Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 09, 2024, 06:10:16 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1832 1δρχ  (Αναγνώστηκε 5945 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Geonet75
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 298


Οι τεχνικές διδάσκονται


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 07, 2013, 01:05:37 μμ »

Παλιό καθάρισμα που κατά τη γνώμη μου παραβλέπεται και AU κατάσταση.
Καταγράφηκε
jimmiz
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 242



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 07, 2013, 01:31:24 μμ »

που σημαινει? κατατασετε δλδ ποιυ? χf, unc,   Απορία

  
Καταγράφηκε

μύθον τε ρητήρ, ήθων τε πρηκτήρ
panosk
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 858


.. free your soul ..


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 08, 2013, 11:06:44 πμ »


Εχει οντως παλιο καθαρισμα...
Απο θεμα λεπτομερειων - καταστασης ,ειναι ενα καλο  VF+  για μενα..
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 08, 2013, 01:01:58 μμ »

προσωπικη γνωμη παντα,ενα απλο VF που δεν το απαξιωνω ομως με τιποτα!μπαινει ανετα σε μια αξιοπρεπη συλλογη,αλλα φυσικα οχι υψηλων απαιτησεων!(περιφερεια,κορωνα,πεδιο,μαλλι,κλπ).κοιταξτε σε προσφατες δημοπρασιες η πωλησεις ιδιες δραχμες σε διαφορετικες καταστασεις καθως και τιμες!!!ισως αν ηταν του 34 θα μιλαγαμε σε αλλη βαση,ποσο μαλλον για 1846,51 που παμε τελειως σε αλλο κεφαλαιο!των λεγομενω δυσκολων κομματιων ακομη και σε χαμηλες καταστασεις.χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
jimmiz
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 242



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 08, 2013, 03:15:09 μμ »

 δε δουλευει το σκανερ μου , αδικουν κι οι φωτο.... μαρεσει κι πιστευω οτι και παει προς sf, γτ ειναι μοναδικο σε χρωμα ποιοτητα αναγλυφο σε σπανια κατασταση σχετικα... πρεπει να κοσμησει μια καλη συλογη... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

μύθον τε ρητήρ, ήθων τε πρηκτήρ
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 08, 2013, 03:32:42 μμ »

δε δουλευει το σκανερ μου , αδικουν κι οι φωτο.... μαρεσει κι πιστευω οτι και παει προς sf, γτ ειναι μοναδικο σε χρωμα ποιοτητα αναγλυφο σε σπανια κατασταση σχετικα... πρεπει να κοσμησει μια καλη συλογη... Κλείσιμο ματιού

αγαπητε Δημητρη ισως εχεις δικιο!εχει μεγαλη διαφορα το να βλεπεις κατι στα χερια σου,απο μια φωτογραφια!ισως αν το εβγαζες με καλυτερη ληψη?αλλα και παλι η περιφερεια,η κορωνα και αλλα σημεια δεν το τοποθετουν πανω απο XF αν οντως το αδικει πολυ η φωτογραφια!δεν θελω να σου χαιδευω τα αυτια αλλα να σου πω την πραγματικη μου γνωμη,πιστεψε με δεν εχω κανενα συμφερον!ας μιλησουν και αλλοι φιλοι δεν διεκδικω τιτλο εξπερ ουτε νομισματολογου.σε χαιρετω,γιαννης.
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 08, 2013, 04:00:11 μμ »

Καλορίζικο φίλε μου, να το χαίρεσαι.
Δεν φαίνεται καθαρά, αλλά είναι κάποιες λεπτομέρειες που προσθέτουν ή αφαιρούν βαθμούς.
Το συγκεκριμένο από λεπτομέρεια, όπως φαίνεται, είναι κοντά στο AU50, αλλά δύσκολα παίρνει βαθμό. Θα έλεγα XF Details Cleaned ίσως και χαμηλότερα... δυστυχώς. Το μεγαλύτερο ποσοστό των λεπτομερειών φαίνονται, αλλά κάποια σημαντικά στοιχεία απουσιάζουν. Τα μαργαριταράκια στην περίμετρο και στην κορόνα, οι γωνίες στον θυρεό, μερικά φύλλα, αλλά και σε όλα τα γράμματα φαίνεται να υπάρχουν φθορές. Όλα τα στοιχεία που θα έπρεπε να έχουν γωνίες, έχουν αρχίσει να στρογγυλεύουν. Στην κατάσταση αυτή θα έπρεπε λογικά να υπάρχει και μικρό ποσοστό λούστρου. Με τις φωτογραφίες αυτές όμως δεν φαίνεται να υπάρχει, που οδηγεί στο συμπέρασμα ότι το νόμισμα έχει καθαριστεί.
Όπως ανέφερα και πιο πάνω... δυστυχώς... το νόμισμα έχει χάσει πολύ, από τις παρεμβάσεις.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences