Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 06, 2024, 04:27:11 μμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Μια βοηθεια Australia-Canberra ?  (Αναγνώστηκε 5319 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« στις: Απρίλιος 11, 2013, 07:11:47 μμ »

Οποιος γνωριζει κατι σχετικα και μπορει να βοηθεισει γιατι δεν γνωριζω τιποτα για το παρων  Μεγάλο χαμόγελο
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 11, 2013, 09:03:58 μμ από dimitris1980 » Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 11, 2013, 07:13:30 μμ »

Το μονο που γνωριζω ειναι οτι ειναι απο την Αυστραλια
Καταγράφηκε
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 11, 2013, 09:25:16 μμ »

Η μία πλευρά Δημήτρη πρέπει να είναι το γήπεδο τέννις στην Καμπέρα της Αυστραλίας. Ίσως να είναι μετάλλιο από κανένα τουρνουά. Μιλάω υποθετικά πάντοτε.
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 11, 2013, 09:35:46 μμ »

Θωμα μου το εδωσε ενας φιλος απο Αμερικα.Που και αυτος δεν ηξερε τ ηταν .
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 11, 2013, 11:25:40 μμ »

Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Οχι φιλε μου Παρκερ... δεν ειναι αθλητικο μεταλλιο και ουτε ειναι γηπεδο αυτο που δειχνει!
φυσικα ευκολα ξεγελιεσε.. λογο φωτογραφιας.. αλλα την φωτο την τραβηξαν για να δειξουν οτι το τουρνουα ειναι στην Αυστραλια.... οποτε εβαλαν τα κυπελλα με φοντο το ποιο διασημο κτηριο της Καμπερα...

αυτο που εχει πανω.. ειναι το νεο κοινοβουλιο της αυστραλιας που ειναι στην Καμπερα!! οταν κτιστηκε στοιχισε το ηλιγκιωδες ποσο του ενος δισεκατομμυριου δολλαριων αυστραλιας και ηταν εκεινη την εποχη το ποιο ακριβο οικοδομημα στον κοσμο! αρχισε να κτιζετε το 1981 και εγκαινιασθηκε το 1988 απο την ιδια την βασιλισσα Ελισαβετ.

νομιζω το 1988 ηταν και οι εορτασμοι για τα 200 χρονια της αυστραλιας... οποτε...

τωρα... το ποιος το εφτιαξε το μεταλλιο... και πως δινοταν.. δεν ξερω... ισως ειναι αναμνηστικο των εγκαινιων... ισως ειναι για τους τουριστες που επισκεπτονται το κοινοβουλιο... ισως ειναι απλο αναμνηστικο μη επισημο... βλεπεις εκει... για σημαντικα γεγονοτα.. κοβουν μεταλλια πολλοι οργανισμοι κτλ...

εχω μεταλλιο για τους ολυμπιακους αγωνες.. ή τους κοινοπολιτειακους.. δεν θυμαμαι.... που το εκοψε και το εδινε δωρο.. εφημεριδα της αυστραλιας! και ειναι πολυ ομορφη και καλη κοπη!! πολυ προσεγμενο και οχι με τιποτα μεταλλο της πλακας...
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 11, 2013, 11:29:46 μμ »

ρε συ Νικο υπαρχει περιπτωση να γνωρίζεις τα νουμερα του  τζοκερ τις Κυριακής??
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 11, 2013, 11:48:51 μμ »

41, 24, 36, 18, 7, 45 και τζοκερ το 4... (καλα αν βγει.. εκτος οτι θα παθω εγκεφαλικο, καρδια μεχρι και ποδαγρα.. χαχαχαχα θα με τρεχουν για στημενα.. χαχαχαχαχα)

περα απο την πλακα... μακαρι να τα ηξερα...  ασε που μετα θα το εκανα επαγγελμα... ο μεγας καζαμιας.. εεε.. μεντιουμ εννοω! χαχαχαχα

σαν την πυθεια θα μασαγα φυλλα... αλλα εκει θα εκανα μια αλλαγη.. τα φυλλα θα ηταν απο μπακλαβα... χαχαχαχα και θα ελεγα τα δικα μου...

δεν τα ξερω απεξω.. μη νομιζεις... αν και για το κτηριο το ηξερα.. μιας και εικονιζεται στα 5 δολλαρια τα πολυμερ.. αλλα και σε 5δολλαρο νομισμα που ειχαν βγαλει καποια στιγμη...

αλλα και απο αλλα... Κλείσιμο ματιού
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 12, 2013, 12:01:35 πμ από NMS » Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 11, 2013, 11:52:28 μμ »

41, 24, 36, 18, 7, 45 και τζοκερ το 4... (καλα αν βγει.. εκτος οτι θα παθω εγκεφαλικο, καρδια μεχρι και ποδαγρα.. χαχαχαχα θα με τρεχουν για στημενα.. χαχαχαχαχα)

ειμαι σιγουρος οτι αυτα τα νουμερα θα τα παιξουν αρκετοι απο το στεκι..κ εγω μεσα σε αυτους!!! ας κερδισουμε και ασε να σε κατηγορουν κ για συνομωσια..εμεις καθαριζουμε για παρτυ σου!!! χαχαχα :-)
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 12, 2013, 12:02:05 πμ »

χαχαχαχα λες βρε κωστα να βγουν;; να τα παιξω δηλαδη κι εγω;; μπα... χαχαχαχαχα
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 12, 2013, 12:07:43 πμ »

χαχαχαχα λες βρε κωστα να βγουν;; να τα παιξω δηλαδη κι εγω;; μπα... χαχαχαχαχα

αμα τα παιξεις κ εσυ βρε νικο,στα ποσο να μοιραστει το ποσο πια?? χαχα,εγω στην θεση σου θα το ειχα ριξει ηδη το δελτιο!!! χαχαχα αλλα ας μην χαλαμε αλλο το θεμα του φιλου σχετικα με το αντικειμενο προς αναγνωριση..

και για να επανελθουμε,υπαρχει καποιος καταλογος η καποιο σαιτ που να εχει καταχωρημενα διαφορα επισημα και ανεπισημα μεταλια και νομισματα διαφορων κρατων?
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 12, 2013, 12:10:39 πμ »

χαχαχαχαχα ναι.. καλα λες.. και ζηταω και συγνωμμη απο τον δημητρη να του χαλασα το θεμα του για λιγο! Χαμόγελο

δεν νομιζω να υπαρχει κατι... δυστυχως..  αλλα μιας κια μπορει να κανω λαθος.. (μακαρι να κανω!), αν καποιος εχει κατι... Χαμόγελο

Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 12, 2013, 12:11:00 πμ »

Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Οχι φιλε μου Παρκερ... δεν ειναι αθλητικο μεταλλιο και ουτε ειναι γηπεδο αυτο που δειχνει!
φυσικα ευκολα ξεγελιεσε.. λογο φωτογραφιας.. αλλα την φωτο την τραβηξαν για να δειξουν οτι το τουρνουα ειναι στην Αυστραλια.... οποτε εβαλαν τα κυπελλα με φοντο το ποιο διασημο κτηριο της Καμπερα...

αυτο που εχει πανω.. ειναι το νεο κοινοβουλιο της αυστραλιας που ειναι στην Καμπερα!! οταν κτιστηκε στοιχισε το ηλιγκιωδες ποσο του ενος δισεκατομμυριου δολλαριων αυστραλιας και ηταν εκεινη την εποχη το ποιο ακριβο οικοδομημα στον κοσμο! αρχισε να κτιζετε το 1981 και εγκαινιασθηκε το 1988 απο την ιδια την βασιλισσα Ελισαβετ.

νομιζω το 1988 ηταν και οι εορτασμοι για τα 200 χρονια της αυστραλιας... οποτε...

τωρα... το ποιος το εφτιαξε το μεταλλιο... και πως δινοταν.. δεν ξερω... ισως ειναι αναμνηστικο των εγκαινιων... ισως ειναι για τους τουριστες που επισκεπτονται το κοινοβουλιο... ισως ειναι απλο αναμνηστικο μη επισημο... βλεπεις εκει... για σημαντικα γεγονοτα.. κοβουν μεταλλια πολλοι οργανισμοι κτλ...

εχω μεταλλιο για τους ολυμπιακους αγωνες.. ή τους κοινοπολιτειακους.. δεν θυμαμαι.... που το εκοψε και το εδινε δωρο.. εφημεριδα της αυστραλιας! και ειναι πολυ ομορφη και καλη κοπη!! πολυ προσεγμενο και οχι με τιποτα μεταλλο της πλακας...


Ρε Νικο θα μου σπασεις τα νευρα,εψαχνα μια ωρα.
Εβλεπα το νομισμα και ελεγα κατι μου θυμιζει....ρε τι μου θυμιζει.....
Τελικα ηταν οτι εχω παει σ'αυτο το κοινοβουλιο.
Και το ωραιο μ΄άυτο το κοινοβουλιο ειναι οτι οταν το δεις απο μακρια ειναι λες και ειναι χωμενο μεσα στη γη,καλυμενο απο γρασιδι,και φυσικα απεξω μαρμαρινες πλακες με τους πεσοντες πολεμου (Διαβασα εκατονταδες ελληνικα ονοματα).
Ετσι για την ιστορια
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 12, 2013, 12:21:46 πμ »

χαχαχαχα δεν το αναγνωρισες;; ο ιστος ειναι πολυ καλο σημαδι για το ποιο κτηριο ειναι!

ναι.. σιγουρα θα ειχε πολλα ελληνικα ονοματα! εχει παραπ ολλους ελληνες στην αυστραλια.. και τελευταια... ο αριθμος αυξανει... λογο κρισης!

 νομιζω η Μελβουρνη ειναι σχεδον ελληνικη πολη! εχει τον μεγαλυτερο ελληνικο πληθυσμο εκτος ευρωπης... και γενικα στον κοσμο ειναι τριτη σε ελληνες... μετα απο Αθηνα και Θεσσαλονικη!!!


Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 12, 2013, 12:37:31 πμ »

ετσι ακριβως ειναι Νικο.
Για να μη σου πω οτι τωρα η μελβουρνη εχει ξεπερασει την Θεσσαλονικη.
Καταγράφηκε
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 12, 2013, 04:49:12 μμ »

Φοβερός είσαι Νίκο! Φαντάσου εγώ το κοινοβούλιο της Αυστραλίας το βάφτισα γήπεδο. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Όμως δικαιολογούμαι. Μήπως το ελληνικό κοινοβούλιο δεν είναι και γήπεδο και καφενείο και μπου...
Άρα δεν έπεσα και πολύ έξω Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences