Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 08, 2024, 03:35:08 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΣΥΜΨ. ΕΓΓΡΑΦΗ  (Αναγνώστηκε 22068 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« στις: Μάιος 30, 2015, 09:55:36 πμ »

Καλημέρα σε όλους,λοιπόν μπορεί κάποιος να μου πει τι είναι αυτό που γράφω στον τίτλο του θέματος Απορία
Πήγα χθες στην τράπεζα να βγάλω χρήματα και βρήκα παραπάνω και στην απόδειξη μου εγραφε: ΣΥΜΨ. ΕΓΓΡΑΦΗ και δίπλα το πόσο.
Μπορείτε να μου πείτε τι χρήματα είναι αυτά;;;;
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 30, 2015, 10:02:56 πμ »

Τα επιπλέον χρήματα, πρέπει να τα στείλεις σ' εμένα. Γι αυτό σου τα έβαλαν.  Σαρκασμός

Μ' αρέσει που ρωτάς κιόλας... Ρε συ !!! Πάρτα και κάνε την πάπια.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 30, 2015, 10:06:35 πμ »

Καλημέρα Βασίλη...

Συμψηφιστική εγγραφή σημαίνει μια εγγραφή που κλείνει με μιαν άλλη…
Όταν κάνεις μεταφορά από έναν τρ. Λογ/σμο σε έναν άλλο είναι συμψηφιστική εγγραφή, δηλαδή χρεοπίστωση …

Αν ανεβάσεις μια φωτογραφία του παραστατικού, θα βοηθούσε…

Ή του βιβλιαρίου...


Καταγράφηκε
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 30, 2015, 10:08:13 πμ »

Τα επιπλέον χρήματα, πρέπει να τα στείλεις σ' εμένα. Γι αυτό σου τα έβαλαν.  Σαρκασμός

Μ' αρέσει που ρωτάς κιόλας... Ρε συ !!! Πάρτα και κάνε την πάπια.
Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Κώστα Καλημέρα δεν εχω να στα στείλω αλλά πρέπει να ξέρω τι είναι αυτά τα χρήματα Στριφογύρισμα ματιών
Από χθες τα έχω βγαλει Μεγάλο χαμόγελο παπ παπ παπ παπ Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 30, 2015, 10:10:08 πμ »

Μάλλον πρέπει να πήρες κανένα επίδομα κρατικό. Κάτι τέτοιο υποψιάζομαι αν είναι Εθνική Τράπεζα.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 30, 2015, 10:11:35 πμ »

Καλημέρα Βασίλη...

Συμψηφιστική εγγραφή σημαίνει μια εγγραφή που κλείνει με μιαν άλλη…
Όταν κάνεις μεταφορά από έναν τρ. Λογ/σμο σε έναν άλλο είναι συμψηφιστική εγγραφή, δηλαδή χρεοπίστωση …

Αν ανεβάσεις μια φωτογραφία του παραστατικού, θα βοηθούσε…

Ή του βιβλιαρίου...



Καλημέρα αγαπητέ δεν κατάλαβα τίποτα απ όσα μου έγραψες.
Δεν έχω βιβλιάριο και αυτή την στιγμή γράφω από το κινητό.
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 30, 2015, 10:12:34 πμ »

Μάλλον πρέπει να πήρες κανένα επίδομα κρατικό. Κάτι τέτοιο υποψιάζομαι αν είναι Εθνική Τράπεζα.
Καλημέρα Χρήστο μακάρι να είναι και Ναι είναι Εθνικής Τράπεζας
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 30, 2015, 10:34:43 πμ »

μπηκε πριν μερες το επιδομα τεκνων του ογα σε οσους δεν το ειχαν παρει με την πρωτη καλαδα τις 6 απριλιου
το επομενο για ολους θα δοθει το δευτερο 15θημερο του ιουλη.... μπορει ναναι αυτο
υ.γ μαζευε κι΄΄ας ειναι ρωγες Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 30, 2015, 10:36:09 πμ »

Αν κάνεις μια ανάληψη ΧΧΧ από ένα λογαριασμό και καταθέσεις τα ΧΧΧ σε άλλον, τότε αυτά συμψηφίζονται...
Αν σου γράφει το βιβλιάριο συμψηφιστική κίνηση τακτοποίησης υπολοίπου, σημαίνει μάλλον ότι είναι κάποιες κινήσεις που δεν είχαν λογιστικοποιηθεί...

Ααα και μιας και το θυμήθηκα ρώτα και τον πατέρα σου μήπως σου έκανε καμιά κατάθεση, μην πάθεις σαν και μένα... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Πριν από κάτι δεκαετίες λίγο πριν φύγω για σπουδές είχα έναν λογ/σμο στην Τρ. Εργασίας, ο οποίος ήταν άδειος αφού είχα βγάλει τα χρήματα με την κάρτα μου...

Ένα απόγευμα γυρίζοντας σπίτι είχα την φαεινή ιδέα να κάνω μια ερώτηση υπολοίπου στο ΑΤΜ, μπας και είχε τίποτα μέσα ο λογ/σμος που είχα ξεχάσει. Ξαφνικά γουρλώνω τα μάτια καθώς βλέπω μέσα υπόλοιπο 200.000 δρχ.!!!! Ένας απλός μισθός τότε θα ήταν 50 χιλιάρικα...

Σκέφτηκα δεν μπορεί κάποιο λάθος θα έγινε, (19 χρονών ήμουνα) και έκανα ανάληψη. Πήρα το μάτσο με τα πεντοχίλιαρα και χαρούμενος πήγα στο δισκάδικο για ψώνια!!!

Μετά βγήκα για φαγητό και το βράδυ κέρασα όλη μου την παρέα ποτά σφηνάκια, χαμός έγινε, μέχρι πρωίας!

Φυσικά δεν κατάφερα να φάω ούτε τα μισά, οπότε γύρισα σπίτι ζαλισμένος και την έπεσα για ύπνο αφήνοντας τα πεντοχίλιαρα στην κολότσεπη του παντελονιού μου...

Την άλλη μέρα βγήκα φορώντας άλλο παντελόνι και γυρίζοντας σπίτι βρήκα τους γονείς μου να με περιμένουν γεμάτοι ανησυχία αφού βρήκε η μητέρα μου τα χρήματα στο πάτωμα και νόμισαν ότι είχα μπλέξει κάπου....

Εντάξει  λέω πατέρα μην ανησυχείς, δεν έμπλεξα πουθενά , απλά πήγα στην τράπεζα και είχαν κάνει λάθος μου βάλανε 200 χιλιάρικα από το πουθενά!

Δεν θα ξεχάσω ποτέ το βλέμμα του πατέρα μου, εγώ στα έβαλα μου είπε για τα πρώτα σου έξοδα τώρα που θα πας για σπουδές!!! Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 30, 2015, 03:18:41 μμ »

Βάζω την απόδειξη για να δείτε Στριφογύρισμα ματιών

Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
apb
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 30, 2015, 03:44:27 μμ »

Αν κάνεις μια ανάληψη ΧΧΧ από ένα λογαριασμό και καταθέσεις τα ΧΧΧ σε άλλον, τότε αυτά συμψηφίζονται...
Αν σου γράφει το βιβλιάριο συμψηφιστική κίνηση τακτοποίησης υπολοίπου, σημαίνει μάλλον ότι είναι κάποιες κινήσεις που δεν είχαν λογιστικοποιηθεί...

Ααα και μιας και το θυμήθηκα ρώτα και τον πατέρα σου μήπως σου έκανε καμιά κατάθεση, μην πάθεις σαν και μένα... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Πριν από κάτι δεκαετίες λίγο πριν φύγω για σπουδές είχα έναν λογ/σμο στην Τρ. Εργασίας, ο οποίος ήταν άδειος αφού είχα βγάλει τα χρήματα με την κάρτα μου...

Ένα απόγευμα γυρίζοντας σπίτι είχα την φαεινή ιδέα να κάνω μια ερώτηση υπολοίπου στο ΑΤΜ, μπας και είχε τίποτα μέσα ο λογ/σμος που είχα ξεχάσει. Ξαφνικά γουρλώνω τα μάτια καθώς βλέπω μέσα υπόλοιπο 200.000 δρχ.!!!! Ένας απλός μισθός τότε θα ήταν 50 χιλιάρικα...

Σκέφτηκα δεν μπορεί κάποιο λάθος θα έγινε, (19 χρονών ήμουνα) και έκανα ανάληψη. Πήρα το μάτσο με τα πεντοχίλιαρα και χαρούμενος πήγα στο δισκάδικο για ψώνια!!!

Μετά βγήκα για φαγητό και το βράδυ κέρασα όλη μου την παρέα ποτά σφηνάκια, χαμός έγινε, μέχρι πρωίας!

Φυσικά δεν κατάφερα να φάω ούτε τα μισά, οπότε γύρισα σπίτι ζαλισμένος και την έπεσα για ύπνο αφήνοντας τα πεντοχίλιαρα στην κολότσεπη του παντελονιού μου...

Την άλλη μέρα βγήκα φορώντας άλλο παντελόνι και γυρίζοντας σπίτι βρήκα τους γονείς μου να με περιμένουν γεμάτοι ανησυχία αφού βρήκε η μητέρα μου τα χρήματα στο πάτωμα και νόμισαν ότι είχα μπλέξει κάπου....

Εντάξει  λέω πατέρα μην ανησυχείς, δεν έμπλεξα πουθενά , απλά πήγα στην τράπεζα και είχαν κάνει λάθος μου βάλανε 200 χιλιάρικα από το πουθενά!

Δεν θα ξεχάσω ποτέ το βλέμμα του πατέρα μου, εγώ στα έβαλα μου είπε για τα πρώτα σου έξοδα τώρα που θα πας για σπουδές!!! Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 30, 2015, 03:57:45 μμ »

στο βιβλιαριο οταν κανεις ενημερωση αριστερα απο το ποσο εχει ενα κωδικο αυτος ο κωδικος εξηγει απο ποιον ειναι λ.χ μισθοδοσιας-επιδοματος-καταθεση απο τριτο κτλ....Ανδρεα τωρα θα τα εκανες σφηνακια η κανενα ταληρο;; Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 30, 2015, 04:00:58 μμ »

στο βιβλιαριο οταν κανεις ενημερωση αριστερα απο το ποσο εχει ενα κωδικο αυτος ο κωδικος εξηγει απο ποιον ειναι λ.χ μισθοδοσιας-επιδοματος-καταθεση απο τριτο κτλ....Ανδρεα τωρα θα τα εκανες σφηνακια η κανενα ταληρο;; Σαρκασμός Σαρκασμός
Μαρκο η καρτα που μας εχουν βγαλει δεν εχει βιβλιαριο και απο το ιντερνετ δεν μπορω να μπω να δω στο site της τραπεζας γιατι εχω ξεχάσει τον κωδικό και ξεχναω να παρω τηλ.
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 30, 2015, 04:18:18 μμ »

 Σήμερα, λογικά με τα μισά θα αγόραζα 3-4 ωραία κομμάτια...

 Βασίλη, μπορείς να μπεις στο κατάστημα και να ζητήσεις αναλυτική κίνηση λογ/σμου(εκει θα δεις τις αναλυτικές λεπτομέρειες τησ συναλλαγής)... Λογικά είναι κάποιο επίδομα ή πετρέλαιο θέρμανσης ή μεταφορά από λογαριασμό τρίτου... Δεν συνεργάζομαι με ΕΤΕ, δυστυχώς...
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences