Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 02, 2024, 10:24:28 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 ευρω φιλανδιας 2001 ολο χρυσο χρωμα  (Αναγνώστηκε 6169 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 24, 2013, 03:06:45 μμ »

Kανω αναφορα στα <σφαλματα> των ευρω, που θελουν καλη φωτο.
Eκτος φυσικα και να εισαι ικανοποιημενος που εβγαλες φωτο προσφατα ασημενιου ολοκληρου, και στο σχολιαζαν ως ολοκληρο χρυσου χρωματος Σαρκασμός
Καταγράφηκε
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 24, 2013, 03:12:30 μμ »

Σε ευχαριστω πολυ για την συμβουλη σου..απλα δεν προσπαθω να σας πω κατι που δεν εχετε ξαναδει..σας το δειχνω με τον τροπο που εγω μπορω.δεν ειμαι ουτε πωλητης ουτε νομιζω να ενδιαφερει καποιον καποια λεπτομερια σε κατι που δεν εχει ξαναδει..εαν βεβαια μπορουσα θα της εβγαζα οπως πρεπει αλλα αυτη την στιγμη αυτο που μπορω κανω.νομιζω οτι εαν ηθελες να βοηθησεις θα μου σχολιαζες αλλα πραγματα σε αυτο το νομισμα και οχι για την αναλυση της φωτογραφιας.φιλικα Σπυρος
Καταγράφηκε
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 24, 2013, 03:16:00 μμ »

Για ποιο μιλας?εαν καταλαβες εγραψα πανω σε αλλο θεμα γιατι ηταν αρχη και δεν γνωριζα καποια πραγματα..
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 24, 2013, 07:23:02 μμ »

Με αβα χαχαχα καλο!φιλε μου ακου να δεις δεν ανοιγω θεμα εαν δεν υπαρχει λογος..εδω μεσα μπορει να ειμαι καινουργιος αλλα εχω καποια εμπειρια δεν λεω οτι τα γνωριζω ολα κανεις δεν τα ξερει ολα.το νομισμα εαν θελει καποιος να μαθει ειναι ακυκλοφορητο και στην φωτογραφια ειναι μεσα σε πλαστικη καψουλα και μεσα στην προστασια την χαρτινη.πως μπορεις να κρινεις κατι που δεν εχεις ξαναδει ??μηπως το εχω πλυνη και με χλωρινη με αρωμα λεμονι και πηρε αυτο το χρωμα??ας σοβαρευτουμε λιγο παιδια ..και ο χρονος θα δειξει σε πολλους αν το εχω πλυνη με αβα η αν οντως τα πραγματα ειναι οπως τα λεω.φιλικα Σπυρος.



Φίλτατε Σπύρο.
Φυσικά και δέν θα μπορούσες να καθαρίσεις το μονόευρω σto blister.
Νόμισα ότι έβαλες το μονόευρο για να το συγκρίνουμε με το δίευρο.
Εγώ για το 2ευρω μίλησα που έχω μια υποψία. Όπως είπες και εσύ κουβέντα κάνουμε.....να μαθαίνουμε.
Ακόμα όμως περιμένω να μας πείς,τι είναι αυτό που σε παραξένεψε στο 1ευρο αλλά και
στο 2ευρω. Στο ζητάω πάντα φιλικά,διότι πραγματικά θα ήθελα να μάθω κάτι που δεν γνωρίζω.
''Γηράσκω αεί διδασκόμενος''  Κλείσιμο ματιού
Και πιστεψέμαι.....έχω δει πολλά Φιλανδικά!
Αν μπορέσεις να βγάλεις και καλλίτερες φωτό όπως σου είπε και ο Σωτήρης...ακόμα καλλίτερα.

Πάντα φιλικά Μιχάλης.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 24, 2013, 09:41:42 μμ »

Με αβα χαχαχα καλο!φιλε μου ακου να δεις δεν ανοιγω θεμα εαν δεν υπαρχει λογος..εδω μεσα μπορει να ειμαι καινουργιος αλλα εχω καποια εμπειρια δεν λεω οτι τα γνωριζω ολα κανεις δεν τα ξερει ολα.το νομισμα εαν θελει καποιος να μαθει ειναι ακυκλοφορητο και στην φωτογραφια ειναι μεσα σε πλαστικη καψουλα και μεσα στην προστασια την χαρτινη.πως μπορεις να κρινεις κατι που δεν εχεις ξαναδει ??μηπως το εχω πλυνη και με χλωρινη με αρωμα λεμονι και πηρε αυτο το χρωμα??ας σοβαρευτουμε λιγο παιδια ..και ο χρονος θα δειξει σε πολλους αν το εχω πλυνη με αβα η αν οντως τα πραγματα ειναι οπως τα λεω.φιλικα Σπυρος.



Φίλτατε Σπύρο.
Φυσικά και δέν θα μπορούσες να καθαρίσεις το μονόευρω σto blister.
Νόμισα ότι έβαλες το μονόευρο για να το συγκρίνουμε με το δίευρο.
Εγώ για το 2ευρω μίλησα που έχω μια υποψία. Όπως είπες και εσύ κουβέντα κάνουμε.....να μαθαίνουμε.
Ακόμα όμως περιμένω να μας πείς,τι είναι αυτό που σε παραξένεψε στο 1ευρο αλλά και
στο 2ευρω. Στο ζητάω πάντα φιλικά,διότι πραγματικά θα ήθελα να μάθω κάτι που δεν γνωρίζω.
''Γηράσκω αεί διδασκόμενος''  Κλείσιμο ματιού
Και πιστεψέμαι.....έχω δει πολλά Φιλανδικά!
Αν μπορέσεις να βγάλεις και καλλίτερες φωτό όπως σου είπε και ο Σωτήρης...ακόμα καλλίτερα.

Πάντα φιλικά Μιχάλης.



Γραφει στον τιτλο. Το αλλο παλι που ειχε βγαλει (συμφωνα παντα με τους τιτλους) ηταν ολο ασημενιο.

Υ.Σ Αστα αυτα ειναι δυσκολα για σενα Γλώσσα
Καταγράφηκε
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 24, 2013, 09:58:11 μμ »

Φιλε coll δεν γνοριζω το ονομα σου..θα στο ξαναπω εγω δεν ανοιξα ποτε θεμα για ασημενιο 2ευρω..εγραψα στο θεμα που ειχε ανοιξει ο τακης334 εαν δεν κανω λαθος και εκει εβαλα τα 2ευρω τα δικα μου που ειναι ακριβως το αντιθετο με του τακη και συγκεκριμενα εαν το δεις απαντ.σε ενα αλλο μελος που ελεγε οτι το αντιθετο απο να ειναι ολο ασημι θα ειναι ενδιαφερον.δες το απο την αρχη το θεμα και ισως καταλαβεις.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 24, 2013, 10:06:21 μμ »

Προφανως εχεις δικιο ζητω συγνωμη.
 
Σε μπερδεψα με τον αλλο καθως το θεμα ηταν παρομοιο, αλλα και οι φωτο αναλογες.
Σε καθε περιπτωση οτι ειπα για τις φωτο σου εδω  ισχυει .
Ισως καποιο αλλο μελος εχει αλλη αποψη.......
Εγω δεν εχω κατι αλλο.

Καλο βραδυ
Σωτήρης
Καταγράφηκε
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 24, 2013, 10:16:21 μμ »

Φιλε σωτηρη ολα οκ,αυτο προσπαθουσα να σου πω λαι το μεσημερι αλλα δεν το καταλαβες.οπως και να εχει δεν εγινε και τιποτα θα κοιταξω να βγαλω πολυ ποιο καλες φωτογραφιες απο εδω και περα με την πρωτη ευκαιρια.φιλικα Σπυρος.
Καταγράφηκε
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 24, 2013, 10:25:08 μμ »

Με αβα χαχαχα καλο!φιλε μου ακου να δεις δεν ανοιγω θεμα εαν δεν υπαρχει λογος..εδω μεσα μπορει να ειμαι καινουργιος αλλα εχω καποια εμπειρια δεν λεω οτι τα γνωριζω ολα κανεις δεν τα ξερει ολα.το νομισμα εαν θελει καποιος να μαθει ειναι ακυκλοφορητο και στην φωτογραφια ειναι μεσα σε πλαστικη καψουλα και μεσα στην προστασια την χαρτινη.πως μπορεις να κρινεις κατι που δεν εχεις ξαναδει ??μηπως το εχω πλυνη και με χλωρινη με αρωμα λεμονι και πηρε αυτο το χρωμα??ας σοβαρευτουμε λιγο παιδια ..και ο χρονος θα δειξει σε πολλους αν το εχω πλυνη με αβα η αν οντως τα πραγματα ειναι οπως τα λεω.φιλικα Σπυρος.


Φιλε Μιχαλη καλησπερα.δεν τα εβαλα μαζι για να τα συγκρινουμε αλλα για να ειναι στο ιδιο θεμα..και οχι εκει που ειχα γραψει καταλαθος και απαντ.στο μηνημα ενος μελους και ετσι εγινε το μπερδεμα.ο τακης ελεγε για ολο ασημι εγω εβαλα ολο χρυσο πανω στο θεμα του..και ετσι μπερδευτηκε και ο σωτηρης.τι ενοεις εχεις δει πολλα φιλανδικα??δηλαδη φιλε Μιχαλη με αυτες της φωτογραφιες που δεν ειναι καλες οπως τα βλεπεις δεν σου φενονται διαφορετικα απο αυτα που υπαρχουν σε κυκλοφορια γιατι εγω που τα εχω μπροστα μου δεν εχουν καμια σχεση στο χρωμα παντα.και δεν ειναι πειραγμενα απο χερι τα νομισματα τα 2 ευρω τα εχω 8-9 χρονια εγω σε χαρτινη προστασια και το 1 ευρω ειναι ενος φιλου μου.

Φίλτατε Σπύρο.
Φυσικά και δέν θα μπορούσες να καθαρίσεις το μονόευρω σto blister.
Νόμισα ότι έβαλες το μονόευρο για να το συγκρίνουμε με το δίευρο.
Εγώ για το 2ευρω μίλησα που έχω μια υποψία. Όπως είπες και εσύ κουβέντα κάνουμε.....να μαθαίνουμε.
Ακόμα όμως περιμένω να μας πείς,τι είναι αυτό που σε παραξένεψε στο 1ευρο αλλά και
στο 2ευρω. Στο ζητάω πάντα φιλικά,διότι πραγματικά θα ήθελα να μάθω κάτι που δεν γνωρίζω.
''Γηράσκω αεί διδασκόμενος''  Κλείσιμο ματιού
Και πιστεψέμαι.....έχω δει πολλά Φιλανδικά!
Αν μπορέσεις να βγάλεις και καλλίτερες φωτό όπως σου είπε και ο Σωτήρης...ακόμα καλλίτερα.

Πάντα φιλικά Μιχάλης.

Καταγράφηκε
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 25, 2013, 12:44:18 πμ »

Ευχαριστούμε για τις φωτογραφίες αλλά πραγματικά εγώ δεν μπορώ να καταλάβω ότι είναι όλο χρυσό.
Μου φαίνεται σαν ένα απλό 1Ε Φινλανδίας (που άντε να έχει κιτρινίσει λίγο)
Η διαφορά πάντως του μέσα με το στεφάνι είναι μεγάλη.
Αν καταφέρεις να βγάλεις καλύτερες φωτογραφίες (σε φως ημέρας, σκιερό μέρος, μεγάλη ανάλυση)
θα ήταν ενδιαφέρον... αλλιώς δεν πρόκειται να πάρεις και πολλές απόψεις.
Βαγγέλης
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences