Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 12:58:58 μμ
Σελίδες: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 28
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Φιλοτελικό ''καφενείο''  (Αναγνώστηκε 104209 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
LHH
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1110



Προφίλ
« Απάντηση #315 στις: Ιούνιος 25, 2017, 09:05:07 μμ »

ι,και μερικά κομμάτια που έβαλα εδώ,το μετανιωσα.Να ξέρεις,οτι αυτά που γράφω,τα συμμερίζονται πολλοί,αλλά επιλέγουν να σιωπουν,για να μη πρεπει να γράφουν οτι γράφω τώρα εγώ.

...ασφαλώς δεν πρέπει να αναφέρεσε στα πέντε τόπικ φιλοτελικών αποριών που δημιούργησες καθώς εκει υπήρχαν εμπεριστατωμένες απαντήσεις,σε σχεδόν γρήγορους χρόνους,και με άψογη συμπεριφορά.

Οπως και στο επίμαχο τοπικ ,στα 204 ποστ υπήρχαν πάμπολλες απαντήσεις,ακριβείς ταξινομήσεις και,ας μου επιτρέψεις .συλλεκτική αγνότητα....

Και έρχομαι στην ουσία των γραφόμενων,καθώς δεν είμαι τυχαίος χρήστης αλλά ο επόπτης της ενότητας,ποιοί είναι αυτοί που φοβούνται?
να γράψουν τι?
μήπως οι πάμπολλοι που ρωτούν διάφορα και παίρνουν άοκνα σχεδόν πάντα απαντήσεις,απο τους φίλους χρήστες ?
και τι έχουμε άραγε,την φήμη των σνομπ τύπων?
μήπως έχουμε καβαλήσει και κανένα συλλεκτικό ''καλάμι'' ?

τίποτα απο όλα αυτα δεν συμβαίνουν,το μόνο που υπάρχει είναι η μια και μόνη αλήθεια:
 από όλα τα συλλεκτικά πεδία,νομισμάτων,χαρτονομισματων,και άλλα λιγότερο συνηθισμένα,τα γραμματόσημα είναι ο βασιλιάς του συλλεκτισμού !!!

Εμεις* έχουμε:
-ανανέωση-πάνω απο επτα σειρές νέου υλικού το χρόνο.
-τριάντα και πλεόν φιλοτελικές  εταιρίες ανα την Ελλάδα-και πάνω απο δέκα σε όλο τον κόσμο
-διοργάνωση εκθέσεων με παγκόσμιο ενδιαφέρον και βραβευμένες συλλογές ,γνωστές στο παγκόσμιο στερέωμα
-βιβλία/μελέτες...άπειρα
-το πιο σημαντικό:ένα αντικείμενο που μας ''γεμίζει'', μικρο παράδειγμα,ένα γραμμ.του πρώτου τύπου των ελλ.γραμμ.μπορει να αποσχολήσει ένα συλλέκτη πάνω απο μια ώρα για να βρει που ανήκει...και πάλι να το συζητήσει και με άλλους για να καταλήξουν!


*το εμεις πάει σε αυτούς που είναι τουλάχιστον 90% φιλοτελιστές και 10% και σε κάτι άλλο συλλέκτες...



Καταγράφηκε
Valeroi
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1275


Προφίλ WWW
« Απάντηση #316 στις: Ιούνιος 26, 2017, 10:16:17 πμ »

Κώστας1979 πραγματικά απορώ με αυτά που γράφεις.

Ο Harris άνοιξε ένα θέμα και όσοι του απάντησαν απο κάτω του έδωσαν απαντήσεις για το τι είναι αυτά που έχει. Σχετικά με την επίμαχη εκτίμηση που μας λες για δολόπλοκα σενάρια, για να καταλάβεις πόσο λάθος είναι θα στο πω με ένα παράδειγμα. Είναι σα να λέει ο ένας απο τους δυο μας οτι η σημαία που έχεις βάλει για αβαταρ δεν είναι άσπρη και μπλέ αλλά γκρί και πράσινη για τέτοια διαφορά μιλάμε.

Αλλά ξεκίνησαν τα βρισίματα και κατηγορίες και όταν ανέβηκαν οι τόνοι, ξεκίνησαν να γράφουν και άλλοι. Ο Hellios έχει βγάλει τα μάτια του πάνω στις κεφαλές και ο καθένας στη θέση του δε θα κάτσει να φάει έτσι την παραμύθα για εκτιμητές πολύ απλά γιατί είναι τέτοια η διαφορά που δεν θα έκανε ένας εκτιμητής τέτοιο εύκολο λάθος.


Για ποιους οτοπικούς κόσμους μας λες? που μπαίνουμε συνέχεια και γράφουμε και απαντάμε, προσπαθώντας να λύσουμε όποιες απορίες μπορούμε να λυσουμε γιατί απλά γουστάρουμε? που ανοίγουμε συνεχώς θέματα γι αυτό που γουστάρουμε?
εμείς είμαστε σνόμπ? δηλαδή σε ποιον δεν έχουμε απαντήσει? σε πόσους δεν έχουμε προσπαθήσει να παρακινήσουμε γι αυτό που αγαπάμε και γουστάρουμε?
πόσες φορές δεν έχουν μπει εδω στα γραμματόσημα πράγματα για εκτίμηση και λέμε στον άλλον ξεκίνα και ασχολήσου? και ότι θες ρώτα να σου πούμε ότι μπορούμε?


Αλλά τι στα λέω τώρα όλα αυτά αφού εσύ και άλλοι πολλοί που συμερίζονται αυτά που λες δε θα τα ακούσετε, μάλλον αυτοί οι πολλοί πρέπει να είναι πολύ καλά κρυμμένοι γιατί εδώ πάνω κάτω γνωριζόμαστε όσοι γράφουμε στα γραμματόσημα.
Καταγράφηκε

Το blog μου στο https://philatelious.wordpress.com/
GSHH
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 929



Προφίλ
« Απάντηση #317 στις: Ιούνιος 26, 2017, 12:58:07 μμ »

Μεταφέρω εδώ ένα ποστ του herakliotis με αναφορά στους φιλοτελιστές

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=35752.msg436453#msg436453
Καταγράφηκε

Knowledge not shared is lost
LHH
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1110



Προφίλ
« Απάντηση #318 στις: Ιούνιος 26, 2017, 09:59:35 μμ »

Μετά λοιπόν και την επίκαιρη επαναφορά του gshh με το παλιότερο  ποστ/θέση του ιδιοκτήτη του χώρου αυτού,και παράλληλα κλείνονοντας το όλο θέμα ,που ξεκίνησε προ 15μέρου,με τις απροδόκητες προεκτάσεις,βγαίνουν αβιάστα κάποια τελικά συμπεράσματα:

-αποδείχτηκε περίτρανα μια πλάνη απο ένα χρήστη προς τον χώρο μας,με την έκθεση αντικειμένου,πιστοποιημένου μόνο κατα δήλωση του χρήστη
-υπήρξε αποχώρηση διακεκριμένου μέλους της φιλοτελικής οντότητας του φόρουμ λόγω συντονισμένων και αηθών επιθέσεων
-φάνηκε μια υποβόσκουσα ''κόντρα'' εναντίον της φιλοτελιστικής μας συντροφιάς απο συλλέκτες άλλων πεδίων,που εκφράστηκε και σε ανώτερο επίπεδο...


Για τα παραπάνω :

α-ο χρήστης του επίμαχου αντικειμένου είπε ξεκάθαρα ψέματα,το μέλος μας  του έδωσε την σωστή εκτίμηση.
β-στο μέλλον δεν θα ξαναγίνει εκτίμηση γραμματοσήμων με αυτο τον τρόπο,μόνο αν αποδεδειγμένα ο χρήστης που θέλει την εκτίμηση είναι φιλοτελιστής-εξαιρούνται πρωην συλλέκτες που λόγω οικονομικών συγκυριών πουλουν την συλλογή τους και θέλουν τα φώτα μας.
γ-εδώ γράφουν φιλοτελιστές και απευθύνονται σε φιλοτελιστές,οι συλλέκτες των αλλων πεδίων καλό είναι να μη παρεμβαίνουν σε θέματα που δεν γνωρίζουν όπως και εμεις δεν παρεμβαίνουμε στα δικά τους ''χωράφια'',με πνεύμα και συμβουλές.


Μπορει η οργάνωση των φιλοτελικών ενοτήτων να μετράει λίγους σχετικά μήνες αλλά έχει κανει αισθητή την ''δυναμική του'' στους ανώτατους φιλοτελικούς κύκλους της χώρας μας,μια μικρή υπενθύμιση του για να λαμβάνουμε και τον ανάλογο σεβασμό.

Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #319 στις: Ιούνιος 26, 2017, 10:21:27 μμ »

Μετά λοιπόν και την επίκαιρη επαναφορά του gshh με το παλιότερο  ποστ/θέση του ιδιοκτήτη του χώρου αυτού,και παράλληλα κλείνονοντας το όλο θέμα ,που ξεκίνησε προ 15μέρου,με τις απροδόκητες προεκτάσεις,βγαίνουν αβιάστα κάποια τελικά συμπεράσματα:

-αποδείχτηκε περίτρανα μια πλάνη απο ένα χρήστη προς τον χώρο μας,με την έκθεση αντικειμένου,πιστοποιημένου μόνο κατα δήλωση του χρήστη
-υπήρξε αποχώρηση διακεκριμένου μέλους της φιλοτελικής οντότητας του φόρουμ λόγω συντονισμένων και αηθών επιθέσεων
-φάνηκε μια υποβόσκουσα ''κόντρα'' εναντίον της φιλοτελιστικής μας συντροφιάς απο συλλέκτες άλλων πεδίων,που εκφράστηκε και σε ανώτερο επίπεδο...
8)AΑΑ

Για τα παραπάνω :Αγαπητε φιλε διαβασε τι γραφεις για τους συλλεκτες αλλων πεδιων????ζητα συγνωμη και προσπαθησε να μην βλέπεις εχθρούς εκει που δεν υπαρχουν.ενας ΦΙΛΟΤΕΛΙΣΤΗΣ.
Καταγράφηκε
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #320 στις: Ιούνιος 26, 2017, 10:29:40 μμ »

Επειδή η κουβέντα πάει να ξεφύγει,εγώ ξαναρωτάω:Αφού υπάρχει μέλος που επιβεβαιώνει τον Χάρη,γιατί συνεχίζεται η κουβέντα;Και λέω οτι εχει γινει λαθος,στη ταυτοποιηση τις τετραδας.Τι ηταν αυτο που ξεκινησε απο ολους;Επρεπε ο Χαρης να πει ποιος κοίταξε τα γραμματοσημα;Γιατι τοσα υπονοουμενα ως προς την αξιοπιστοια ενος μελους;Οσο για τον ουτοπικό κόσμο που έγραψα,θα ήθελα να ήξερα,πραγματικά εθελοτυφλειτε;Μεσα στο στεκι υπαρχουν αρκετα μελη σαν εμενα,που συλλεγουν και γραμματοσημα,αλλα δεν συμμετεχουν στην ενοτητα αυτη.Και κάτι ακόμα,έλεος πια με αυτό το άοκνα,αν βοηθάτε και μετά το λέτε συνεχώς,δεν είναι άοκνα.Επειδη πιστεύω ότι δεν θα υπάρξει συμβιβαστική άποψη,εγώ σταματάω εδώ.
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #321 στις: Ιούνιος 26, 2017, 11:20:17 μμ »

Για τα παραπάνω :Αγαπητε φιλε διαβασε τι γραφεις για τους συλλεκτες αλλων πεδιων????ζητα συγνωμη και προσπαθησε να μην βλέπεις εχθρούς εκει που δεν υπαρχουν.ενας ΦΙΛΟΤΕΛΙΣΤΗΣ.

Δάσκαλε, πρόσεχε την πίεσή σου!
(Με τον δέοντα σεβασμό, πάντα.)

ΥΓ. υποφώσκουσα = που καίει χωρίς να φαίνεται
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #322 στις: Ιούνιος 26, 2017, 11:32:52 μμ »

Εγω επιμενω πρεπει να διαγραφει ο Λεωνιδας,νισαφι πια. Άνεση
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #323 στις: Ιούνιος 26, 2017, 11:40:58 μμ »

Μια συμβιβαστική λύση θα ήταν να βάλει παπούτσια ο Αγγελόπουλος.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #324 στις: Ιούνιος 26, 2017, 11:54:25 μμ »

Εγω παντως στεναχωρηθηκα με την αποχωρηση της Σαρας. Άνεση
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #325 στις: Ιούνιος 27, 2017, 12:15:20 πμ »

δε ξερω τι λετε με τη σαρα και τον αγγελοπουλο(αν και ηθελα να δω μια ταινια του με τον βεγγο που τη θυμηθηκα), αλλα να πω εγω κατι που ηθελα να πω για το καθαρισμα των θεματων,
προς τον LHH παει αυτο δλδ
κατ'αρχας συμφωνω απολυτα με το να καθαριζονται απο ασχετα
αλλα ειμαι αντιθετος με το να σβηνονται τελειως μνμτα που περιεχουν βρισιες και τετοια
οι βρισιες μπορουν να σβηνονται προφανως, αλλα θελω να μενει κατι πισω για να βγαζει νοημα οταν το διαβαζω μετα
οποτε τα ασχετα μνμτα σβησιμο τελειως, τα μνματα πουη ειναι γεματα βρισιες ας γινονται "ο ταδε εβριζε και το σβησαμε", αλλα τα μνμτα που εχουν και βρισιες και άλλα, ας μενουν χωρις τις βρισιες
αυτο ηθελα να ζητησω, αυτο γινεται συνηθως στα φορουμ, πιστευω καταλαβαινετε γτ γινεται ετσι και γτ ειναι χρησιμο
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #326 στις: Ιούνιος 27, 2017, 12:41:21 πμ »

Για να μην φλυαρουμε αγαπητε dsp κανεις συλλεκτης ότι και αν συλλεγει δεν είναι καλυτερος από καποιον αλλον.Ο συμπαθης Κυριος LHH φιλοτελιστης?(κατά τα λεγομενα του ο φιλοτελισμος κατεχει τα σκήπτρα του συλλεκτισμου?) νομιζει ότι μονος αυτος συλλεγει γραμματοσημα και ειδικωτερα ΜΚΕ,εχει αποψη για Όλα? και τον υπονομευουν? τα αλλα πεδια συλλεκτων?ας ξεκαβαλησει το καλαμι και να κοιτα το αντικειμενο που τον ενδιαφερει.Αρκετα υποβιβαστηκε ο Φιλοτελισμος από διαφορους Σωτηρες του είδους του.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #327 στις: Ιούνιος 27, 2017, 12:58:28 πμ »

Δάσκαλε, μην συγχίζεσαι!
Δυστυχώς... κάποια πράγματα, όσοι τα καταλαβαίνουν, δεν τα χρειάζονται. Και αυτοί που τα χρειάζονται, δεν τα καταλαβαίνουν...
Καταγράφηκε
giorgos_p
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 940



Προφίλ WWW
« Απάντηση #328 στις: Ιούνιος 27, 2017, 02:26:46 πμ »

LHH, αν και μη φιλοτελιστής, επέτρεψέ μου αν θέλεις μια ειλικρινά καλοπροαίρετη παρέμβαση, άσχετη με το θέμα της "επίμαχης" εκτίμησης. Σπάνια γράφω εκτός militaria, εγγράφων και σχετικών εκτιμήσεων εξάλλου.

Τα γραμματόσημα ποτέ δε μου κίνησαν προσωπικά το ενδιαφέρον σα συλλογή, αυτό δε σημαίνει ότι δεν τα σέβομαι σαν τομέα ή ότι δε σέβομαι τις γνώσεις και τη δουλειά των φιλοτελιστών. Εδώ ισχύει ένας βασικός διαλεκτικός νόμος όμως... Η ποσότητα φέρνει την ποιότητα. Και η όποια "ανωτερότητα" έχει να κάνει και με αυτόν τον παράγοντα, πέρα από το χαρακτήρα των φιλοτελιστών και τις προσπάθειές τους. Και εννοώ την ποσότητα όχι μόνο σε συλλέκτες, αλλά και σε μελέτες, για δεκαετίες ολόκληρες, αδιάκοπα.

Προφανώς αυτή η ποιότητα πρέπει να διαφυλάσσεται. Και ένας από τους λόγους που διαβάζω θέματά σας είναι ακριβώς αυτός. Για τον τρόπο του διαλόγου, την παράθεση των στοιχείων και την προσοχή να μην ξεφεύγουν τα θέματα. Μου αρέσει το συλλεκτικό μεράκι και η συλλεκτική μελέτη, ακόμη και σε τομείς που δε με ενδιαφέρουν ή δεν τους κατέχω.

Στα militaria είχαμε κάποτε μια παρόμοια περίπτωση, οπότε και έπεσαν κάτι σχόλια του τύπου "απαγορεύεται να γράφει όποιος δεν έχει διδακτορικό και δεν εμφορείται από πολιτική ορθότητα". Αυτό γιατί γινόταν μια προσπάθεια να μην ξεφεύγει κάθε θέμα σε άσχετα σχόλια, όπως γίνεται κατά κόρον, αλλά και μήπως και καταφέρουμε να μπούμε, ξεπερνώντας αυτό το πρόβλημα, στη λογική της μελέτης, της σύγκρισης και της εξαγωγής συμπερασμάτων και τελικά της καταγραφής τους. Όλα αυτά ενώ προηγούμενες λογικές μη μελέτης ή μυστικοπάθειας, μαζί με την έλλειψη στοιχείων, έχουν δημιουργήσει ένα απίστευτο κενό.

Θα μπορούσε κανείς να γράψει κάτι αντίστοιχο με αυτό όμως;

γ-εδώ γράφουν φιλοτελιστές και απευθύνονται σε φιλοτελιστές,οι συλλέκτες των αλλων πεδίων καλό είναι να μη παρεμβαίνουν σε θέματα που δεν γνωρίζουν όπως και εμεις δεν παρεμβαίνουμε στα δικά τους ''χωράφια'',με πνεύμα και συμβουλές.[/b]

"Έξω οι άσχετοι" δηλαδή; Ποια λογική πάει να διαμορφώσει ένα "άβατο" μέσα στο Στέκι; Βασισμένη στα σχόλια του διαχειριστή σε ένα άλλο θέμα; Καλώς ή κακώς δεν είμαστε στη φάση που κάθε συλλεκτικός τομέας έχει δυο-τρία φόρουμ, για να μην μπλεκόμαστε ο ένας στα πόδια του άλλου. Μην παρεξηγήσεις τον τρόπο γραφής, μπορεί να μοιάζει ωμός ως προς τις ερωτήσεις, αλλά είναι ειλικρινής και φιλικός. Δε νομίζω ότι με το να σηκώνει κανείς τείχη διαφυλάσσει απαραίτητα κάποια πράγματα μακροπρόθεσμα.

Ήθελα να σχολιάσω και πριν, σχετικά με το "άοκνο κέρδος" κάποιων μελών. Καταλαβαίνω τι λες, το έχω νιώσει πολλές φορές κι εγώ σε ερωτήσεις στον "δικό μου" τομέα, όταν δεν υπάρχει διάθεση για ψάξιμο για το αντικείμενο, αλλά αντίθετα τη "δουλειά" πρέπει να την κάνει άλλος, πιθανόν ψάχνοντας και ο ίδιος. Επειδή έγινε κουβέντα και πρόσφατα σχετικά για τον "εκπαιδευτικό χαρακτήρα" του Στεκιού, αυτός θα ήταν πραγματικά ο τρόπος να τον πετύχει κανείς. Όχι αποκλείοντας ή "κουνώντας το δάχτυλο", αλλά δείχνοντας τις πηγές και τον τρόπο για το ψάξιμο, όχι μόνο σε καινούριο κόσμο, αλλά και σε συλλέκτες άλλων πεδίων, που κάτι πιθανόν βρέθηκε στα χέρια τους.

Κλείνω το "σεντόνι" κι ελπίζω να μην κούρασα σε φάση που τα πνεύματα είναι οξυμένα, ίσως και για πράγματα που δε γνωρίζω. Τα "παρασκήνια" ποτέ δε με απασχόλησαν εξάλλου... Με κάθε ειλικρινή διάθεση όμως, κάποια πράγματα που γράφτηκαν, όπως η παραπάνω παράθεση, με ξένισαν.

Φιλικά,
Γιώργος
Καταγράφηκε

Η συλλογή μου στο http://ww2militaria.weebly.com
Midili
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 110



Προφίλ
« Απάντηση #329 στις: Ιούνιος 27, 2017, 06:05:50 πμ »

LHH  πολύ σωστά τα έγραψες ως διαχειριστής  .

Μη ξεχνάς ομως οτι εδώ η ενότητα ειναι '' φιλοτελικό καφενείο '' , μπορούν και οι άσχετοι με τα γραμματόσημα όπως  dsp, sac , giannist , Kωστας 1979 ( συνεχίζει να επιμένει και να εκτίθεται) να μπαίνουν και να γράφουν τη ειρωνεία τους και τη μπαρούφα τους για survivor , να υποστηρίζουν τους φίλους τους ( πλέον φανερά) κτλ κτλ.  Το θέμα είναι αυτοί οι άνθρωποι να μην χαλάνε τις υπόλοιπες ενότητες μας με άσχετα πράγματα .

@giorgos_p   Ολα αυτα που λες ειναι σωστά και ισχύουν στην ενότητα γραμματόσημα. Ολοι ειναι καλοδεχούμενοι για συζήτηση και ενημέρωση . Όμως αυτό το ανακάτεμα που δημιουργήθηκε αφορά ενα συγκεκριμένο  άνθρωπο (Harris) που μας τα ανακάτεψε σε μεγάλο βαθμό

Εγω θα ήθελα να πω στον Harris οτι οι πραγματικοί γνωστοί πραγματογνώμονες στην Ελλαδα είναι μετρημένοι . Π.χ ο Βλαστός ή ο Καραμήτσος υπογράφει ως μαγαζί , δεν υπογράφει κανένας τους ονομαστικά γιατί δεν παίρνουν την ευθύνη και δε θέλουν να προκαλέσουν . Στα δύσκολα γραμματόσημα αυτοί οι πραγματογνώμονες των μαγαζιών κάνουν λάθη σε εκτιμήσεις τους  γιατί πιστεύουν οτι ο όγκος γραμματοσήμων που έχουν διαχειριστεί φτάνει και μόνο αυτό .
Εγω καταλαβαίνω οτι μάλλον το διατύπωσες λάθος στο στέκι και δε το ξεκαθάρισες στα γρήγορα να λήξει το θέμα,  με αποτέλεσμα κάποιοι να δυσανασχετήσουν.


Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 28
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences