Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 11:20:11 πμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 2012 Ελληνικά κυκλοφορίας  (Αναγνώστηκε 8412 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
xristaras33
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 52


Προφίλ
« στις: Δεκέμβριος 05, 2012, 12:32:32 πμ »

Γνωρίζει κάποιος πότε θα βγουν τα νομίσματα του 2012 σε κυκλοφορία;


Μια βοήθεια από τον MASTER των euro Μιχάλη. Χαμόγελο
Εννοείτε και όποιος άλλος γνωρίζει κάτι!


Χρήστος
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5195

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 05, 2012, 01:05:20 μμ »

Ρίξε μια ματιά και εδώ.   http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=2404.90
 
Μάλλον 2 ευρώ(Ευρώπη),1 ευρό και 50-20-10 λεπτά, δέν θα βγούν φέτος σε κυκλοφορία.
Ο Μιχάλης ίσως να έχει μάθει κάτι παραπάνω!!!
 
Καταγράφηκε
xristaras33
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 52


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 05, 2012, 04:17:26 μμ »

To έχω διαβάσει το post και το παρακολουθώ. Αλλά για τις μικρές αξίες ακόμα δεν ξέρουμε κάτι; Πότε και αν τελικά θα βγουν και αυτές;
Καταγράφηκε
enotes
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 730


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 05, 2012, 09:13:10 μμ »

με βαση καποιες πληροφοριες που εχω θα βγουν μονο 1c,2c,5c και 2 ευρώ cc στις 12 Δεκεμβριου-Αθηνα
παρτε τηλεφωνο ττε τοτε ή αν πατε απο εκει ρωτηστε, για τα υπολοιπα δεν ξερω
Καταγράφηκε
xristaras33
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 52


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 05, 2012, 10:37:26 μμ »

Ευχαριστώ Μιχάλη. Θα πάρω τηλέφωνο στις 12 του μηνός μιας και είμαι από Θεσσαλονίκη και αδύνατον να πάω από την τράπεζα. Ότι μάθω θα ενημερώσω εδώ
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 05, 2012, 10:59:05 μμ »

Μιχαλη.. τι εννοεις για το 2 ευρω;; βγαζουμε κι αλλο φετος;;;; λογικα μιλας για αυτο που βγηκε στην αρχη του χρονου ετσι;
Καταγράφηκε
enotes
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 730


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 05, 2012, 11:09:03 μμ »

ενα βγηκε φετος, ναι αυτό εννοώ, αλλο δεν βγαίνει ουτε της ευρώπης θα βγει, εκτος βλιστερ, οπως εχω πει εδω και καιρό
Καταγράφηκε
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 06, 2012, 07:43:30 μμ »

Σ αυτή την ιστοσελίδα http://www.coindatabase.com/coin.php?pais=160 δίνει πως θα κυκλοφορίσουν ( αν δεν έχουν ήδη κυκλοφορήσει ) κανονικά όλα τα κέρματα
Καταγράφηκε
xristaras33
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 52


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 06, 2012, 08:01:49 μμ »

Την σελίδα που έγραψες μαζί με αυτή: http://www.euro-auflagen.de/index.php?lang=en το ίδιο γράφουν. Αυτή που σου έγραψα Μιχάλης  που γνωρίζει πολλά από ευρώ ενημέρωσε σε προηγούμενο post πως είναι και η πιο έγκυρη. Ωστόσο ακόμα δεν έχουν κυκλοφορήσει τα 2012 και σίγουρα δεν θα κυκλοφορήσουν όλες οι αξίες όπως ενημέρωσε ο ίδιος ο χρήστης που σου προ ανέφερα. Πάλι όμως και η Αυστρία είχε πει επίσημα πως δεν θα κυκλοφορούσε το 2ευρω 2012 αλλά τελικά ήδη κυκλοφορεί. Άρα περιμένουμε μέχρι τις 12 Δεκεμβρίου και βλέπουμε.....
Μπορεί να τα βγάλουν και όλα και να το κάνουν έτσι για να ξεπουλήσουν τα blister και τα proof.
Ωστόσο εγώ πιστεύω πως θα γίνει αυτό που λέει ο Μιχάλης όπως έγραψε και πιο πάνω και σίγουρα δεν τα βγάζει από το μυαλό του αλλά κάπου στηρίζεται
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 06, 2012, 11:01:35 μμ από dimitris1980 » Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 07, 2012, 12:10:19 πμ »

παντως στην "αγορα" εχει πλεον πολλα τις τελευταιες μερες απο τη μαχη του μαραθωνα.οποτε εχουν αποθεματα.εκανα "ψιλα" σημερα τα μισα ηταν απο αυτα
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος 13, 2012, 07:10:24 μμ »

Μιχαλη... δεν ξερω αν τα εβγαλαν τα 1,2, 5 σεντ στις 12 του δεκεμβρη... αλλα ειχα ελληνικο 2 λεπτο του 2012 απο τις 8 του μηνα! περιεργο αλλα... αληθες!
Καταγράφηκε
xristaras33
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 52


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος 18, 2012, 04:50:12 μμ »

Λοιπόν σήμερα που φίλος ρώτησε για τα 2012 του είπαν πως μέχρι στιγμής τα 1c, 2c, 5c κυκλοφορούν κανονικά. Ρώτησε και για τα υπόλοιπα και του είπε πως το πιθανότερο είναι να μην κυκλοφορήσουν.
Ωστόσο του είπε πως μόνο την δεύτερη Τετάρτη του κάθε μήνα δίνουν και να περάσει πάλι για να τα πάρει στις 9/1/2013
Καταγράφηκε
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 03, 2013, 09:54:04 μμ »

Απλά για ενημέρωση σε όποιον ενδιαφέρετε πήρα μετά από ερώτηση μου επίσημη απάντηση από το Λογιστήριο του κράτους.
Βαγγέλης
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Παρακαλώ σημειώστε ότι, από τη γραμματική διατύπωση της ως άνω Απόφασης, προκύπτει ότι η κοπή των αξιών πραγματοποιείται από το Ίδρυμα Εκτύπωσης Τραπεζογραμματίων & Αξιών της Τράπεζας της Ελλάδος, σύμφωνα με τις συναλλακτικές ανάγκες.

Ωστόσο, σύμφωνα με τις ανάγκες των συναλλαγών, όπως αυτές διαμορφώθηκαν το έτος 2012, δεν προέκυψε ανάγκη τύπωσης κερμάτων στις αξίες από 0,10€ έως και 2,00€.

Ως εκ τούτου, θα μπορούσατε να αποκτήσετε όλες τις αξίες του 2012, αγοράζοντας το πλήρες σετ κερμάτων του έτους 2012 των εκδόσεων Blister, δηλαδή το απλό Blister «Το νησί της Σαντορίνης» καθώς και το τρίπτυχο Blister «Ο Ιατρός Ν. Παπανικολάου».
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 18, 2013, 01:00:23 μμ »

Απλά για ενημέρωση σε όποιον ενδιαφέρετε πήρα μετά από ερώτηση μου επίσημη απάντηση από το Λογιστήριο του κράτους.
Βαγγέλης
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Παρακαλώ σημειώστε ότι, από τη γραμματική διατύπωση της ως άνω Απόφασης, προκύπτει ότι η κοπή των αξιών πραγματοποιείται από το Ίδρυμα Εκτύπωσης Τραπεζογραμματίων & Αξιών της Τράπεζας της Ελλάδος, σύμφωνα με τις συναλλακτικές ανάγκες.

Ωστόσο, σύμφωνα με τις ανάγκες των συναλλαγών, όπως αυτές διαμορφώθηκαν το έτος 2012, δεν προέκυψε ανάγκη τύπωσης κερμάτων στις αξίες από 0,10€ έως και 2,00€.

Ως εκ τούτου, θα μπορούσατε να αποκτήσετε όλες τις αξίες του 2012, αγοράζοντας το πλήρες σετ κερμάτων του έτους 2012 των εκδόσεων Blister, δηλαδή το απλό Blister «Το νησί της Σαντορίνης» καθώς και το τρίπτυχο Blister «Ο Ιατρός Ν. Παπανικολάου».
Kαλημερα παιδια τελικα κυκλοφορησαν τα 2ευρα 2012 (10 χρονια ευρω)?Σας ρωταω γιατι στα ρεστα μου εχω βρει την τελευταια βδομαδα 3 τετοια νομισματα σε σχεδον αριστη κατασταση.
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουάριος 18, 2013, 01:05:04 μμ »

http://www.electacollections.com/Images/Products/Normal/947078.jpg

αυτα εννοεις?? αν ναι,τοτε πρεπει να εχουν κυκλοφορησει γιατι και εγω εχω πετυχει αρκετα τον τελευταιο καιρο.Μαλιστα βρηκα ενα πριν 3-4 μερες και ηταν σε σχεδον τελεια κατασταση και το κρατησα,παρολο που δεν μαζευω ευρω..
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences