Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 11:57:01 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ "ΡΙΖΟΣ ΒΕΡΑΝΤΑ"  (Αναγνώστηκε 7988 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Searcher
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 142


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 03, 2014, 10:58:47 μμ »

Αστα... τα νούμερα παραείναι μεγάλα για αυτό και ειναι ελάχιστοι αυτοί που δεν τα παρατανε ( θα βάλω και τον εαυτό μου σε αυτούς που δεν τα παρατανε και αs οδηγω peugeot Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο) Πάντως ρίζο στα 500 θα πλήρωνα  και γω  τώρα και ας έχω πάρει το δικό μου φθηνότερα. Και γενικά όποιος έχει κάποια τηλεκάρτα δύσκολη σε κωδικό λάθος στρογγυλο και λοιπά και θέλει να την πουλήσει ας στείλει κανένα μύνημα γιατί και γω τις κάρτες θα προτιμήσω παρά τη mercedes.... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
nicolas__k
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 42


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 07, 2014, 07:01:22 πμ »

Τα νουμερα που διαβαζω με βρισκουν ειλικρινα αποστομωμενο και τα θεωρω λειαν επιεικως βλακωδη, ατοπα και στη σφαιρα της επιστημονικης φαντασιας.

Παρακαλω τους εισερχομενους συλλεκτες αλλα και τους παλαιους που κατα καιρους εχουν σε εξαρση την αναβιωση της συλλογης τους να ειναι ιδιαιτερα επιφυλακτικοι σε τετοια νουμερα τα οποια δεν ανταποκρινονται σε καμια πραγματικοτητα, συμπεριλαμβανομενης της συλλεκτικης πραγματικοτητας που καθοριζεται απο την προσφορα-ζητηση.

Βεραντα Ριζος με ή χωρις διαγραμμιση αποτελουσε ονειρωξη το καιρο της εξαρσης της τηλεκαρτας, που και τοτε παλι πασχιζε να φερει μεγαλα νουμερα συγκριτικα με αλλα κομματια. Με μεγαλη επιεικια, για Ριζο δεν δινεις σημερα πανω απο ΕΥΡ 200.

Οι κορωνιδες της συλλογης ελληνικης τηλεκαρτας ειναι τα Μετεωρα-Πατμος. Καρτες που μπηκαν στην αγορα με μικρο τιραζ, χρησιμοποιηθηκαν, χαλαστηκαν και διασωθηκαν ακομα μικροτερα νουμερα απο αυτα ου τυπωνονται στην καρτα. Ο Ριζος πηγε σε συλλεκτες και δεν μπηκε ποτε στην αγορα- συνεπως τα νουμερα του θα ειναι παντα τα ιδια!!!
Καταγράφηκε
Searcher
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 142


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 08, 2014, 12:26:53 πμ »

nicolas__k γεια σου και απο εμενα! Χωρις να ξερω την ηλικια σου και σε τι επιπεδο βρισκονται οι γνωσεις σου για τις τηλεκαρτες θα σου μιλησω με απλα νουμερα για να απαντησω στην τοποθετηση σου. Πατμος-Μετεωρα : ποσοτητα κυκλοφοριας 2000 κομματια, Ριζος 0125 χωρις γραμμη  λιγοτερο απο 15 κομματια.....  Οι συλλεκτες τηλεκαρτας εν ετη 2014 ( και με τον ορο συλλεκτες αναφερομαι σε αυτους που εχουν σκοπο καποια στιγμη αναλογα το παθος και τις δυνατοτητες τους να ολοκληρωσουν τη συλλογη τηλεκαρτας ακομα και αν χρειαστει να πληρωσουν και καποια χρηματα....) ειναι κατω απο τετραψηφιο νουμερο..... Αναμεσα τους να εισαι σιγουρος οτι καμια 30-40 ατομα σε ολη την Ελλαδα κουβαλανε και για να το πω καλυτερα κουβαλαμε, την τρελλα να αποκτησουμε κατι το οποιο ειναι περιπου 15 κομματια...... Τωρα αν εσυ πιστευεις πως μπορεις να βρεις ριζο στα 200 ευρω εγω θα σου δωσω τα διπλα να μου φερεις οσους περισσοτερους βρεις..... ( δεν εχω παρει δανειο ποτε στη ζωη μου αλλα αν μου τους βρεις θα το κανω Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο..... Τωρα αν μου δωσει η τραπεζα αυτο ειναι αλλου παπα ευαγγελιο..... Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση)
Ειπαμε  ενταξει να συμφωνησουμε στο οτι οι τηλεκαρτες εχουν οντως χασει  κατα πολυ την αιγλη της δεκαετιας του 90( που εκεινα τα χρονια  ηταν καθαρα θεμα μοδας η συλλογη τους....) αλλα  σχετικα με τα πολυ δυσκολα κομματια καρτων ας το δουμε και ουσιαστικα το θεμα. Δηλαδη ¨Κυκλοφορησε κατι πριν 20 χρονια και βγηκε σε 15 κομματια... ασχετα αν ειναι τηλεκαρτα η οχι, και μονο η συναρτηση ποσοτητας κυκλοφοριας με χρονολογια κατασκευης καθιστα το συγκεκριμενο κομματι αρκετα ακριβο και σπανιο! Και θεωρω οτι παντα καποιοι θα ειναι προθυμοι να το πληρωσουν κατι παραπανω.....
Καταγράφηκε
THANEFST6
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2539


Οι ταξιτζήδες είναι σαν το Google: ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ!!


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 08, 2014, 05:09:21 μμ »

Κάποια στιγμή προβληματίστηκα και αναρωτήθηκα για το αν έχω πληρώσει κάποιες κάρτες πολύ ακριβά. Ευτυχώς ο Νίκος έβαλε τα πράματα στη θέση τους....
Καλά ρε παιδιά ο Ριζος μόνο 15 κομμάτια ;;;;; Τρελάθηκα τώρα. Κάτι ήξερε αυτός που μου έλεγε πριν από κάτι μήνες παρτον φίλε τώρα που τον έχω γιατί δεν θα τον ξανά βρεις....
Μέχρι τώρα δεν τον ξαναβρήκα...
Και για να ολοκληρώσω εγώ με 200€ Θα επερνα και τους 15, έτσι για να πούλησω φθηνά και σε κανένα φίλο.
Καταγράφηκε
THANEFST6
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2539


Οι ταξιτζήδες είναι σαν το Google: ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ!!


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 08, 2014, 05:20:09 μμ »

Κάποια στιγμή προβληματίστηκα και αναρωτήθηκα για το αν έχω πληρώσει κάποιες κάρτες πολύ ακριβά. Ευτυχώς ο Νίκος έβαλε τα πράματα στη θέση τους....
Καλά ρε παιδιά ο Ριζος μόνο 15 κομμάτια ;;;;; Τρελάθηκα τώρα. Κάτι ήξερε αυτός που μου έλεγε πριν από κάτι μήνες παρτον φίλε τώρα που τον έχω γιατί δεν θα τον ξανά βρεις....
Μέχρι τώρα δεν τον ξαναβρήκα...
Και για να ολοκληρώσω εγώ με 200€ Θα επερνα και τους 15, έτσι για να πούλησω φθηνά και σε κανένα φίλο.
Καταγράφηκε
Searcher
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 142


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 08, 2014, 08:02:57 μμ »

Εγω παλι επειδη ειμαι κακος ανθρωπος αν εβρισκα και τα 15 ( ναι περιπου τοσα ειναι...) θα τα κραταγα για τον εαυτο μου..... Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών!!
Θαναση αγορι μου καλο μην αναρωτιεσαι καθολου γιατι πληρωνεις.... !!!
Το τι θεωρει καθε ανθρωπος σημαντικο και το τι κανει τα λεφτα του ειναι καθαρα δικη του δουλεια!! Εδω το Sotheby's πουλησε χειρογραφα του John Lennon 2.9 εκατομμυρια ευρω ..... ( και οχι παλια.... πριν τρεις μερες εγινε αυτο .... μεσα στην καρδια της κρισης..... οι συλλογες κριση δε κοιτουν..... Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση)
Δηλαδη αυτοι που πληρωσαν χαρτια με μελανι τοσα λεφτα ειναι για δεσιμο.... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο!! Ολα τα συλλεκτικα εκτος του χρυσου και των πολυτιμων μεταλλων  ειναι απλα μια ιδεα.... που αν μπει στο κεφαλι καποιων εξαργυρωνεται σε πολλα λεφτα....Γιαυτο να μην αναρωτιεσαι αν εδωσες πολλα λεφτα... Εγω καθε φορα που κοιταω το δικο μου ριζο παντως το απολαμβανω.... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο.....
Καταγράφηκε
καρτάκιας
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 165


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 08, 2014, 09:23:22 μμ »

Πουλαω ΡΙΖΟ οποιος ενδιαφερεται Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
καρτάκιας
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 165


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιούνιος 08, 2014, 09:29:27 μμ »

Το φθηνο βρε χιχιχι.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences