εννοείς; 55 άτομα στην Αθήνα πήραν από δύο,  11 άτομα στη Θεσσαλονίκη από ένα και καμιά 20αριά ακόμη στην υπόλοιπη Ελλάδα. Ξέρεις πόσοι άλλοι θέλανε και δεν πήρανε; Τέλος πάντων...
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #556 στις: Αύγουστος 19, 2013, 09:33:53 μμ »

Μια ανοικτή δημοπρασία του Πυθαγόρα έκλεισε στα 106 ευρώ με αρκετή βοήθεια.
Καταγράφηκε

GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #557 στις: Αύγουστος 19, 2013, 09:40:39 μμ »

Υπομονή και περισυλλογή...
Όλα είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης... όσο υπάρχει ζήτηση τόσο η τιμή τους κρατιέται ψηλά και ίσως να κάνει κάποια σκαμπανεβάσματα. Κάποια στιγμή θα μείνουν αυτά που πρέπει και θα αλλάξουν χέρια όσα πρέπει για να πάνε σ' αυτούς που πρέπει.  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #558 στις: Αύγουστος 20, 2013, 04:13:09 μμ »

Σήμερα πάντως, ένας Πυθαγόρας άλλαξε χέρια. Από του ταμία στα δικά μου! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #559 στις: Αύγουστος 20, 2013, 04:26:07 μμ »

Άλλος ένας από τους 100 επιπλέον τυχερούς (εκτός από αυτούς της πρώτης ημέρας 29/7/2013).
Συγχαρητήρια και με έναν Σοφοκλή από Δευτέρα.
Καταγράφηκε

athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #560 στις: Αύγουστος 20, 2013, 04:36:20 μμ »

Οχι παληκάρι μου! Είμαι ένας από τους 11 τυχερούς της Θεσσαλονίκης που τα πληρώσαμε στις 29.07 και τα παραλάβαμε σήμερα. Στην ουσία από χθες τα έδινε η ΤτΕ αφού μας ενημέρωσε τηλεφωνικά.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #561 στις: Αύγουστος 20, 2013, 04:42:12 μμ »

Συγγνώμη, νόμιζα ότι μένετε Αθήνα.
Τέλος πάντων 100 επιπλέον τυχεροί που έκαναν αίτηση από 29/7 και μετά είτε στην ΤτΕ ή στο ΓΛΚ έχουν παραλάβει ή θα παραλάβουν το νόμισμά τους αρχής γενομένης από την 14η Αυγούστου. Έχουν δε περιθώριο μέχρι τις 26/8 οπότε και χάνουν το δικαίωμα αυτό. Υπάρχει ονομαστική λίστα για το νόμισμα του καθενός και τον περιμένει να το παραλάβει (αφού πληρώσει πρώτα) αμέσως.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 20, 2013, 05:02:11 μμ από teutates » Καταγράφηκε

Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #562 στις: Αύγουστος 20, 2013, 06:06:49 μμ »

Συγγνώμη, νόμιζα ότι μένετε Αθήνα.
Τέλος πάντων 100 επιπλέον τυχεροί που έκαναν αίτηση από 29/7 και μετά είτε στην ΤτΕ ή στο ΓΛΚ έχουν παραλάβει ή θα παραλάβουν το νόμισμά τους αρχής γενομένης από την 14η Αυγούστου. Έχουν δε περιθώριο μέχρι τις 26/8 οπότε και χάνουν το δικαίωμα αυτό. Υπάρχει ονομαστική λίστα για το νόμισμα του καθενός και τον περιμένει να το παραλάβει (αφού πληρώσει πρώτα) αμέσως.
Ποίοι επιπλέον εκατό έγω έκανα αίτηση μισή ώρα μετα που ανεβηκε ο Πυθαγώρας στην ον λινε παραγγελία και δεν εγκρίθηκε χθες που πήρα στην Τράπεζα με ενημέρωσαν πως ήταν λίγα που είχαν για διάθεση και δόθηκαν ήδη. Αν είχαν γιατί να μην τα δώσουν;
Καταγράφηκε
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #563 στις: Αύγουστος 20, 2013, 06:26:42 μμ »

100 επιπλέον τυχεροί πήραν ή θα πάρουν από ένα νόμισμα. Μέχρι και την Δευτέρα 26/8 έχουν το δικαίωμα αυτό. Τα τεμάχια αφαιρέθηκαν από παραγγελίες εμπόρων για να δοθούν στους αγνούς συλλέκτες.
Πρόκειται για το κατάστημα Αθηνών, τι έγινε στα άλλα καταστήματα δεν γνωρίζω.
Ένα μεγάλο μπράβο και ένα ακόμη μεγαλύτερο ευχαριστώ σε κάποιους στο ΥΠΟΙΚ που αφουγκράστηκαν έστω και καθυστερημένα τα παράπονά μας.
Δεν ξέρω αν όλοι όσοι έκαναν αίτηση πήραν, αλλά όλους όσους ειδοποίησα και έκαναν αίτηση στις 29/7 πήραν από ένα κομμάτι. Όσοι είχαν ήδη πάρει ένα από το γκισέ και ζητούσαν και δεύτερο απορρίφθηκαν.
Έκανα αίτηση στην ΤτΕ στις 29/7/2013 ώρα 12:42 με e-mail και πήρα το νόμισμα από το γκισέ της ΤτΕ στις 14/8/2013 μετά τις 10:10:42. Έχω απόδειξη από ταμείο καθώς και το "χαρτάκι" Η005 από το μηχάνημα της σειράς για εξυπηρέτηση.

Στις 29/7/2013 είχα το νούμερο Η084 και όπως ήταν φυσικό δεν πήρα τότε νόμισμα.
Καταγράφηκε

y_christou
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 471


Προφίλ
« Απάντηση #564 στις: Αύγουστος 20, 2013, 06:50:22 μμ »

Τα νομίσματα πρέπει να έχουν εξαντληθεί.Συμφωνώ με τον φίλο πρέπει να έχουν αποκόψει από παραγγελίες εμπόρων διότι έχω ένα φίλο που δεν πήρε όσα ζήτησε.Αν όντως έκαναν τέτοιο πράγμα ήταν το πιο δίκαιο.Τώρα αυτό που μας ενδιαφέρει για όσους πήραν το νόμισμα είναι να ανέβει η τιμή του εκεί που πρέπει ώστε να αποκτήσουν τα ελληνικά νομίσματα την χαμένη τους αίγλη....
Καταγράφηκε
Mystic_Bard
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 206


Προφίλ
« Απάντηση #565 στις: Αύγουστος 20, 2013, 08:00:37 μμ »

100 επιπλέον τυχεροί πήραν ή θα πάρουν από ένα νόμισμα. Μέχρι και την Δευτέρα 26/8 έχουν το δικαίωμα αυτό. Τα τεμάχια αφαιρέθηκαν από παραγγελίες εμπόρων για να δοθούν στους αγνούς συλλέκτες.
Πρόκειται για το κατάστημα Αθηνών, τι έγινε στα άλλα καταστήματα δεν γνωρίζω.
Ένα μεγάλο μπράβο και ένα ακόμη μεγαλύτερο ευχαριστώ σε κάποιους στο ΥΠΟΙΚ που αφουγκράστηκαν έστω και καθυστερημένα τα παράπονά μας.
Δεν ξέρω αν όλοι όσοι έκαναν αίτηση πήραν, αλλά όλους όσους ειδοποίησα και έκαναν αίτηση στις κι29/7 πήραν από ένα κομμάτι. Όσοι είχαν ήδη πάρει ένα από το γκισέ και ζητούσαν και δεύτερο απορρίφθηκαν.
Έκανα αίτηση στην ΤτΕ στις 29/7/2013 ώρα 12:42 με e-mail και πήρα το νόμισμα από το γκισέ της ΤτΕ στις 14/8/2013 μετά τις 10:10:42. Έχω απόδειξη από ταμείο καθώς και το "χαρτάκι" Η005 από το μηχάνημα της σειράς για εξυπηρέτηση.

Στις 29/7/2013 είχα το νούμερο Η084 και όπως ήταν φυσικό δεν πήρα τότε νόμισμα.


Έκανα αίτηση 11:29 EEST και δεν εχω πάρει τίποτα...  Υποτίθεται είμαι στους επιλαχόντες άμα ακυρωθεί καμία παραγγελία κλπ....
Παντός απο το ποιο πάνω ποστ νου δίνεται η εντύπωση πως τα τεμάχια που δωθηκαν σε συλλέκτες είναι 300 και όχι 200 που είχαν πει...  Μήπως όμως αυτά τα 100 που αναφέρονται παραπάνω είναι όσα ήταν για την υπόλοιπη Ελλάδα οπότε μένουμε πάλι στα 200 Απορία?
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #566 στις: Αύγουστος 20, 2013, 08:23:46 μμ »

11μιση είχαν γράψει εξαντλήθηκε.εγώ ήμουν το 58 ένα άλλο παλικάρι από εδώ το 60 και το στείλαμε σχεδόν κατευθείαν με το που βγήκε η forma
οποιος πρόλαβε το κύριο είδε..προσωπικά έφαγα όλο το πρωί κοιτάζοντας ποτε θα κάνουν ανανέωση στη forma και τη συμπλήρωσε ο αδερφός μου γιατί ήμουν από κινητό.τώρα για το ποσα έδωσαν αν έχει κάνα παλικάρι από δω μεγαλύτερο αύξοντα από 60 ας πει να δούμε περίπου....
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
kypronumis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 738


Προφίλ
« Απάντηση #567 στις: Αύγουστος 22, 2013, 01:54:42 μμ »

εχουμε κανενα νεο απο Σοφοκλη? Δευτερα διαθεση οπως ειχε ανακοινωθει?
Καταγράφηκε
Mystic_Bard
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 206


Προφίλ
« Απάντηση #568 στις: Αύγουστος 22, 2013, 02:06:16 μμ »

11μιση είχαν γράψει εξαντλήθηκε.εγώ ήμουν το 58 ένα άλλο παλικάρι από εδώ το 60 και το στείλαμε σχεδόν κατευθείαν με το που βγήκε η forma
οποιος πρόλαβε το κύριο είδε..προσωπικά έφαγα όλο το πρωί κοιτάζοντας ποτε θα κάνουν ανανέωση στη forma και τη συμπλήρωσε ο αδερφός μου γιατί ήμουν από κινητό.τώρα για το ποσα έδωσαν αν έχει κάνα παλικάρι από δω μεγαλύτερο αύξοντα από 60 ας πει να δούμε περίπου....

58 ?  60 ??

υπήρχαν αριθμοί για τη σειρά σε αυτά Απορία
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #569 στις: Αύγουστος 22, 2013, 02:40:37 μμ »

οταν πας στην τραπεζα νωρις εχεις πιθανοτητες να παρεις νομισμα γιατι πολυ απλα εχεις μικρο αριθμο προτεραιοτητας.Ετσι και στην ον λαιν λιστα.αν δηλ.υπαρχουν 100 νομισματα και 200 αιτησης πως θα δωσουν τα νομισματα?Με σειρα προτεραιοτητας.Και γω ετσι πηρα το νομισμα εφαγα ολο το πρωι με ανανεωσης για να δω ποτε θα βαλουν το νομισμα στην λιστα,και ημουν το νουμερο 60.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 22, 2013, 02:58:21 μμ από lefmaggos » Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 161
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences