Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 01:26:00 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Γνησιότητα  (Αναγνώστηκε 9408 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 04:08:29 μμ »

Φυσικα και δεν ειναι παιδια οι λιρες ιδιες,διαφορετικες ειναι απλα τις εβαλα για να γινει συγκριση.Προσωπικα βλεπω αυτα που πρεπει να δω αλλα δεν εκφερω αποψη γιατι παρεξηγουμε οποιος παρατηρησει προσεκτικα θα καταλαβει.                                                     
Καταγράφηκε
Hannibal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 709


"carpe diem"


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 04:27:04 μμ »

Φυσικα και δεν ειναι παιδια οι λιρες ιδιες,διαφορετικες ειναι απλα τις εβαλα για να γινει συγκριση.Προσωπικα βλεπω αυτα που πρεπει να δω αλλα δεν εκφερω αποψη γιατι παρεξηγουμαι οποιος παρατηρησει προσεκτικα θα καταλαβει.                                                     

Φίλε μου έχω την εντύπωση ότι αρχίζει και δημιουργείται μία περίεργη μορφή "αυτολογοκρισίας" εδώ μέσα!
Παρατηρώ ότι κάποιες φορές, όταν διαφωνήσει κάποιος με μία άποψη, συγκεντρώνει έντονα και φορτισμένα σχόλια από κάποιους άλλους, με αποτέλεσμα σιγά-σιγά να..."μαζευόμαστε" και να φοβόμαστε να μιλήσουμε, ακόμη και για τις καταστάσεις, τη γνησιότητα, τα χαρακτηριστικά, τις αξίες των νομισμάτων, στοιχεία δηλαδή που κατά τη γνώμη μου είναι ο λόγος ύπαρξης αυτής της ιστοσελίδας.

Άμα είναι να μην τολμούμε να μιλήσουμε και να κάνουμε καλόπιστο και φιλικό διάλογο γι'αυτά, τότε ποιος ο λόγος ύπαρξης της ιστοσελίδας;!

Εν προκειμένω, είμαστε στην Κατηρορία "Online Εκτίμηση!" και κάποιο φίλος αποφάσισε ν'ανεβάσει ένα νόμισμα για εκτίμηση!
Μη φοβόμαστε να πούμε την άποψή μας λοιπόν...!

Προσωπική μου άποψη όλ'αυτά.
Καταγράφηκε
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 06:36:07 μμ »

Το καλό και το κακό κεφάλι του '22. Το δεύτερο είναι σαν σεληνιακό τοπίο (μεταξύ άλλων) από τους μετεωρίτες (σφυριές) Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Hannibal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 709


"carpe diem"


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 08:12:09 μμ »

Το καλό και το κακό κεφάλι του '22. Το δεύτερο είναι σαν σεληνιακό τοπίο (μεταξύ άλλων) από τους μετεωρίτες (σφυριές) Μεγάλο χαμόγελο

Τώρα αν σου πω ότι δεν βλέπω σπουδαίες διαφορές...;!
Μάλλον θέλω διάβασμα ακόμη!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 08:27:48 μμ »

Το καλό και το κακό κεφάλι του '22. Το δεύτερο είναι σαν σεληνιακό τοπίο (μεταξύ άλλων) από τους μετεωρίτες (σφυριές) Μεγάλο χαμόγελο

Τώρα αν σου πω ότι δεν βλέπω σπουδαίες διαφορές...;!
Μάλλον θέλω διάβασμα ακόμη!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Γι ´ αυτό στον Αη Γιώργη είναι πολύ πιο εύκολα τα πράγματα. Χρώμα και πάτημα φαίνονται από μακριά. Θέλει διάβασμα αλλά πρέπει να ¨βλέπεις¨και πολλα κομμάτια.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 08:40:28 μμ »

Φυσικα και δεν ειναι παιδια οι λιρες ιδιες,διαφορετικες ειναι απλα τις εβαλα για να γινει συγκριση.Προσωπικα βλεπω αυτα που πρεπει να δω αλλα δεν εκφερω αποψη γιατι παρεξηγουμαι οποιος παρατηρησει προσεκτικα θα καταλαβει.                                                     

Φίλε μου έχω την εντύπωση ότι αρχίζει και δημιουργείται μία περίεργη μορφή "αυτολογοκρισίας" εδώ μέσα!
Παρατηρώ ότι κάποιες φορές, όταν διαφωνήσει κάποιος με μία άποψη, συγκεντρώνει έντονα και φορτισμένα σχόλια από κάποιους άλλους, με αποτέλεσμα σιγά-σιγά να..."μαζευόμαστε" και να φοβόμαστε να μιλήσουμε, ακόμη και για τις καταστάσεις, τη γνησιότητα, τα χαρακτηριστικά, τις αξίες των νομισμάτων, στοιχεία δηλαδή που κατά τη γνώμη μου είναι ο λόγος ύπαρξης αυτής της ιστοσελίδας.

Άμα είναι να μην τολμούμε να μιλήσουμε και να κάνουμε καλόπιστο και φιλικό διάλογο γι'αυτά, τότε ποιος ο λόγος ύπαρξης της ιστοσελίδας;!

Εν προκειμένω, είμαστε στην Κατηρορία "Online Εκτίμηση!" και κάποιο φίλος αποφάσισε ν'ανεβάσει ένα νόμισμα για εκτίμηση!
Μη φοβόμαστε να πούμε την άποψή μας λοιπόν...!

Προσωπική μου άποψη όλ'αυτά.
Συμφωνω απολυτα με οσα λες αλλα ο φοβος φυλαει τα ερμα καλε μου φιλε
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 09:07:26 μμ »

Δικιο εχεις Hannibal, αλλα και ο Μιχαλης δεν εχει αδικο, ειδικα με τις λιρες τωρα τελευταια γινονται πολλα παρατραγουδα σε θεματα εκτιμησεων, παει κανεις για καλο και μπλεκει σε καυγαδες..
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 09:10:34 μμ »

Δικιο εχεις Hannibal, αλλα και ο Μιχαλης δεν εχει αδικο, ειδικα με τις λιρες τωρα τελευταια γινονται πολλα παρατραγουδα σε θεματα εκτιμησεων, παει κανεις για καλο και μπλεκει σε καυγαδες..
Γι αυτό ίσως είναι καλό να μην ανεβαίνουν photo στις πωλήσεις και να είναι μια συναλλαγή δύο μερών χωρίς μαρτυρες.
Καταγράφηκε
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 09:13:00 μμ »

Σκεφτείτε να αποφανθούμε οτι μία λίρα είναι γνήσια αλλά τελικά μετά την αγορά της από κάποιο μέλος να μην έιναι. Ποιος θα είναι ο ηθικά υπεύθυνος?
Καταγράφηκε
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 09:16:51 μμ »

Ναι μπορει να χαλάσει μία πώληση αλλά υπάρχει και ο αγοραστής. Περισσότερη προστασία ποιος πρέπει να ´χει? Ρητορικα τα ερωτήματα και ίσως πρέπει να αποσχολήσουν τους διαχειριστές. Δεν πρέπει να αποκλειονται και περιπτώσεις με νομικές προεκτάσεις.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 09:22:59 μμ »

Σκεφτείτε να αποφανθούμε οτι μία λίρα είναι γνήσια αλλά τελικά μετά την αγορά της από κάποιο μέλος να μην έιναι. Ποιος θα είναι ο ηθικά υπεύθυνος?
Κανεις φιλε μου δεν θα ειναι ηθικα υπευθυνος.Κανεις  εκτιμηση μιας φωτογραφιας που βλεπεις και λες την γνωμη σου απο κει και περα ο αγοραστης και ο πωλητης εχουν το καρπουζι εχουν και το μαχαιρι.Σιγα μην θεωρηθει και υπευθυνος καποιος αν κανει λαθος εκτιμηση.Αστεια πραγματα παιδια..........  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 09:25:23 μμ »

Ναι μπορει να χαλάσει μία πώληση αλλά υπάρχει και ο αγοραστής. Περισσότερη προστασία ποιος πρέπει να ´χει? Ρητορικα τα ερωτήματα και ίσως πρέπει να αποσχολήσουν τους διαχειριστές. Δεν πρέπει να αποκλειονται και περιπτώσεις με νομικές προεκτάσεις.
Αδερφε τι ειναι αυτα που γραφεις;Ποιος σου ειπε οτι εδω ειναι σαιτ αγορας;Καποιο λαθος πρεπει ναχεις κανει.Ξεκαθαρισε στο μυαλο σου τα πραγματα και μην μπερδευεις αυτο το σαιτ με αλλα
Καταγράφηκε
SYMEOU13
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1865


"Dust in the wind"


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 09:27:28 μμ »

Πολυ σωστες οι παρατηρησεις του φιλου Hannibal για την αρχικη λιρα του 1922.
Καταγράφηκε
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 09:27:50 μμ »

Άλλα λέω εγώ, άλλα εσύ.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουάριος 19, 2016, 09:37:15 μμ »

Άλλα λέω εγώ, άλλα εσύ.
Ωραια για πες μας τι λες εσυ αναλυτικοτερα που δεν καταλαβα εγω
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences