Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 02, 2024, 06:27:16 μμ
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Εθνόσημα 21ης Απριλίου και Ε.Ο.Ν. Μεταξά  (Αναγνώστηκε 12691 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
RAMMSTEIN
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 8

ΕΘΝΙΚΙΣΜΟΣ:ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΒΡΙΣ...ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΗΚΟΝ!!!


Προφίλ
« στις: Φεβρουάριος 27, 2013, 12:14:10 μμ »

Μήπως γνωρίζετε που μπορώ να βρω Εθνόσημα της Εθνικής Επαναστάσεως 21ης Απριλίου 1967 και επείσης Εθνόσημα της Εθνικής Οργανώσεως Νεολαίας του Εθνάρχη Ιωάννη Μεταξά;Για να γίνω ποιο συγκεκριμένος,εννοώ τα μεταλικά Εθνόσημα που φορούσαν στα στρατιωτικά καπελάκια,δίκοχα και στους μπερέδες.Ψάχνω για να αγοράσω παρα πολλά χρόνια.
Οποιος μπορεί να βοηθήσει,θα του είμαι ευγνώμων!!!
Εάν γνωρίζετε κάποιο παλαιοπωλείο ή άλλο κατάστημα που πουλάει τα συγκεκριμένα,δώστε μου πόλη,διεύθυνση,τηλέφωνο.Το ίδιο ισχύει και για ιδιώτη.
Σας ευχαριστώ προκαταβολικώς!!!
Καταγράφηκε

ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΟΥ "ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ"!!!
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 28, 2013, 11:00:31 πμ »

στο μοναστηρακι θα βρεις σιγουρα,σε διαφορα μαγαζια η την κυριακη στο υπαιθριο παζαρι.αλλα οι τιμες ποικιλουν αναλογως καταστηματος,καταστασεως καθε αντικειμενου,κλπ.προσεχε μονο,κυκλοφορουν πολλες απομιμισεις,οπως και στο θεμα τιμων μεγαλες αποκλισεις!καλυτερα να ψαξεις λιγα στα διαφορα μαγαζια.παντως για ευνοητους λογους δεν θα σου προτεινω καποιο συγκεγκριμενο μαγαζι,αν και δεν ασχολουμε με τετοια συλλεκτικα ειδη,που μερικοι συλλεκτες ειναι εξπερ!σε χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
RAMMSTEIN
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 8

ΕΘΝΙΚΙΣΜΟΣ:ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΒΡΙΣ...ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΗΚΟΝ!!!


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 10, 2013, 12:02:52 πμ »

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑΝΝΗ,ΓΙΑ ΤΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ!!!
Καταγράφηκε

ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΟΥ "ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ"!!!
soilworker
Νέος
*
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 44



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 28, 2013, 10:36:42 μμ »

Φίλε Rammstein να με συμπαθάς αλλά οι απόψεις του Ιωάννη με αυτές των Rammstein είναι εκ διαμέτρου αντίθετες. Μελέτησε λίγο καλύτερα γιατί εκτίθεσαι με το ύφος των γραφόμενων σου.
Καταγράφηκε
Au1972
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 189


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 01, 2013, 09:18:29 μμ »

Φίλε Rammstein να με συμπαθάς αλλά οι απόψεις του Ιωάννη με αυτές των Rammstein είναι εκ διαμέτρου αντίθετες. Μελέτησε λίγο καλύτερα γιατί εκτίθεσαι με το ύφος των γραφόμενων σου.
Και ο Τσε Γκεβάρα φορούσε Rolex.. εκτέθηκε ποτέ στα μάτια των υποστηρικτών του επειδή φόραγε ένα σύμβολο του καπιταλισμού? Απορία Απορία
Καταγράφηκε
soilworker
Νέος
*
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 44



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 01, 2013, 09:38:54 μμ »

Είναι άλλο πράγμα να συλλέγεις νομίσματα που φέρουν σύμβολα απολυταρχικών καθεστώτων ή παράσημα που έφεραν υπάνθρωποι σφαγείς και άλλο να ασπάζεσαι και να υμνείς την ιδεολογία στην οποία αναφέρονται. Ψυχραιμία, ορθή και πολύπλευρη θεώρηση των πραγμάτων. Οι εποχές είναι δύσκολες και θα γίνουν δυσκολότερες. Το χειρότερο φαινόμενο που παρατηρείται σε αυτές τις περιπτώσεις είναι οι αγκυλωμένοι ηλικιωμένοι και οι ημιμαθείς ενθουσιώδεις νεαροί…
Καταγράφηκε
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 01, 2013, 09:50:59 μμ »

ΤΟ χειροτερο φαινομενο θα σας το πω εγω..οι πιο πολλοι ενσυνειδητα Η ασυνειδητα λειτουργουν με το εξης ΜΟΤΟ...."αυτοι που κανουν πως τα ξερουν ολα ..εκνευριζουν...εμας που τα ξερουμε".
.........................................................
Καταγράφηκε
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 01, 2013, 09:51:59 μμ »

Και παει ...λεγοντας
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 01, 2013, 10:49:22 μμ »

ΤΟ χειροτερο φαινομενο θα σας το πω εγω..οι πιο πολλοι ενσυνειδητα Η ασυνειδητα λειτουργουν με το εξης ΜΟΤΟ...."αυτοι που κανουν πως τα ξερουν ολα ..εκνευριζουν...εμας που τα ξερουμε".
.........................................................

+1000000000000000000
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
soilworker
Νέος
*
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 44



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 01, 2013, 11:23:36 μμ »

ok, ζητώ ταπεινά συγνώμη αν έθιξα κάποιον παρερμηνεύοντάς τον, κακή εκτίμηση, τελος.
Καταγράφηκε
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 02, 2013, 12:39:59 πμ »

Ολντγκεοζο τι ιστορια ξερεις?? Και εσυ μιλου?? Λετε οτι ξερετε ιστορια. Πειτε την και σε μενα.
Ειλικρινα πεστε μου που διδαχτηκατε ιστορια. Σε ποιο πανεπιστημιο?

Soilworker καλα τα πες και δεν χρειαζεται να ζητας συγνωμη. Αποψη σου και καλα εκανες και την ειπες.
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
soilworker
Νέος
*
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 44



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 02, 2013, 06:27:14 πμ »

Ευχαριστώ Ιάπωνα, τουλάχιστον εσύ κατάλαβες το σκεπτικό μου. Άλλο πράγμα να είσαι Ρεάλ Μαδρίτης και άλλο να αποκαλείς μεγάλους ευεργέτες του Ισπανικού Λαού τον Φράνκο και τον Σαντιάγκο Μπερναμπέου. Καλημέρα σε όλους.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 02, 2013, 06:58:53 πμ »

ΤΟ χειροτερο φαινομενο θα σας το πω εγω..οι πιο πολλοι ενσυνειδητα Η ασυνειδητα λειτουργουν με το εξης ΜΟΤΟ...."αυτοι που κανουν πως τα ξερουν ολα ..εκνευριζουν...εμας που τα ξερουμε".
.........................................................

Το παραπανω που ειπε ο φιλος ισχυει γενικα σε πολλες πτυχες της κοινωνιας!Αυτο υποστηριξα με την παραθεση μου!Τωρα οσο αφορα την ιστορια παρολο που διαβαζω ιστορικα βιβλια τα τελευταια 20 χρονια τα πιο πολλα τα εμαθα απο τον παππου μου και τον πατερα μου!Τα ειδαν με τα δικα τους ματια!Κατοχη και χουντα!Μου ειπαν οι  ΙΔΙΟΙ ποιοι ηταν πατριωτες και ποιοι προδοτες!

Τωρα αν νομιζεις εσυ οτι η ιστορια διδασκεται αντικειμενικα στο πανεπιστημιο τοτε τι να πω!!! Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 02, 2013, 07:10:27 πμ »

Ποιος ειπε για οπαδους της ταδε δικτακτοριας η της ταδε θεωριας .ΤΟ ΝΟΗΜΑ ειναι οτι ο καθενας μας εχει πορωθει και δεν ψαχνει γιατι -πως -ποτε -με ποιες συνθηκες - τι εγινε και ευνοησαν αυτες τις καταστασεις ΑΛΛΑ κυριως ποιος ειναι ο τροπος να ΑΠΟΤΡΕΨΕΙΣ τετοια φαινομενα . Το να "επιτεθεις" ....δεν κανει δουλεια απλα θα σου "επιτεθει" και αυτος....Δεν εινα πειστικος τροπος.
ΜΗΝ ερμηνευετε τα παντα συμφωνα με αυτα που πιστευετε αλλα σε συναρτηση με αυτα που συνβαινουν γυρω μας .ΑΥΤΟ πιστευω . ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ .
ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ
Τζανοπουλος Γιωργος
Καταγράφηκε
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 02, 2013, 07:15:12 πμ »

ΤΟ χειροτερο φαινομενο θα σας το πω εγω..οι πιο πολλοι ενσυνειδητα Η ασυνειδητα λειτουργουν με το εξης ΜΟΤΟ...."αυτοι που κανουν πως τα ξερουν ολα ..εκνευριζουν...εμας που τα ξερουμε".
.........................................................

Το παραπανω που ειπε ο φιλος ισχυει γενικα σε πολλες πτυχες της κοινωνιας!Αυτο υποστηριξα με την παραθεση μου!Τωρα οσο αφορα την ιστορια παρολο που διαβαζω ιστορικα βιβλια τα τελευταια 20 χρονια τα πιο πολλα τα εμαθα απο τον παππου μου και τον πατερα μου!Τα ειδαν με τα δικα τους ματια!Κατοχη και χουντα!Μου ειπαν οι  ΙΔΙΟΙ ποιοι ηταν πατριωτες και ποιοι προδοτες!

Τωρα αν νομιζεις εσυ οτι η ιστορια διδασκεται αντικειμενικα στο πανεπιστημιο τοτε τι να πω!!! Αναποφασιστικότητα
Ευχαριστω για την ΠΛΗ-ΡΗ κατανοηση
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences