Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 03:48:55 μμ
Σελίδες: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 28
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Φιλοτελικό ''καφενείο''  (Αναγνώστηκε 104216 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
GSHH
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 929



Προφίλ
« Απάντηση #300 στις: Ιούνιος 16, 2017, 10:29:30 πμ »

Είναι θλιβερό να οδηγούμαστε πάλι σε τέτοιες καταστάσεις..
Θα μπορούσαν να μπούν κάποιοι "κανόνες" οπου τουλάχιστον εμείς οι φιλοτελιστές να είχαμε μια κοινή
γραμμή σε τέτοιες περιπτώσεις,καθώς να επαναξιολογηθεί ο τρόπος που γίνονται οι κατατάξεις-εκτιμήσεις.
Σε ποιούς γίνονται,με ποιόν τρόπο,και γιατί γίνονται.   
Καταγράφηκε

Knowledge not shared is lost
LHH
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1110



Προφίλ
« Απάντηση #301 στις: Ιούνιος 16, 2017, 02:07:47 μμ »

Στην τελική ένα κοινό χομπυ μας συνδέει λέμε και 2 πράγματάκια να γράψουμε, να σχολιάσουμε.. αλλιώς τι να κάνουμε να κοιτάμε τα γραμματόσημα και να τα λέμε με τους τοίχους?  Σαρκασμός


Ολα΄τα ''λεφτά'' της έννοιας ενασχόλησής μας με το φόρουμ τα διατύπωσε ωραιότατα ο φίλος valeroi.!!!

Oi 15-20 καθημερινοί ενεργοί χρήστες πιστεύω κάπως έτσι το βλέπουν και αυτοί περίπου....Υπάρχει και μια μεγάλη ομάδα χρηστών που παρακολουθει,ενδεχομένως και μαθαίνει πανω στα διάφορα μυστικά,μικρα-μεγάλα στα γραμμ.που κατα καιρούς αναφέρονται...και τέλος υπάρχουν και μετρημένοι στη παλάμη ενός χεριού άνθρωποι φιλοτελιστές,που είμαστε τυχεροί που υπάρχουν ανάμεσά μας που έχουν άλλα ελατήρια:

την διάδωση γνώσης,με όπλα την εμπειρία τους,την συλλογή τους,και ασφαλώς τις βαθιές γνώσεις τους.

Ενας απο αυτούς τους μετρημένους στα δάχτυλα είναι και ο φίλος helios/N.Kαρνιαουτάκης

Απο το 2014 άοκνα ενημέρωνε,συμβούλευε,πρόβαλε,πιστοποιούσε θέματα επι των κλασσικών και όχι μόνο ,ελλ.γραμμ.
Δημιουργός δυνατών τόπικ με θεματολογία,υλικό,τεκμηρίωση,αλλά και ιχνηλάτης σοβαρων περιπτώσεων λαθών κατατάξεων αλλά και πλαστοτήτων.
Οπωσδήποτε τα παραπάνω φέρνουν τον κάτοχο τέτοιας γνώσης σε κατάσταση εκνευρισμού όταν απέναντί του δημιουργούνται καταστάσεις,ας μου επιτραπει ο όρος, μη φιλοτελικές...
Εκει πλέον είναι θέμα χαρακτήρα και επειδή όλοι μας έχουμε μια διαφορετικότητα ,κάποια πράγματα πρέπει να γίνονται σεβαστα,πάντα σε συνάρτηση ποιόν έχουμε απέναντί μας.τι έχει προσφέρει,και ενδεχομένος και τι θα μας προσφέρει στο μέλλον...

Δεν θέλω να φανει σαν αποχαιρετισμός αλλά η ουσία είναι ότι θα στερηθούμε μια πηγή γνώσης,πολυτέλεια για το φορουμ,αλλά στη ζωη ποτε μη λες ποτέ και μπορει να δούμε στο μέλλον διαφορετικά πράγματα απο τον φίλο/χρήστη.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 16, 2017, 06:08:32 μμ από LHH » Καταγράφηκε
Midili
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 110



Προφίλ
« Απάντηση #302 στις: Ιούνιος 16, 2017, 04:04:16 μμ »

Εγω τα βλέπω ολα φυσιολογικά.. Σαν τον παλιό καλο καιρό. Σαρκασμός.. Και φυσιολογικα θα επανέλθουμε..
 Ρε εσυ LHH , πραγματικα επικήδειος ηταν, τον θαψαμε τον Helios...
Αφου δε το σηκωνει η καρδια του να αποσυρθεί, αυτος εχει τη μεγαλυτερη δοση μικροβιου  απο ολους μας. Εδω μαζι μας θα βρισκεται και θα τρωγομαστε.
Καταγράφηκε
LHH
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1110



Προφίλ
« Απάντηση #303 στις: Ιούνιος 16, 2017, 06:13:08 μμ »

Αγαπητέ μου midili ενίοτε τα καφενεία γίνονται και χώροι σοβαρων καταστάσεων...έτσι και εδώ έχουμε μια δήλωση που επειδή προέρχεται από άτομο που δεν μας έχει συνηθίσει σε ""ελαφριές" κουβέντες, νομίζω ότι αρκετά σοβαρά τα πράγματα...
Καταγράφηκε
LHH
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1110



Προφίλ
« Απάντηση #304 στις: Ιούνιος 18, 2017, 04:16:50 μμ »

Πριν απο τέσσερις μέρες είχαμε την επέτειο των 30 χρόνων απο την κατάκτηση του πρώτου ευρωπαϊκού πρωτ στο μπάσκετ απο την χώρα μας.Ετσι τα μμε με αφορμή το παραπάνω γεγονός τίμησαν την ημέρα αυτή με διάφορα αφιερώματα για αυτην την τεράστια επίτυχία.
Ενα απο αυτα, η εμπορική εφημ.των Συντακτών...με πρωτοσέλιδο, τι άλλο? Σαρκασμός



Καταγράφηκε
Midili
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 110



Προφίλ
« Απάντηση #305 στις: Ιούνιος 22, 2017, 12:53:40 μμ »

Τελικά δε κατάλαβα , με τον Helios τι εγινε τελικά  ? Έριξε μαύρη πέτρα ?  Η απλά είναι σε περίοδο μελέτης για τις γνωστές ωραίες εκδόσεις του ( αλήθεια γιατί καθυστερεί το επόμενο τεύχος της ΦΛ ? ) .
Καταγράφηκε
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #306 στις: Ιούνιος 23, 2017, 04:57:39 μμ »

Μέχρι στιγμής δεν είχα γράψει κάτι γιατί με τον Χάρι έχουμε τσακωθεί καιρό για όλα αυτά τα θέματα με την περίφημη συλλογή που πήρε και απασχολεί τους πάντες μπας και μπορέσει και κάνει τα 2 χιλιάρικα 12  Μεγάλο χαμόγελο
Δεν πήρα θέση ακόμα και όταν σώνει και καλά ήθελε να πει ότι ένα τύπου 1 Γαλλικό γραμματόσημο είναι το διάσημο Prussian Blue και ακόμα και όταν του είπα έλα να σου δείξω από το σπίτι που έχω τα σχετικά να σου δώσω να καταλάβεις ότι δεν είναι αυτό ουδέποτε ήρθε γιατί είμαι απατεώνας και εγώ μάλλον και θέλω να του φάω τα γραμματόσημα τσάμπα ! (Αυτό μου το έχει πει στο τηλέφωνο)
Άλλα επειδή το θέμα έχει πάρει διαστάσεις θα έλεγα ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος να τον κάνετε άλλο πλέον μάγκα νομίζω. Τον έφερα μέχρι και στο μοναστηράκι και του γνώρισα 2 εξαιρετικούς εξπερτ πάνω στις κεφαλές και πάλι ότι πήγαν να του τα φάνε τσάμπα λέει.
Ο άνθρωπος έχει θέμα μεγάλο με την κοινωνία πλέον τι να πω !

Νομιζω οτι σε * αυτο ακριβως το σημειο * και μετα το μηνυμα του δημητρη σας λυνονται * μερικες * απο τις αποριες για το εαν ειδαν expert τα γραμματοσημα η οχι .....
Στην ζωη μου εχω μαθει να ειμαι χαμηλων τονων ανθρωπος και οσοι με ξερουν απο κοντα ( οι οποιοι ειναι εκατονταδες μεσα απο την σε σελιδα του φιλου γιωργου ) γνωριζουν πως κινουμαι και πραττω !!!
Το να καταληξει μια γνωμη εκτιμησης ενος γραμματοσημου σε * μειζον θεμα αντιπαραθεσεων * και διαμαχων δεν βοηθαει ουτε εμας που δεν εχουμε τις γνωσεις αλλα ουτε και τους παλαιοτερους του ειδους .....
Δεν προκειται να εκθεσω ανθρωπους και καταστασεις ( οπως εγραψα σε πμ στον helios ) απλα γιατι ο καθενας με τον δικο του τροπο προσπαθησε να με βοηθησει οσο καλυτερα μπορουσε ....
Εχω αναφερει εξ αρχης οτι ειμαι συλλεκτης νομισματων και οχι γραμματοσημων και νομιζω οτι σε ενα ομορφο σαιτ οπως το στεκι συλλεκτων τον πρωτο λογω εχει η * αγαπη - παθος - μερακι * για το κομματι που ασχολειται ο καθενας απο εμας και οχι το * ΧΡΗΜΑ - ΣΥΜΦΕΡΟΝ * .....
Δυστυχως προς μεγαλη μου απογοητευση μετα απο 8 μηνες ασχολιας με τα γραμματοσημα διαπιστωνω οτι ο κοσμος δεν ειναι αγγελικα πλασμενος.....
Αυτα ειχα να σας πω ...εν συντομια .
Πιστευω οτι ευχαριστησα αρκετους με την συνεργασια που ειχαμε δινωντας τους μερικα απο τα κομματια ...αλλα συναμα δυσαρεστησα καποιους γιατι * δεν τα εδωσα στην πολυ χαμηλη τιμη * που ηθελαν να τα παρουν ....
Ολα στην ζωη εχουν ενα κοστος και τιμημα ....ετσι ειναι οι συναλλαγες !
Να ειστε ολοι καλα

χαρης .
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 23, 2017, 05:15:59 μμ από HARRISGREECE » Καταγράφηκε
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #307 στις: Ιούνιος 23, 2017, 08:09:48 μμ »

Τις τελευταίες μέρες,και μετα απο όσα γράφτηκαν,όλοι αναρωτηθηκαμε αν όντως υπήρξε ή όχι αυτός ο εξπερτ, που είδε τη συλλογή του Χάρη.Τώρα βλέπουμε μια ανάρτηση ενος αλλου μελους,η οποία πέρασε απαρατήρητη και ουσιαστικά επιβεβαίωνε τον Χάρη.Και ρωταω τώρα εγώ,γιατί ενω κάποιος γνωρίζει την ύπαρξη του εμπειρογνώμονα,πέφτουν τοσα υπονοούμενα;Δεν μπαίνω στην διαδικασία  να εκτίμησω αν η τετράδα είναι αυτό που λέει ο Χαρης,ίσως και αυτοι που την είδαν να έκαναν λάθος.Εμένα προσωπικά με ενόχλησε η αντιμετώπιση ενος μελους που δεν ήξερε και ρωτησε,και ακόμα και αν κανει λάθος αντιμετωπίστηκε με λάθος τροπο.Φυσικά λάθος ηταν και ο εκνευρισμός του Χάρη,αλλά έχει καταντήσει ιδιαίτερος αρνητικη η στάση των έμπειρων φιλοτελιστών.Αυτός είναι και ο λογος που εισαστε 10 μέλη διαρκώς ενεργά στην ενότητα.Ολοι οι υπόλοιποι σας παρακολουθούμε απο μακρια,γιατί η ειρωνεία είναι στην ημερήσια διάταξη,καθώς επίσης και η μηδενική ανοχή σε όσους δεν έχουν τις απαιτούμενες γνωσεις.
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
GSHH
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 929



Προφίλ
« Απάντηση #308 στις: Ιούνιος 23, 2017, 09:13:52 μμ »

Εμένα προσωπικά με ενόχλησε η αντιμετώπιση ενος μελους που δεν ήξερε και ρωτησε,και ακόμα και αν κανει λάθος αντιμετωπίστηκε με λάθος τροπο.Φυσικά λάθος ηταν και ο εκνευρισμός του Χάρη,αλλά έχει καταντήσει ιδιαίτερος αρνητικη η στάση των έμπειρων φιλοτελιστών.Αυτός είναι και ο λογος που εισαστε 10 μέλη διαρκώς ενεργά στην ενότητα.Ολοι οι υπόλοιποι σας παρακολουθούμε απο μακρια,γιατί η ειρωνεία είναι στην ημερήσια διάταξη,καθώς επίσης και η μηδενική ανοχή σε όσους δεν έχουν τις απαιτούμενες γνωσεις.


Κώστας 1979 επειδή εκπροσωπώ τον εαυτό μου και μόνο λέω οτι μάλλον δεν διαβάζεις τα γραφόμενα.Δεν ξέρω ποιοί είναι οι έμπειροι που λές αλλά επαναφέρω το δικό μου πόστ και αν δείς καλύτερα υπάρχουν και άλλοι που προσπαθούν να συνομιλούν με επιχειρήματα σεβόμενοι τους συνομιλητές τους


Παρακολουθώ εδώ και δύο μέρες τα γραφόμενα στο ποστ του HARRISGREECE καθώς και τη συνέχεια εδώ στο καφενείο και διαπιστώνω τελικά οτι καλύτερα να έβλεπα survivor...
Είπα να μην συμμετάσχω στην "συζήτηση" αλλα μετά απο αυτά που έγραψε ο Heretic77 αργά το βράδυ έκανα πάλι ανήσυχο ύπνο..
Το φόρουμ είναι μια μικρή Ελλάδα την οποία υπεραγαπώ αλλά μου προκαλεί απίστευτη δυσφορία ταυτόχρονα.
Με κρυφά μυνήματα ,τακτική,συμφέροντα και αξιώματα που κόβουν και ραβουν
Ενα "χρυσό μέλος" ανέβασε ένα πόστ για μία συλλογή που απέκτησε με σκοπό να την πουλήσει.Είπε μάλιστα απο την αρχή οτι δεν γνωρίζει (ήταν ξεκάθαρος).Ενώ στην αρχή αντιμετωπίστηκε με καλοσύνη και μιλούσε με τα μικρά ονόματα κατέληξε να φεύγει με λιθοβολισμό και να μήν υποστηρίζεται απο κανέναν.
Και ερωτώ.Αφού γνωρίζατε όπως είπατε γιατί κάνατε εκτιμήσεις-κατατάξεις?
Ηταν υποχρεωμένος να αναφέρει το όνομα του "expert" (υπήρχε-δεν υπήρχε) οπως τον αποκάλεσε και να αποκαλύψει τα pm του?
Τι θα λένε όλοι οι επισκέπτες και οι νέοι στο φόρουμ των 8500 μελών?
Αυτός είναι ο συλλεκτισμός που προάγουμε εμείς οι παλιοί?
Αναλογιστειτε τα ερωτήματα αυτά καθώς και πολλά άλλα,σηκωθήτε απο στις καρέκλες σας και σταματήστε να
επιδικνείεστε! Ελεος πιά..
Η γνώση και η σοβαρότητα σε έναν ανθρωπο απαιτεί σεμνότητα και σεβασμό στον συνομιλητή του!


Καταγράφηκε

Knowledge not shared is lost
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #309 στις: Ιούνιος 23, 2017, 09:28:40 μμ »

Δεν μίλησα για εσένα,υπήρξαν όμως μέλη,τα οποία διαρκώς άφηναν υπονοούμενα για αυτον τον "εξπερτ",αν υπήρχε ή οχι.Εγώ διαβάζω πολύ καλά τα γραφόμενα,το ίδιο θα πρεπει να κανουν και άλλοι.Δεν υπάρχει κάποιο θέμα με εσένα φιλέ μου,και τις γνώσεις σου μοιράζεσαι και ξέρεις να διατηρείς ισορροπίες.Επειδή ξέρω πως θα εξελιχθεί αυτή η κουβέντα,οποίος θέλει να γράψει,ας κανει την αυτοκριτική του πρωτα,και μετα ας γραψει.Και αυτή τη φορά μην έχουμε συνασπισμούς επίθεσης.
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
Midili
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 110



Προφίλ
« Απάντηση #310 στις: Ιούνιος 24, 2017, 07:26:46 πμ »

Κωστα 1979  επειδή είσαι παλιο μέλος θα έπρεπε και εσύ να προσέχεις τι γράφεις . Δεν ανοικεις στο χώρο των γραμματοσήμων οπότε με αυτά που γράφεις για την ενότητα μας δε μας αγγίζουν γιατί απλά δε υφίστανται .
Επίσης είναι οφθαλμοφανεστατο οτι μπήκες να γράψεις για να υποστηρίξεις τον Harris...  ή εισαι γνωστός του ή είσαι κάποιος απο αυτούς που αγόρασε κάποια γραμματόσημα του και νιώθεις κάποια υποχρέωση σε αυτόν ( οπως και κάποιοι αλλοι) .
Τωρα αυτά που γραφει ο Harris για χαμηλούς τόνους άνθρωπο κτλ νομίζω θα μπορούσε να ειχε λήξει αυτήν την παρεξήγηση πολύ γρήγορα δίνοντας κάποιες απαντήσεις στον Helios είτε ανοικτά είτε με p.m , κάτι το οποίο δεν εκανε .. Καταντάει αστείο αυτο το θεμα με τους μυστικούς πραγματογνώμονες ..   
Επίσης αυτη η μυστικοκαπαθεια του και το προφίλ που προσπαθεί να εμφανίσει του ανυπεράσπιστου μέλους που αδικήθηκε και προσβλήθηκε δεν αρμόζει σε ώριμους ανθρώπους .. μόνο κέρδισε απο το στέκι και δεν έχασε τιποτα .. Μπήκε σα σιφουνας, πήρε τόνους πληροφόρηση, ανακάτεψε κόσμο με τις πωλήσεις του κτλ .. το ελάχιστο που ειχε να κάνει ειναι να επικοινωνεί και να απαντάει σε κάποιες ερωτήσεις που του έγιναν, δηλαδη socializing .. Και οχι με την πρώτη παρεξήγηση να το βάλει στα πόδια , να σιωπήσει και να ρίξει μομφές.
Κάποιες συμπεριφορές που υπήρξαν ήταν απότομες άλλα ας μείνουμε λιγο στην ουσία .


Καταγράφηκε
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #311 στις: Ιούνιος 24, 2017, 12:31:43 μμ »

Παντα προσέχω τι γράφω,αλλά όπως όλοι,έτσι και εγω,έχω δικαίωμα στην άποψη μου.Οι φιλοτελιστές,έχουν πλάσει στο μυαλό τους ενα κοσμο ουτοπικό,ο οποίος δεν υπάρχει.Ολοι οι παλιοί φιλοτελιστες,θυμούνται τη σνομπ συμπεριφορα των ακόμα παλαιοτερων,και δυστυχώς αυτή η συμπεριφορα κληρονομήθηκε και στους επόμενους.Επίσης δεν ήρθα για να υποστήριξω κανέναν,σε αντίθεση με εσένα που προφανώς υποστηριζεις κάποιον- κάποιους,με την ελπίδα να εξαργυρωσεις;Επίσης,έχει καταντήσει κουραστικό,οτι κάποιος δίνει γνώσεις για ενα αντικείμενο και μετα Ολοι του χρωστάνε χάρη,επειδή το έκανε και αφιλοκερδώς.Οποίος θέλει γράφει,οποίος κουράστηκε ας μην γράφει.Στο χώρο τον γραμματοσήμων ανηκω εδώ και 20 χρόνια,αλλά συμπεριφορές σαν αυτες που βλέπω εδω με έχουν κανει να μην ασχολούμαι,και μερικά κομμάτια που έβαλα εδώ,το μετανιωσα.Να ξέρεις,οτι αυτά που γράφω,τα συμμερίζονται πολλοί,αλλά επιλέγουν να σιωπουν,για να μη πρεπει να γράφουν οτι γράφω τώρα εγώ.
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
D.Dimitris
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1447


Προφίλ
« Απάντηση #312 στις: Ιούνιος 24, 2017, 02:52:06 μμ »

Καλά κάνεις  αγαπητέ Κώστας 1979 και βάζεις πράγματα απο την συλλογή σου, ο χώρος των γραμματοσήμων είναι για όλους  και καλοσύνη σου που τα μοιράζεσαι μαζί μας.
Καταγράφηκε
trifonas
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 47


Προφίλ
« Απάντηση #313 στις: Ιούνιος 24, 2017, 03:01:48 μμ »

Φίλε Midili, συμφωνώ με αυτά που έγραψες. Πραγματικά τα περί χαμηλών τόνων δεν ανταποκρίνονται σε αυτά που είδαμε και τα οποία αν δεν κάνω λάθος έχουν τώρα σβηστεί.

Φίλε Κώστα, νομίζω ότι είναι σαφές ότι δεν πρόκειται να καταλήξουμε σε κοινή άποψη για τα όσα συνέβησαν.

Αυτό όμως που είναι αδιαμφισβήτητο είναι ότι ο Χάρης δεν έχει κανένα κοινό ενδιαφέρον με τα υπόλοιπα μέλη του Φόρουμ. Και τα προβλήματα που δημιουργήθηκαν θα μπορούσαν να δημιουργηθούν με τον οποιοδήποτε που έρθει στο χώρο αυτό με μοναδικό στόχο το οικονομικό όφελος. Έχουμε δει και θα δούμε και άλλα παραδείγματα κάποιων που έρχονται εδώ για να κάνουν μια αρπαχτή.

Και ναι Κώστα, έχεις δίκιο. Υπάρχουν προβλήματα και διενέξεις - είναι αναπόφευκτο σε κάθε χώρο ανθρώπινης επικοινωνίας. Το ερώτημα είναι ποιος θα μας λείψει περισσότερο; Ο Χάρης και οι συλλογές του ή οι αναρτήσεις του Helios, ανεξάρτητα αν κάποιος συμφωνεί πάντα μαζί του ή όχι;
Καταγράφηκε
GSHH
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 929



Προφίλ
« Απάντηση #314 στις: Ιούνιος 24, 2017, 03:52:05 μμ »

Στο χώρο τον γραμματοσήμων ανηκω εδώ και 20 χρόνια,αλλά συμπεριφορές σαν αυτες που βλέπω εδω με έχουν κανει να μην ασχολούμαι,και μερικά κομμάτια που έβαλα εδώ,το μετανιωσα.Να ξέρεις,οτι αυτά που γράφω,τα συμμερίζονται πολλοί,αλλά επιλέγουν να σιωπουν,για να μη πρεπει να γράφουν οτι γράφω τώρα εγώ.

Αυτά που γράφει ο φίλος Κώστας 1979 πρέπει να μας προβληματίσουν όλους τους παλιούς αν δεν θέλουμε να μιλάμε μόνο μεταξύ μας.Ο βασικότερος δικός μου σκοπός υπαρξης στο φόρουμ είναι η δημιουργία νέων φιλοτελιστών και η αγάπη στο κλασικό Ελληνικό γραμματόσημο.Μεταξύ μας μιλάμε και στο τηλέφωνο ή μέσω e mail.
Οταν ένας συλλέκτης 20 ετών λέει αυτά τα λόγια σίγουρα υπάρχει πρόβλημα.Δεν νομίζω να εκφράζει την άποψη του μόνο,το έχουν αναφέρει και άλλοι στο πaρελθον

τα προβλήματα που δημιουργήθηκαν θα μπορούσαν να δημιουργηθούν με τον οποιοδήποτε που έρθει στο χώρο αυτό με μοναδικό στόχο το οικονομικό όφελος. Έχουμε δει και θα δούμε και άλλα παραδείγματα κάποιων που έρχονται εδώ για να κάνουν μια αρπαχτή.

Και ναι Κώστα, έχεις δίκιο. Υπάρχουν προβλήματα και διενέξεις - είναι αναπόφευκτο σε κάθε χώρο ανθρώπινης επικοινωνίας. Το ερώτημα είναι ποιος θα μας λείψει περισσότερο; Ο Χάρης και οι συλλογές του ή οι αναρτήσεις του Helios, ανεξάρτητα αν κάποιος συμφωνεί πάντα μαζί του ή όχι;

Αγαπητέ trifonas όπως ανέφερα και πιό πάνω οι εκτιμήσεις-κατατάξεις κατά την γνώμη μου γίνονται με λάθος τρόπο.Απο τη στιγμή που γίνονται όμως θα έρχονται συνέχεια άνθρωποι "για αρπαχτή" όπως λές και θα συνεχίσουν να δημιουργούνται παρόμοια προβλήματα.
Και εμένα ο Helios θα μου λείψει,ήταν όμως επιλογή του και νομίζω ανέβασε και εκείνος τους τόνους προκαλώντας τον HARRISGREECE να πεί πράγματα που δεν ήθελε άσχετα αν έπρεπε.Να είμαστε αντικειμενικοί και να κοιτάμε τα πράγματα και απο τις δύο πλευρές
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 24, 2017, 04:04:05 μμ από GSHH » Καταγράφηκε

Knowledge not shared is lost
Σελίδες: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 28
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences