Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 17, 2024, 08:47:09 μμ
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 55 ή 58?  (Αναγνώστηκε 9710 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 819


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« στις: Αύγουστος 08, 2017, 11:13:54 μμ »

Νεο ευρημα...Βαση φωτο πωλητη τι πιστευετε?...ευχαριστω.







Καταγράφηκε
noobcollector
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 556


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 08, 2017, 11:46:16 μμ »

Έχω μία λίγο πιο κατεβασμένη σε φρύδι και μαλλί που είναι 55, άρα 58 θα πω..
Καταγράφηκε

kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 09, 2017, 12:12:39 πμ »

εχει ωραιο μαλλι για να ηταν 55αρα..θα συμφωνησω και εγω στο 58 εκτος και αν εχει αλλα θεματα που του στερησουν και το ριξουν 55..μολις παραλαβεις βαλε καλες φωτο και θα εχουμε καλυτερα αποτελεσματα!καλοριζικο και αυτο!!

υγ..που πας τα ξετρυπωνεις ολα?
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 819


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 09, 2017, 12:28:23 πμ »

Έχω μία λίγο πιο κατεβασμένη σε φρύδι και μαλλί που είναι 55, άρα 58 θα πω..
ελπιζω σε 58 σε μαλλι που αναφερεις αλλα με φοβιζει αρκετα το φρυδι και οι μαιανδροι στις κουρτινες στον θυρεο (βαση αυτων των φωτο)και την συγκρινω με την 1η την δικια μου που ειναι 58 ....









Καταγράφηκε
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 819


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 09, 2017, 12:30:47 πμ »

Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 09, 2017, 12:32:39 πμ »

νικολα,απο αυτες τις φωτο το μονο θεματακι που διακρινω ειναι το φρυδι..οι μαιανδροι δεν φαινονται καλα λογω φωτισμου..αν κρινω απο την συνολικη εικονα ομως,δεν πιστευω οτι εχουν καποιο θεμα..αν ειναι οντως ετσι οπως το βλεπω και αν βοηθησει και λιγο το λουστρο,τοτε το 58 το εχει ανετα και χωρις φοβο..σκεφτεσαι να την βαλεις σε κουτι?
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 819


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 09, 2017, 12:37:19 πμ »

εχει ωραιο μαλλι για να ηταν 55αρα..θα συμφωνησω και εγω στο 58 εκτος και αν εχει αλλα θεματα που του στερησουν και το ριξουν 55..μολις παραλαβεις βαλε καλες φωτο και θα εχουμε καλυτερα αποτελεσματα!καλοριζικο και αυτο!!

υγ..που πας τα ξετρυπωνεις ολα?
την επομενη εβδομαδα να μαστε καλα θα την εχω στα χερια μου οποτε θα κριθει κ στο χερι....ελπιζω να δω 58.

Υγ. Θεληση ,καρτερι κ χρονος για ψαξιμο να υπαρχει κ ολα τα βρισκεις οπως πρεπει
Καταγράφηκε
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 819


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 09, 2017, 12:40:00 πμ »

νικολα,απο αυτες τις φωτο το μονο θεματακι που διακρινω ειναι το φρυδι..οι μαιανδροι δεν φαινονται καλα λογω φωτισμου..αν κρινω απο την συνολικη εικονα ομως,δεν πιστευω οτι εχουν καποιο θεμα..αν ειναι οντως ετσι οπως το βλεπω και αν βοηθησει και λιγο το λουστρο,τοτε το 58 το εχει ανετα και χωρις φοβο..σκεφτεσαι να την βαλεις σε κουτι?

Αυτο το φρυδι με φοβιζει,μακαρι να ναι οπως τα λες....ναι ολη την συλλογη μου στον Γεωργιο πλεον την κουτιαζω....
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 09, 2017, 12:51:27 πμ »

Αυτη που ανεβασες (μαλλον ειναι η 58 σου) νομιζω εχει χειροτερο μαλλι απο αυτη που αγορασες..παιζει να το κερδισει κ εκει..θα αναμενω τις νεες φωτο και τα λεμε παλι!
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 819


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 24, 2017, 02:28:55 μμ »

Αυτη που ανεβασες (μαλλον ειναι η 58 σου) νομιζω εχει χειροτερο μαλλι απο αυτη που αγορασες..παιζει να το κερδισει κ εκει..θα αναμενω τις νεες φωτο και τα λεμε παλι!









Δυσκολακι Κωστα για αυτο που λες..... συγκρινοντας στο χερι.....
Καταγράφηκε
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 819


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 24, 2017, 02:31:22 μμ »

Εχει ομως ευχαριστα αλλα πραγματα.... Κλείσιμο ματιού  περιμενω να δω τους αετοματιδες... Άνεση
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 24, 2017, 02:53:53 μμ »

Εχει ομως ευχαριστα αλλα πραγματα.... Κλείσιμο ματιού  περιμενω να δω τους αετοματιδες... Άνεση
Σπάσιμο μήτρας πάνω απο το Λ στο Ελλάδος  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 819


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 24, 2017, 03:00:06 μμ »

Εχει ομως ευχαριστα αλλα πραγματα.... Κλείσιμο ματιού  περιμενω να δω τους αετοματιδες... Άνεση
Σπάσιμο μήτρας πάνω απο το Λ στο Ελλάδος  Κλείσιμο ματιού
ΣΩΣΤΟΣ αλλα εχει και αλλα......και θα αναλυσω στο τελος των γνωμεων και των αετοματιδων μια διαπιστωση και εναν ισχυρισμο μου για τις δραχμες του 68.  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 24, 2017, 03:07:44 μμ »

Κουρασμενη μητρα,βαση λαιμου Γεωργιου,μυτη,Γεωργιος,κλπ,ομορφη δραχμή.
Καταγράφηκε
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 819


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 24, 2017, 04:24:23 μμ »

Κουρασμενη μητρα,βαση λαιμου Γεωργιου,μυτη,Γεωργιος,κλπ,ομορφη δραχμή.

 
Nα διορθωσω και να πω Κε Γιαννη η ποιο  κουρασμενη μητρα του 68...το χαρακτηριστικο της ειναι η αναποδη καθετη βαρεια(σαν κομμα)  Q  στο Ομικρον της λεξης ΕΛΛΑΔΟΣ στο observe του Βασιλικου Θυραιου  και στο εξτρα μεταλλο(κυριο χαρακτηριστικο της) κατω απ το λαιμο του Βασιλεα αλλα και σε αλλα πολλα σημεια του νομισματος (κυριως στα γραμματα και στην κεφαλη)....αλλο ενα χαρακτηριστικο ειναι και το σπασιμο στο 2ο Λ επισης στην λεξη ΕΛΛΑΔΟΣ

δανειζομαι την φωτο του φιλου Θωμα(gismek) απο την πωληση του και θα δειτε τις ομοιοτητες με την δικη μου και στα λεγομενα μου....περι ποικιλιας

http://www.ebay.com/itm/Greece-1-Drachma-1868-Silver-Coin-PCGS-MS-62-/282595073660?hash=item41cbfa9e7c:g:QjoAAOSwtYxZgMqX

εχω ξαναδει κ αλλα νομισματα με ιδια χαρακτηριστικα και σε αλλα μελη που εχουν σηκωσει κατα καιρους δραχμες του 68 εδω μεσα ,και δεν ειχε πεσει στην αντιληψη μου να σχολιαστει αυτου του ειδους για μενα ποικιλια...οποτε οι περισσοτεροι ας ψαχτουνε παλι μιας και πλεον αναφερθηκε.....η συγκεκριμενη μητρα ομως ειναι ατιμη στους βαθμους της λογω του αδυναμου πατηματος που ειχε και οι λεπτομερειες του νομισματος που εκτυπωνε ηταν αδυναμες οποτε oi graders τα ριχνουν στις εκτιμησεις τους εξαιτιας του ελλατωματος...οποιοσδηποτε σχολιασμος ή αντιρησεις απο αλλα μελη ποιο εμπειρα απο εμενα στον Γεωργιο παντα δεκτα....το ιδιο ισχυει και στα 2δραχμα και θα το αποδειξω και αυτο οταν ερθει η στιγμη....

 
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 24, 2017, 04:37:36 μμ από ΡΟΔΑΚΑΣ » Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences